Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 14 Lis 2018 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
Możesz na hotel tylko czy warto?

Za 25k pewnie jakiś europejski trup wejdzie albo dalszy w 1 stronę, nie wiemy co lubisz więc ciężko się wypowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#82 PostWysłany: 14 Lis 2018 19:45 

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 694
niebieski
najbardziej to lubię małe dopłaty :D
Założyłem, żeby lecieć z Berlina bo mam w miarę blisko i niespecjalnie coś znajduję. Wszystko oprócz Londynu pokazuje z przesiadkami (chyba, że źle szukam), pomyślałem o locie do LCY ale i tak tańsze dopłaty są z BAEC.
Drugą koncepcją było połączenie z SDR-MAD, które i tak mam ale doloty w moich datach drogie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 14 Lis 2018 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
Ha ha

A ja patrzę jak dolecieć do Madrytu na mój lot

Ryan-£78
BA - £55
IB - £39

Normalnie śmiech na sali.

Punkty przeszły z BA i już są ba IB
Dzis tylko urlop zajmuje w pracy i jutro r
Spróbuję kupić bilet

Tropikey a wspomniałeś że po Azji mogę latać sobie za Aviosy, gdzie takich połączeń szukać? Na BAEC ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 14 Lis 2018 19:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
jeśli oneway'e (a o takie chyba Ci chodzi) to tylko BAEC. Jest duży wybór. Skorzystaj z mapki połączeń, to może coś ciekawego przyjdzie Ci do głowy, choć trochę to główkowanie czasu zajmuje :D

http://onw.innosked.com/(S(zlbjwnefljf0bjwqejpjhz3t))/default.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 14 Lis 2018 21:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2939
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Czarmander napisał(a):
Można rezerwować noclegi oraz wynajem auta. (Leisure options na dole po prawej)
https://www.iberia.com/nl/iberiaplus/search-partner/


Akurat podałes @heniek link do partnerów, z którymi da się owe mile zbierać Podałeś dobrze. W dolnej części strony jest przejscie do wykorzystania.. By je wykorzystać na hotel trzeba sie zalogować do konta IB.Przy czym albo cos źle robię, albo oferta na IB jest uboższa. Na przykładzie Bangkoku: poprzez konto Iberia nie mam do wyboru żadnego hotelu 5*; za to przez Avios.com lub BAEC, praktycznie wszystkie, które w Bangkoku są... Stąd przelewałem mile do Avios i dopiero rezerwowałem nocleg. Nie wiem z czego to wynika.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Czarmander lubi ten post.
heniek uważa post za pomocny.
 
      
#86 PostWysłany: 14 Lis 2018 21:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
A pytanie , czym byście chętniej polecieli na tak dalekiej trasie w ekonomicznej? Boeing czy Airbus
Jak i serwis jest w IB

Załączniki:
20181114_191621.jpg
20181114_191621.jpg [ 59.54 KiB | Obejrzany 2322 razy ]
Screenshot_20181114-191535_Iberia.jpg
Screenshot_20181114-191535_Iberia.jpg [ 50.29 KiB | Obejrzany 2322 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 16 Lis 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
No dobra, promocyjne aviosy IB wykorzystane. W ramach większego "projektu" (jak już go skompletuję w 100% to też parę słów napiszę odrębnie) wydałem je bezpośrednio w IB na:
1) SCL - LIM - SCL za 51k + 63 euro (oba loty w C, B787 Latam)
2) SCL - MAD za 46k + 90 euro (C w A340 IB).
Do 90k z promocji musiałem dorzucić siedem z BAEC.
Na pewno można byłoby to wydać korzystniej, ale w realiach mojego wyjazdu było to optymalne rozwiązanie :)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 16 Lis 2018 19:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
Fajnie , a ja od 2h próbuje się zalogować na moje konto IB bezskutecznie
Jak mnie wq.....rza ta strona ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 16 Lis 2018 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Spróbuj przez incognito. U mnie przy problemach czasem działało.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 16 Lis 2018 22:15 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Rzeczywiscie sa problemy aby sie zalogowac do IB ...probowalem z roznich kont i niestety jak dotad bezskutecznie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 17 Lis 2018 04:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
Problem typu 'system-wide' - przez operatorów infolinii też nic nie można. W ciągu dnia były krótkie momenty w których można było się zalogować, ale ogólnie dzisiaj była totalna porażka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 17 Lis 2018 15:18 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Pewnie przez najbliższe 2 tygodnie nie będzie lepiej, bo ludzie na gwałt chcą wydać aviosy z promo 90k zanim się przeterminują ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 17 Lis 2018 15:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
Kurczę, jeśli tak, to wczoraj do południa zrobiłem to rzutem na taśmę... Ale jest jeszcze infolinia, tam też chyba da radę?

Edit: na FT piszą, że przez infolinię również się teraz nie da, bo to generalna awaria systemu IB i agenci z infolinii też nie mają możliwości rezerwacji. Niezły pasztet...

