Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 24 Lis 2018 13:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Cześć!

Nie minęło pół roku od mojego pierwszego RTW (link), a właśnie stoję u progu kolejnego. Można to nazywać różnie: fanaberią, durnolotem, przepalaniem pieniędzy. Wszystkie te określenia są w jakimś sensie trafne, ale podróże dookoła świata - pomimo faktu bycia normalną podróżą - ma w sobie jakiś pierwiastek magii. Jetlag goni jetlag, maraton long-hauli, spanie na lotniskach, szybkie zwiedzanie i zmęczenie nieporównywalne do tego znanego z europejskich tras. Będąc uzależnionym od latania, nie mogłem sobie odmówić kupowania tanich lotów w różnych miejscach na Ziemi, które na koniec udało się połączyć w sensowną całość i zrealizować swoje drugie RTW.

To chyba jedna z najtrudniejszych moich podróży. Jest spore ryzyko, że coś pójdzie nie tak: są krótkie przesiadki, są podejrzanie tanie bilety na drugim końcu świata. Mimo to wierzę, że wszystko pójdzie OK i na początku grudnia wrócę z drugiej strony.

W przeciwieństwie do pierwszego RTW, tym razem będę leciał w kierunku zachodnim. Startuję jutro rano (25.11) z Poznania, ale już dzisiaj w nocy wyjeżdżam FlixBusem z Warszawy, gdzie mieszkam.

Trasa prezentuje się następująco:
Załącznik:
map-rtw2.gif
map-rtw2.gif [ 16.72 KiB | Obejrzany 18188 razy ]

25.11 POZ-TRF [FR1914]
26.11 OSL-ZRH [SK841]
26.11 ZRH-LAX [LX40]
26.11 LAX-AKL [NZ5]
28.11 AKL-TBU [NZ270]
29.11 TBU-AKL [NZ977]
01.12 AKL-SYD [LA801]
01.12 SYD-BKK [EK419]
02.12 BKK-DXB [EK419]
03.12 DXB-KBP [PS374]
03.12 KBP-WAW [PS801]

Łączny dystans do pokonania na pokładzie 7 linii lotniczych podczas 11 lotów to 45094km. W miarę możliwości przez kolejne dni będę relacjonował moje przygody w trybie live i będzie mi niezmiernie miło, jeśli odbędziecie tę podróż wirtualnie razem ze mną :)

Zapraszam i do później!
Góra
 Profil Relacje PM off
44 ludzi lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 24 Lis 2018 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ay! Prawdziwe szaleństwo! Powodzenia ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Lis 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 197
Kilometry: 411 037
No nareszcie! :-)

Ja już subskrybuje kanał i czekam z niecierpliwością na opowieści!

Z tym zmęczeniem to kurcze prawda. Właśnie to przeżywam na sobie. Ale to tylko ciało. Za to duchem mógłbym teraz wszystko :-)

Pozdrowienia live z Marina Bay w Singapurze.

Powodzenia! :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
sp8hmz lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Lis 2018 13:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
Jeden dzień na Tonga to zbrodnia! No, ale przynajmniej tam będziesz, a ja znowu obejdę się smakiem :)
Będę śledził z zapartym tchem...

Tak z ciekawości - za ile udało Ci się kupić AKL-TBU-AKL? Ja w NZ widziałem najtaniej za jakieś 1400 PLN, ale podejrzewam, że kupiłeś taniej. Jeśli tak, to z jakim wyprzedzeniem?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey, 24 Lis 2018 14:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Lis 2018 14:12 

Rejestracja: 19 Mar 2015
Posty: 1612
Loty: 50
Kilometry: 65 501
złoty
A mówią, że z Poznania nie da się nigdzie polecieć. A tu już druga RTW z Ławicy w tym półroczu. Będę śledził.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 24 Lis 2018 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
@makdeb @adamkru @wersus79 mam nadzieję, że nie zawiodę ;)

@tropikey kupiłem LAX-AKL-TBU za 40k mil + śmieszne dopłata. Powrót TBU-AKL kupiony standardowo jakiś miesiąc temu za około 600 złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 24 Lis 2018 16:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sie 2012
Posty: 245
Loty: 364
Kilometry: 669 576
niebieski
No pięknie. Lubię to !

