Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 71  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 09 Gru 2018 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 65
Kalispell napisał(a):
Krf23 napisał(a):
Rozmawiałem też z konsultantką na infolinii - ma potwierdzić, że PP jest wydawana także do dodatkowej karty.

Krf23, otrzymałeś potwierdzenie z ING, że do dodatkowej karty również przyznawany jest PP?


Tak. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
Kalispell uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#322 PostWysłany: 10 Gru 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 65
Chcę tylko potwierdzić oficjalnie. Dostaliśmy drugą kartę PP wraz z kartą dodatkową. Ważność: 2023 rok. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#323 PostWysłany: 10 Gru 2018 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Na serio do 2023? Obie?
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 10 Gru 2018 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
To standardowy okres ważności PP, ale promocja obejmuje tylko pierwszy rok.
Góra
 Profil Relacje PM off
macq91 lubi ten post.
 
      
#325 PostWysłany: 10 Gru 2018 19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2010
Posty: 65
macq91 napisał(a):
Na serio do 2023? Obie?


Tak. Ale wg mnie nawet jeśli przyjdzie mi za nią płacić to wyjdzie taniej, bo rocznie 650 zł za 2xPP. :) A mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie jeszcze jakaś promocja w ING.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 12 Gru 2018 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Doprecyzowując opłaty wynoszą: 650 zł za kartę główną i 200 zł za kartę dodatkową rocznie.
To daje za 2 karty platnicze i 2 x PP łącznie 850 zł rocznie, czyli 425 zl za 1 kartę PP.

To i tak super cena!
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#327 PostWysłany: 12 Gru 2018 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
ale na Pitach z dzilanosci musi te 10 k wyjsc
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 12 Gru 2018 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Krf23 napisał(a):
Chcę tylko potwierdzić oficjalnie. Dostaliśmy drugą kartę PP wraz z kartą dodatkową. Ważność: 2023 rok. :)

Nie wiem jak ING, ale w Santanderze do kart dodatkowych też jest wydawana PP, natomiast nie obejmują jej bezpłatne wejścia, przysługujące tylko pp dołączanej do karty głównej. Upewnijcie się więc dokładnie w cenniku czy i u was tak nie jest.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#329 PostWysłany: 12 Gru 2018 12:16 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
luftairways napisał(a):
ale na Pitach z dzilanosci musi te 10 k wyjsc

Jak ja dzwoniłem, to konsultant coś kręcił że nie zawsze musi być 10k na pitcie możliwe że wystarczy "dobre wyliczenie zdolności"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 12 Gru 2018 17:46 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Czy jest jakiś regulamin tych wejść PP karty ING - czy wszystko na gębę z konsultantami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 12 Gru 2018 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Takie coś znalazłem na tzw. społeczności ING Banku.
Tam są odpowiedzi konsultantów na pytania klientów.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
santech uważa post za pomocny.
 
      
#332 PostWysłany: 12 Gru 2018 17:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Tylko cena, jak pisalem wyżej, wzrosła od 11.12.2018 r. za wejście osoby towarzyszącej z 27 usd na 32 usd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 18 Gru 2018 21:00 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Krf23 napisał(a):
Włączę się do dyskusji, bo własnie wczoraj otrzymałem moje PP. Jak to wygląda?

1. Założyłem konto w ING on-line w promocji 140 zł.
2. Po 2 dniach dostałem kartę z loginem. Przelałem 10K zł na konto.
3. Następnego dnia (kiedy już były te pieniądze na koncie) zadzwoniłem do infolinii i stałem się Klientem Premium po 2-minutowej rozmowie.
4. Zgłosiłem się do oddziału banku, by złożyć wniosek. Jako, że prowadzę działalność musiałem jeszcze donieść zaświadczenie z ZUS i US o niezaleganiu składek/podatków (musiałem zapłacić 21 zł za zaświadczenie z US).
5. Za pomocą ePuap złożyłem wniosek o zaświadczanie z ZUS. Dostałem je po 2 dniach w formie on-line.
6. Po tygodniu otrzymałem zaświadczenie z US i udałem się do oddziału złożyć wniosek. Był to piątek wieczorem. Decyzja o wydaniu karty była około 16.00 w poniedziałek.
7. Udałem się raz jeszcze do banku i podpisałem umowę.
8. Kartę dostałem po tygodniu (czyli wczoraj).

Rozmawiałem też z konsultantką na infolinii - ma potwierdzić, że PP jest wydawana także do dodatkowej karty. W tej chwili do 6.12 trwa promocja na dodatkową kartę (do zdobycia są 4 bilety do Cinema City).

Podsumowując:
1. Mam PP i będę się starał o dodatkową kartę.
2. Koszty: 21 zł (zaświadczenie z US) + 200 zł (za wydanie dodatkowej karty)
3. Benefity: Rok korzystania z 2xPP (korzystam z promocji - zyskaj 650 zł) + 4 bilety do CC + 140 zł.

Uważam, że się opłaca.


Cz, gdy przestaną wpływać regularnie kwoty 10k konto premium się utrzyma? Czy nie ma to wpływu na kk premium?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 18 Gru 2018 21:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Nie ma znaczenia na kartę kredytową utrata premium, jak już karta zostanie przyznana.


