Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Lis 2018 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Podziękowałem, choć z żalem :(

Przy okazji, zgodnie z Twoją wcześniejszą sugestią uderzyłem na infolinię AC (agent w Polsce) i zarezerwowałem miejsca na moje oba loty w przyszłym roku.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 27 Lis 2018 13:11 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
W warunkach jest napisane, że klasa I się nie kwalifikuje.

Rozumiem, że *G też nie wejdzie nie mając rezerwacji w odpowiedniej klasie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 27 Lis 2018 13:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@tropikey, wg. regulaminu z ticketem w klasie "I" nie przysluguje:
Cytuj:
*Die Air Canada Signature Suite steht Fluggästen der International Business Class zur Verfügung, die mit einem von Air Canada durchgeführten Flug nach Europa, Asien oder Südamerika reisen und deren Ticket gemäß der ursprünglichen Buchung auf folgende Buchungsklassen ausgestellt ist: J, C, D, Z und P. Ausgenommen hiervon sind alle Buchungen in R (u. a. auch eUpgrades, Last-Minute-Upgrades, AC Upgrades gegen Gebot) und I (auch Aeroplan®, Fixed Mileage Flight Rewards® für Reisen mit Air-Canada-Flügen oder Mitgliedsgesellschaften der Star Alliance® und Star Alliance Upgrade Awards) sowie Buchungen die während Störungen des Flugbetriebs vorgenommen wurden und bei denen das Ticket des Fluggasts gemäß der ursprünglichen Buchung nicht auf eine der zum Zugang berechtigenden Buchungsklassen ausgestellt war. Gäste dürfen nicht mit in die Air Canada Signature Suite gebracht werden. Airline-Mitarbeitern und Fluggästen mit Aktionstickets steht die Air Canada Signature Suite nicht zur Verfügung.

Anyway nie poddawaj sie, wchodzilem do salonikow, gdzie nie przyslugiwalo, ostatnio w Sztokholmie, tak jak wspominalem w mojej relacji. :D
Usmiech, mily zart, komplement... i mozesz miec wszystko i Canade i Skarzysko.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 27 Lis 2018 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
To musiałbym jeszcze mieć Teoje czekolady :D

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 27 Lis 2018 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Yep, tylko na kolacje nie zapraszaj bo mozesz miec pozniej klopoty. :D

Btw AC to dosc solidne linie z mila obsluga, chociaz Panie stewardessy nie takie mlode jak np. w liniach z Bliskiego Wschodu, ale lubie nimi podrozowac.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 13 Gru 2018 13:52 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Z innej perspektywy:

Wielki minus dla AC za tryb rozpatrywania skarg - czekałem 2 miesiące na rozstrzygnięcie 2 reklamacji - po kilku mailach polecili złożyć je ponownie, bo ich nie otrzymali (!?) - na odpowiedź z podanymi kodami zgłoszenia wysłali tego samego maila z prośba o ponowne zgłoszenie reklamacji...
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 13 Gru 2018 14:06 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Proponuję założyć reklamację w Canadian Transportation Agency. W styczniu tego roku AC też przeciągali wypłatę przyznanego odszkodowania aż do maja. Sprawę zgłosiłem do ich instytucji i wszystko nabrało właściwego tempa. Miło byłem zaskoczony jak pewnego dnia zadzwoniła jakaś pani z tego urzędu osobiście się zapytać czy otrzymałem odszkodowanie (zwrot kosztów związanych z niedostarczonym przez tydzień bagażem oraz sprzętem snowboardowym).
Góra
 Profil Relacje PM off
teoriamoral lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#68 PostWysłany: 13 Gru 2018 14:54 

Rejestracja: 10 Sie 2017
Posty: 458
Dziękuję @Chupacabra za wskazówkę - od razu uderzam do CTA, mam nadzieję, że i u mnie sprawa się "rozbuja" ;-)
_________________
The Fire, baby. It'll burn us both. It'll kill us both. There's no place in this world for our kind of fire. My warrior woman. My Valkyrie. You'll always be mine. Always... and never.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 10 Sty 2019 22:59 

Rejestracja: 08 Cze 2016
Posty: 24
Loty: 53
Kilometry: 103 538
Dzień dobry,
Czy miał ktoś kiedyś problem z płatnością kartą debetową w AIR CANADA.
Przy płatności kartą debetową w dolarach nie przeszła mi transakcja jak się później dowiedziałem z banku powodem było odrzucenie płatności ze względu na niewystarczającą ilość pieniędzy.
Pytanie tylko dlaczego tak się stało skoro miałem zapasu ponad 200$ na karcie na przewalutowanie z dolarów amerykańskich na kanadyjskie po kursie mastercard, a z moich wyliczeń wynika ze AIR CANADA chciała mi pobrać ok 3000 zł więcej niż należność za bilety które chciałem kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 10 Sty 2019 23:03 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Zobacz czy ustawiony limit transakcji internetowych jest wystarczający.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 10 Sty 2019 23:28 

Rejestracja: 08 Cze 2016
Posty: 24
Loty: 53
Kilometry: 103 538
Tak po mojej stronie jest wszystko. Ewidentnie wygląda jak by air canada chciała pobrać dodatkową kwotę tylko nie wiem za co.

