Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Gru 2018 00:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Podchodzę do tego tematu już chyba trzeci raz i dalej nie jestem przekonany co przysługuje niemowlakowi w Wizzair.
Ogólnie rozchodzi się o to czy można zabrać wózek i fotelik dla niemowlaka jednocześnie nie płacąc nic więcej za to niż opłatę za przewóz niemowlęcia bez miejsca?
Na stronie jest co innego a w regulaminie co innego....
Na stronie raz jest napisane, że jako rejestrowany można oddać wózek lub fotelik co wydaję się dość jasne (ale w regulaminie oficjalnym nie ma słowa o foteliku) Jednocześnie w innym miejscu pozwalają wnieść małą spacerówkę na pokład...

Czy zatem oficjalnie można oddać fotelik w check-in a wózek albo próbować wnieść na pokład (są takie w rozmiarach dużego podręcznego) albo oddać przy schodach/rękawie do luku jako nierejestrowany bagaż? (pytanie tylko co to jest "mała spacerówka")



Link do oficjalnego regulaminu Wizza. Niech ktoś znajdzie tutaj coś o foteliku dziecięcym i coś więcej niż jedno zdanie ze screena o wózkach dziecięcych...

https://wizzair.com/static/docs/default ... ba04ce.pdf

Załącznik:
Zrzut ekranu (660).png
Zrzut ekranu (660).png [ 54.71 KiB | Obejrzany 11412 razy ]


Załącznik:
Zrzut ekranu (661).png
Zrzut ekranu (661).png [ 58.9 KiB | Obejrzany 11412 razy ]


Załącznik:
Zrzut ekranu (665).png
Zrzut ekranu (665).png [ 166.69 KiB | Obejrzany 11412 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 09 Gru 2018 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Wozek mozesz zabrac, pod warunkiem, ze zadeklarujesz na check- in, a na fotelik musisz wykupic miejsce. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Gru 2018 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 435
Loty: 196
Kilometry: 323 953
niebieski
Ja w razie potrzeby zabrania w wizz i wozka i fotelika lączę je razem czarnym streczem i nadaje jako wozek.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Gru 2018 12:50 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
@Gaszpar, nie wiem jak dziś, po zaostrzeniu polityki bagażowej,ale kiedyś dość liberalnie podchodzili do bagażu dla niemowlaka (mój rekord to głęboki wózek z gondolą,fotelik z adapterem do podstawy wózka zapakowany do gondolki w worku na śmieci). Parasolkę zabierają Ci przy samolocie,ale musi być oklejona (czyli jeśli mają się przyczepić przy check-inie to zabieranie ze sobą nie pomoże). Generalnie fotelika na pokład raczej nie zabierzesz nawet jeśli miałbyś miejsce dla dziecka , bo musi być dopuszczony do samolotów,a pewnie takiego nie masz (dotyczy to nie tylko wizza). Jeśli zadzwonisz na infolinię na 99% powiedzą Ci,że nie można tego i tego :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Gru 2018 13:32 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
Interpretując te zasady i praktykę trzeba stwierdzić, że przysługuje niestety jeden z w/w przedmiotów, albo wózek albo fotelik. Wózek spacerówkę ewentualnie dla wygody nie musisz odprawiać od razu w check in. Możesz z nim iść do samolotu, ale na pokład -( do kabiny) go nie zabierasz. Pracownicy każą Ci go zostawić pod samolotem ewentualnie w rękawie przy wejściu do samolotu. Co więcej jako że jest to problematyczny przedmiot to zazwyczaj pracownicy oczekują oklejenia wózka/spacerówki przy check in, tylko można zabrać dalej - wybór należy do Ciebie. Gdy chcesz nadać często trzeba iść nadawać do ponadwymiarowego bagażu. Gdybyś tego nie deklarował to potem przy gate jest duży problem, bo muszą być inne naklejki na bagaż ponadwymiarowy. Na przylocie jak masz farta to wystawią przed samolot. Zazwyczaj jednak obsługa zabiera z bagażami i wyjedzie na bagażu ponadwymiarowym - trzeba szukać po lotnisku. Zasadniczy problem to wizyta przy check in, bo tu oklejasz i fotelik i wózek i wtedy wraca informacja,że możesz zabrać tylko jeden. Oczywiście jak trafisz na miłą obsługę to przymkną oko, tyle że na powrocie może być już gorzej. Z drugiej strony poziom czystości i jakości fotelików w wypożyczalniach jest tragiczny i wolałbym zabrać swój fotelik.
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 lubi ten post.
Gaszpar uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 09 Gru 2018 14:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
-- 09 Gru 2018 13:07 --

