Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Sie 2018 18:49 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Mam nadzieję, że założenie nowego tematu w kwestii wypożyczalni aut we Włoszech nie będzie problemem dla moderatorów. W razie czego proszę o scalenie, ale sprawa wydaje mi się trochę zbyt złożona jak na wspólny temat.

Chcę wynająć auto przez pośrednika Autoeurope.com w Bergamo. Bardzo ciekawie wygląda w tym przypadku wypożyczalnia Hertz, ponieważ biorąc od nich przez Autoeurope.com mam bardzo fajną stawkę bez wkładu własnego.
Przykładowo Fiat 500 na 4 dni we wrześniu za 123 USD. Opcja o nazwie "NO DEDUCTIBLE WITH EXTENDED COVER". W szczegółach oferty mam info o depozycie na kwotę zaledwie 200 euro oraz wyraźnie podane 0 euro jako wkład własny w przypadku szkody / kradzieży.

Skąd moje wątpliwości. Otóż strony Autoeurope.pl oraz .it nie pokazują opcji z zerowym depozytem w ogóle. Są warianty o nazwie Super Cover, ale jest to typowe niezależne ubezpieczenie ze sporą blokadą ~1000 euro na depozyt.
/edit: depozyt jednak też 200 euro na innych stronach Autoeurope, ale kwota odpowiedzialności na poziomie 2000 euro...

No i teraz pytanie. Czy ktoś już sprawdził na własnej skórze taki wynajem od Hertz przez Autoeurope.com i faktycznie warunki są takie jak podają na stronie? Czy to może oznaczać jakąś bliższą współpracę pośrednika oraz firmy Hertz? Może ktoś z Was wybiera się niebawem do Włoch i będzie miał okazję to przetestować?

Załącznik:
hertz.png
hertz.png [ 139.43 KiB | Obejrzany 11625 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 22 Sie 2018 23:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@badmoon, bukujesz na stronie .com dla amerykanskich klientow, ktorzy zazwyczaj maja owe "extended cover" jako dodatek do karty kredytowej. Raczej nie licz, ze bez takiego ubezpieczenia Hertz nie ustanowi blokady z "excess'em".
Ponizej ceny prosto z Hertz za przykladowe 4 dni w BGY.

Załącznik:
Capture 1.PNG
Capture 1.PNG [ 158.85 KiB | Obejrzany 11506 razy ]


Załącznik:
Capture 2.PNG
Capture 2.PNG [ 70.55 KiB | Obejrzany 11506 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
lokpiotr uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 23 Sie 2018 11:38 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
@p.wl dzięki za odpowiedź. Auto już zaklepane przez .com. Wg mnie nie masz racji, jeśli się wczytać w zasady na screenie. Rental includes CDW / theft protection. Rental limits liability to deductible of approx. 0 EUR. Z tego nie wynika, że tę ochronę mam mieć z KK, bo wtedy nie byłoby to zawarte w wynajmie.

Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że te warunki są trochę zbyt dobre jak na Włochy. Podałem polski adres, wszystko przeszło, więc zobaczymy co z tego wyjdzie. 18 września przetestuję na własnej skórze i dam znać. Na wszelki wypadek dokupię chyba icarhireinsurance i limit na KK też będzie.

/edit:

Powiem Ci, że namieszałeś mi teraz z tym 595 Abarth, bo zrobiłeś mi na niego apetyt :P Masz jakiś dodatkowy kod zniżkowy? To prywatny czy dla każdego? Mi takie ceny nie wchodzą na 595 bezpośrednio w Hertz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Sie 2018 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@badmoon, faktycznie wyglada to na zbyt korzystne warunki jak na Wlochy, ale mam nadzieje, ze wszystko pojdzie po twojej mysli.

Jesli chodzi o wynajem w Hertz, polecam otworzyc darmowe konto Hertz Rewards. Juz sama rejestracja daje to, ze Hertz nie pobierze depozytu lub bedzie on bardzo niski (€200) przy wynajmie, samochod bedzie podstawiony na najblizszy parking, odbior bez kolejki przy stanowisku Gold Rewards (nie wiem, czy jest w BGY), dokumenty gotowe do podpisu etc.

