Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Temat o ESTA: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377
Gdzie zostawić rzeczy

Warszawa: U fotografa na przeciwko za dyszkę zostawisz nawet wielka walizkę.

Historia wizyt w USA: https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/history-search

Linie lotnicze, które zwracają za bilety, w przypadku nie otrzymania wizy do USA
http://www.fly4free.pl/nie-otrzymales-w ... -za-bilet/

Nie jesteśmy biurem pośrednictwa w wypełnianiu wniosków wizowych!

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp-faq-pl/

Jak mogę podróżować do USA? O: Każdy podróżny, który ma ważną wizę może nadal z niej korzystać. Osoba posiadająca ważną wizę nie musi ubiegać się o zezwolenie ESTA. Podróżujący z wizą mogą przebywać na terenie USA do 6 miesięcy, zależnie od decyzji oficera imigracyjnego na granicy USA.


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 159  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2361 PostWysłany: 06 Lis 2018 13:26 

Forum jest po to , żeby sprawdzić czy odpowiedź na Twoje pytania już nie padła.
Ty tego nie zrobiłeś.
Pytasz o to co już setki razy było na 120 stronach tego wątku.
Góra
 PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2362 PostWysłany: 06 Lis 2018 14:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Nieprawda. Na pomysł żeby zapytać czy dochody mają być brutto czy netto nikt wcześniej nie wpadł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2363 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:01 

Tak. I mu doradzili, żeby brutto wpisał, to będzie więcej.

Bo nie wie sam. :mrgreen:
Ale do Ameryki się wybiera .
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2364 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Śmiej się śmiej. Ciekawe kto się będzie śmiał ostatni jak mu odmówią bo źle wpisał dodatek za pranie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2365 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:32 

Ja się nie śmieję. Po prostu nie rozumiem, jak można tego pracownika konsulatu traktować jak jakiegoś wręcz pòł boga.
Wpisałbym brutto i tyle. Najwyżej jak by się zapytał to odpowiadam, że to brutto , a netto jest tyle ,a tyle....
Góra
 PM off
DonCorrado lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2366 PostWysłany: 06 Lis 2018 15:52 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Always...wpisujesz zarobki brutto chyba , że jest konkretnie napisane , że potrzebne netto. :P :P :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2367 PostWysłany: 07 Lis 2018 10:17 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Widzę, że rozkręciłem wątek ;-)

Mam złożony wniosek (dziękuję wszystkim za pomoc) umówiony termin i ustalony sposób odbioru paszportu (wcześniej założyłem konto w serwisie).

Czy mogę jeszcze zmienić sposób odbioru paszportu (wolałbym skorzystać z kuriera, a nie odbiór osobisty)???
Dodam, że mam już wydrukowaną kartę z umówionym terminem spotkania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2368 PostWysłany: 07 Lis 2018 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
ted07 napisał(a):
Czy mogę jeszcze zmienić sposób odbioru paszportu (wolałbym skorzystać z kuriera, a nie odbiór osobisty)???

@ted07 nie chce Ci sie poszukac na stronie ambasady czy u wujka google: ;)
Kod:
przyznaną wizę można odebrać przez kuriera TNT za opłatą 24 zł, lub w punkcie odbioru dokumentów.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2369 PostWysłany: 07 Lis 2018 18:33 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Ja bym sie narazie tym nie przejmowal, bo jest opcja ze moga Ci oddac od razu.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2370 PostWysłany: 07 Lis 2018 18:41 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
@lataczuk tak wiem, że mogą mi oddać od razu ale zaskoczyło mnie to, że już na wstępie ustalania terminu musiałem wybrać w jaki sposób będzie paszport zwrócony.
Ta kwota za kuriera kiedy jest pobierana, przy odbiorze czy od razu przy wybraniu opcji kurier?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2371 PostWysłany: 07 Lis 2018 18:42 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3367
złoty
Przy odbiorze

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2372 PostWysłany: 07 Lis 2018 18:45 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8584
złoty
Cytuj:
ale zaskoczyło mnie to, że już na wstępie ustalania terminu musiałem wybrać w jaki sposób będzie paszport zwrócony.

