Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 35  Następna
Autor Wiadomość
#561 PostWysłany: 06 Gru 2018 19:58 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Cicha_Woda, HandSome, krzysiekj24, dziękuję za cenne wskazówki.

Wszystko już sobie w miarę poukładałem, choć kilka rzeczy jest pod znakiem zapytania.
Pogoda na sobotę zamieniła się na niesprzyjającą, ma być 16C* chmury i przelotne opady deszczu.
Tutaj więc pomyślałem aby zrobić wszelkie zabytki od środka i samo miasto Palmę
Wybrałem odwiedziny takich zabytków jak:
- Katedra w Palmie
- La Almudaina
- Banys Arabes
- Lonja de Mallorca
- Castell de Bellver
- inne mniejsze zabytki i punkty w mieście.
W niedzielę (planowana piękna słoneczna pogoda do 19C*) natomiast od rana dojazd autobusem do Magaluf i spacerkiem z przerwami zwiedzając wszystkie plaże po drodze do samego Illes Beach, później wizyta w Castell de Bellver. Wszystko to do godziny 15.30. - Taki był plan ale się okazuje, że 08.12.2018 jest święto kościelne i ma być zamknięta Katedra :( Tak wyczytałem na stronie http://catedraldemallorca.org/en/visitas-catedral w tabelce, że dnia 08.12.2018 Immaculate Conception - Closed
Szkoda by było nie zobaczyć katedry w środku.
Nie wiem jak to zrobić ale chyba zamienię wycieczkę na Castell de Bellver na Katedrę. Miałbym wtedy czasu od 14.00 do 16.00.
Pytanie jak myślicie, teraz w grudniu, w niedzielę dwie godziny to wystarczająca ilość czasu aby zobaczyć Katedrę od środka? Czy wejście do muzeów katedry jest w cenie i 2h wystarczą? Czy mogą być o tej porze kolejki po bilety?
Ps: Pytanie jeszcze, w niedzielę teraz po za sezon do której w końcu jest dostępne te zwiedzanie, bo z tej strony sam już mam wątpliwości.
NOVEMBER – 31 MARCH:
MONDAYS TO FRIDAYS, 10:00 TO 15:15 ( a na dole jeszcze jest jakaś ramka z innymi godzinami)
Jest jeszcze coś takiego:
Mass:
Sundays and Public Holidays:
10:30 (conventual mass in Majorcan) - 12:00 - 19:00
Czy to oznacza ze w niedziele nie ma zwiedzania, proszę podpowiedzcie mi bo już sam nie wiem jak jest z ta katedrą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#562 PostWysłany: 06 Gru 2018 21:02 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 842
niebieski
W godzinach kiedy w katedrze jest msza, można w niej uczestniczyć wchodząc do katedry bez wykupionego biletu. W tych godzinach nie można kupić biletu wstępu i tym samym wejść do muzeum. Poza mszami, kupujesz bilet i zwiedzasz.

Castell de Belver w niedzielę, możesz zwiedzić za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#563 PostWysłany: 08 Gru 2018 21:25 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
Witam jak co roku z żoną w maju planujemy wypad do Grecji, a na jesień gdzieś na dłuży weekend. Wybór padł na Majorkę w listopadzie lub grudniu przyszłego roku. Nastawieni jesteśmy typowo na zwiedzianie oczywiście w grę wchodzi również wypożyczenie samochodu. Czy uważacie, że okres listopad-grudzień jest dobry na zwiedzanie Majorki? wiadomo z pogoda bywa różnie, ale czy deszcze są bardziej przelotne czy bywają też ulewy całodzienne? Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#564 PostWysłany: 08 Gru 2018 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2010
Posty: 475
Loty: 188
Kilometry: 360 656
niebieski
Ja jestem od czwartku (pierwszy raz na Majorce) i uważam że grudzień to świetny wybór. Jest 15-17 stopni, świetna pogoda na spacerowanie, mało turystów. W niektórych miejscach parkingi płatne w sezonie teraz są darmowe. Do tego nizsze ceny w hotelach i wypożyczalniach. O ile nie jest się typem plażowicza, to same plusy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#565 PostWysłany: 09 Gru 2018 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
smatekk napisał(a):
Ja jestem od czwartku (pierwszy raz na Majorce) i uważam że grudzień to świetny wybór. Jest 15-17 stopni, świetna pogoda na spacerowanie, mało turystów. W niektórych miejscach parkingi płatne w sezonie teraz są darmowe. Do tego nizsze ceny w hotelach i wypożyczalniach. O ile nie jest się typem plażowicza, to same plusy ;)


