Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Gru 2018 11:20 

Rejestracja: 07 Gru 2018
Posty: 9
Niestety dostalem informacje, że czartery Rainbow Tour do RIO realizowane przez LOT zostały anulowane,
Wylot mial sie odbyć w lutym, wiec do odlotu było ponad 60 dni. Biuro oferuje zwrot pieniędzy, niestety mieliśmy juz zarezerwowane noclegi, więc nie do końca nas to satysfakcjonuje.
W przypadku anulowania noclegu przepadnie nam zaliczka, wsumie ok 1500 zł.

Czy w zwiazku z odwołaniem lotu (czarteru) przysługuje odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 07 Gru 2018 11:27 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1960
platynowy
Tak ale nie w tym przypadku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Gru 2018 12:21 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Wiadomo co jest przyczyna anulacji tych lotów ?
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Gru 2018 12:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Jak to co? Wycieczki w wygórowanych cenach nie sprzedawały się, jak zakładano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Gru 2018 12:36 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Dla mnie to nie takie oczywiste... to nie jest czarter z Radomia. Nie zamyka sie long haul-a charteru po bodajże 6 operacjach wysyłając pusta maszynę po gości na miejscu.
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Gru 2018 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2017
Posty: 3399
Loty: 418
Kilometry: 723 234
platynowy
Nie wiem ile kosztował ten czarter ani jakie daty ale w lutym z Paryża lub Mediolanu do Rio można polecieć za 1700-1800 RT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Gru 2018 12:48 

Rejestracja: 10 Mar 2013
Posty: 74
Cale szczęście rynek podroży na świecie nie jest uzależniony od pasażerów za 1700 zl.
Liczyłem na bardziej ambitna dyskusje.... Nie trzeba było daleko szukać .. 1599 z WAW ... bardzo proszę tez była taka cena.... i co z tego. https://www.fly4free.pl/wypoczynek-w-ri ... a-2324pln/
_________________
http://my.flightmemory.com/image/dankle.gif
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Gru 2018 13:08 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Możesz ubiegać się o zwrot tych kosztów na drodze sądowej w powództwie cywilnym,
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
tom971 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 07 Gru 2018 13:17 

Rejestracja: 07 Gru 2018
Posty: 9
Oficjalna odpowiedz

Uprzejmie informujemy, że z powodu zbyt małej liczby chętnych jesteśmy zmuszeni anulować przelot WAW - GIG - WAW 24.02 - 07.03.2019

Wycieczek do Rio bylo kilka w roznych terminach, anulowali wszystkie, i to 3 miesiace przed wylotem, wiec ciezko stwierdzic stan faktyczny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Gru 2018 13:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
A tak z ciekawości @eljots. Bałeś się, że ci tych noclegów braknie, czy jak?! Czy to była jakaś naprawdę wyjątkowa oferta? Bo zamrożenie 1500 zł kilka miesięcy przed wylotem jest nieco dziwne. Przecież jest tyle opcji zakwaterowania z możliwością bezpłatnego odwołania, nawet 1 dzień przed....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 07 Gru 2018 14:21 

Rejestracja: 07 Gru 2018
Posty: 9
Bałem się, bo to okres karnawału w Rio. Może noclegów by nie zabrakło, ale napewno byl wiekszy wybor i lepsze ceny
Poprostu do głowy mi nie przyszło że mogą tak poprostu anulować lot, będe miał ku przestrodze.
Nie wiem co w tym dziwnego, 1500 zł to za mało zeby gdzies zainwestować, wiec moglem miec zamrozone
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 07 Gru 2018 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Wygląda na to, że Rainbow skasował wszystkie czartery do Rio zaplanowane na maszynach LOTu na zimę, nie da się kupić samych przelotów czarterowych, a oferty wycieczek na stronie na ten okres nadal są, ale w warunkach jest info, że przelot z przesiadką.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 07 Gru 2018 14:39 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@eljots
Nie musisz się godzić na zwrot należności, przewoźnik w przypadku odwołania lotu ma obowiązek zapewnić alternatywne połączenie i nie ma znaczenia czy lot został odwołany dzień czy rok przed terminem . Inna sprawa, że wyegzekwowanie tego uprawnienia może nie być łatwe.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez SPLDER, 07 Gru 2018 15:43, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 07 Gru 2018 14:52 