Dwa przydatne kody CDP (stale kody znizkowe - nie mylic z kodami PC):
651541 - MASTERCARD PREMIUM DE - znizka 10-20%
840267 - ACCOR HOTELS PROMOTION - znizka 10-20% + 9x Accor points
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Sie 2018 14:26 

Rejestracja: 28 Mar 2014
Posty: 191
Loty: 22
Kilometry: 63 900
Poprosiłem jeszcze o wyjaśnienia w Auto Europe odnośnie tego ubezpieczenia i odpisali tak:

Cytuj:
Please be advised that the insurance will be provided by Hertz.
Please be advised that we have booked the car with full coverage and the credit card block EUR
200.00.


Jestem na maxa ciekaw jak to w praktyce wyjdzie i czy w Hertz nie będą się wykręcali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Sie 2018 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
No to sprawa wyjasniona. Jest zdecydowana odpowiedz od czlowieka, wiec AE musialo 'manualnie' potwierdzic warunki rezerwacji z Hertz.
Dobry deal, enjoy!
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Sty 2019 12:15 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
Taki kruczek & sztuczek: autoeurope.com ma często najlepsze ceny wynajmu auta w Europie w kategorii aut (a) od kompakta w górę (b) automat (c) z pełnym ubezpieczeniem - cdw, szyby, opony, podwozie, zero wkładu własnego.

Parametr (c) robi tu szczególnie różnicę, bo krajach mających tendencję do naciągania klientów na wyimaginowane szkody (czytaj: basen Morza Śródziemnego) zdarza się, że cena pełnego ubezpieczenia droższego auta niemal podwaja "goły" koszt wynajmu. Wiem, że można wziąć podstawowe CDW a w razie czego załatwiać retro-claim przez icarhireinsurance.com (or compatible) ale jest z tym trochę wątpliwej "zabawy", kiedy dojdzie do konfrontacji ze środziemnomorską kulturą organizacyjną i prawną.

Żeby było śmieszniej, dobre ceny autoeurope.com nie przekładają się ich na strony regionalne jak autoeurope.ie - operują one zapewne na odmiennych zasadach, bo można zauważyć takie sytuacje, że faktyczną wypożyczalnią dla autoeurope.com w miejscu X i w dacie Y jest Europcar, a kiedy odpali się analogiczne wyszukiwanie na autoeurope.ie to wyrzuca SiciliyByCar z wyraźnie wyższą ceną.

Właśnie niedawno szukając auta na majówkę 2019 na Sycylii przejrzałem różne oferty, w autoeurope.com wyszło 310€ all-in podczas gdy wszystkie inne opcje alternatywne o identycznych parametrach miały poziom cenowy od 550€ w górę. Ani duże sieciówki z kodami zniżkowymi ani wypożyczalnie lokalne ani pośrednicy typu rentalcars.com nie mieli nic konkurencyjnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2019 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@zdeneksme, wrzuc jakies przyklady ze screenami.
Strony wynajmu samochodow .com (jesli posiadaja wersje lokalizowane) generalnie sa przeznaczone dla klientow-rezydentow US & CA. Podane ceny zazwyczaj nie obejmuja CDW albo CDW & TP, poniewaz te ubezpieczenia klienci maja w pakiecie z karta kredytowa. Stad bierze sie spora roznica w cenie.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Sty 2019 17:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Ze względów podatkowych w Danii jeżdżę wypożyczonymi samochodami od lat i praktycznie 8-9 miesięcy w roku i nie wchodząc zbyt głęboko w szczegóły prawdą jest, że da się osiągnąć znaczne różnice w cenie korzystając z pośredników US&CA

