Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 05 Gru 2018 13:10 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Nie 5 dni w Krugerze - 5 dni generalnie na polnocy.
W Krugerze bedziemy 3 pełne dni, 4 dnia rano wracamy do JNB.

Myslicie ze to ok? Warto zrezygnowac z 1 dnia na poludniu zeby zobaczyc Blyde Canyon i przespac sie w Graskop?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#102 PostWysłany: 05 Gru 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
W mojej ocenie zdecydowanie warto uderzyć do Blyde Canyonu kosztem jednego dnia na południu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 06 Gru 2018 13:20 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Ok, bilety dokupione

Mamy 6 pełnych dni pomiędzy Cape Town i Port Elizabeth i 5 pełnych dni między Johannesburgiem i Kruger. Kolejne pytania ;)

1) Noclegi - myslicie ze lepiej bookowac wszystko wczesniej czy bardziej na zywiol na biezaco?
2) W Cape Town planujemy tylko jedna noc. Warto sie tam zbazowac i robic day trips czy lepiej spedzic jedna noc i jechac dalej? Mysle ze jechac dalej, nie?
3) Jak jest z parkowaniem w Cape Town i wiekszych miastach? Problemowo czy raczej ok?
4) Jak wyglada bezpieczenstwo w mniejszych miejscowosciach po drodze od Cape Town do Port Elizabeth? Gorzej / lepiej?
5) Biore sie za ukladanie dokladnego planu, jakies z grubsza rzeczy, ktore KONIECZNIE musimy zobaczyc po drodze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 06 Gru 2018 15:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
1) Noclegi - myslicie ze lepiej bookowac wszystko wczesniej czy bardziej na zywiol na biezaco?
Zalezy od osoby, ja lubie wszystko planowac za wczasu, znam takich co preferuja spontan i szukaja na miejscu.

2) W Cape Town planujemy tylko jedna noc. Warto sie tam zbazowac i robic day trips czy lepiej spedzic jedna noc i jechac dalej? Mysle ze jechac dalej, nie?
Rowniez zalezy, drogi w okolicach Capetown sa bardzo dobre i mysmy sie tam bazowali, zwiedzajac okolice do 2-3h jazdy.

3) Jak jest z parkowaniem w Cape Town i wiekszych miastach? Problemowo czy raczej ok?
Parkowac mozna w wielu miejscach za darmo aczkolwiek dochodzi kwestia bezpieczenstwa, mysmy parkowali w DoubleTree 15zl za noc za parking strzezony (chyba tylko dla gosci).

4) Jak wyglada bezpieczenstwo w mniejszych miejscowosciach po drodze od Cape Town do Port Elizabeth? Gorzej / lepiej?
Ciezko powiedziec, pewnie lepiej niz w miescie ale nigdy nie wiesz czy ktos teraz nie planuje pojawic sie tam w tym samym czasie co ty.

5) Biore sie za ukladanie dokladnego planu, jakies z grubsza rzeczy, ktore KONIECZNIE musimy zobaczyc po drodze?
Garden Route to wg mnie trasa gdzie po prostu bierzesz samochód, jedziesz i zatrzymujesz sie gdzie chcesz, jeden bedzie wolal lezec na plazy, jeden wspiac sie na góre itd.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 06 Gru 2018 16:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
1) Noclegi - najlepiej wcześniej. Genialne są oferty na Airbnb tylko z nich korzystaliśmy w RPA. Dorzucę później link do fajnego mieszkania w CPT
2) 1 noc wystarczy. Zdecydowanie lepiej spać w mniejszych miasteczkach na przylądku
3) Z parkowaniem nie było raczej problemów. Szczególnie w okolicy Waterfrontu jest sporo parkingów. Były płatne ale to jakieś grosze
4) Generalnie było całkiem ok. Trzymajcie się zasady, że jak nie widać białych ludzi na ulicy to raczej się nie zatrzymujcie i nie wysiadajce
5) Plaże w Muizenbegru, Tsitsikama NP i jeżeli lubicie wino to winnice w Stellenbosch (może nie są dokładnie na trasie)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 21 Gru 2018 14:42 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Hej. Pod koniec grudnia lecimy do RPA na dwa tyg - ocencie plan!