Rejestracja: 30 Lis 2018
Posty: 43
@eljots - a może po prostu najpierw skontaktuj się z hotelem i opis im swoją sytuacją, z prośbą o możliwość zwrotu części lub całości wpłaconej zaliczki. Do czasu realizacji noclegów jest jeszcze sporo czasu, może akurat trafisz na kogoś wyrozumiałego. Oczywiście będziesz zdany na dobrą wolę innego człowieka, nie mniej czasem udaje się uzyskać przynajmniej częściowe zwroty w przypadku nawiązania kontaktu z hotelem.

P.S. A tak przy okazji, to może napisz na jaki okres czasu masz zarezerwowane noclegi i ewentualnie ile kosztowały Ciebie bilety lotnicze do Rio de Janeiro. Może z pomocą forumowiczów uda się Tobie znaleźć jakieś przeloty w zbliżonych cenach do tego co Ty wcześniej zapłaciłeś i się okaże, że problem da się rozwiązać w bardziej przyjemny dla Ciebie sposób.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Zajrzyj w warunki swojego ubezpieczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A jakie on ma ubezpieczenie, o którym wiesz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:49 

Rejestracja: 07 Gru 2018
Posty: 9
@LonDynia Yyy ubezpieczenie?! dostałem co najwyżej regulamin z Rainbow Tour, gdzie stwierdzają ze mogą anulować wakacje w przypadku braku odpowiedniej ilości chętnych, pytanie jak sie ma regulamin do przepisów.
@Grek Tak tez własnie zrobiłem w pierwszej kolejności, wiadomości z systuacją, częściowy zwrot zaliczki czy choćby prośby o zmiany terminów noclegów i poszukiwanie lotów na moją kieszeń.
Ostatecznie się udało znaleźć niewiele droższy lot w identycznym terminie!
Lufthansa z Pragi do Rio za ok 2200, jakby ktoś chciał do Rio na karnawał to polecam! Ja jestem juz spokojny.
Jedynie co mnie smuci, to ze biuro możne bezkarnie anulować lot, gdybym to ja chciał anulować rezerwacje wakacji, to juz by się nie odbyło bez kar pieniężnych....
Więc raczej też nie sadze, żeby chcieli choćby pokryć różnice w cenie lotu, niestety na pytanie o jakimkolwiek odszkodowaniu czy zadośćuczynieniu nie dostałem odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:53 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Dostałeś odpowiedź - w #2.
Góra
 Profil Relacje PM off
walerek lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 07 Gru 2018 16:57 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
napisz gdzie rezerwowales noclegi,zalacz pismo od przewodnika o anulacji,zalacz rezerwacje lotu ,przypomnij ze zostalo pare tygodni do noclegu i ladnie popros o zwolnienie z oplaty za nocleg.,

powinno pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 07 Gru 2018 17:00 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
eljots napisał(a):
Jedynie co mnie smuci, to ze biuro możne bezkarnie anulować lot, gdybym to ja chciał anulować rezerwacje wakacji, to juz by się nie odbyło bez kar pieniężnych....
Więc raczej też nie sadze, żeby chcieli choćby pokryć różnice w cenie lotu, niestety na pytanie o jakimkolwiek odszkodowaniu czy zadośćuczynieniu nie dostałem odpowiedzi


Odszkodowanie nie przysługuje, ale obowiązkiem przewoźnika jest zapewnienie alternatywnego lotu.
Zgodnie z EC261/2004 do ciebie należy wybór, czy chcesz zwrotu należności za bilet, czy alternatywny plan podróży.

Jeśli zgodziłeś się na zwrot należności za bilet to już nic nie zrobisz, bo dokonałeś wyboru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group