Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 04 Gru 2018 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@greg2014 dzieki za cennik, ale przy tych cenach browarka to lepiej zamawiac koniaczek. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 04 Gru 2018 19:48 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
@greg2014
A czy dla porównania możesz napisać jakie są pakiety napojów do dokupienia i ile kosztują takie z wliczonymi alkoholami, których cenę wymieniłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 04 Gru 2018 19:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@ccc - zgadzam się całkowicie.

Jak ktoś lubi browarka to lepiej, żeby kupił sobie "browarkowy pakiet" na 20 piw (niezależny od kompleksowego pakietu z napojami, którego ktoś może nie chcieć). Nie pamiętam dokładnie ale kosztuje chyba jakieś 30% mniej niż 20 piw kupowanych osobno.
Takich pakietów jest dużo - pakiet z butelkami wody, winem, kawami, colą...
Niestety "pakietu koniakowego" nie ma :-(

A my tymczasem jesteśmy w połowie drogi na Maderę:

Image

Neptun dzisiaj delikatnie przypomniał, kto tu rządzi. Tzn. morze jest cały czas spokojne i nic się nie dzieje, ale w końcu od czasu do czasu czuć jakieś bardzo delikatne kołysanie.

Pogoda piękna, koło 20 stopni. Dzisiaj tereny zewnętrzne były już pełne, otwarto też bar zewnętrzny. Do Karaibów i karaibskiej pogody jeszcze daleko ale już zrobiło się naprawdę fajnie:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 05 Gru 2018 09:58 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@sranda – jeśli chodzi o pakiety to jest ich kilka, muszę podejść do baru i zebrać co oni tam mają – postaram się o tym napisać w następnym poście.

A tymczasem drugi dzień na morzu jest już za nami. Właśnie wpływamy do portu Funchal na Maderze:

Image

Żeby zamknąć temat restauracji poniżej wrzucam dwa przykładowe menu – pierwsze ze „zwykłej” kolacji a drugie z pierwszego wieczoru galowego, który był wczoraj:

Image

Image

Jeśli chodzi o wieczór galowy to smokingów ani fraków nie zaobserwowałem. Było trochę krawatów i muszek ale bez przesady :-)

W ciągu dnia szef kuchni zaserwował nam bufet specjalny z owocami morza oraz makaronami:

Image

Image

Image

Image

Przy basenach dzieje się już całkiem sporo – podobnie jak na pokładach zewnętrznych, na których pojawiło się pokaźne grono pasażerów:

Image

Image

Image

Image

Dla dzieci zorganizowano czarodziejski wieczór:

Image

…a dla dorosłych losowanie lotto w kasynie :-)

Image

Dzień minął na lenistwie w najlepszym możliwym wydaniu. Dzisiaj przyszedł czas, żeby się trochę poruszać i wyskoczyć na ląd – tym bardziej, że kolejne pięć dni spędzamy na morzu.

O wrażeniach z Funchal napiszę trochę później.
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 05 Gru 2018 10:06 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Zobacz czy polski mural w porcie jest dalej czy go zamalowali. Bylem tam praktycznie rok temu na pokładzie Ocean Majestry ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 05 Gru 2018 10:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
To zaraz po cumowaniu gonisz na fotkę z C.Ronaldo i do jego muzeum? :lol: :lol: :lol: Załoga i bardziej doświadczeni turyści zapewne pobiegną do niedaleko położonego Centro comercio z ...Pingo Doce w roli głownej i tanie zakupy alko :mrgreen: To tylko 5 min drogi od miejsca cumowania.Niedaleko także piękny park. BTW...zawsze jak chciałem powspominać to se włączałem Funchal cam live i obrotowa kamerka pokazuje tamte okolice robiąc zbliżenia osób fotografujących się przy pomniku Ronaldo. Jak będziesz tam to daj znac popatrzymy na Ciebie live :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 05 Gru 2018 10:34 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Z tego co pamiętam to pisał, że na wejściu na statek jest trzepanie pod kątem alko