A róznice te są miażdżące, przykładowo za miesiąc wynajmu auta Premium (PDMR - w moim przypadku BMW 5) płacę w zaokrągleniu:
18.500DKK (2480EUR) u Duńskiego pośrednika
8900DKK (1200EUR) u Hiszpańskiego
2400DKK (320EUR) w Kanadzie z podwyższonymi kwotami CDW i TP
jednak udział własny dla rezerwacji zrobionych poza UE na stronach dla rezydentów US/CA zwiększa się istotnie i dowiadujemy się o tym przy okienku, dla niedowiarków mój ostatni wynajem przez Kanadyjskiego pośrednika excess 16.000DKK vs 2500DKK udziału własnego dla rezerwacji zrobionej miesiąc wczesniej w UE dla auta PDMR w tej samej wypożyczalni, w tym samym okienku i u tej samej miłej blondynki level 25 ;)
W 2018r, robiłem 8 claimów w icarhireinsurance - poza dwoma przypadkami zwłoki zasadniczo nie robili większch problemów, choć zgadzam się że dla nieobytych mogę to być "wątpliwe" formalności. Koniec końców, jeżeli ktoś ma icarhireinsurance i wystarczające środki na kk, to warto robić rezerwacje w EU przez pośredników w US&CA. System zadziała, jeżeli na miejscu okażemy prawko wydane poza EU, zrobienie tego legalnie nie jest żadnym problemem.

Z ciekawych rzeczy, o których dowiesz się przy okienku albo po fakcie, to "damage administration fee", która to opłata potrafi wynieść nawet 650EUR za małą ryskę lub wgniotkę od kamyka (Tutaj mistrzem jest Enterprise) która zgodnie z prawem nie jest kwotą udziału własnego i której i nie znosi jej "ich" ubezpiecznie "zero stress sexi flexi full all insured my friend" :D
Załącznik:
rente.jpg
rente.jpg [ 46.53 KiB | Obejrzany 10176 razy ]
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo


Ostatnio edytowany przez nick 16 Sty 2019 18:52, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
zbyhu uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 16 Sty 2019 18:07 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
p.wl napisał(a):
Podane ceny zazwyczaj nie obejmuja CDW albo CDW & TP, poniewaz te ubezpieczenia klienci maja w pakiecie z karta kredytowa. Stad bierze sie spora roznica w cenie.

Z tego co wiem, w Europie nikt nie oferuje/nie wolno wypożyczyć auta bez CDW. Można tylko wypożyczyć z CDW z bardzo wysokim wkładem własnym.
Masz jakiś przykład wynajmu w Europie bez CDW, czyli wynajmu w którym klient odpowiada za całą wartość samochodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Sty 2019 19:11 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
p.wl napisał(a):
@zdeneksme, wrzuc jakies przyklady ze screenami.
Strony wynajmu samochodow .com (jesli posiadaja wersje lokalizowane) generalnie sa przeznaczone dla klientow-rezydentow US & CA. Podane ceny zazwyczaj nie obejmuja CDW albo CDW & TP, poniewaz te ubezpieczenia klienci maja w pakiecie z karta kredytowa. Stad bierze sie spora roznica w cenie.


No offence, ale ja to wszystko wiem :)

Załączniki:
Capture.JPG
Capture.JPG [ 130.16 KiB | Obejrzany 10141 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 16 Sty 2019 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Bardzo ciekawe, nie powiem (sam wypozyczam od wielu lat caly rok, czesto samochody w 2 roznych panstwach rownoczesnie 8-) ).

@nick, mozesz podac nazwe swojego brokera dlarezerwacji z powyzszego screena? Dzieki.

@zdeneksme, cena $354 to za ile dni wynajmu, jakie daty?
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Sty 2019 00:28 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 70
$354 to cena za 8 dni (28.04 3pm - 6.05 2pm)

Na kopypaście jeszcze jeden przykład, że metoda działa nie tylko we Włoszech. Przykład co prawda historyczny, ale taka cena za kompakt&automat w tamtejszym sezonie wakacyjnym była(jest?) bardzo dobra.

Dodam, że na miejscu nikt nigdy nie robił problemu odnośnie braku paszportu/prawka z USA. Zresztą, autoeurope.com przy rezerwacji pyta wprost o "country of residence" i chociaż domyślnie jest USA to zmiana na Poland nie wywołuje żadnych negatywnych skutków, podobnie jak podanie numeru polskiej karty kredytowej.