jak się trafi w tym grudniu na dobrą pogodę to tak, masz rację. Jaksię trafi na pogodę deszczowo, to już jej nie masz :mrgreen: a w grudniu jednak różnie może być
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#566 PostWysłany: 09 Gru 2018 21:38 

Rejestracja: 05 Sie 2017
Posty: 39
a deszcze na Majorce są bardziej przelotne czy jednak zdarzają się całodzienne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#567 PostWysłany: 09 Gru 2018 22:32 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
rw30 napisał(a):
smatekk napisał(a):
Ja jestem od czwartku (pierwszy raz na Majorce) i uważam że grudzień to świetny wybór. Jest 15-17 stopni, świetna pogoda na spacerowanie, mało turystów. W niektórych miejscach parkingi płatne w sezonie teraz są darmowe. Do tego nizsze ceny w hotelach i wypożyczalniach. O ile nie jest się typem plażowicza, to same plusy ;)


jak się trafi w tym grudniu na dobrą pogodę to tak, masz rację. Jaksię trafi na pogodę deszczowo, to już jej nie masz :mrgreen: a w grudniu jednak różnie może być


Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na koniec listopada pada albo nie pada
Mądrego to dobrze posłuchać.

Pora zimowa to rewelacyjna pora na Majorkę. Jeżeli lubisz pospacerować, trochę pozwiedzać i wypić winko przy plaży to niemal idealna. Na prognozy nie patrz bo nigdy się nie sprawdzają.
Możesz wtedy spokojnie pozwiedzać nie ociekając potem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#568 PostWysłany: 09 Gru 2018 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Matpiecz napisał(a):
a deszcze na Majorce są bardziej przelotne czy jednak zdarzają się całodzienne?

Myślę, że i całodzienne deszcze też się na Majorce zdarzają, ale po prostu trzeba brać taką opcje pod rozwagę i mieć dobrą kurtkę przeciwdeszczową oraz buty ;) Jednak większa szansa jest na opady przelotne w ciągu dnia, chociaż one też mogą być intensywne, zwłaszcza w górach. Przy przelotnych opadach jest też spora szansa na słońce w przerwach między deszczami :D I oczywiście rozkład deszczu na całej Majorce nie jest jednakowy, w samej Palmie i na południowym wybrzeżu jest najbardziej sucho, a największe opady są w górach w okolicach Lluc (ok. 3-4 razy takie jak w Palmie).
Tu jest fajna mapka pokazująca jak wielkie jest przestrzenne zróżnicowanie opadów na tak małej w sumie wyspie:
http://www.nibis.de/~trianet/mallorca/physic2.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#569 PostWysłany: 09 Gru 2018 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Matpiecz napisał(a):
a deszcze na Majorce są bardziej przelotne czy jednak zdarzają się całodzienne?

Byłem w w drugiej połowie listopada i nadziałem się na konkretny opad, lało cały dzień, nie kropiło, nie siąpiło tylko lało, no nie był to monsun, ale łażenie raczej średnio przyjemne
a najbardziej to śmiać mi się chce z takich jednostek
Mikolaj23 napisał(a):
Na prognozy nie patrz bo nigdy się nie sprawdzają.

z jakiego serwisu kolego korzystałeś i z jakich prognoz, że kategorycznie wszystko negujesz.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#570 PostWysłany: 09 Gru 2018 23:51 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
cypel napisał(a):
Matpiecz napisał(a):
a deszcze na Majorce są bardziej przelotne czy jednak zdarzają się całodzienne?

Byłem w w drugiej połowie listopada i nadziałem się na konkretny opad, lało cały dzień, nie kropiło, nie siąpiło tylko lało, no nie był to monsun, ale łażenie raczej średnio przyjemne
a najbardziej to śmiać mi się chce z takich jednostek
Mikolaj23 napisał(a):
Na prognozy nie patrz bo nigdy się nie sprawdzają.

z jakiego serwisu kolego korzystałeś i z jakich prognoz, że kategorycznie wszystko negujesz.


