Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Sty 2019 16:35 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
Jestem na etapie planowania trasy na kilkanaście dni po Kubie. Ze względów budżetowych chcielibyśmy uniknąć jeżdżenia indywidualnymi taksówkami między miastami (będziemy jeździć we dwójkę), więc zostaje Viazul i taxi collectivos, ewentualnie spróbowanie camionów gdzieś na krótszych trasach. Oprócz pierwszego przejazdu z Hawany wolałbym nie planować trasy na sztywno, ale reagować spontanicznie i ewentualnie skracać albo wydłużać pobyt w zależności od wrażeń.
Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedzi co do transportu na poszczególnych odcinkach, a zwłaszcza za krytykę, gdyby jakiś odcinek był niepraktyczny i dało się to zaplanować lepiej.

Wstępnie planowana trasa jest taka:
Hawana - Cienfuegos (tu nie ma problemu - Viazul kupiony przez internet)
Cienfuegos - Trinidad (Viazul albo taxi collectivo)

i dalej robią się zagwozdki... Chcielibyśmy zahaczyć o Sancti Spiritus, Remedios i Caibarien, natomiast niekoniecznie o Santa Clarę, chociaż pewnie będzie ciężko ją ominąć jako miejsce przesiadki. Czysto geograficznie sensownie byłoby tak:
Trinidad - Sancti Spiritus (Viazul, taxi collectivo albo camion)
Sancti Spiritus - Remedios (i tu się robią schody - na ile łatwe jest złapanie taxi collectivo między tymi miastami, ew. z przesiadką w Santa Clara, ale żeby nie utknąć tam na noc?)
Remedios - Caibarien (żabi skok, więc tu coś się chyba łatwo złapie)
Caibarien - Hawana (jak wyglądają szanse na taxi collectivo w cenie porównywalnej z Viazulem na podobną odległość?)

Czy większy sens miałoby odwrócenie kolejności i jazda tak: Cienfuegos - od razu Sancti Spiritus - Trinidad - Remedios (albo od razu Caibarien) i z Caibarien albo Remedios (skąd łatwiej?) do Hawany?
Wyczytałem na forum, że o taxi collectivos najłatwiej w Trinidad, więc może miałoby sens, żeby najbardziej nietypowy odcinek w poprzek wyspy zacząć właśnie stamtąd?

Z góry dzięki za wszystkie rady i opinie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 10 Sty 2019 18:26 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
Z Cienfuegos do Trinidadu możecie kupić wycieczkę państwową ze stopem w El Nicho za 44 CUC od osoby. Wg mnie warto, bo za niewiele większe pieniądze niż sam przejazd można spędzić kilka godzin przy fajnych wodospadach i się w nich wykąpać :)

Santa Clara wg mnie jest warta zobaczenia, chociaż nam wystarczyło na to pół dnia - odniosłem wrażenie, że dość mocno różni się od reszty Kuby, a same pomniki Che Guevary robią spore wrażenie. Jakby co to mogę polecić spoko Case :)

Co do reszty nie pomogę, bo mieliśmy trochę inną trasę.

Ps. Jeśli chcecie trochę poplażować mi najbardziej podobało się w Playa Giron (razem z pobliską Caleta Buena), a to tylko godzinka od Cienfuegos.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
Dzięki! Za namiary w Santa Clara będę wdzięczny - co prawda raczej nie chcemy tam utknąć na noc, ale może się tak zdarzyć.
Ktoś coś o reszcie trasy?

Jeżeli chodzi o plażowanie, to czy ktoś ma porównanie La Boca zaraz koło Trinidadu z Playa Larga albo Playa Giron? Czysto logistycznie La Boca byłaby dla nas znacznie bardziej sensownym miejscem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Sty 2019 23:08 

Rejestracja: 24 Lut 2018
Posty: 556
La Boca, jeśli dobrze kojarzę to miasteczko, natomiast wszystkich turystów dowożą do Playa Ancon. Jest całkiem przyjemna plaża i sporo większa od plaż w Playa Giron. Największą jej wadą w porównaniu do Playa Giron to brak rafy i podwodnego życia zaraz przy brzegu. Ale to głównie dla fanów snorkelingu.
_________________
Pzdr,
Krzysiekk

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Sty 2019 14:06 

Rejestracja: 23 Lut 2018
Posty: 2
W samym La Boca słabo z plażowaniem. Mała plaża w miasteczku, dalej skały, a właściwie coś co wygląda na umarłą rafę koralową - zejście do morza w zasadzie tylko w butach. Spędziliśmy tam 3 cudowne dni w przerwie między pędem zwiedzania, w pięknej casie na obrzeżach miasteczka, na przemian czytając w hamakach i pływając w morzu. Troszkę w stronę plaży Ancon kilka małych uroczych plaż otoczonych skałkami. Amatorom tradycyjnego plażowania odradzam, amatorom odpoczynku w spokojnej okolicy, gdzie mało turystów - serdecznie polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Sty 2019 15:43 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1445
złoty
Dzięki! Brzmi atrakcyjnie! Właśnie takie miejscówki nas bardziej interesują, nie tradycyjne smażenie się na plaży, ale żeby było trochę lokalnego życia i dało się zrelaksować, a jeszcze optymalne byłyby owoce morza po niewygórowanych cenach :-) (jak La Boca wygląda od tej strony?).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Sty 2019 16:00 

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1865
Loty: 273
Kilometry: 310 928
srebrny
@meczko, podpisuje sie obiema rekami pod tym co napisala natta007 - w polowie drogi miedzy playa Ancon a La Boca sa najfajniejsze plaze.. Obczaj sobie na przyklad "Playa Caribe". W zalaczeniu moje zdjecie stamtad na dowod :)

Załączniki:
playa.jpg
playa.jpg [ 105.89 KiB | Obejrzany 1330 razy ]
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group