Znalazłem na tripadvisor opis ludzi z podobnym problemem
https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... ravel.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 12 Sty 2019 01:15 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzień dobry - pierwszy raz lecę AirCanada, no i pierwszy na Kubę: Katowice przez Montreal do Santa Clara (z powrotem z długą przesiadką w Toronto). Kupiłem - po przejrzeniu setek opinii o pośrednikach - bilet trochę droższy (jakieś 500 zł/2 osoby), ale bezpośrednio w AirCanada.
Z KTW do Frankfurtu lot realizuje Lufthansa, potem AirCanada a potem AirCanada Rouge.
Mam pytanie, jeśli ktoś byłby uprzejmy pomóc - o ile odnośnie podręcznego to jakby sprawa jasna (bodaj 40x55x23 plus jakiś mały bagaż do kabiny - jeśli się mylę, to proszę o skorygowanie), to nie bardzo wiem na 100% jak interpretować info z maila z rezerwacji:

Baggage allowance
Carry-on Baggage
On flights operated by Air Canada, Air Canada Rouge or Air Canada Express, you may carry with you in the cabin 1 standard item (max. size: 23 x 40 x 55 cm [9 x 15.5 x 21.5 in]) and 1 personal item (max. size: 16 x 33 x 43 cm [6 x 13 x 17 in]). Your carry-on baggage must be light enough that you can store it in the overhead bin unassisted. See our complete carry-on baggage policy.
If your itinerary includes a codeshare flight or a flight operated by another airline, you will be subject to the carry-on baggage rules of the other airline.
Checked Baggage
Please see below for details on the bags you plan on checking at the baggage counter.

Depart Katowice (KTW) > Santa Clara (SNU)
Baggage 1st bag
Complimentary
Baggage 2nd bag
PLN 198.02
Including taxes
Max. weight per bag:
23.0 kg (50.0 lb)

Max. dimensions per bag:
158.0 cm (62.0 in)



Depart Santa Clara (SNU) > Katowice (KTW)

Baggage 1st bag
Complimentary
Baggage 2nd bag
PLN 261.93
Including taxes
Max. weight per bag:
23.0 kg (50.0 lb)

Max. dimensions per bag:
158.0 cm (62.0 in)


To że drugi bagaż rejestrowany płatny (..?) - to wiadomo. Ale ten pierwszy to chodzi o rejestrowany, bezpłatny i włącznie z Economy L w Lufthansie - czy jak to interpretować? Znaczy się - mam 1 walizkę rejestrowanego bezpłatnie na całej trasie (klasa Economy)?
A jeśli jest bezpłatny ten 1 rejestrowany, to czy przesiadce 18h w Toronto na pewno nie muszę go odbierać?
Sorry, wiem, że dla wielu będzie to lamerskie pytanie, ale proszę o wyrozumiałość - głównie z low costami miałem do czynienia. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 12 Sty 2019 01:43 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22325
Przeczytaj jeszcze raz, spokojnie, uważniej,.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 12 Sty 2019 01:44 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 263
niebieski
W Toronto miała długą przesiadkę, wylot był następnego dnia, bagaż rejestrowany trzeba było odbierać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 12 Sty 2019 01:56 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Zeus napisał(a):
Przeczytaj jeszcze raz, spokojnie, uważniej,.


No wg mnie, tak na gorąco (właśnie kupiłem bilety), to jest bagaż rejestrowany 1 sztuka na pasażera w obydwie strony. Ale może jeszcze nie ochłonąłem z zakupu i źle to sobie tłumaczę - dlatego pozwoliłem sobie zadać to (wiem, lamerskie dla znających odpowiedź) pytanie...? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 12 Sty 2019 01:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22325
A mi uczono, czytanie z zrozumiem, i to w paru językach. Więc polecam jeszcze raz przeczytać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 12 Sty 2019 02:40 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Podpowiedz : complimentary po angielsku znaczy -bezpłatny/w cenie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 12 Sty 2019 10:07 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Oczywiście wiem, że complimentary znaczy bezpłatny - ale chodzi o to, że w trakcie rezerwacji nie było mowy o bagażu rejestrowanym (chyba, że coś pominąłem w czytaniu, oczywiście jak najbardziej możliwe), ale piszą, że inny przewoźnik (Lufthansa) ma "swoje zasady bagażowe", a do tego kolega mnie przekonuje, że ten "pierwszy" bagaż to ten kabinowy, choć...
Choć wygląda, że jednak rejestrowany jest: 1 waliza tam i 1 waliza z powrotem - ale nie pisze też jednoznacznie, że na każdego z 2 pasażerów (czyli łącznie 4 walizki: 2 tam i 2 z powrotem).
Chciałem Was zapytać wprost - na pewno wiecie i macie doświadczenie. Po prostu, jeśli czegoś jestem pewien nawet na 99%, to wolę na 100% - więc liczyłem na pomoc zadając pytanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 12 Sty 2019 10:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Wyślij kolegę na korepetycje.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 12 Sty 2019 10:53 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Dzięki - czyli jednak ja miałem rację, a Kolega mnie zbałamucił. Zdarza się :)
Tak się zastanawiam czy jednak nie wystarczy bagaż kabinowy, w końcu 2 walizki 23x40x55 cm, to jednak trochę można zapakować, a w Toronto cały dzień (18h na przesiadkę) niewygodnie z sobą taką walizę rejestrowaną ciągnąć. Bardzo dziękuję za rady.
Mam nocleg sugerowany przez AirCanada za 30 dolarów kan./os. 2 km od lotniska w Hotelu Carlingview - jak się nie okaże, że nie warto, to raczej zarezerwuję: przylot ok. godz. 1:00 w nocy, wylot do KTW ok. 18:00.
Coś jeszcze powinienem wiedzieć odnośnie AirCanada? Mam nadzieję, że 2gi raz nie ściągną należności/zablokują, jak tutaj i w necie pisano.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 232 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group