Nie wiem kiedy w tak krótkiej podróży znajdziesz czas na relację. Być może ja jestem mało zorganizowany, no ale z niecierpliwością czekamy :-)
_________________
pozdrawiam:

Image

https://mojeflagi.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
sp8hmz lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Lis 2018 00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Pozwiedzać to nie pozwiedzasz niestety zbyt dużo, natomiast polatać to polatasz. No i te 9 dni w tytule trochę dyskusyjne ;) tu na miejscu tak ale Tobie przez linię zmiany daty jeden dzień (27.11) wypada zupełnie.

A Tonga na jeden dzień. Zazdroszczę wizyty bo widziałem Samoa ale to zdecydowanie za mało.
Góra
 Profil Relacje PM off
sp8hmz lubi ten post.
sp8hmz uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 25 Lis 2018 03:59 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
No zapowiada się rewelacja! Czekamy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
sp8hmz lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 25 Lis 2018 09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
No i się zaczęło ;) Sobota była dniem 0. Czas na ostatnie przygotowania, dokupienie brakujących elementów (bilety na przejazdy, hotel) i o 23:00 wyjazd do Poznania na pokładzie Flixbusa.

Image

Image

Image

Moim jedynym kompanem podróży jest plecak Quechua Forclaz 30 Air, który sprawdził się doskonale podczas poprzedniego RTW (chociaż oczywiście ma swoje wady, a największą z nich jest dość ciężki dostęp do głównej komory).

Czas w autobusie przeznaczam na sen i ten scenariusz nocowania na pokładzie będę na tym tripie uskuteczniał dość często. Obłożenie na pokładzie nie jest duże, przez cały czas siedzę sam. Do Poznania dojeżdżamy kilka minut przed czasem, na szybko jem śniadanie w McDonald’s i wyjeżdżam pierwszym dziennym autobusem w kierunku lotniska POZ.

Image

Odbijam się od security, mogą wpuścić mnie dopiero o 7:40. Mam więc ponad 2 godziny na landside, kieruję się na taras widokowy i idę spać na kanapie. Nawet nie muszę rozkładać śpiwora: jest ciepło, miękko i ciemno. Z okna doskonale widać samoloty, a na dodatek jestem jedynym nocującym w tym miejscu. Idealnie, przesypiam do 8 rano. W międzyczasie kręciło się koło mnie trochę osób z obsługi i straży granicznej, ale nikt ani na moment nie próbował przerwać mi snu.

Image

Image

Image

Po 8 rano przechodzę bez kolejek przez security i idę prosto do saloniku. Szału nie ma, ale zastałem kanapki, które w saloniku na POZ są podobno towarem deficytowym. Poza tym jest trochę słodyczy i w zasadzie nic więcej.

Image

Image

cdn.
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 25 Lis 2018 12:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2014
Posty: 111
Loty: 197
Kilometry: 411 037
Leć wysoko.... i pamiętaj żeby zawsze lądować telemarkiem ;-)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 25 Lis 2018 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Pierwszy lot w tej podróży to POZ-TRF. Do Oslo lecę na pokładzie Boeinga 737-800 Ryanaira. Nic w tym niezwykłego, ale pierwszy raz lecę samolotem Ryanaira zarejestrowanym w Polsce (pod kątem Ryanair Sun).

Image

Image

Image

Poza samym faktem rejestracji, na pokładzie musi być spełniony wymóg dostępności informacji w języku polskim.

Image

Zajmuję miejsce 16A, czyli przy emergency exit. Mam cały rząd dla siebie, obłożenie dość małe jak na lot Ryanaira. Stewardessa informuje mnie o standardowych procedurach związanych z siedzeniem przy wyjściu awaryjnym. Ostrzega też, żeby nie otwierać drzwi w trakcie lotu. Reaguję uśmiechem, ale Pani mówi, że mieli ostatnio sytuację gdzie osłonka dźwigni do otwierania była już bliska zdjęcia :D

Image

Image

Chociaż nic się już na pokładzie nie dzieje, nadal nie rozpoczęliśmy kołowania. Po kilku minutach kapitan mówi, że na lot nie zgłosiło się 19 pasażerów i załoga naziemna szuka ich na lotnisku :D W końcu gate zostaje zamknięty, ale tak duża różnica wiąże się z koniecznością przygotowania nowych dokumentów dot. wyważenia samolotu. Kilka minut pózniej rozpoczynamy kołowanie.

