Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Sty 2019 10:55 

Rejestracja: 14 Sty 2019
Posty: 26
W podrózowaniu na własną rękę stawiam dopiero pierwsze kroki.

Chciałem zapytać ze względu na rozbieżne informacje (choćby takie że odprawic online mogę się 48 h przezd wylotem) bilet zakupiony dzień przed odlotem ma szanse powodzenia czy raczej nie oraz 2 pytanie czy w takiej ostatniej chwili można liczyć na niższe ceny czy raczej to nie ma wpływu na cenniki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Tradycyjna linia lotnicza czy czarter ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zjadacz uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 1476
złoty
Jeśli linie lotnicze sprzedadzą taki bilet - to ma szanse powodzenia.

Jeśli chodzi o ceny, to ceny będą bardzo wysokie, bo linie lotnicze wiedzą, że jeśli ktoś kupuje tak późno, to dlatego że musi - więc i zapłaci więcej (nie dotyczy przelotów czarterowych).
Góra
 Profil Relacje PM off
maxmario lubi ten post.
maxmario uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:01 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 43
Odpowiadam na pytania:

1) TAK
2) NIE (z wyjątkiem czarterów)

P.S. Organizowanie wyjazdów na własną "rękę" z reguły planuje się z wielotygodniowym wyprzedzeniem. Jeśli chcesz coś planować na "dzień przed" to najlepiej korzystaj z ofert biur podróży (tylko w specyficznych przypadkach organizacja wyjazdu na "własną rękę" wtedy może być korzystniejsza).


Ostatnio edytowany przez Grek, 15 Sty 2019 11:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
maxmario lubi ten post.
maxmario uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Jak wyżej, czartery bywają tańsze dzień przed.
Regularne linie czasem też. Rok temu na sylwestra znalazłem bilety za 40 PLN w dwie strony do Szwecji. Udało mi się też kiedyś znaleźć bilet na weekend do Norwegii za 8 PLN, kupione dwa dni przed.
Reguła jednak jest taka, że last minute są drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
Przy kupowaniu biletów bardzo blisko wylotu warto też pamiętać o tym, że nie wszyscy pośrednicy wystawią bilety online (w szczególności w weekendy) więc w takich przypadkach wskazanym jest nabywanie biletów bezpośrednio na stronach linii lotniczych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:14 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 43
dawidchyl napisał(a):
Rok temu na sylwestra znalazłem bilety za 40 PLN w dwie strony do Szwecji. Udało mi się też kiedyś znaleźć bilet na weekend do Norwegii za 8 PLN, kupione dwa dni przed.

Tylko pytanie czy kolega @maxmario zdaje sobie sprawy, jakiego rzędu koszty będzie musiał ponieść na miejscu? (gdy wybierze tanie loty do Szwecji/Norwegii). Wielu początkujących potrafi doznać wielkiego szoku na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Może, nie musi.
Gdbybym miał wymienić najtańsze wycieczki w moim życiu to zdecydowanie będą to wypady do Norwegii i Szwecji.
Łatwość rozstawiania namiotu wręcz sprzyja tanim wycieczkom.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:23 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 43
@dawidchyl - podziwiam, że na Sylwestra w Szwecji chciało się Tobie kombinować z namiotem :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Sty 2019 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Chciało i polecam.
Reasumując, można tanio kupić bilety na dzień przed, można wtedy tanio polecieć, ale to raczej są wyjątki.

Kod:
https://chyllout.com/2018/08/15/brak-planow-na-sylwestra-jedz-do-szwecji-wydaj-20-pln/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Lut 2019 20:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 151
Loty: 138
Kilometry: 319 915
1 stycznia kupiłam ojcu bilet na 2 stycznia Easy Jet z Bazylei do Krakowa za 30CHF - da się czasami mega tanio.
Szukałam przed świętami i na ten dzień bilet kosztował ponad 100CHF
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group