Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W tym temacie są informacje o nowych trasach/planach Flixbusa
O promocjach masowych/akcji promocyjnych zapraszam do tematu FlixBus - promocje & kody & nowe trasy (flixbus-promocje-kody-nowe-trasy,35,28550).

Temat do oddawania kodów -> flixbus-kody-znizkowe,1528,155917


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 07 Lis 2018 09:30 

Rejestracja: 04 Lut 2017
Posty: 297
Loty: 201
Kilometry: 193 619
niebieski
Ja mam szczęście, że przez moje miasto jeździ Neobus i mogę dostać się do Warszawy o wiele taniej, niż Flixem. Neobus dzielnie walczy z Flixem na linii Rzeszów-Warszawa i dlatego są korzyści. Najczęściej kupuję bilety w pierwszym dniu nowego kalendarza i stąd płacę tylko kilka złotych za przejazd. Neobus cenowo wygrywa i obecnie - oferuje po prostu tańsze połączenia. I autobusy są wygodniejsze, i dojeżdża na W-wę Zachodnią. Dla mnie Flix już nie istnieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
#542 PostWysłany: 07 Lis 2018 09:46 

Zobacz, flix przejal to co dotychczas obslugiwal PB. Czyli rowniez ich klientow. Ciiezko zeby z dnia na dzien stracil ich wszystkich. Ale spojrz jak na wszystkich trasach rosna ceny, stopniowo bo inaczej za duzo osob by ucieklo co efektowalo by zbyt wysokimi stratami. Dlaczego flix od razu w kwietniu nie pousuwal wszystkich tras zagranicznych PB poza Berlinem? Bo ludzie by im to wytkneli, gazety tez by pewnie wspomnialy. A tak, po malutku po cichutku, obylo sie bez protestow. A ceny na nowe kursy, obslugiwane innymi podwykonawcami, sa juz nieproporcjonalnie wieksze, np. Katowice - Wroclaw na nowy kurs do Berlina z Katowic, zaczyna sie na poziomie 9zl ale spora ilosc kursow ma w rzeczywistosci ceny ~20zl (na 2019 rok, juz teraz). PB mial od 5 zl. Ograniczenie ilosci kursow do Gdanska z (w najlepszym okresie PB) co godzine na linii P1 do 3 dziennie (we wtorki np.) ma na celu rowniez wyeliminowanie /prawie/ wszystkich placacych za bilety ponizej oczekiwanej przez flixa mediany przychodow z tej linii (mniej zaplaca nadal wszyscy z kuponami badz kupujacy bilety podczas wspomnianych akcji - inaczej flix nie zapelnil by autokarow bo ta polityka dziala dopiero w Niemczech)

@Tom Stedd to raczej Flix walczy z Neo :P wszystkie trasy z Rzeszowa jak i Kraków - Wroclaw maja zdecydowanie nizsze ceny niz reszta siatki flixa :P
Ale sluszny wybor :)
Góra
 PM off  
      
#543 PostWysłany: 07 Lis 2018 12:59 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
P3 z Berlina do Warszawy wycięte zostały dwa kursy. Zwłaszcza w kierunku Berlina są to dotkliwe ciecia, bo dotknęły kursy dzienne. Zastanawiam sie według jakich kryterium działają, skoro to trasa bardzo dochodowa. Dołożyli jakies śmieszne kursy przez Świebodzin do Poznania i pewnie myśla, ze ludzie bedą jechac do Poznania i tam przesiadać sie po kilku godzinach do Łodzi/Warszawy.
znalazlem bezpośrednie przejazdy obsługiwane przez DB w cenie, która Flix oferuje tylko w pierwszych dniach sprzedaży nowej puli biletów, a DB na chwile przed odjazdem oferują bilet w cenie 14,90€, gdzie u flixa trzebaby zapłacić 30-40€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 07 Lis 2018 13:20 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jak jesteśmy przy Berlinie, to nie wiedzieć dlaczego od 13 grudnia, Flix w systemie ma dostępny tylko jeden kurs Berlin-Kraków. Jeszcze dzień wcześniej jest ich 4.
Pytanie czy to zmiana na stałe czy jeszcze nie wrzucili wszystkiego do systemu (chociaż chyba już byłby czas).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 07 Lis 2018 13:23 

oho, a ja bylem przekonany ze kursy przez Swiebodzin to nadal P3 (z flixowym numerem) z nowym przystankiem...
przynajmniej ten o 15 jest do Warszawy nadal.
No i slusznie, DB ostatnio nawet bisy puszcza. Czyli sie biznes oplaca. Tylko drobna korekta, obsluguje je Sindbad a DB jedynie branduje.