Image

Lot trwa trochę ponad godzinę. Trochę przesypiam, trochę patrzę przez okno na słońce, którego pod chmurami nie sposób było dostrzec.

Image

Image

Image

Z lotniska TRF do lotniska OSL jest kawałek drogi. Kupiłem wcześniej bilet na bezpośrednie połączenie pociągiem, chociaż wcale nie był tani (249NOK). Najpierw jednak do stacji kolejowej Torp trzeba dojechać darmowym autobusem.

Image

Pociąg jedzie ok. 1,5h, jest czysty i wygodny. Jest dużo miejsca na nogi, są gniazdka i jest WiFi.

Image

Image

Docieram w końcu na lotnisko Oslo Gardermoen. To lotnisko znam dość dobrze z moich poprzednich podróży. Nastepny lot dopiero jutro rano, ale już teraz robię checkin w maszynce, co pozwoli mi wcześniej wejść na airside (nie będę musiał czekać na otwarcie standardowego checkinu).

Image

Image

Pozostało jedynie rozłożyć się w jakimś ustronnym miejscu i zrelaksować się przed kolejnym dniem. Jutro przede mną jeden z najbardziej ryzykownych elementów tej podróży: 1h przesiadka w Zurychu z SK841 na LX40. Jeżeli SAS się opoźni, nie mam szans żeby zdążyć na Swissa, a przebookowanie na kolejny lot do Los Angeles powoduje, że nie zdążę wystartować z LAX na oddzielnym bilecie w dalszą podróż. To najczarniejszy scenariusz i miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie po mojej myśli.

cdn.
Góra
 Profil Relacje PM off
22 ludzi lubi ten post.
smieci uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 25 Lis 2018 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1671
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Budujesz napięcie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
sp8hmz lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 25 Lis 2018 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Zapowiada się mega dobra podróż :)

BTW ta rzeźba z ostatniego zdjęcia :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sp8hmz lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 25 Lis 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
Bardzo interesująca rzeźba na lotnisku OSL - ciekaw jestem czym autor się inspirował :lol:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 25 Lis 2018 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
Z tego co widzę to kierowca darmowego autobusu z TRF na stację kolejową cały czas ten sam od wielu lat ;)

Zapowiada się ciekawa relacja więc czekam na dalszy rozwój.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 25 Lis 2018 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4006
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@peta zresztą bardzo sympatyczny
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 26 Lis 2018 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Około 18:00 robię obchód po całym lotnisku w poszukiwaniu miejsca na nocleg. Idealne takie miejsce powinno zawierać jakąś miękką powierzchnię, gniazdka i nie być w bardzo centralnym miejscu. Kieruję się w końcu na sam koniec hali odlotów (na piętrze) i moim oczom ukazuje się Flybar, zamknięta restauracja. Zajmuję jeden z segmentów siedzeń, oglądam film i trochę pracuję, po czym ok. 22 idę spać. Mam ze sobą śpiwór, więc w połączeniu z miękkim długim siedzeniem była to niezła imitacja łóżka.

Image

Image

Image

Wstaję dopiero po 6 i czuję się wyspany. Spodziewałem się, że restauracja będzie otwarta wcześniej i ktoś mnie obudzi, ale zupełnie nikt mi nie przeszkadzał. Zregenerowany kieruję się do kontroli bezpieczeństwa i przenoszę się bardzo sprawnie na airside.

Lot do Zurychu na pokładzie linii SAS mam planowo o 9:50. Jak wspominałem, od tego lotu bardzo dużo zależy.

Image

Image

Wchodzę na pokład samolotu o czasie.

Image

Image

Jest 9:52, a drzwi już zamknięte. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Pozdrawiam z miejsca 16A i zapraszam do śledzenia lotu SK841 ;)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
19 ludzi lubi ten post.
bialy695 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 26 Lis 2018 13:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2014
Posty: 247
Loty: 117
Kilometry: 202 043
Live z ZRH: jestem przed gate’em E23 z którego odlatuje LX40 i jeszcze muszę stać w kolejce :D Zdam pełną relację już z LA.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 26 Lis 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
-- 26 Lis 2018 14:00 --

@sp8hmz a wiesz może co to za drużyna leciała razem z Tobą do Zurychu?


Ostatnio edytowany przez peta, 26 Lis 2018 14:37, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group