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 05 Gru 2018 10:59 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Znam osoby które cyklicznie pływają na Cruisach i opowiadają mi o takich patentach na wnoszenie , że nie mogłem powstrzymać śmiechu :lol: Załoga wnosi to...turysta nie wniesie? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 05 Gru 2018 11:01 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Po co ma wnosic jak ma gratis na statku?
A kupowac do domu? Przed nim 20 dni na karsibach i trunki z madery nie sa niezbędne ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 05 Gru 2018 11:15 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Zależy od pakietu oczywiście :mrgreen: Kilka razy miałem przyjemnośc być w tym niedalekim Pingo Doce w trakcie postojów Cruisów i widziałem szalone zakupy alko zarówno przez załogę jak i turystów więc ....pewnie mieli potrzeby :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 05 Gru 2018 11:17 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Dla normalnego zjadacza chleba zakup pakietu all na statku jest drogi. Janusze są wszędzie. Zawsze taniej jest kupic alko na lądzie i wniesc na statek. Jest to jefnak bardzo trudne bo wlasnie na alko oni najwiecej zarabiają. Wg mnie łatwiej wniesc pistolet niz 0.7

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 05 Gru 2018 11:31 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 05 Gru 2018 12:18 --

życie na Cruisie jest jak zabawa sylwestrowa. Wszyscy grzeczni i wszystko pięknie wygląda do godz. 12.00 a potem... :lol: :lol: :lol:

-- 05 Gru 2018 12:31 --

brzemia...mój dosyć zamożny amerykański znajomy zawsze tak robi :mrgreen: Podstawa luźne ubranie i ...pas elastyczny. Bierze ze sobą torbę która zawsze jest sprawdzana o czym doskonale wie a flaszki nawet galonowe John Walker wnosi bez problemu :lol: :lol: :lol: Niektórzy lubią dreszczyk emocji. Poza tym obaj jesteśmy z pokolenia kiedy wszystko praktycznie trzeba było przemycać kiedyś do/z Polandii ($ także) więc aż mi się łezka w oku kręci :lol: :lol: :lol: Młodsze pokolenia ominęła ta ...lekcja życia i teraz wiele rzeczy nie jest tolerowane :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 05 Gru 2018 13:40 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Widzę, że temat napojów, zwłaszcza alkoholowych ożywił mocno temat:-)

Tak sie składa, że wszyscy macie po trochu racji. Wnosić nie można ale metod wniesienia jest wiele a nasza burzliwa historia i kombinatorstwo zakodowane w genach na pewno w tym pomagają. @HandSome jest chyba najbliżej tajemnicy jak się to najczęściej robi :-) Ryzyko jest co najwyżej takie, że to co znajdą zabiorą do depozytu i zwrócą przy zejściu ze statku.

A do domu będę kupował co najwyżej rum z Karaibów ale raczej nic na Maderze.

@brzemia - murala z polskimi akcentami póki co nie zaobserwowałem ale jak będę wracał przyjrzę sie uważniej:-)

A CR i jego muzeum mnie jakoś nie rajcują. Jego pomnik - całkiem realistyczny stoi blisko portu i jest oblegany przez turystów, którzy robią sobie z nim fotki, ściskają, głaskają, przytulają - mówiąc krótko molestują na całego:-) Potem wrzucę fotkę zmolestowanego Ronaldo.

A tymczasem pozdrawiam z Ogrodu Botanicznego na Monte:)
Góra
 Profil Relacje PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#94 PostWysłany: 05 Gru 2018 13:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
mural w porcie
Załącznik:
iskra.jpg
iskra.jpg [ 372.68 KiB | Obejrzany 4450 razy ]

i jeszcze zdjecie z nocy, miło powspominać
Załącznik:
madera_noca.jpg
madera_noca.jpg [ 290.66 KiB | Obejrzany 4443 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 05 Gru 2018 18:47 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@brzemia – oczywiście mural jest na swoim miejscu i trzyma się dobrze :-) Nikt nie zrobił mu żadnej krzywdy.