@jasiub Wizzair nie wymaga fotelika z atestem lotniczym (w FR wymagają) ma być tylko możliwość zamontowania go pasem na fotelu.
Ja jeszcze mam taki pomysł ale nie wiem czy przejdzie.. Bilety są tanie zatem korzystnie wyjdzie taka opcja: lecą 2 osoby dorosłe i infant. Kupuję 3 miejsca na pokładzie i infanta. Wózek oddaję w check-in i mówię, że chciałby niemowlaka w foteliku posadzić na oddzielnym siedzeniu, które mam wykupione. Tu już chyba musieliby bardzo chcieć się przyczepić aby nie zaakceptować takiego rozwiązania ...ale z drugiej strony można uznać, że to trochę podobna sytuacja do tego aby kupić 2 miejsca i chcieć wnieść dwa podręczne co jest zakazane i jasno opisane jako niezgodne z regulaminem.

-- 09 Gru 2018 13:07 --

@jasiub Wizzair nie wymaga fotelika z atestem lotniczym (w FR wymagają) ma być tylko możliwość zamontowania go pasem na fotelu.
Ja jeszcze mam taki pomysł ale nie wiem czy przejdzie.. Bilety są tanie zatem korzystnie wyjdzie taka opcja: lecą 2 osoby dorosłe i infant. Kupuję 3 miejsca na pokładzie i infanta. Wózek oddaję w check-in i mówię, że chciałby niemowlaka w foteliku posadzić na oddzielnym siedzeniu, które mam wykupione. Tu już chyba musieliby bardzo chcieć się przyczepić aby nie zaakceptować takiego rozwiązania ...ale z drugiej strony można uznać, że to trochę podobna sytuacja do tego aby kupić 2 miejsca i chcieć wnieść dwa podręczne co jest zakazane i jasno opisane jako niezgodne z regulaminem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Gru 2018 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
A jak wygląda praktyka w Warszawie z wózkiem/fotelikiem w Wizzie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Mar 2019 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
@Gaszpar i jak przeszedł fotelik samochodowy na pokładzie?
czy gondole można oddać przed wejściem na pokład czy trzeba przy checkinie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Mar 2019 08:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 6416
Loty: 171
Kilometry: 188 843
srebrny
Co do gondoli to można oddać przy check-in (w zasadzie to trzeba iść do gabarytów) lub można przy samolocie. My oddawaliśmy przy check-in bo tak nam było wygodniej.
Nie testowaliśmy opcji fotelik i wózek ale przy naszym locie pytałem agentkę na check-in czy fotelik i wózek by przeszedł i odpowiedź była twierdząca. Tak czy siak jest to "zwyczaj" bo w regulaminie możliwości zabrania jednego i drugiego próżno szukać (W FR można oficjalnie obydwa )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Kwi 2019 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
mi się udało i fotelik i wózek zabrać (wózek nadałem),
fotelik wziąłem na pokład,chyba nie miał atestu, na pytanie czy ma odpowiedziałem, że chyba ma:)
oczywiście miałem dodatkowe miejsce
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Kwi 2019 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3076
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
Myśmy lecieli wizzem już wielokrotnie, i nigdy nie było problemu żeby zabrać wózek na pokład a fotelik nadać.

Jestem natomiast świadomy ze wg regulaminu jest albo albo. Ale jak pisze - nikt nie robił problemów. Jesteśmy o tyle kryci ze po pierwsze zawsze kupuje dodatkowe miejsce dla młodego, bo przy cenach biletów które zwykle płacimy nie ma różnicy w cenie biletu dla niemowlaka a extra infant seat, a po drugie mamy fotelik z atestem TUV do samolotu (diono radian), można go zamocować tyłem do kierunku lotu wiec w razie czego po prostu go wniosę na pokład (raz tak zrobiłem na próbę). Tak wiec jak na checkinie nam kiedyś w końcu powiedzą ze fotelika nie możemy nadać nadając wózek to po prostu weźmiemy fotelik na pokład.