A co w tym zaskakującego?
Przygotuj się na nieustające zaskoczenia. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2373 PostWysłany: 07 Lis 2018 19:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Sie 2014
Posty: 100
Loty: 84
Kilometry: 171 198
ted07 napisał(a):
Czy mogę jeszcze zmienić sposób odbioru paszportu (wolałbym skorzystać z kuriera, a nie odbiór osobisty)???

Z tego co pamiętam, na początku spotkania (tam gdzie dostałam naklejkę na paszport z nr kreskowym) jeszcze raz pytano się o sposób odbioru paszportów. Więc wychodzi na to że jest szansa na zmianę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2374 PostWysłany: 08 Lis 2018 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Zmienić można zdaje się do końca dnia w którym mamy spotkanie - w którymś momencie procesu jest o tym też informacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2375 PostWysłany: 14 Lis 2018 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7359
HON fly4free
Źródło informacji może nie najbardziej opiniotwórcze (nie żebym miał coś przeciwko Bydgoszczy :) ), ale z wypowiedzi Pani Ambasador zdaje się wynikać, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni (skoro daje sobie rok na załatwienie sprawy):

https://expressbydgoski.pl/koniec-z-wiz ... r/13632664

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2376 PostWysłany: 14 Lis 2018 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1194
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Jeśli nie zejdziemy poniżej 3% odmów to zdanie Pani ambasador nie będzie miało szczególnego znaczenia. A jeśli zejdziemy i wizy zostaną faktycznie zniesione, to będzie mogła sobie przypisać część zasług. Zawsze bezpieczniej obiecywać na 2020 niż na przyszły rok ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2377 PostWysłany: 14 Lis 2018 16:06 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
tropikey napisał(a):
Źródło informacji może nie najbardziej opiniotwórcze (nie żebym miał coś przeciwko Bydgoszczy :) ), ale z wypowiedzi Pani Ambasador zdaje się wynikać, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni (skoro daje sobie rok na załatwienie sprawy):


Niekoniecznie - bo nawet jeśli zeszliśmy poniżej 3% odmów to minie kilka miesięcy zanim wizy zostaną zniesione. Warunkiem koniecznym jest sprawdzenie i pozytywna ocena procedur wydawania paszportów, sprawdzenie procedur na lotniskach, oraz podpisanie umowy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2378 PostWysłany: 14 Lis 2018 19:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 831
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Ostatnio były w USA takie jakieś - pólwybory - tak się nazywaja bo przypadają zawsze na połmetku prezydentury, to są wybory gdzieś do senatu, tak czy siak słyszałem, że w tym okresie jest takie jakby bezsenacie i prezydent dekretami może wtedy walić bardziej niż zwykle omijając senat który w tym czasie jakby nie istnieje : ) No to okazja nam przepadłą i teraz. O okazji ja dodałem a to wcześniejsze to jakiś ekspert niby w radio mówił
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2379 PostWysłany: 14 Lis 2018 20:33 

Rejestracja: 21 Lut 2011
Posty: 877
Loty: 284
Kilometry: 598 745
złoty
Skad ma byc 3% jesli bylo 5,9%, a kolejny rok wczesniej 5,7%?
5% spadku w 10lat, a teraz w ogole traktujecie powaznie plotki o spadku 3% w rok?
Bylo dementi MSZ latem, że nawet nie jesteśmy blisko.
_________________
Image
http://robertsadlowski.com <- zdjęcia i relacje z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#2380 PostWysłany: 15 Lis 2018 02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
rob_sad napisał(a):
5% spadku w 10lat, a teraz w ogole traktujecie powaznie plotki o spadku 3% w rok?

Smiem twierdzic, ze udostepniane statystyki odmow sa takie, jakie wladze USA chca opublikowac i nie tylko od tych statystyk zalezy, inaczej kolejni prezydenci nie obiecywaliby zniesienia wiz. 8-)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 116, 117, 118, 119, 120, 121, 122 ... 159  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group