Ostatnio edytowany przez pawfazi 18 Gru 2018 21:35, edytowano w sumie 3 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 18 Gru 2018 21:20 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czyli nie trzeba mieć konta premium, żeby otrzymać kk tylko, żeby wpływy były powyżej 10 k? Mogą być to wpłaty między własnymi kontami. Premium jedynie uwiarygadnia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 18 Gru 2018 22:17 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Sprawdzają dochody. Przynajmniej tak było u mnie
Konto mam premium
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 19 Gru 2018 00:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Jakieś 2-3 miesiące temu wyrobiłem sobie w WBK (obecnie Santander) kartę kredytową Visa Platinum - pod kątem Priority Pass. W sumie zrobiłem to w WBK z racji tego, że jestem klientem tego banku. Niestety minusem tej Priority Pass z WBK jest to, iż mam roczny limit 4 wejść do saloników (de facto jakaś jedna podróż). Tak się zastanawiam czy nie zrezygnować z tej karty - orientuje się ktoś czy mogę rozwiązać umowę z bankiem na tą kartę kredytową? Jeżeli jest możliwość rozwiązania teraz tej umowy to chyba skorzystałbym z oferty ING lub mBanku, ponieważ ich Priority Pass są o wiele lepsze (ilość wejść bez ograniczeń).
Może byśmy zrobili czytelne zestawienie ofert Priority Pass z banków w jednym poście/kilku postach obok siebie? Bo ciężko na poprzednich podstronach znaleźć konkretne zestawienie (całkiem ładnie opisane było z ING ale chyba nigdzie nie było informacji ile w ING kosztują karty kredytowe w kolejnych latach i czy są jakieś zwolnienia).
Ja ze swojej strony opiszę jak to wygląda w WBK (Santander):

Rodzaj karty kredytowej: Visa Platinum w WBK (obecnie Santander)
Karta PP jest wydawana zarówno do karty głównej, jak i dodatkowej (niestety z regulaminu nie wynika ile może być tych dodatkowych kart)
Ilość darmowych wejść w ramach głównej karty PP: 4 w ciągu roku kalendarzowego (każde kolejne wejście to kwota 125 zł); przy czym są to "osobowejścia" czyli możesz wejść za darmo z trójką znajomych i wtedy jednym wejście w cztery osoby wykorzystujesz cały limit (ale nikt nie płaci za wejście)
Ilość darmowych wejść w ramach dodatkowej karty PP: 0 (każde wejście to kwota 125 zł)
Opłata za pierwszy rok karty kredytowej: teoretycznie 500 zł a faktycznie 0 zł (piszę teoretycznie, ponieważ jest bardzo łatwe zwolnienie z tej opłaty rocznej - Opłata nie jest pobierana pod warunkiem dokonania i nieodwołania minimum 10 transakcji w ciągu 3 miesięcy od dnia podjęcia pozytywnej decyzji o wydaniu karty. Czyli w ciągu pierwszych trzech miesięcy robimy 10 razy zakupy w Żabce w stylu bułka czy piwo i nie mamy opłaty ;) )
Opłata za kolejne lata karty kredytowej: 42 zł/miesięcznie ale łatwo zrobić żeby było 0 zł (warunek jak wyżej ale w skali danego miesiąca czyli musimy zrobić w danym miesiącu minimum 10 transakcji i jesteśmy zwolnienie z tej opłaty miesięcznej w wysokości 42 zł)
Szybkość wydania kart kredytowej z PP i dokumentacja wymagana przez bank: od chwili wypełnienia wniosku w banku już po kilku dniach przyjechał kurier z kartą kredytową; odnośnie formalności i dokumentacji to praktycznie nic ode mnie nie chcieli z racji tego, iż jestem ich klientem premium i wykonuję wolny zawód.

PODSUMOWANIE czyli:
- plusy: de facto przez cały czas karta PP jest za darmo, ponieważ bardzo łatwo jest się zwolnić z opłat za kartę kredytową.
- minusy: tylko 4 darmowe wejścia w ciągu roku (kalendarzowego); karta dodatkowa de facto nic nie daje (i tak Twój towarzysz musi płacić za wejście na swoją kartę dodatkową PP).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#338 PostWysłany: 19 Gru 2018 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
poszwin napisał(a):
Tak się zastanawiam czy nie zrezygnować z tej karty - orientuje się ktoś czy mogę rozwiązać umowę z bankiem na tą kartę kredytową? Jeżeli jest możliwość rozwiązania teraz tej umowy to chyba skorzystałbym z oferty ING lub mBanku, ponieważ ich Priority Pass są o wiele lepsze (ilość wejść bez ograniczeń).
[...]

Możesz wypowiedzieć umowę na usługę finansową w każdym momencie, nie ma żadnego minimalnego czasu trwania po podpisaniu umowy.
Tylko priority pass w santanderze ma ten plus, że wyrabiasz kartę kredytową, robisz 10 transakcji i więcej nic nie musisz(ostatnio trwała promocja skutkująca brakiem opłat również za drugi rok). A w ING i mbanku z tego co śledzę musisz mieć określony comiesięczny obrót, choć w tym pierwszym widzę, że też teraz jest promocja pozwalająca ominąć opłatę roczną.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 20 Gru 2018 15:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2014
Posty: 222
Loty: 189
Kilometry: 364 340
niebieski
@poszwin pamiętaj o tym, że w przypadku visy platinum w Sandanderze masz dobre ubezpieczenie podróżne w za free przy spełnieniu dość łatwych warunków: wynajem auta/płatnośc za hotel/płatność za samolot w/w kartą. Ubezpieczenia na dwutygodniowy wyjazd od USA potrafią kosztować 300 zł z porównywalnym pakietem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 20 Gru 2018 16:28 

Rejestracja: 19 Paź 2012
Posty: 767
niebieski
Kiedyś pamiętam, że to ubezpieczenie miało KL 100k. Co w przypadku np. USA jest zdecydowanie za małą sumą.
WE mBanku daje sumę kilku mln EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1405 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 71  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group