Funchal i jego bliska okolica są naprawdę ładne. Dopiero wróciłem na statek, na razie wrzucę tylko relację błyskawiczną. Zaraz odpływamy. Resztą poskładam na spokojnie i pojawi się trochę później (podobnie jak obiecane dossier dot. pakietów napojów).

Jakby ktoś przypływając na Maderę nie wiedział, to jego najbardziej znanym mieszkańcem (już chyba byłym ale jakie to ma znaczenie) jest Christiano Ronaldo. Nie doczekał się jeszcze tego, co Mozart w Salzburgu, gdzie w którąkolwiek stronę by nie popatrzeć atakuje nas Amadeusz we własnej osobie ale wszystko przed nim :-)

Pierwszy baner informujący o muzeum atakuje nas już przy wyjściu z terminala portowego:

Image

Nieco dalej są hotel, restauracja, muzeum, no i oczywiście pomnik mistrza, o którym wspominałem wcześniej:

Image

Image

Do muzeum nie zaglądałem ale cieszyło się sporym zainteresowaniem.

Pojawiły się dorodne palmy:

Image

…a nawet pierwsze bananowce:

Image
Generalnie w Funchal jest już pełno świątecznych tematów – zbliżające się święta a raczej kojarzące się z nimi symbole widać dosłownie na każdym kroku:

Image

Image

Image

Pięknie to wszystko musi wyglądać po zmroku…

Mi najbardziej podobała się nietypowa dekoracja – wystawa ekologicznych choinek na Monte. Powstały w jakiejś szkole z różnego rodzaju odpadów: butelek, opakowań po kosmetykach, jednorazowych sztućcach itd. Coś nietypowego:

Image

Image

Image

Obok katedry w Funchal zobaczyłem też uliczną kapelę z bardzo dziwny instrumentem (z tymi czerwonymi rurami). Czy ktoś wie jak to się nazywa (o ile to coś w ogóle ma jakąś nazwę) ?

Image

Największą część czasu w Funchal poświęciłem na wycieczkę na okoliczne wzgórze – Monte, gdzie m.in. miałem okazję zobaczyć niesamowicie klimatyczny ogród botaniczny – „Jardin Tropical Garden”.

Więcej zdjęć i komentarza z Funchal wrzucę nieco później.

A tymczasem zaraz zaczynamy 5-dniową przeprawę przez Atlantyk. Nie będzie to co prawda mój rekord (póki co wynosi 6 dni na morzu pod rząd) ale bardzo, bardzo blisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 05 Gru 2018 19:13 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Ma być po zmroku, proszę bardzo, ostatnia wrzutka, dalej już nie byłem (na razie) ;)
Załącznik:
po_zmroku_funchal_2.jpg
po_zmroku_funchal_2.jpg [ 171.3 KiB | Obejrzany 4385 razy ]

Załącznik:
po_zmroku_funchal.jpg
po_zmroku_funchal.jpg [ 192.88 KiB | Obejrzany 4385 razy ]

Załącznik:
santa_funchal.jpg
santa_funchal.jpg [ 125.49 KiB | Obejrzany 4385 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 05 Gru 2018 19:21 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
To co rok mają tego samego Mikołaja ? Na to wychodzi :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
brzemia lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 05 Gru 2018 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Co do polskich akcentów w Funchal, to warto wspomnieć popiersie Piłsudskiego na jednej z części deptaka, o ile dobrze pamiętam, to gdzieś w pobliżu fortu, w którym jest teraz nadal coś związanego z armią (sądząc po wartownikach).

@brzemia: którędy włazi się na nogi Mikołaja?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 05 Gru 2018 20:53 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Musiałem dzieci podnieść a potem mnie jakis lokals pogonił ze nie wolno. Ale zdjecie zdązylem zrobic ;)
Piękne i egzotyczne miejsce kilka godzin lotu od nas. Warto zobaczyć o każdej porze roku.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 05 Gru 2018 22:16 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@tropikey - dokładnie tak, można je zobaczyć na jednej z przecznic do głównej ulicy - gdzieś w okolicach katedry:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 274 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group