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez tropikey, 17 Lis 2018 17:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 17 Lis 2018 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Przeglądałem w róznych miastach "activities" po wybraniu hotelu, ale nie znalazłem tej opcji - zakładam jednak że się bardzo opłaca skoro wywaliło stronę 8-)
SPLDER napisał(a):
ludzie na gwałt chcą wydać aviosy
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
Tom K lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 17 Lis 2018 18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
pocieszenie dla tych, którzy czekają na możliwość zalogowania:
w świetle tego, co ktoś napisał na FT, przywrócenie poprawnego działania strony IB Plus ma nastąpić do poniedziałku. Trzymam kciuki...
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 17 Lis 2018 19:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1607
platynowy
No problemy techniczne po całości... To z ich profilu na FB:

Jedna z odpowiedzi i inna (problemy techniczne).
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 17 Lis 2018 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
A czy ktoś z was przekazał z IB do BA?
Bo w drugą stronę poszło mi szybko.

Pytam bo tak przeglądałem e-erewards i wydaje mi się że przełamanie z e-erewards do IB wychodzi korzystniej

Aby mieć 6k aviosow potrzeba 16k z er przez IB
Natomias 6k aviosów z BA to 19.5k er

Druga sprawa to jak dokładnie to wygląda jeśli chodzi o partnerów takich QR czy CX
Oni mają kalendarz typowy peak sezon cały rok więc loty z nimi też są droższe ale czy da się zarezerwować lot one way czy tylko return?

Oraz ostatnie pytanie czy konieczne jest przelewanie punktów do BA czy przez IB też można rezerwować loty partnerów bo w wyszukiwarce IB pojawiają mi się loty tylko i wyłącznie IB lub IB + BA (przesiadka w Londynie)
Chce się przygotować ewentulalnie na rozmowę z infolinią IB

Mam nadzieję że strona IB ruszy w poniedziałek i po za szczesliwcem Mr.Tropikey reszcie z nas uda się zabukowac swoje loty.

Załączniki:
Screenshot_20181117-195538_Chrome Beta.jpg
Screenshot_20181117-195538_Chrome Beta.jpg [ 49.51 KiB | Obejrzany 2073 razy ]
Screenshot_20181117-195132_Chrome Beta.jpg
Screenshot_20181117-195132_Chrome Beta.jpg [ 46.98 KiB | Obejrzany 2073 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 17 Lis 2018 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7342
HON fly4free
temat przelania aviosów promocyjnych z IB do BA jest grząski i każdy musi sam ocenić ryzyko. Ja oceniłem je jednak na dość wysokie i wolałem wykorzystać avios zgodnie z regułami, czyli w IB. Na FT jest długi wątek na ten temat: https://www.flyertalk.com/forum/iberia-airlines-iberia-plus/1922218-breaking-can-transfer-bonus-avios-baec.html. Jedni mówią, że spoko, nic się nie stanie, inni zwracają uwagę, że IB owszem przywróciła możliwość (po chwilowej blokadzie) transferowania aviosów do BA, ale nigdy nie stwierdziła, że taki transfer będzie równoznaczny z wydaniem aviosów. Wręcz przeciwnie, podkreśla, że to dwie różne rzeczy. A zgodnie z T&C tej promocji, aviosy trzeba "wydać". Ja się z taką opinią zgadzam i dlatego przelewanie do BAEC sobie odpuściłem, a nawet zrobiłem (jak wspominałem) ruch w drugą stronę.

Partnerzy przez cały rok mają takie same stawki. I tak jak już wspominałem (chyba nie raz :x ), co do zasady działa tylko RT. Były przebłyski w ich systemie, gdy pojawiały się OW (i nawet czytałem, że niektórzy takie coś zarezerwowali), ale nie traciłbym czasu na szukanie takich cudów.

Można rezerwować partnerów w IB, czego jestem przykładem. Moje SCL-LIM-SCL na pokładzie Latam zostało zarezerwowane bezpośrednio na stronie IB. Co do zasady, wszystko to, co pokazywała wyszukiwarka BA, było dostępne również na IB.

Nie jestem wcale jedynym szczęśliwym. Przede mną było już kilku szybszych, którzy skorzystali z promocyjnych aviosów. A może nawet już polecieli...
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 17 Lis 2018 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 988
Co do promocyjnych aviosow IB to się zgadzam z Tobą w 100% , też będę rezerwować przez IB bez ryzyka zwłaszcza że to chyba nawet ty wspominałaś iż jest jakiś plan połączenia obu programów czyli IB i BA.

Chodziło mi o Aviosy już z poza promocji bo jeśli uda mi się trochę ich dozbierac to moze lot powrotny dalo by sie poleciec w biznesie np QR czy CX a wymiana z c-erewards wygląda korzystniej do IB i musiałbym przelać je do BA, ale skoro przez IB da się też coś takiego zrobić to super, najwyżej zrobię to przez infolinię IB w UK.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#100 PostWysłany: 18 Lis 2018 01:35 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 169
Loty: 218
Kilometry: 674 180
Juz chodzi strona IB ...(logowanie sie etc...) wiec mozna rezerwowac ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 147 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group