Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Sty 2018 18:31 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
W listopadzie z sukcesem aplikowaliśmy o chińską wizę w Hong Kongu, ponieważ nie ma zbyt wielu informacji na ten temat w języku polskim pomyślałem, że podzielę się tym co jest potrzebne i jak przebiegał ten proces.

Cena: obecnie 500 HKD — niezależnie od typu wizy (szczegółowy cennik)
Standardowy czas wyrobienia wizy to 4 dni robocze, wliczając dzień złożenia aplikacji. Czyli składamy aplikację w poniedziałek i powinna być do odbioru w czwartek.

Potrzebujemy:
— paszport
— poprzedni / stary paszport, szczególnie jeżeli nasz obecny paszport został wydany od 2015 wzwyż (choć dla bezpieczeństwa zalecałbym zabranie go niezależnie od daty)
Hong Kong slip — karteczka, którą dostajemy przy wjeździe do HK
wypełniony wniosek o chińską wizę, v.2013
— ksero paszportu
— zdjęcie paszportowe
— potwierdzenia rezerwacji noclegów w Chinach (my mieliśmy z Booking.com, później je anulowaliśmy i zarezerwowaliśmy inne)
— kopię biletów kolejowych/lotniczych na podróż do Chin (rezerwacje hotelowe zrobiliśmy w Shenzhen, gdzie można dostać się MTR z Hong Kongu. Tak też zaznaczyłem w aplikacji o wizę i biletów na podróż do Chin nie musieliśmy przedstawiać)
— kopię biletów lotniczych na wylot z Chin (my wylatywaliśmy z HK i nie było problemu)

Na ile to możliwe polecam wydrukowanie i ksera wszystkich dokumentów w domu, żeby nie tracić czasu na poszukiwania już w HK.

Adres:
Chinese Visa Application Center
151 Gloucester Road (20 piętro)
Capital Centre
Wanchai, Hong Kong Island

Godziny otwarcia:
Składanie aplikacji: poniedziałek-piątek 9:00-16:00
Odbiór wiz: 10:00-17:00

Generalnie cały proces przebiegł w naszym przypadku dość bezproblemowo, po dotarciu na miejsce i pobraniu numerku czekaliśmy na swoją kolej. Wtedy podeszliśmy do okienka i oddaliśmy wszystkie dokumenty. Choć urzędniczka krzywo patrzyła na pieczątki z Turcji sprzed bodajże 5 lat (w starych paszportach), to ostatecznie nie okazało się to problemem. Wizy odebraliśmy tego samego tygodnia. Jeszcze dodatkowe info: ostatecznie nocowaliśmy w Guangzhou, a o Shenzhen zahaczyliśmy dopiero w drodze powrotnej.

Jeszcze więcej informacji po angielsku np. tu:
https://hktravelblog.com/china/china-visa-in-hk/
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#2 PostWysłany: 03 Kwi 2018 14:29 

Rejestracja: 03 Kwi 2018
Posty: 1
Hej,
Na podanym cenniku widnieje info: Total Application fee = Visa fee + Service fee
oraz: In addition to the visa fee, service fee of Visa Application Service Center will be charged (Regular
HK$240, Express HK$450 or Urgent HK$900)

Czy to oznacza ze placiles 500 HKD + 240 HKD?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Kwi 2018 11:50 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
@MacMac, o wizę aplikowaliśmy w listopadzie 2017, wtedy obowiązywała kwota 570 HKD/os, bez żadnych dodatkowych opłat (service fee). Tutaj stary cennik: http://www.fmcoprc.gov.hk/eng/zgqz/blsjfy/t279937.htm

W styczniu, gdy opisywałem ten proces, cena wynosiła 500 HKD/os, również bez service fee. Tę dodatkową opłatę musieli wprowadzić stosunkowo niedawno, oprócz tego podrożały również opłaty za wyrobienie wizy w trybie przyśpieszonym i ekspresowym.

Wygląda na to, że obecnie całkowita cena za wyrobienie wizy w trybie standardowym to 740 HKD/os.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Maj 2018 21:40 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Ciekawi mnie kwestia ewentualnego legitymowania się w Hong Kongu podczas gdy nasz paszport jest w Chińskiej ambasadzie. Czy posługiwanie się kserem paszportu byłoby dopuszczalne przez te 4 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sie 2018 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 42
a czy ktos wie jaka jest cena za przedliuzenie 30 dniowej wizy chinskiej w HK ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Lis 2018 21:48 

Rejestracja: 15 Maj 2011
Posty: 67
Czy coś się zmieniło od tego czasu? Ile czasu wam zajęła aplikacja?
_________________
Tajlandia - Indie - Nepal - Wietnam - Chiny - Kambodża & Wenezuela
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Lis 2018 02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
NBE322 napisał(a):
Ciekawi mnie kwestia ewentualnego legitymowania się w Hong Kongu podczas gdy nasz paszport jest w Chińskiej ambasadzie. Czy posługiwanie się kserem paszportu byłoby dopuszczalne przez te 4 dni?

Yep, ale normalnie nikt nie bedzie legitymowal, chyba ze zmieniac hotel. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Lis 2018 13:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
mordamorda napisał(a):
a czy ktos wie jaka jest cena za przedliuzenie 30 dniowej wizy chinskiej w HK ?


https://www.travelchinaguide.com/embass ... ension.htm
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Lis 2018 08:01 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
makensis napisał(a):
Czy coś się zmieniło od tego czasu? Ile czasu wam zajęła aplikacja?

Najaktualniejsze informacje zawsze tutaj: https://hktravelblog.com/china/china-visa-in-hk/, ale z tego co widzę to obecnie nie ma zmian jeżeli chodzi o sam proces aplikacji o wizę w HK.

