Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 26 Mar 2016 21:59 

Rejestracja: 23 Lis 2012
Posty: 1447
Loty: 8
Kilometry: 7 105
niebieski
Przeczytałem relację dopiero teraz i z wrażenia właśnie idę pobiegać. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#62 PostWysłany: 27 Mar 2016 03:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
F lounge QANTAS jest dużo lepszy
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 27 Mar 2016 14:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Czy warto było polecieć do Australii na weekend? Zdecydowanie tak. Mogłem po raz pierwszy zobaczyć fantastyczne (wg. mnie) Melbourne i ponownie pospacerować po centrum Sydney. Zrobiłem w sumie 1300 zdjęć i bardzo miło spędziłem czas. Jedynym problemem są zmiany stref czasowych przez co w tym tygodniu nie mogłem powstrzymać się przed drzemką ok. godziny 16 (w Sydney to godzina 2 w nocy). Marzec to dobra pora na odwiedziny Australii – pogoda jest wręcz idealna na zwiedzanie.

Jeżeli chodzi o wrażenia z miejsc, gdzie spałem to zdecydowanie nie mogę narzekać. Każdy z wymienionych hoteli to obiekt godny polecenia, ze świetną obsługą, odpowiednim wyposażeniem i w dobrym położeniu. Moje odczucia dotyczące przelotów opisałem już w miarę dokładnie w poszczególnych odcinkach relacji, więc tutaj nie będę się już powtarzał.

Poniżej myślę, że w miarę dokładne zestawienie kosztów:
Image

Zapytacie jak długo zbierałem poszczególne punkty i mile, żeby pozwolić sobie na taki wyjazd. Trudno mi to dokładnie określić, ale nie było to więcej niż 1,5 roku. Zbieranie ich traktowałem cały czas jako dodatek, jednak zawsze starałem się kupować loty w takiej klasie rezerwacyjnej, żeby zbierać ich jak najwięcej. Nie unikałem pisania recenzji hoteli czy ankiet, za które można zawsze kilka dodatkowych punktów zebrać. Niskie ceny lotów tanimi liniami to konsekwencja odpowiedniego OTA i karty płatniczej. Czemu nie ma w tabeli informacji o jedzeniu? Ponieważ śniadania wliczone były w cenę pokoi, często w hotelu miałem dostęp do saloniku z przekąskami, a nawet kolacją. W dodatku przed każdym lotem byłem w saloniku, gdzie również mogłem coś zjeść. Saloniki np. Doha, Dubaju czy Sydney, które odwiedziłem to miejsca z normalnymi, pełnowartościowymi posiłkami.

Jeszcze raz dziękuję za wszystkie komentarze i lajki. Mam nadzieję, że nie po raz ostatni miałem okazję pisać dla Was relację na żywo z tego typu wyjazdu.

@ane.wald, też dzisiaj poszedłem. Tam miałem problemy z mobilizacją ;)
@Koala22, chyba jest 9 takich kabin, ale nie mam pewności. Następna taka podróż możliwe, że jeszcze w tym roku, bo trochę mil wygasa mi czerwcu, więc nie będę je musiał spożytkować :)
@Kański, @joker1977 @seal @Gaszpar @Calaira dziękuję :)
@marcino123, haha, sam mam kilka lotów FR/W6 w przyszłym miesiącu i lekki strach jest ;)
@brzemia, absolutnie nie. Po wejściu do samolotu obsługa poinformowała mnie (sami z siebie), że mogę robić zdjęcia i nagrywać wideo. Dla nich nie jest to żaden problem.
@gzkulik, nie akurat teraz był wolny. Normalnie mogą to zrobić jak tylko wyjdziesz do toalety. To nie zajmuje im więcej niż 3-4 minuty. Na pokładzie jest też bar, gdzie mógłbym przejść i poczekać. U nas były chyba 3-4 kabiny wolne, więc ok. 60%.
@tropikey, czekałem na wolne miejsce w A380 w F jakieś 2 tygodnie przeglądając co jakiś czas stronę Etihadu. Tzn. miejsce, które będzie można kupić za mile AA. Szukać chyba możesz już teraz.
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off
21 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 27 Mar 2016 15:04 

Rejestracja: 04 Lis 2012
Posty: 47
Ja przykładowo na Australię poświęciłem tylko 6 godz. i starczy, zaliczone, pieczątka jest i dalej w drogę.
a było to przy okazji powrotu z new Zeland, międzylądowanie w Sydney i postanowiliśmy wyjść na miasto.
Oczywiście wcześniej załatwiona wiza elektroniczna przez neta-darowa! Welcome i wychodzimy z lotniska.
I tam kupujemy bilet całodobowy chyba gdzieś za 20$ w metro i do portu.
Tam opera, fotki butik magnesik, bumerang, szybko fish & cheaps, piwko i znowu do metra.
Było minęło ale zaliczone, co kto lubi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kamil uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 27 Mar 2016 15:16 

Rejestracja: 30 Mar 2015
Posty: 191
@przemos74, jakbyś miał trochę czasu to może napisałbyś poradnik dla początkujących o tym jak zbierać mile by po 2 latach pozwolić sobie na taki rejs :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#66 PostWysłany: 27 Mar 2016 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Mar 2016
Posty: 44
Loty: 4
Kilometry: 18 452
@przemos74 Gratuluje takiej organizacji!
Dołączam się do powyższej prośby.
Z jakiego programu lojalnościowego korzystasz? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 10 Kwi 2016 14:33 

Rejestracja: 10 Maj 2014
Posty: 1743
Loty: 106
Kilometry: 170 376
niebieski
Szalone tempo ale czytało się przyjemnie :)
_________________
http://ineedatrip.pl/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 10 Kwi 2016 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2202
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
@latacz, i bardzo dobrze, że tak do tego podchodzisz. Nie każdy lubi chodzić po muzeach czy zoo.
@gzkulik, jeżeli tylko czas pozwoli to coś takiego przygotuję.
@moon13, dzięki! Korzystam z kilku, ale najintensywniej z Executive Club i American Airlines.
@jekyll, dzięki :)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 28 Mar 2018 12:31 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Zrobiłes wrażenie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Świetnie się czytało
Góra
 Profil Relacje PM off
przemos74 lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 04 Kwi 2018 17:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
fajna relacja,
minęliśmy się
ja 14 wyleciałem z AKL do SIN przez SYD
15 z SIN do DXB
cholerka szkoda :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 04 Kwi 2018 17:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Czy aby na pewno w tym samym roku? @przemos74 robił tą trasę w 2016 r. ;)

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 04 Kwi 2018 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
tropikey - otworzyłem forum z jakimś zapamiętanym linkiem do pod-forum , temat był na gorze i nie zdałem sobie sprawy :lol:
nic , przeczytałem dzięki temu cała relacje i graty dla przemasa za podróż i cały watek
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 12 Lis 2018 14:04 

Rejestracja: 12 Lis 2018
Posty: 6
Super podróż, zazdroszczę, oczywiście pozytywnie.
Ja też jestem za opcją nauki korzystania ze zbierania mil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 11 Gru 2018 02:00 

Rejestracja: 28 Mar 2015
Posty: 74
Doczekamy się ? ;) Permanentne przebywanie w delegacji w firmie, która bilety lotnicze i rezerwacje hotelowe dokonuje w sposób, który umożliwia nabijanie sobie punktów i mil na koszt firmy ? ;) Bo innego sposobu (poza wydawaniem miesięcznie kilkudziesięciu tysięcy na życie i wymianie na mile) to chyba nie ma ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 74 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group