Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Lip 2016 10:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
cześć,

miałem w ciągu ostatnich kilku dni okazją przelecieć się samolotami Iberia Express i pozwolę sobie na kilka słów o nich.

Leciałem na trasie KRK-MAD, MAD-OVD, OVD-MAD i MAD KRK. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony. W gruncie rzeczy, jest to linia low-cost, ale wszystko stoi tam na wysokim poziomie (jak na tą kategorię). Wszystkie 4 loty były punktualne niemal co do minuty, samoloty nowe (no chyba, że miały odświeżone wnętrza i były odmalowane z zewnątrz w nowych barwach Iberii), odstęp między fotelami w rzędach standardowych był bardzo przyzwoity (mam prawie 1,90 m i kolanami dotykałem fotela przede mną dopiero po przyjęciu bardziej "wyluzowanej" pozycji), a przy wyjściu awaryjnym jest oczywiście jeszcze lepiej, co na dość długiej trasie KRK-MAD i MAD-KRK było niebagatelnym "ulepszaczem" podróży. Wspominałem już o tym w innym wątku, ale dodam też tu, że na trasie KRK-MAD nie ma możliwości odprawy on-line, ale ma to swój duży plus - przychodząc odpowiednio wcześnie na odprawę na lotnisku można załapać się na exit row bez żadnej opłaty. W drodze powrotnej odprawa on-line działa, więc skorzystanie z fotela przy wyjściu awaryjnym wymaga dopłaty - o ile dobrze pamiętam 15 EUR - ale naprawdę warto, bo lot swoje trwa.
Loty były bardzo przyjemne, bez żadnych perturbacji, a każde z 4 lądowań powinno być wzorem do naśladowania (zwłaszcza 1-sze lądowanie w MAD - tak miękkiego i niewyczuwalnego nigdy jeszcze nie miałem). Personel pokładowy bardzo sympatyczny i miły dla oka ;-)
Cenowo było całkiem, całkiem. Nie były to loty za kilkanaście złotych, ale i tak ok. 300 za KRK-MAD-KRK i ok. 250 za MAD-OVD-MAD (tylko bagaż podręczny - wliczony w cenę) było akceptowalne. Co ważne, zakup całej tej strasy na 1 bilecie podniósłby łączny koszt o jakieś 40%, więc przy locie wieloodcinkowym warto porównywać.
Gdyby ktoś chciał koniecznie coś zakąsić na pokładzie, można kupić kanapki, napoje itp. Sam nie zamawiałem, ale jedna z pasażerek dostała kanapkę, która okazała się (wizualnie) naprawdę spora i dobrze "wyposażona" (koszt, chyba 4 EUR).

Loty to nie wszystko, ważne jest też lotnisko. Moje loty korzystały w MAD z Terminala 4 i chyba większość lotów I2 tam zawija. Świetne lotnisko. Dużo różnych miejsc do posiedzenia (mała podpowiedź - ok. 23.00 przestaje działać Starbucks, ale dostęp do jego kanap nie jest zamknięty więc można się fajnie wyłożyć), nawet gastronomia jest w miarę rozsądna cenowo, jak na lotnisko. Sprawdziłem tylko McDonald's - za McRoyal menu (bułka+frytki+napój) + cheeseburger + kawa zapłaciłem 9 EUR. Do tego, T4 ma świetne połączenie z centrum Madrytu (https://www.fly4free.pl/forum/lotnisko-madryt-barajas-miasto,1300,6459&start=300.

Reasumując, w porównaniu z takim np. Ryanairem, którym przyleciałem do KRK przed lotem do MAD, Iberia Express prezentuje się wyśmienicie i mogę tylko żałować, że nie latają z GDN, bo na pewno skorzystałbym z nich znacznie częściej (biorąc pod uwagę siatkę połączeń). Myślę, że inni pasażerowie mają podobne zdanie, bo wszystkie 4 loty miały stuprocentowe albo minimalnie mniejsze obłożenie.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#2 PostWysłany: 06 Lip 2016 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
leciałem nimi raz w życiu, Madid - Malaga, nic szczególnego nie pamiętam [bo też to było dobrych parę lat temu] poza tym że stewki były 1. klasa