Dzien 1 - pozny wieczor, ladujemy w CPT, uber i airbnb (spimy w okolicach Greenpoint)
Dzien 2 - Cape Town: zaczynamy wczesnie rano: Gora Stolowa, Lion's Peak, Camps Bay Beach i chill w miescie -> tutaj pytanie co robic konkretnie?
Dzien 3 - Cape Town: wypozyczamy wczesnie rano auto, jedziemy Chapman's Peak, Boulders Beach na pingwinki, Cape of Good Hope i wracamy prosto do Franschhoek, gdzie spimy + robimy jakis wine tasting wieczorem
Dzien 4 - wczesnie rano ruszamy Garden Route do Mossel Bay, zostajemy chwile i jedziemy do Knysny gdzie spimy i mamy sylwester
Dzien 5 - Knysna Elephant Park i bungee, reszta dnia w Plett Bay przy plazy i chill
Dzien 6 - jedziemy to Tsitsikamma park, kajaki -> co jeszcze?
Dzien 7 - jedziemy znow do Tsitsikamma, robimy canopy (tyrolki miedzy drzewami) i ruszamy dalej. Jedziemy do Jeffrey's Bay, zostajemy chwile by docelowo dojechac do Port Elizabeth. Tam oddajemy auto i spimy
Dzien 8 - o 8 rano mamy lot do JNB, na lotnisku bierzemy furę i jedziemy do Graskop. Przy Graskop zwiedzamy ile sie da - Pinnacle Rock, God's Window, falls, Bourkes Luck Potholes, Three Rondavels, Blyde River Canyon. Spimy w Graskop
Dzien 9 - ultra wczesnie ruszamy z Graskop to Krugera, wjezdzamy Paul's Kruger gate. Jezdzimy po parku, spimy w Satara Camp
Dzien 10 - ruszamy rano, jazda po parku, spimy w Skukuza
Dzien 11 - ruszamy, jazda po parku, spimy w Crocodile Camp
Dzien 12 - ruszamy, troche jazdy rano, wyjezdzamy z Krugera i jedziemy do Mbabane (Swaziland) o ile rental car pozwoli. Zwiedzamy troche Swaziland i wracamy do JNB oddac auto i airbnb kolo lotniska
Dzien 13 - rano lecimy do domu

Opinie? Zmiany? Plan jest troche napiety, ale chcemy jak najwiecej zobaczyc, lubimy aktywnosci, nie interesuja nas za bardzo muzea etc, bardziej natura, fajne rzeczy po drodze, lokalsi i moze troche party :)

Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 21 Gru 2018 15:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
spoko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 21 Gru 2018 16:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Dzień 2. Górę Stołową proponuję zwiedzić jak będzie zachód słońca. Widoki niesamowite i słit focie na fejsa w ciekawszych kolorach wychodzą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 21 Gru 2018 16:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Samochodem do Suazi na pewno będziecie mogli wjechac, kwestia ceny w wypozyczalni. Ja na razie w kilku dopytalam i niestety ceny wahaja sie miedzy 1300 a 1700 randow za pozwolenie. Czekam jeszcze na odp z dwoch.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 21 Gru 2018 18:03 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Wypożyczałem auto w Tempest Carhire i nie pobierają opłat za wjazd do Swazi i Lesotho.

Natomiast zrobienie w ciągu jednego dnia trasy Kruger - Swazi - JNB wydaje mi się być pewnym wyzwaniem.

Drogi w Swazi są już gorszej jakości niż w RPA, więc trochę wolniejsza jazda.

A jeżdżenia po ciemku nie polecam, zatem trochę mało czasu. My zrobiliśmy właśnie taką trasę, ale z noclegiem w okolicach Mbabane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 21 Gru 2018 18:42 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Lions head jest super na zachód słonca, IMO lepszy niż Table Mountain. W styczniu zamykają szlak na Lions Head więc warto sprawdzić wcześniej od kiedy dokładnie. Co plaży to Camps Bay jest piękna, ale jest tam dużo wiatru. Żeby poleżeć fajna jest Clifton Beach 4, mniej ludzi i zasłonięta od wiatru. W samym mieście na chill/restauracje/bary najlepsza jest Kloof Street, Bree Street i Long Street. W Sea Point/Green Point nuda. W dzień można na spokojnie nawet chodzić po centrum, jest bezpiecznie. W nocy nie próbowałem. Spędziłem 3 tygodnie w Cape Town w listopadzie/grudniu więc mam trochę więcej doświadczenia niż większość osób.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 21 Gru 2018 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Według mnie bardzo dobrze zaplanowany wyjazd :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 21 Gru 2018 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
radko93 napisał(a):
W nocy nie próbowałem (...) więc mam trochę więcej doświadczenia niż większość osób.


:) :) :)

Codziennie do późnych godzin nocnych imprezowałem na Long Street, jest bezpiecznie. Oczywiście odrobina instynktu samozachowawczego nie zaszkodzi, czyli nie kupujemy śmiesznych substancji od Nigeryjczyków i zachowujemy ostrożność wypłacając kasę z bankomatu.