W tej chwili nie korzystam już z żadnych prognoz. Wystarczy, że w tv mówią, że jutro u mnie ma być deszcz i 15 stopni, a jak się budzę to się okazuje, że jest skwar i 30 stopni w cieniu. Taką prognozę mogę mieć z fusów z porannej kawy. Nie wierzę w prognozy i tyle.
W telefonie od nowości mam uruchomione Accu Weather czy jakieś takie ustrojstwo. Nawet w tej chwili pokazuje głupoty bo aktualna prognoza ma się nijak do tego co za oknem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#571 PostWysłany: 10 Gru 2018 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Czyli jesteś typowem ignorantem. Następnym razem jak się wybierzeez na Majorkę proponuję skorzystać z np. http://www.aemet.es/en/eltiempo/predicc ... yi-id07057
Swoją drogą, samolot, którym poleciałeś na Majorkę korzystał ze szklanej kuli, lania wosku, fusów czy accuweather? :lol:
Ktoś dla lotnictwa czy żeglugi musi jednak robić osłonę metorologiczną i to niekoniecznie jest pajac skaczący pod mapą Polski w tv czy accuweather ;)
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#572 PostWysłany: 10 Gru 2018 00:24 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
cypel napisał(a):
Czyli jesteś typowem ignorantem. Następnym razem jak się wybierzeez na Majorkę proponuję skorzystać z np. http://www.aemet.es/en/eltiempo/predicc ... yi-id07057
Swoją drogą, samolot, którym poleciałeś na Majorkę korzystał ze szklanej kuli, lania wosku, fusów czy accuweather? :lol:
Ktoś dla lotnictwa czy żeglugi musi jednak robić osłonę metorologiczną i to niekoniecznie jest pajac skaczący pod mapą Polski w tv czy accuweather ;)


Tak, jestem ignorantem.
Czym się różni ta strona, którą podałeś od prognozy w tv i AccuWeather? Dlaczego jest bardziej wiarygodna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#573 PostWysłany: 10 Gru 2018 00:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Przede wszystkim tym, że nie pisałbyś takich głupot
Mikolaj23 napisał(a):
Na prognozy nie patrz bo nigdy się nie sprawdzają.

A poza tym to hiszpańska agencja meteorologiczna, która istnieje od 1887 roku, więc trochę starsza niż Twój smartfon z accuweather i mająca trochę większą wiedzę i doświadczenie w synoptyce.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#574 PostWysłany: 11 Gru 2018 22:03 

Rejestracja: 03 Lis 2018
Posty: 3
Loty: 14
Kilometry: 21 575
Czy na szlak GR221 spokojnie mogę zabrać osobę, która pochodziła w życiu trochę po Beskidach, czy przyda się jakieś większe doświadczenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#575 PostWysłany: 11 Gru 2018 23:20 

Rejestracja: 23 Mar 2014
Posty: 233
niebieski
-- 11 Gru 2018 22:54 --

Adam88x napisał(a):
Pojechałbym na plaże ES Trenc ale dojazd komunikacją jest tam tak ryzykowny, że muszę odpuścić.

Byłem wczoraj na plaży Es Trenc, bo w jednym przewodniku była oznaczona jako mega hiper Karaiby na Majorce itd....
Leśny dziadek na jedynym czynnym parkingu kasuje 4 Eur. A plaza sama w sobie naprawdę nie jest warta jechania tam, pełno syfu z morza, kawałek plaży był czysty, a lazur nie odpowiadał wcale lazurowi ze zdjęcia mimo słonecznej pogody ;)
Wcześniej pobłądziliśmy i byliśmy na plaży od strony Sa Rapita - plaża taka sama, a parking w niebieskich zatoczkach za free.

Jeśli nie masz auta nie ma co nawet sobie tym głowy zaprzątać z dojazdem z daleka komunikacją.

