Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2755 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 138  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Curve
#261 PostWysłany: 09 Sty 2019 13:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
W zwiazku z tym ze dzis otrzymalem kartę mam pytania do osób które mają większe doświadczenie z tym produktem

Jak Curve traktuje wypłatę z bankomatu z obciążeniem KK? Gotówką czy transakcja płatnicza.

Jak uniknąć opłat za wypłatę z bankomatu czyli jak najlepiej znaleźć bankomat który nie doliczy prowizji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Curve
#262 PostWysłany: 09 Sty 2019 13:44 

Rejestracja: 26 Kwi 2018
Posty: 146
Kiedyś wypłacał jako płatność internetowa. Teraz jako płatność gotówkowa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#263 PostWysłany: 09 Sty 2019 13:47 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
@lovenz jak masz R to doładuj go kk i wypłać kartą curve
co do prowizji bankomatu to po prostu sprawdzaj, jak będzie info o prowizji to anulujesz i idziesz gdzie indziej
curve wydaje mc, więc proponuję omijać euronety
bankomaty wbk nie pobierają prowizji, sprawdzone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#264 PostWysłany: 09 Sty 2019 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Była akcja w UK coś mi się obilo, nawet w tym poście że Tesco obciazalo ludzi prowizja ale po szumach oburzonych klientów podobno Tesco wycofało się z tego pomysłu. Dla tego pytam? Nic najwyżej przetestuje i dam znać jak z Tesco KK poszło bo to zawsze jakieś Aviosy z tego by były przy £2400 rocznie wybranej kasy z bankomatu.

@kruczi niestety Tesco pobiera prowizję przy doładowaniu R@
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#265 PostWysłany: 10 Sty 2019 16:26 

Rejestracja: 10 Sty 2019
Posty: 4
Loty: 2
Kilometry: 2 525
Witam,
piszę, bo nie znalazłem odpowiedzi w prost na moje wątpliwości.
1. Mam kartę C i podpinam zwykłą debetówkę z PKO w pln - w takiej sytuacji jak będę chciał zapłacić w Anglii w funtach lub gdzie indziej w Europie w euro to zostanę obciążony jakimiś opłatami, czy tylko kurs międzybankowy od Curve?
2. ta sama kombinacja ale wypłata z bankomatu?
3. Jeżeli nie ma żadnych opłat to czy podpięta karta Revolut daje jakieś korzyści zamiast mojej debetowej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#266 PostWysłany: 10 Sty 2019 16:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
1. ustawiasz PLN jako walutę karty. Zostanie pobrana kwota w PLN (przeliczona z GBP lub EUR odpowiednio) zgodnie z kursem międzybankowym, bez dodatkowej prowizji.
2. Tak samo, tylko do limitu wypłat z bankomatu Curve
3. Większy limit wypłat z bankomatów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#267 PostWysłany: 10 Sty 2019 16:54 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
@gadom
w przypadku każdej karty, którą dodajesz możesz wybrać walutę w jakiej curve ma ją obciążyć
jeśli zakup będzie w innej walucie niż waluta podpiętej karty to curve zrobi przewalutowanie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#268 PostWysłany: 10 Sty 2019 17:13 

Rejestracja: 06 Paź 2014
Posty: 173
Loty: 186
Kilometry: 476 983
Taka przestroga. Niektóre banki mają zapis, że pobierają prowizję nie za przewalutowanie tylko za płatność zagraniczną. W takim wypadku prowizja zostaje pobrana nawet jeśli waluta to PLN. Przykład to karta firmowa Alior Banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#269 PostWysłany: 10 Sty 2019 19:07 

Rejestracja: 10 Sty 2019
Posty: 4
Loty: 2
Kilometry: 2 525
asnahtful napisał(a):
1. ustawiasz PLN jako walutę karty. Zostanie pobrana kwota w PLN (przeliczona z GBP lub EUR odpowiednio) zgodnie z kursem międzybankowym, bez dodatkowej prowizji.
2. Tak samo, tylko do limitu wypłat z bankomatu Curve
3. Większy limit wypłat z bankomatów.
Dzięki bardzo. Wertuję temat regolit i curve i zastanawiam się na najlepszą opcją do rzadkich wyjazdów zagranicznych

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#270 PostWysłany: 10 Sty 2019 23:10 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Maq napisał(a):
Testowałem też Priceless przy karcie Mastercard World (Santander) i wychodzi na to że Priceless traktuje wszystkie transakcje (bez względu na miejsce i sposób płatności, również bankomaty) jako internetowe naliczając 1 punkt za każde 5zł. Natomiast już sama płatność u partnerów i w premiowanych kategoriach (noclegi, gastronomia, transport) nie jest rozpoznawana, także nie nalicza bonusowych punktów, a tylko punkty za płatność internetową.


