Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2441 PostWysłany: 02 Sty 2019 21:51 

Rejestracja: 08 Lip 2018
Posty: 2
Nie pytajcie, jak to zrobiłam (moze byłam już zmeczona po wypelnieniu wniosku) ale tworząc konto niezbędne do wpłat i do umówienia się na spotkanie wpisałam swoje panieńskie nazwisko ??? (głupia ja). No i się nie zorientowałam, co zrobilam, bo próbowałbym utworzyć nowe konto. Na szczęście (lub nie) wpisując dane do profilu wpisywałam już nazwisko po mężu, zgodne z paszportem i teraz w mailu potwierdzającym umówienie na spotkanie mam informacje, że: Imię i Nazwisko osoby ubiegającej się o wizę to: Grażyna Xyz, a spotkanie zostało umówione przez: Grażyne Abcd. Czy ktoś sie może przyczepić, że pomyliłam się w nazwisku tworząc konto? W profilu jest już takie samo, jak w paszporcie ale martwi mnie to, że zaczną mnie wypytywać kto to jest ta Grażyna Abcd i dlaczego ona mnie umawiała na spotkanie, a nie ja sama... (Dla mnie nie ma problemu wyjaśnić, że z przyzwyczajenia wpisałam stare nazwisko, we wniosku i tak musiałam podać panieńskie nazwisko i przecież oni to będą wiedzieli). Nie chciałabym jednak, żeby przez to odrzucili mój wniosek...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2442 PostWysłany: 02 Sty 2019 23:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 815
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Zadzwoń do nich, a nie to się tłumacz już na miejscu. Skąd my mamy wiedzieć dziewczyno? W rozkojarzeniu stresie różne głupstwa się wypisuje, czy myli, dzwoń i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2443 PostWysłany: 03 Sty 2019 06:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 609
Kilometry: 970 938
srebrny
Nie sądzę byś miała problem po wyjaśnieniu, że obie Grażyny to ta sama osoba i do tego oba nazwiska są prawdziwe. Nie stresuj się.
Góra
 Profil Relacje PM off
cypel lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2444 PostWysłany: 06 Sty 2019 21:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Kilka lat temu byłem w USA i mam wbitą wizę do starego paszportu. Wiza ta ma 10-letni termin ważności. Stary paszport stracił ważność więc musiałem wyrobić nowy. Przy starym paszporcie przedziurkowano mi wszystkie strony - oprócz tych dwóch na których mam wbitą.
W marcu tego roku wybieram się ponownie do USA.
Rozumiem, że nic się w tym roku nie zmieniło i można lecieć do USA mając dwa paszporty (stary paszport gdzie mam wbitą wizę - nieprzedziurkowaną oraz nowy, ważny paszport ale bez wizy)?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2445 PostWysłany: 06 Sty 2019 21:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Tak. Lecisz ze starym i nowym. Miłego wyjazdu :-)
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
poszwin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2446 PostWysłany: 13 Sty 2019 02:00 

Rejestracja: 01 Cze 2014
Posty: 254
niebieski
cccc napisał(a):
ted07 napisał(a):
Może niezbyt jasno się wyraziłem i niektórzy źle mnie zrozumieli. Może inaczej zapytam. Czy konieczne jest podawanie konkretnego miejsca docelowego np. hotelu czy można to pominąć i przejdzie.

Yep, konieczne.
Nie musisz robic rezerwacji, mozesz podac nazwe i adres hotelu, w ktorym zamierzasz sie zatrzymac i ktory mniej wiecej pasuje do Twoich dochodow.
Standardowo nikt nie bedzie weryfikowal rezerwacji hotelowej, a Twoje plany mogly pozniej ulec zmianie, to nie jest przestepstwem.
Poza tym jedna dobra rada do Twoich poprzednich pytan, staraj sie nie krecic! ;)
Powodzenia.



Właśnie wypełniam wniosek i zobaczyłem, ze można to ominąć i wpisać N/A. Jaki jest sens wpisywania jakiegokolwiek hotelu, gdy nie mam gwarancji, ze dostane wizę. Tak rozsądnie myśląc, to chyba łatwiej byłoby przekonać konsula mówiąc, że zarezerwuje jak dostane wizę, bo nie chce kasy w błoto wywalać. Ktoś miał jakieś przeboje jak nie wpisał hotelu? Trudno uwierzyć aby brak wpisania miejsca skutkowało założeniem, ze bede nielegalnym imigrantem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2447 PostWysłany: 13 Sty 2019 03:20 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
To co wpiszesz nie jest wiążące - zarówno daty jak i planowany hotel może się zmienić. N/A nie bardzo pasuje jako odpowiedź na to pytanie, jeśli już to not yet known . Zapewne jak tak wpiszesz we wniosku, to nie zostanie on odrzucony z tego powodu - niemniej zastanów się czy warto wychodzić poza schemat i niepotrzebnie narażać się na dodatkowe pytania czy wyjaśnienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2448 PostWysłany: 13 Sty 2019 08:14 

Nic tam nie wpisałem.
Zapytano mnie , gdzie zamierzam się zatrzymać ?
W jakimś hotelu, rzekłem.
Ok. Uśmiech i wizę otrzymałem.
To wpisanie lub nie, jest bez znaczenia..
Góra
 PM off
HanDanielZhao lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2449 PostWysłany: 13 Sty 2019 23:47 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
ktos wie jak czesto zmieniaja kurs $ do oplaty za wize? obecny 3.9pln za 1$ obowiazuje do 16 stycznia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2450 PostWysłany: 14 Sty 2019 18:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Uprzejmie proszę o pomoc, wątek przeszukałem więc co nieco wiem, ale potrzebuję pomocy:
Bilety kupione, więc czas na wizę i tu kilka pytań:
1. Jesteśmy małżeństwem ale formularz DS 160 składamy każde za siebie?
2. Czy umawiamy się razem do ambasady na tą samą godzinę, czy na różne?
3. Dziecko ma 11 lat, więc mniej niż 14 i wizy nie potrzebuje, czy tak?
4. Dla dziecka wypełniamy DS 160 czy przypisujemy go do któregoś z nas?
5. Na spotkanie w ambasadzie idziemy z dzieckiem?