Załączniki:
Capture2.JPG
Capture2.JPG [ 136.86 KiB | Obejrzany 10026 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 17 Sty 2019 03:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
NBE322 napisał(a):
Z tego co wiem, w Europie nikt nie oferuje/nie wolno wypożyczyć auta bez CDW. Można tylko wypożyczyć z CDW z bardzo wysokim wkładem własnym.
Masz jakiś przykład wynajmu w Europie bez CDW, czyli wynajmu w którym klient odpowiada za całą wartość samochodu?

Mozna, oczywiscie, pare przykladow na szybko ponizej.

Załącznik:
Capture1.PNG
Capture1.PNG [ 135.84 KiB | Obejrzany 10012 razy ]


Załącznik:
Capture2.PNG
Capture2.PNG [ 131.91 KiB | Obejrzany 10012 razy ]


Załącznik:
Capture3.PNG
Capture3.PNG [ 120.13 KiB | Obejrzany 10012 razy ]


Załącznik:
Capture4.PNG
Capture4.PNG [ 54.46 KiB | Obejrzany 10012 razy ]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
NBE322 uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 17 Sty 2019 16:10 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
@p.wl masz racje :o

I tutaj nasuwa się pytanie, czy można się gdzieś (poza wypożyczalnią) ubezpieczyć od CDW wynajmując auto w przykładowym Dublinie?

Np. w iCarHire sprzedają tylko polisy zawierające CDW na USA/Kanadę, albo na cały świat z wyłączeniem właśnie Europy.... (co też utwierdzało mnie w przekonaniu, że w Europie nie da się wynająć auta bez CDW od wypożyczalni)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 01 Maj 2019 11:38 

Rejestracja: 16 Lut 2015
Posty: 2
@badmoon, Trochę czasu minęło od Twojego powrotu. Jeżeli jeszcze pamiętasz czy Twoje optymistyczne oczekiwania co do wynajmu przez autoeurop.com się potwierdziły, to daj znać, bo przerabiam teraz identyczną sytuację.
Cena za 2 tyg. w Europcar we wrześniu jest:
- $395.12 (No Deductible with Extended Cover) na autoeurop.com
- €612.94 (Oferta ze zwrotem udziału własnego z super cover- czyli mniej korzystna) na autoeurope.pl.
Zwłaszcza interesuje mnie, czy na miejscu:
- honorowane jest polskie prawo jazdy
- honorowane jest ubezpieczenie znoszące wkład własny (No Deductible with Extended Cover), co wiąże się zablokowaniem na karcie mniejszej kwoty (EUR 500.00 wg t&c)
Chętnie poznam też opinie innych osób, które przetestowały wynajem przez autoeurop.com.
Dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Lip 2019 16:30 

Rejestracja: 10 Gru 2010
Posty: 30
Chcąc wynajać auto w Bari lepiej to zrobić z karty kredytowej amerykańskiej niz polskiej ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lip 2019 21:48 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 607
niebieski
Kraj wydania nie ma żadnego znaczenia. Tylko kurs przewalutowania i wysokość prowizji (lub jej brak).
No i jeszcze wysokość limitu (żeby starczyło) oraz ewentualnie jakość obsługi w banku w razie jakichś reklamacji, itp.
Góra
 Profil Relacje PM off
promyykk lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 30 Lip 2019 09:07 

Rejestracja: 30 Lip 2019
Posty: 1
Myślę o wypożyczeniu samochodu na Sycylii we wrześniu. W związku z tym chciałbym zwrócić się @badmoon i ewentualnie do innych którzy wypróbowali wypożyczenia przez Autoeurope.com, żeby się wypowiedzieli- czy ta oferta jest rzeczywiście tak dobra jak się wydaje na pierwszy i drugi rzut oka? Czyli czy rzeczywiście blokada jest stosunkowo niewielka (w moim wypadku 200E) oraz czy wszystkie ewentualne uszkodzenia są pokrywane przez wypożyczalnię (deductible 0E)?
Góra
 Profil Relacje PM off
badmoon lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 31 Lip 2019 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Zarezerwowałem dziś auto na okres 3-10 sierpnia w EUROPCAR poprzez autoeurope.com. Cena 340$ z pełnym ubezpieczeniem i one way, AHO-CAG. Zobaczymy jak przy odbiorze, cena na europcar 2x wyższa :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group