-- 11 Gru 2018 23:20 --

Kashpir napisał(a):
Santuari de Lluc - czy ktoś może potwierdzić, że wstęp do kościoła jest darmowy a płatne jedynie muzeum?
I dodatkowe pytanie o jednodniową trasę: Palma - Valldemossa (zwiedzenie Cartuja de Valldemossa)- Soller (obiad) - Lluc (klasztor) - okolice Alcudia (nocleg). Czy to da się ogarnąć w krótki, styczniowy dzień zakładając wyjazd z Palmy ok. 10-10:30?

Dla przyszłych: Sankturium Lluc trzeba zapłacić parking 6Eur, resztę da się za darmoszkę.
Trip jak wyżej wg mnie trochę ciężko bez pośpiechu, bo odległość może nie jest gigantyczna, ale drogi kręte i teren górzysty i nie da się pojechać za szybko (chyba, że dojazd do Alcudii już po zmroku)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#576 PostWysłany: 15 Gru 2018 03:56 

Rejestracja: 16 Lis 2018
Posty: 6
Potrzebuję pomocy, będę 1 raz na Majorce, w styczniu.
5 noclegów w Palmie - do dyspozycji tylko transport publiczny. Gdzie jechać żeby dojechać w miarę szybko i dosyć tanio, bo przypuszczam że na Palme wystarczy dzień/dwa, a fajnie żeby każdy dzień dobrze wykorzystać! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#577 PostWysłany: 15 Gru 2018 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
@Davczo - poczytaj po prostu ten watek, nawet na 2-3 ostatnich podstronach jest sporo odpowiedzi na Twoje pytanie, nie wspominajac o wszystkich 29 podstronach
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#578 PostWysłany: 15 Gru 2018 11:13 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jeden cały dzień to w Palmie z żoną musiałem zwiedzać...El Corte Ingles :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#579 PostWysłany: 16 Gru 2018 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Davczo napisał(a):
do dyspozycji tylko transport publiczny. Gdzie jechać żeby dojechać w miarę szybko i dosyć tanio

Jeśli absolutnie nie masz możliwości wypożyczyć auta, to polecam zapoznać się ze stroną komunikacji publicznej na wyspie:
https://www.tib.org/en/web/ctm/cerca-teva-linia
i z opcjami zniżek:
https://www.tib.org/en/web/ctm/bitllets-i-abonaments
Z atrakcji do spokojnego lub bardzo spokojnego zobaczenia w jeden dzień polecam:
1) dojazd do miasteczka Valdemossa, spacer do skały Sa Foradada i spacer lub dojazd (trzeba zgrać dobrze godziny autobusów) do miasteczka Deia z fajną całoroczną restauracją z widokiem i pyszną kuchnią i powrót do Palmy;
2) dojazd do miasta Soller i spacer/dojazd tramwajem do port Soller, powrót do Palmy;
3) dojazd do miasteczka PortoCristo i zobaczenie jaskiń Cuevas de Drach, Cuevas Hams oraz wieży Torre del Serral dels Falcons pomiędzy jaskiniami i wieżą spacer i powrót do Palmy;
4) dojazd do miasteczka Alcudia i zobaczenie ruin rzymskich i powrót do Palmy.
Punty 1 i 2 przy dobrej organizacji i żwawym tempie spaceru można zrealizować w jeden dzień w całości lub w nieco okrojonej formie.

Mimo wszystko rozważ wypożyczenie auta, bo w styczniu na Majorce koszt dobowego wypożyczenia to często zaledwie 1-2 euro (oczywiście bez paliwa i z zewnętrznym ubezpieczeniem) albo ok. 10-12 euro (już z ubezpieczeniem od pośrednika) za dobę.
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#580 PostWysłany: 18 Gru 2018 00:41 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Davczo napisał(a):
Potrzebuję pomocy, będę 1 raz na Majorce, w styczniu.
5 noclegów w Palmie - do dyspozycji tylko transport publiczny. Gdzie jechać żeby dojechać w miarę szybko i dosyć tanio, bo przypuszczam że na Palme wystarczy dzień/dwa, a fajnie żeby każdy dzień dobrze wykorzystać! :)


Jeżeli interesujesz się sportem to Manacor i zwiedzanie muzeum Rafy Nadala oraz zobaczenie jego szkoły tenisowej.
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 684 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 ... 35  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group