i z innej beczki.
6. jak sobie wyrabiałem paszport nie szło zeskanować moich odcisków palców. Próby były na kilkunastu skanerach. Mam jakieś dziwne nieskanowalne linie papilarne*. W paszporcie nie mam zakodowanych linii papilarnych, ale paszport jest biometryczny, czy to jest przeszkoda?

* szkoda, że wcześniej nie wiedziałem, zostałbym zawodowym złodziejem :)

Dziękuję, jeśli komuś się zachce odpowiedzieć.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2451 PostWysłany: 14 Sty 2019 18:46 

Nie przeszukałeś tego wątku.
Wszystko jest.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 16 Sty 2019 00:49, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2452 PostWysłany: 16 Sty 2019 12:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 284
Loty: 147
Kilometry: 219 847
niebieski
eskie napisał(a):
Uprzejmie proszę o pomoc, wątek przeszukałem więc co nieco wiem, ale potrzebuję pomocy:
Bilety kupione, więc czas na wizę i tu kilka pytań:
1. Jesteśmy małżeństwem ale formularz DS 160 składamy każde za siebie?
2. Czy umawiamy się razem do ambasady na tą samą godzinę, czy na różne?

Dziękuję, jeśli komuś się zachce odpowiedzieć.

Pomogę Ci tylko z dwoma pierwszymi pytaniami, bo z pozostałymi nie miałem do czynienia.
1. Formularz każdy z Was wypełnia osobno. W jednym z pytań (o towarzyszy podróży) wymienicie tylko nawzajem swoje dane (no i pewnie dziecka też).
2. Aby umówić się na wizytę, wystarczy że jedno z Was założy konto. W jednym z kroków podaje się namiary na osoby, które chcesz umówić razem z sobą i na końcu płaci się razem za wszystkie osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2453 PostWysłany: 17 Sty 2019 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
eskie napisał(a):
Uprzejmie proszę o pomoc, wątek przeszukałem więc co nieco wiem, ale potrzebuję pomocy:
3. Dziecko ma 11 lat, więc mniej niż 14 i wizy nie potrzebuje, czy tak?
4. Dla dziecka wypełniamy DS 160 czy przypisujemy go do któregoś z nas?
5. Na spotkanie w ambasadzie idziemy z dzieckiem?


http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-svc-visachild.asp

eskie napisał(a):
z innej beczki.
6. jak sobie wyrabiałem paszport nie szło zeskanować moich odcisków palców. Próby były na kilkunastu skanerach. Mam jakieś dziwne nieskanowalne linie papilarne*. W paszporcie nie mam zakodowanych linii papilarnych, ale paszport jest biometryczny, czy to jest przeszkoda?

Raczej spoko. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2454 PostWysłany: 29 Sty 2019 01:53 

Rejestracja: 10 Kwi 2016
Posty: 44
Loty: 126
Kilometry: 413 271
Mam pewno pytanie. Sam posiadam wizę od kilku lat i byłem już w USA. Chciałbym zabrać ojca i brata na krótką wycieczkę do USA na tydzień, maks dwa. Wiem że obaj muszą złożyć osobne wnioski, a opłacić i umówić się na wizytę mogą z jednego konta. Nurtuje mnie jednak kwestia czy przy rozmowie z konsulem będę im mógł towarzyszyć czy będą musieli rozmawiać sami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2455 PostWysłany: 29 Sty 2019 07:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 99
Loty: 84
Kilometry: 171 198
Nie będziesz mógł im towarzyszyć ale tak jak napisałeś mogą umówić się na jedną wizytę i razem podchodzić do okienek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2456 PostWysłany: 02 Lut 2019 15:41 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
gdyby komus bylo pilno na spotkanie, to warto sprawdzac terminy

pierwszy wolny byl za 9 dni - wybrany. nastepnego dnia rano sprawdzilem i pojawily sie cale bloki wolnych miejsc za 2-3 dni (niedostepne podczas skladania aplikacji). zmienione bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
zoli lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2457 PostWysłany: 02 Lut 2019 21:34 

Rejestracja: 26 Mar 2016
Posty: 55
Loty: 42
Kilometry: 92 005
czyli da sie zmienic termin po spotkaniu? jak to uczynic?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2458 PostWysłany: 02 Lut 2019 21:43 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
preforma napisał(a):
czyli da sie zmienic termin po spotkaniu?

Termin czego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2459 PostWysłany: 02 Lut 2019 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2011
Posty: 1401
Loty: 372
Kilometry: 440 003
srebrny
Z jakim wyprzedzeniem dostępny jest kalendarz spotkania z konsulem w WAW?

Będę w Warszawie powiedzmy 11.04 to kiedy powinienem złożyć wniosek? Zależy mi na godzinach porannych.

Od której godziny odbywają się spotkania?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2460 PostWysłany: 02 Lut 2019 23:12 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3524
srebrny
@BZG

zaloz konto i bedzie podglad aktualnych terminow

https://cgifederal.secure.force.com/scheduleappointment
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 120, 121, 122, 123, 124, 125, 126 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group