@greg2014 tego nie wie nikt, bo oni co kilka miesiecy wyrzucaja swoja koncepcje polskich tras do smietnika i posilkuja sie rozwiazaniami tymczasowymi. Z Belinem cos zmieniaja bo trasa do Berlina zyskala nowy kurs z Katowic. Drozszy. Czyli noze rowniwz cos wypasc.
Ale zasadniczo flix i tak sie nie oplaci, bo IC Bus jezdzi tez do Wawy:
https://www.bahn.de/p/view/angebot/fern ... rlin.shtml
Góra
 PM off  
      
#546 PostWysłany: 07 Lis 2018 18:11 

Rejestracja: 09 Maj 2018
Posty: 18
Widzę że dyskusja podzieliła się na grupę polską i międzynarodową. W obu wnioski te same.
Lublin - Warszawa była zdominowana przez PB, po przejęciu z czasem Flix zaczął podbijać ceny (na mocno obłożone kursy było nawet 100% więcej niż najwyższa taryfa w PB - ok można to przyjąć podobnie jak u rajanowców - kto późno się decyduje i nie ma wyjścia = zapłaci).
Ale po redukcji tras trzeba się będzie przeprosić albo z PKP albo BlaBla albo PKS. Busiarzy omijam z daleka - chciałbym być zidentyfikowany jeżeli dojdzie do poważniejszego wypadku :P
Pozostaje zasypywać ich postami na FB niech się tłumaczą i mam nadzieję że idzie to pro public. Ja w każdym bądź razie biernie się nie będę przyglądał. Dziś przegadałem temat w pracy - markietanki kompletnie nie rozumieją takiego posunięcia bo każda firma dba o rozbudowę sieci i w ten sposób przycina konkurencję która albo ściąga niżej majty albo się zwija. Tym bardziej że Flix ma czym bo nie buduje marki i tras od zera. Licząc średnie obłożenie miejsc w tygodniu, odejmując amortyzację, dniówki kierowców i paliwo - nigdzie nie dokładali. Odejmując trasy mniej rentowne zapewne założyli, że zdejmą koszty, a ludzi było na tyle mało że nie wpłynie to znacząco na wynik. Tyle, że w to miejsce może wskoczyć ktoś inny, mniej zachłanny, a mając punkt zaczepienia zacznie podgryzać te bardziej soczyste kawałki. Tak jak napisałem wcześniej = życie nie znosi nudy. Pozostaje czekać na tych, którzy mogą z nimi konkurować.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#547 PostWysłany: 07 Lis 2018 18:25 

spójrz na przykład Niemiec, tam też panowało przekonanie że przecież flix nie będzie robił co im się żywnie podoba - bo przecież konkurencja nie śpi. Efekt: konkurencję albo wykosił albo przekupił i dziś jeżdżą pod ich szyldem.
Zresztą podobnie, wręcz wzorcowo, im poszło na rynku austriackim. Kolej w ramach zatrzymania uciekających pasażerów zainwestowała w zbudowanie nowej marki od zera. Hello bus pochłonął kupę kasy a po roku nie został po nim ślad. Co się stało można zresztą sprawdzić tutaj: www.helloe.at

I jeszcze raz tylko zaznaczę, flix gardzi przeciętnym zyskiem, oni chcą zarabiać tyle ile sobie wyznaczyli, bez oględu na inne niż europejskie, polskie realia. Tym sposobem właśnie ich ceny na wspomnianych trasach do Berlina zaczynają się (zazwyczaj kilka biletów) od cen regularnych oferowanych przez konkurencję. A przykładów takich tras można by mnożyć.
Góra
 PM off  
      
#548 PostWysłany: 08 Lis 2018 21:53 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Musze sie dostac do Wiednia i z powrotem, znalazlem super opcje, idealnie mi to pasuje w obie strony, cena rowniez niewielka, bo wychodzi po 110 zl z rabatem -10% z FB w obie strony za osobe, tylko problem jest jeden.. bagaz...

Twój bilet upoważnia Cię do bezpłatnego zabrania:

jednej sztuki bagażu podręcznego (maks. 42 x 30 x 18 cm,, maks. 7 kg)
jednej sztuki bagażu podróżnego (maks. 80 x 50 x 30 cm — wymiary te mogą się nieznacznie różnić pod warunkiem, że całkowity wymiar bagażu nie przekroczy 160 cm, a masa 20 kg)

Ja chce wziac 1 bagaz 55 x 25 x 35 cm oraz rejestrowany o lacznych wymiarach 158cm, zatem tu nie powinno byc problemu, tylko ten podreczny...
Pisalem do flixbusa na fb to niestety powiedzieli, ze to przekracza i musze dokupic bagaz dodatkowy.