Lions Head jest dobry dla emerytów, na Table Mountain jest hardcore, byłem tam z laseczką 150cm wzrostu to musiałem ją mocno trzymać, żeby jej wiatr nie porwał. Widoki i przyroda niesamowite. Ubierzcie się jak na listopad w Tatrach, tak jest zimno. Krajobraz jak na innej planecie. Na górze nie sprzedają alko więc warto zabrać chociaż po browarku do plecaka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 21 Gru 2018 19:59 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
@BusinessClass Table Mountain jest spora, jak trudno jest zależy od szlaku. Ja wszedłem w niecałe półtora godziny szlakiem od stacji kolejki i o ile było stromo to bez przesady. Byłem w któtkim rękawku - jak widać zależy od pogody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 21 Gru 2018 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Ja 2 razy wjechałem kolejką przed zachodem słońca i 2 razy był hardkor, miałem szczęście :)

Ostatnio nawet jakąś zniżkę mieli, promocyjna cena na wjazd o zachodzie słońca. Polski dowód osobisty przechodzi jako legitymacja studencka ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 22 Gru 2018 01:35 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Dzieki wszystkim! Dwa pytania

1) Generalnie jestem w stanie zrobic Lion's Head + Table Mountain w jeden dzien prawda? Bede tam pod koniec grudnia, wiec szlak powinien byc otwarty
2) Auto w Swaziland - biore w Budget. Teraz faktycznie sa te obowiazkowe oplaty? Nie ma opcji ich uniknac? Jesli to faktycznie jakieś cztery stówy, to raczej odpuszcze... Kruger - Swazi - JNB mysle ze damy rade zrobic w jeden dzien... wyjedziemy ultra wczesnie rano na game drive, kolo 8-9 rano bedziemy juz poza parkiem, szybkie Swazi i do JNB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 26 Gru 2018 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
1) Bez problemu da się zrobić Table Moyntsin i Lion's Head nawet w pół dnia

2) Z tego co kojarzę to opłaty są zawsze. Co do ultra wczesnego game drive to sprawdź, o której otwierają bramy obozu. Jeżeli obóz będzie w sporej odległości od bramy to na 8-9 możesz nie dać rady wyjechać
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 26 Gru 2018 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
@olekskw Budget mi podało, że u nich kosztuje wjazd do Suazi 600 randrów. Na razie mam potwierdzoną jedną wypożyczalnię, która nie pobiera opłaty - Bidvest.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 10 Sty 2019 20:44 

Rejestracja: 11 Lip 2017
Posty: 165
Potwierdzam, zapłaciłem w Budget około 150 PLN za mozliwosc wjazdu do Swazilandu (teraz juz eSwatini). Wjazd bezproblemowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 28 Lut 2019 15:44 

Rejestracja: 05 Wrz 2014
Posty: 17
Loty: 50
Kilometry: 132 366
Witam Forumowiczów,

w najblizszym czasie planuje 10 dniowa podroz po Poludnowym wybrzezu RPA, wynajem auta i tu od razu pytanie czy wynajac na miejscu czy szukac wczesniej, jak z cenami, jak z pelnym ubezpieczeniem auta, jakie koszty, zeby nie dac sie oszukac.

Planowany program (poprosze o jakies uwagi, spostrzezenia, porady co do programu).

1. PRZYLOT - OGARNIECIE ZWIEDZANIE OKOLICY, PRZYLADEK DOBREJ NADZIEJI

2. ZWIDZANIE OKOLIC KAPSZTADU (TABLE MOUNTAIN)

3. PRZEJAZD WYBRZEZEM + NOCLEG 31/01-01/02 W KOLICY HERMANUS plus ewentualnie po drodze nurkowanie z rekinami ?

4. z Hermanus do Mossel Bay
Bontebok National Park, 5min drogi od centrum Swellendam???

5. WYJAZD RANO + PO DRODZE - GARDEN ROUTE - zwiedzanie okolic

6. Park Narodowy Tsitsikamma - atrkacje (kajaki, bungee, spacery, sigwaye itp itd)

7. Przejazd do Park Narodowego Addo Elephant + popołudniowe safari

8. Szybkie Safari z wschodem słońca i powrot w kierunku Kapsztadu - NP WINNICE I DOBRE JEDZONKO,

9. ATRAKCJE KAPSZTADU - NP WINNICE I DOBRE JEDZONKO,

10. ATRAKCJE KAPSZTADU - ZAKUPY, SZLAJANIE, WYLOT WIECZOREM

Z gory dziekuje za wszelkie wskazówki.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group