T4 w Madrycie faktycznie jest spox, wszystkie Iberie, Vuelingi i pewnie z 90% lotów long haul ląduje z T4. W porównaniu do T1-2-3 różnica jest spooora [większa niż w BCN między T1 a T2]
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Gru 2016 06:42 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Leciałem na trasie z Madrytu do TXL. Samolot nowy, ale fotele gęsto zamontowane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 19 Gru 2016 07:55 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
To samo co wyzej. Platny catering/ciasno niemiłosiernie. 185 w górę tylko aisle seat
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Lis 2017 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Promocja w Iberii Express z okazji 5. urodzin. Bilety od 5€ (nie szukałem), do jutra do 12.
:arrow: https://www.iberiaexpress.com/
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Lis 2017 19:59 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Bez problemu do znalezienia w Marcu z TXL


Kupilem 13-14 dzieki @namteH
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 30 Lis 2017 21:40 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
dzieki panowie za super wrzutę! weekend za 10 euro jak znalazł...Pytanie-nie dostałem nic na maila , czy długo czekaliście na jakieś potwierdzenie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Lis 2017 21:43 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
"
We are experiencing service issues due to traffic volume

We are working to resolve these issues

Our sincere apologies for the inconvenience, and many thanks for your patience
"
Chyba zainteresowanie przerosło ich oczekiwania
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 30 Lis 2017 21:49 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
wyrzuciło mnie z pięc razy , za szóstym przeszło....musisz próbować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Gru 2017 00:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
co po takiej linii co ma loty tylko z/do Madrytu , przeciez tam nikt nie chce latac
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 01 Gru 2017 00:20 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Iberiaexpress to spolka corka zrobiona na dowozy pasazerow do MAD na longhaule
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Kwi 2018 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Iberia Express starzeje się szybciej niż nam się wydaje. Pół roku temu wrzucałem promocję z okazji 5. urodzin... a już świętują 6!
:arrow: https://www.iberiaexpress.com/en/flights-to/europe
Tym razem tylko -40% (choć w warunkach pisze, że 15%...)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
szczotek99 lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 26 Lis 2018 23:40 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Odświeżę nieco temat, kupiłem ostatnio bilet do Panamy z Berlina via Madryt, rozumiem, że do Madrytu lecę właśnie tym tworem? Czego się można spodziewać po 3 h rejsie? Zjem coś chociaż?:)
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 26 Lis 2018 23:52 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Niestety nie. No chyba , że zapłacisz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Lis 2018 23:56 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Też kupiłem u nich bilety. W Black Friday i Cyber Monday zarejestrowany użytkownik w CLUB EXPRESS dostawał promocyjną cenę porównywalną do przelotu Ryanairem z bagażem.

W taryfach nie ma nic o posiłkach:
Załącznik:
Iberia Express_taryfy.png
Iberia Express_taryfy.png [ 36.67 KiB | Obejrzany 6102 razy ]


Poza tym to LCC, więc raczej jedzenia nie dają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 27 Lis 2018 00:00 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Czyli to są dwie różne linie? "Zwykła" Iberia też lata po Europie?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 27 Lis 2018 00:49 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1601
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
Tu są destynacje dla Iberii po Europie. Nie ma wśród nich Berlina
https://www.iberia.com/gb/destination-guide/

A Iberia Expres to spółka zależna Iberii, która uzupełnia loty long-haul. Taka ciekawostka na jutrzejsze ceny z TXL do MAD:
Załącznik:
Tanie loty z Berlin do Madryt w serwisie Skyscanner.png
Tanie loty z Berlin do Madryt w serwisie Skyscanner.png [ 59 KiB | Obejrzany 6069 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
neverstopexploring lubi ten post.
neverstopexploring uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 27 Lis 2018 01:28 

Rejestracja: 27 Kwi 2018
Posty: 16
Loty: 41
Kilometry: 80 226
Ja z kolei 2.12 mam lot z MAD do SCQ (Santiago de Compostela). Godzina i 10 minut lotu - 20 euro (policzyło jako 88zl). Co mnie bardziej zaskoczyło, wystarczyło zalozyc konto (po prostu login i haslo) i juz 30% rabatu na loty było (rezerwowalem na poczatku pazdziernika). Mam nadzieję, że ten pierwszy lot w moim wykonaniu tymi liniami będzie przyjemny i bez problemów z bagażem (tylko podreczny) czy innymi takimi. Póki co wszystko wyglada i zapowiada sie elegancko
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Sty 2019 22:42 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Nie widzę tematu dla Iberii więc zapytam tutaj: czy mogę kupić na trasie do Panamy posiłek z biznesu do klasy ekonomicznej?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Lut 2019 15:14 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Na powyższe pytanie niestety nikt nie odpowiedział, ale mam inne : czy gdy kupowałem bilet przez pośrednika na tym samym locie będę mógł wybrać interesujące mnie miejsce? czy lepsze będzie wiązało się z jakimś kosztem?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 43 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group