Musze koniecznie? Ktos to mierzy przy autokarach w ogole?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 08 Lis 2018 22:00 

Rejestracja: 02 Cze 2017
Posty: 114
Nie martw sie, nie sprawdzaja rozmiar podrecznego.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziend0bry uważa post za pomocny.
 
      
#550 PostWysłany: 08 Lis 2018 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Chyba, że ten podręczny to sztywna walizka kabinówka, to będziesz mieć problem gdzie ją wcisnąć, bo na półkę nad siedzeniami się nie zmieści.
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#551 PostWysłany: 08 Lis 2018 22:22 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Ninoczka napisał(a):
Chyba, że ten podręczny to sztywna walizka kabinówka, to będziesz mieć problem gdzie ją wcisnąć, bo na półkę nad siedzeniami się nie zmieści.


No wlasnie taka chcialem wziac, jeszcze nie mam tych kabinowek i bede kupowal na dniach zapewne.
To co, odradzacie takie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 08 Lis 2018 22:51 

Rejestracja: 09 Maj 2018
Posty: 18
Spróbuj się może dogadać z kimś kto nie ma bagażu (przecież dużo ludzi jeździ tylko z tym co pod ręką) żeby na starcie oddał z Tobą Twoją walizkę (jako drugą). Przeważnie nie zwracają szczegółowej uwagi i bywa też tak że otwierają luki po obu stronach - wtedy sprytnie możesz położyć walizki z dwóch stron. Wiem wiem - to nieetyczne ale do kabiny tej drugiej walizki raczej nie wrzucisz albo może wrzucisz tyle że nogi nie wiem jak zmieścisz. ZTCP to międzynarodówki są raczej obłożone - szczególnie jak cena jest dobra.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 09 Lis 2018 00:07 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Dobry porządek mają w systemie. Ta nowość to Schmallenberg (na niemieckiej wersji strony jest dobrze).

Załączniki:
2018-11-08 23_06_31-Podróż autobusem z 1 NOWOŚĆ - zmień nazwę do Almere dnia 06.12.2018 – Opera.png
2018-11-08 23_06_31-Podróż autobusem z 1 NOWOŚĆ - zmień nazwę do Almere dnia 06.12.2018 – Opera.png [ 13.04 KiB | Obejrzany 1623 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#554 PostWysłany: 09 Lis 2018 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Gdzieś kiedyś czytałem o tym, że Flix miał w przyszłości uruchomić kursy na wschód Europy: Litwę, Łotwę itd. Kojarzy ktoś co z tymi trasami? Są wdrażane czy pomysł zdechł? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 09 Lis 2018 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
greg2014 napisał(a):
Jak jesteśmy przy Berlinie, to nie wiedzieć dlaczego od 13 grudnia, Flix w systemie ma dostępny tylko jeden kurs Berlin-Kraków. Jeszcze dzień wcześniej jest ich 4.
Pytanie czy to zmiana na stałe czy jeszcze nie wrzucili wszystkiego do systemu (chociaż chyba już byłby czas).


Wrzucili już bilety do końca lutego. Ceny startują od 39PLN.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 09 Lis 2018 09:15 

@iwan-82 mówili ze w 2019 roku chca sie za to zabrac

a 39 pln jest dostepne tylko na krotkich odcinkach, dalej juz ceny sa od 55/65
Góra
 PM off
iwan-82 uważa post za pomocny.
 
      
#557 PostWysłany: 26 Lis 2018 21:15 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Szukam transportu Memmingen - Oberstdorf na styczeń. Wszędzie w necie widzę informację, że Flix jeździ(ł?) na tej trasie, ale w rozkładzie nic mi nie znajduje. Ktoś może wie, wycięli to połączenie całkowicie, czy jest szansa, że w zimie się pojawi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 26 Lis 2018 21:51 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
pociąg jeździ jak coś ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 26 Lis 2018 21:56 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
Jakby co to wiem :) ale szukam taniej.
Góra
 Profil Relacje PM off
kiimi lubi ten post.
 
      
#560 PostWysłany: 27 Lis 2018 13:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 739
niebieski
Jutro szykuje się jakaś oferta urodzinowa:

Załączniki:
Zrzut ekranu 2018-11-27 o 12.19.39.png
Zrzut ekranu 2018-11-27 o 12.19.39.png [ 611.09 KiB | Obejrzany 939 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 67  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group