Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 19 Gru 2018 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
W najbliższym czasie przewiduję ok. 6-godzinną przesiadkę na lotnisku w Madrycie. Zimowa, popołudniowa pora. Myślicie, że warto udać się do miasta zamiast kiszenia d** na lotnisku ? Może ktoś poleci coś ciekawego ? W Prado, Reina Sophia, Thyssen-Boromisza, Santiago Bernabeu już byłem. Szukam czegoś mniej oczywistego. Ktoś ? Coś ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
#122 PostWysłany: 19 Gru 2018 01:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
6 godzin od przylotu do wylotu?
rozumiem że chcesz wziąć taxę do i z miasta, bo jeśli nie to na mieście tak żeby nie panikować to zostaje Ci góra 2 godziny?
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#123 PostWysłany: 19 Gru 2018 01:19 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
Park ze świątynią Debod? Ale o tej porze roku chyba nie bedzie prezentować się najlepiej :D No i nie wiem, czy do końca Ci o to chodziło. Ot, fajne miejsce na spacer. i raczej nieoblegane ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 19 Gru 2018 02:05 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Możesz pojechać cyknać sobie fotę przy wieżowcach Cuatro Torres Business Area. Podjedziesz pociągiem z T4.
Albo fajny punkt widokowy Faro de Moncloa. Różową linia metra 8 i przesiadka na szarą linie metra 6. Z szóstką trzeba uważać, żeby wsiąść w dobrą stronę - jeździ po RINGU, wokoło Madrytu. Trasa z lotniska.

Dalej w miasto to tak jak pisze rw30, mało czasu i niepotrzebna nerwówka.
Góra
 Profil Relacje PM off
dajcz73 lubi ten post.
 
      
#125 PostWysłany: 19 Gru 2018 02:19 

Rejestracja: 06 Gru 2016
Posty: 92
Loty: 31
Kilometry: 49 848
No ale to, że jeździ w kółko, właśnie gwarantuje, że dojedzie do celu. Kiedyś tam :D
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#126 PostWysłany: 19 Gru 2018 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Wyjechać z lotniska, usiąść w lokalnym barze, zamówić piwo albo coś mocniejszego i zajadać się tapas do bólu :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#127 PostWysłany: 21 Gru 2018 00:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Zdaję sobie sprawę, że czasu mało. Z drugiej jednak strony nie do końca mi się uśmiecha aż tyle czasu spędzić na lotnisku ;)
Zdecydowanie nie szukam atrakcji na pół dnia, a raczej jakiegoś smaczka, żeby było się warto pofatygować...

@juggler5 To bardzo dobra opcja. Coś polecisz w tym temacie. Tzn. żeby nie trzeba było jechać z lotniska przez całe miasto ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 21 Gru 2018 01:03 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
To może taki sposób, który kiedyś ktoś na forum podał. Włączasz TRIPADVISOR. Wybierasz jedzenie i na mapie, w okolicy lotniska szukasz czegoś co by Ciebie zainteresowało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 21 Gru 2018 11:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
@Pacyfa ogarnij sobie w googlach coś na trasie metra 8, wysiadasz wchodzisz do baru i odpływasz, tylko nie spóźnij się na samolot :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#130 PostWysłany: 21 Gru 2018 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Dzięki za dobre chęci. Wyjście na browar i tapasy to niezła alternatywa (jeśli nie uda mi się nic innego wykombinować). Googla i Tripavisora umiem ogarnąć ;) Pytałem raczej o Waszą rekomendację. Cóż...znajdę coś sobie. Pozdrawiam :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 02 Sty 2019 19:16 

Rejestracja: 17 Gru 2018
Posty: 5
Zbanowany
Polecam zdecydowanie Pałac Królewski, Plaza Mayor i Park Retiro:)
https://lubiehiszpanie.pl/madryt-stolica-hiszpanii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 07 Lut 2019 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Odpowiadam sam sobie po odbytej podróży - 6 godzin wbrew obawom i sceptycyzmowi niektórych forumowiczów, to spokojnie czas, który można poświęcić na wyskoczenie do miasta. Mi przejazd autobusem lotniskowym do dworca Atocha zajął dokładnie 30 minut. Powrót metrem z przesiadką to trochę ponad 45 minut. Pozostały czas poświęciłem na madryckie muzeum kolejnictwa. Uważam, że 6 Euro za bilet wstępu to zdecydowanie dobrze zainwestowana kasa. Muzeum nie jest z pierwszego zestawu madryckich must see i jest zdecydowanie dla zainteresowanych tematem ... w sumie o to mi chodziło. Zdążyłem też spokojnie zjeść obiad i wypić piwko korzystając z wypróbowanego wcześniej bufetu typu all You can eat w okolicach Opery. Na lotnisku byłem z tak dużą rezerwą czasową, że zdążyłem się jeszcze nieźle wynudzić. Całe szczęście, że niechęć do spędzenia tamże 6 godzin wygrała u mnie z lenistwem i obawami o spóźnienie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#133 PostWysłany: 17 Kwi 2019 23:48 

Rejestracja: 06 Sie 2014
Posty: 370
Loty: 115
Kilometry: 240 990
niebieski
Moj tygodniowy pobyt w Madrycie to:

Park Buen Retiro,
Puerta de Sol,
Via Grande,
w weekend warto wybrac sie do El Capricho (zielona linia metra przedostatnia stacja, czynne tylko w weekendy). Nie mozna do parku wchodzic z jedzeniem i piciem, rekwiruja i mozna odebrac przy wyjsciu.
Palac Krolewski i Almudena. Palac od 18 mozna zwiedzac za free, warto sprawdzic w jakie dni.