W wizzairze wg regulaminu nie ma znaczenia ten cały atest - ma być fotelik mocowany tyłem do kierunku lotu. Wszystkie nosidła maxi cosi spełniają ten warunek wiec można śmiało robić tak samo - musi być tylko dodatkowe miejsce na fotelik kupione.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Kwi 2019 07:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
@zbyhu niby tak ale Pani pytała o atest
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: [WIZZ]
#13 PostWysłany: 14 Lip 2019 09:34 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 4
Cześć, czy wiecie jak aktualnie wygląda sprawa podróży Wizzairem z niemowlakiem?
Razem z żoną i córką lecieliśmy na Maltę w marcu i dostaliśmy Wizz priority dla jednego z nas (a co za tym idzie dodatkowy większy bagaż).
Tym razem kupiliśmy bilety do Neapolu i na karcie pokładowej nie ma Wizz priority (i większego bagażu), co jest dziwne bo gdy kupowaliśmy bilety na początku czerwca to w mailu z planem podróży byłą informacja o większym bagażu (w przypadku lotu na Maltę było tak samo). Na karcie pokładowej jest tylko informacja, że podróżujemy z niemowlęciem.
Czy były jakieś zmiany w polityce bagażowej Wizz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [WIZZ]
#14 PostWysłany: 14 Lip 2019 09:42 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Jeśli bilety na Maltę kupowaliście przed październikiem 2018 to były inne zasady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [WIZZ]
#15 PostWysłany: 14 Lip 2019 09:45 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 4
Kupiliśmy 28 stycznia 2019.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 14 Lip 2019 10:29, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [WIZZ]
#16 PostWysłany: 14 Lip 2019 09:48 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 18
Loty: 204
Kilometry: 314 441
Lecąc z niemowlakiem otrzymujesz priorytet tylko do wejścia na pokład, bez większego bagażu. Jeśli chcesz mieć większy bagaż musisz dokupić priorytet, najprawdopodobniej na stronie taka opcja będzie niedostępna, ale przez aplikacje już można dokupić. Przetestowane na locie do Bari, bilet kupowany 10 października 2018 a lot w kwietniu i nie mieliśmy bagaży większego dla priorytetu z niemowlakiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [WIZZ]
#17 PostWysłany: 14 Lip 2019 09:59 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 4
Lecąc na Maltę w marcu miałem Priority zaznaczone na karcie pokładowej i nie kupowałem go dodatkowo.
Przy tym locie dostałem taką samą informację o bagażu jak przy locie na Maltę (załącznik).
Była nawet informacja na stronie Wizz że przy podróży z niemowlęciem jeden z rodziców dostaje priority, ale teraz już nie mogę znaleźć tej informacji.

Załącznik:
Neapol.png
Neapol.png [ 28.43 KiB | Obejrzany 8405 razy ]


Ostatnio edytowany przez marcino123, 14 Lip 2019 10:30, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [WIZZ]
#18 PostWysłany: 14 Lip 2019 10:36 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Faktycznie dla osoby podróżującej z niemowlęciem dają/dawali gratisowe priority.Jednak nie oznaczało to gratisowo dodatkowo większego podręcznego(choć wynika,że ty miałeś).Natomiast do tej pory jest zapis,że "Dorosły podróżujący z niemowlęciem oprócz bagażu podręcznego może wnieść na pokład małą dodatkową torbę dla niemowlęcia"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [WIZZ]
#19 PostWysłany: 14 Lip 2019 11:09 

Rejestracja: 14 Lip 2019
Posty: 4
Była informacja na jednej podstronie (https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i-uslugi/informacje-o-podrozy/podroz-z-niemowletami-i-malymi-dziecmi), że przysługuje Wizz priority dla rodzica z niemowlęciem. W tej chwili strona jest niedostępna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [WIZZ]
#20 PostWysłany: 15 Lip 2019 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
miriam napisał(a):
Faktycznie dla osoby podróżującej z niemowlęciem dają/dawali gratisowe priority.Jednak nie oznaczało to gratisowo dodatkowo większego podręcznego(choć wynika,że ty miałeś).

Oznaczało, w zeszłym roku przy wszystkich lotach Wizz z niemowlakiem miałem dopisane priority z dużym bagażem. W tym roku już nie. Też tego szukałem miesiąc temu, i wyglada na to, że to jedna z tych zmian na niekorzysć, którą Wizz wrzuca po cichu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group