Jesteś pewien na 100%, że cały czas nalicza? Jest promocja teraz w Santander, że można mieć Mastercard World za darmo, jeśli 3 miesiące wcześniej nie miało się innej karty kredytowej u nich: https://static3.santander.pl/asset/r/e/g/regulamin---karta-kredytowa-przez-telefon_92583.pdf
Czy są jakieś inne karty, które naliczają punkty Priceless Specials za wszystkie transakcje/transakcje internetowe?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#271 PostWysłany: 10 Sty 2019 23:37 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
Tak, cały czas nalicza, na wyciągu Priceless mam widoczne punkty za zakupy w Lidlu i w Netto z 07.01.19. (póżniejszych jak na razie nie ma, bo muszą się "zaksięgować").
Załącznik:
priceless.jpeg
priceless.jpeg [ 25.75 KiB | Obejrzany 1202 razy ]

Z tego co wiem to jeszcze w mBanku jest kk która nalicza punkty Priceless Specials za płatności internetowe.
Góra
 Profil Relacje PM off
Maciej Barnaś uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Curve
#272 PostWysłany: 10 Sty 2019 23:37 

Rejestracja: 10 Sty 2019
Posty: 4
Loty: 2
Kilometry: 2 525
I jeszcze jedno pytanie. Czy przy wariancie Black zwrot z wydatków od wybranych partnerów też jest na te 3 miesiące czy jest inaczej?

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#273 PostWysłany: 10 Sty 2019 23:41 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
Zwrot jest na trzy miesiące bez względu na rodzaj karty, jakiś czas temu zrównali warunki. Plusem Black jest jedynie to że można wybrać sześć różnych sklepów (a i lista sklepów do wyboru jest dłuższa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#274 PostWysłany: 11 Sty 2019 10:58 

Rejestracja: 01 Sie 2017
Posty: 4
Maq napisał(a):
Tak, cały czas nalicza, na wyciągu Priceless mam widoczne punkty za zakupy w Lidlu i w Netto z 07.01.19. (póżniejszych jak na razie nie ma, bo muszą się "zaksięgować").
Załącznik:
priceless.jpeg

Z tego co wiem to jeszcze w mBanku jest kk która nalicza punkty Priceless Specials za płatności internetowe.


Ciekawe czy doładowanie Revoluta też nalicza punkty :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#275 PostWysłany: 11 Sty 2019 11:40 

Rejestracja: 04 Cze 2013
Posty: 770
niebieski
nawet jeśli to tymi podstawowymi punktami szkoda sobie głowę zawracać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#276 PostWysłany: 11 Sty 2019 14:32 

Rejestracja: 20 Gru 2018
Posty: 71
Z miesiąc temu gdy ostatni raz skorzystalem z Revoluta, to naliczylo punkty PS, teraz nie wiem, bo przerzucilem się na Curve.

Co do Priceless Specials, to najbardziej opłacalne są dla mnie bilety do Cinema City. Dzięki Curve dostanę przynajmniej kilka dodatkowych biletów rocznie, tylko dlatego że przy okazji codziennych zakupów użyję ich karty, zamiast oryginalnej banku. Bez zbędnego wysiłku i kombinowania, po prostu wyciągam inną kartę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#277 PostWysłany: 14 Sty 2019 01:27 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Potwierdziło się, że w weekend za przewalutowanie z EUR na PLN Curve dolicza 0,5%, a co ciekawe włoski bankomat rozpoznał kartę jako rozliczaną w NOK ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#278 PostWysłany: 14 Sty 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Dziś już drugi raz revolut zamroził mi kartę przy płatności kartą curve, ktoś też ma takie kwiatki ??
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#279 PostWysłany: 14 Sty 2019 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Tak, mi zamroził dziś rano przy wypłacie Curvem z bankomatu. Ale miałem włączoną geolokalizację, więc poniekąd są usprawiedliwieni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Curve
#280 PostWysłany: 14 Sty 2019 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2006
Loty: 175
Kilometry: 406 197
platynowy
Tak, mi też blokuje ale nie za każdym razem, więc nie wiem czy to związane z geolokalizacją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2755 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 138  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: msala oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group