Zmieniły się natomiast ceny dla Polaków, obecnie koszt jednokrotnej wizy to 550 HKD, dwukrotnej 710 HKD, wielkrotnej 860 HKD i 1140 HKD. Po ostatnich podwyżkach wiz do Chin wyrabianych w Polsce ceny stały się znacznie atrakcyjniejsze.

Aktualny cennik tutaj: https://bio.visaforchina.org/HKG2_EN/up ... 20fee_.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lis 2018 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
Czy na pobyt do 72h też jest potrzebna? Będę przelotem (taki plan ) i chciałbym na Max 2 dni zatrzymać się i zobaczyć na szybko HKG
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Lis 2018 09:14 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
@lovenz — pytasz o wizę do HK czy CN? HK nie wymaga wiz. Ew. więcej info na temat wiz tranzytowych do CN tu: bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Lis 2018 14:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
lovenz napisał(a):
Czy na pobyt do 72h też jest potrzebna? Będę przelotem (taki plan ) i chciałbym na Max 2 dni zatrzymać się i zobaczyć na szybko HKG

Na lotnisku dostaniesz bezplatna karteczke, ktora upowzania do 90-dniowego pobytu w HK.
Btw dzis wrocilem z kolejnego, niesamowitego weekendu HK. :D
Pozdr. i zycze udanego pobytu w tym fascynujacym miescie.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 29 Sty 2019 13:24 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 2
Dzieki za wskazowki, dzis bylem w "Ambasadzie" w HK/ Jedyne co moge dodac to ze czepiali sie iz moje podtwierdznie noclegow w Chinach nie bylo wlasciwe. Powinno zawierac moje pelne imie i nazwisko oraz adres hostelu. JA mialem potrwdznie tylko z imieniem, adresem i numer rezwrwacji. Uznali ze za malo i odeslali wydrukowac jeszcze raz.

Pozatym tak jak tu kolega na poczatku pisal.
pozdrwiam
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 27 Lut 2019 20:53 

Rejestracja: 02 Lut 2019
Posty: 2
Będziemy wyrabiać wizy w HK pod koniec czerwca tego roku i mam kilka pytań.

Z opinii na Google o tej agencji, generalnie można wywnioskować, że dużo czasu trzeba spędzić w kolejce.
Natomiast znalazłam na stronie tej agencji, że można zarezerwować wizytę na konkretną godzinę. Orientujecie się czy robiąc taką rezerwację trzeba dalej czekać w kolejce? Ile musieliście przykładowo czekać?
I czy rzeczywiście trzeba mieć stary paszport, jeżeli nowy został wyrobiony po 2015? Czy tutaj raczej chodzi o to, że wyrabiając wizę w 2019r., stary paszport będą wymagali, jeżeli nowy zostały wydany po 2016r. tj. paszport musiał być wydany 3 lata temu? :)

Dzięki wielkie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 27 Lut 2019 21:48 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
@oushka
Możliwość rezerwacji terminu w centrum to nowość, wcześniej nie było takiej możliwości. Na ich oficjalnej stronie można przeczytać, że wtedy czas oczekiwania nie powinien przekroczyć kilka minut. Co do czasów oczekiwania bez terminu, to może to być 20 min (jak w naszym przypadku), a może być kilka godzin. Zależnie od pory dnia, tygodnia i sezonu.

Co do starego paszportu, takie rady można przeczytać w internecie i w naszym przypadku agent faktycznie wertował go. Osobiście uważam, że lepiej go mieć, np. w zapasie — niż dostać odmowę z powodu jego braku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Lip 2019 10:35 

Rejestracja: 02 Lut 2019
Posty: 2
2 tygodnie temu z sukcesem wyrobilismy sobie wizy w cenie 550HKD. Dodam tylko, że można zarezerwować sobie wizytę na konkretną godzinę przez stronę agencji. Przyjść z dokumentami i numerkiem rezerwacji, i ... dostać zwykły numerek do oczekiwania na swoją kolej. Absurd po prostu! My czekaliśmy 3,5 godziny na swoją kolej, a przyszliśmy ok.13. Na miejscu w agencji można wydrukować dokumenty. Oplata to 2HKD za stronę i można zapłacić tylko kartą Octopus. Jeżeli chcecie z tego skorzystać, to warto sobie taką wyrobić po przylocie. My musieliśmy prosić ludzi, żeby nam płacili swoją kartą, a oddawaliśmy gotówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Paź 2019 15:42 

Rejestracja: 04 Paź 2019
Posty: 1
Cześć.

11 października będę w Hong Kongu (po godz. 15), 15.10 w planach mam wyjazd na targi do Chin. Niestety nie zdążyłem wyrobić wizy w Polsce (miałem wyznaczony termin na 11.10) i chciałbym wyrobić wizę w Hong Kongu. Czytałem linkowane artykuły, znalazłem też agencję, przez którą można to zrobić (https://asiavisas.com), ale nie mogę znaleźć jasnej odpowiedzi - czy mogę wypełnić wniosek już teraz, a jak będę na miejscu to dostarczyć fizycznie dokumenty i "od ręki" dostaje się wizę?
Albo innymi słowami - co mam zrobić, żeby zdążyć z wizą do 15.10?:)
Z góry dziękuję za pomoc:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:10 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
@michero, wygląda na to, że pozostaje ci jedynie Urgent service za odpowiednią dopłatą. Za Asiavisas: “[2-day service: Submit before 10:30am, pickup 5:00pm – 7:00pm next working day. (Urgent 2-day service has very limited quota everyday and is strictly by appointment only.)”

Z tego co mi wiadomo, paszport musi zostać wręczony urzędnikowi w momencie składania wniosku. Później odbieramy paszport już z wizą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group