Muzeum Thyssen Boremisza (wstep wolny poniedzialek 12 do 16. )

Ok 11.30 w poniedzialki mozna zwiedzac parlament , ale bez zapowiedzi trzeba byc duzo wczesniej bo wpuszczaja tylko 25 os i ni krztyny wiecej. Nam sie nie udalo.

Niektore dni Prado po 18 ma wolny wstep ale w kolejce stanac trzeba z 45 min predzej. W niedziele od 13.30 muzeum Krolowej Zofii darmowe. Guernica robi wrazenie:-)
Plaza Espana i Dedot swiatynie.

Darmowy taras widokowy z 9 pietra El Corte Ingles przy metrze Callao na Gran Via. Czynne do bodaj 22 ale wychodzilisny duzo po i tez bylo ok:)


Fajne Plaza Colon z pomnikiem Kolumba, smieszna Zaba przy muzeum Wosku.

Po drodze na Santiago Bernabeu zahaczylismy o Plaza Castilla - smieszne dwie krzywe wieze.

Dzien w Toledo i dzien Escurial i Valle de Los Caidos.

Czerwona linia 2 miedzy Sol a Buen Retiro jest zamknieta. Wywalaja z metra i nie ma zmilowania. Niby to przez budowe lacznika Via Grande a Sol.


Flamenco show w La Cueva de Lola. Za 22 euro fajny show z 4 artystami. Pokaz tanca to 2x 30 minut ale artysci uczciwie na swoj zarobek w ciagu tego czasu zasluzyli.

Dla mnie obowiazkowe must see: El Prado. Wow wow wow. Tylko zeby nie stac tak jak ja 2 godz w kolejce po vilet kupcie go u sprzedawcow przy Rondzie Fontannie Neptuna. Czesc dni to muzeum ma darmowy wstep po 18.

Museo de Naval, mily przerywnik i darmowy po Prado. Tak na pol godziny, razem z filmem tam puszczanym. Darmowe ale prosza o dobrowolna donacje 3 euro, mozna dac, ale nie trzeba.
_________________
zapraszam serdecznie :-) na nasz ig: Podróżnicy z Kórnika :-)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Kwi 2019 06:33, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#134 PostWysłany: 15 Wrz 2019 10:10 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 569
niebieski
Czy ktoś może podać oficjalną stronę, gdzie można kupić bilety online do muzeum Prado, Madryt? Nie załapię się na darmowe zwiedzanie, niestety

Z góry dziękuje
K.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 15 Wrz 2019 10:15 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
https://www.entradasprado.com/pradov2/i ... lang=en-GB
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 08 Lut 2020 18:59 

Rejestracja: 23 Lip 2018
Posty: 6
Loty: 9
Kilometry: 21 488
Bilety do Pałacu Królewskiego i do Muzeum del Prado lepiej kupić przez internet czy nie ma różnicy i można kupić na miejscu ?
Zwiedzał ktoś stadion Atletico,można kupić bilet na miejscu czy trzeba przez internet ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 09 Lut 2020 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
Nie kupowałem co prawda, ale będąc w Madrycie pod koniec maja kolejka do Pałacu Królewskiego o 11 wyglądała na dobre 40 minut stania. Do Prado, również podczas tego samego wyjazdu, postałem z 15-20 minut, na szczęście w cieniu tak więc do przeżycia. Jeśli lecisz niedługo to pewnie nie będzie strasznych kolejek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 09 Lut 2020 15:57 

Rejestracja: 23 Lip 2018
Posty: 6
Loty: 9
Kilometry: 21 488
początek marca.Wyczytałem że do Pałącu Królewskiego jest darmowy wstęp w środy a ja akurat przylatuje w środę i poprostu nie wiem czy się wyrobię .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#139 PostWysłany: 06 Lip 2022 18:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Na lotnisku Barajas w Madrycie, otworzono nowy taras widokowy

https://twitter.com/aena/status/1544641725565739010
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
skrzat uważa post za pomocny.
 
      
#140 PostWysłany: 19 Sie 2022 00:09 

Rejestracja: 13 Sie 2022
Posty: 21
Loty: 1
Kilometry: 896
Zdecydowanie polecam dwa dni w Madrycie zarezerować na Toledo i Segowie. Dużo pociągów, tanie, czyste i jadą 30 min do Toledo i 1 godzinę to Segowi.
_________________
Zapraszam na mojego bloga o podróżach po Polsce i świecie Polska Po Godzinach
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 146 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group