Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Dla poszukujących towarzysza podróży, wspólnego przejazdu taxi itp. jest temat: pekin-przesiadka-wspolne-zwiedzanie,249,138293&p=1181824#p1181824


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 09 Mar 2018 02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Pytanko. Ląduję w Pekinie w niedzielę z samego rana, w okolicach godziny 4. Mam 20 godzin, plan to Wielki Mur. Jest jednak jedna zagwozdka. Zostawiłem zimowe ciuchy - kurtkę i czapkę na Filipinach :D Po odebraniu wizy, najpierw chciałbym skoczyć do jakiegoś sklepu i kupić ubrania, w Pekinie temperatury na minusie.

Czy mógłby ktoś podpowiedzieć, na której stacji metra znajdę jakąś galerię handlową, czynną od samego rana (będzie niedziela, mam nadzieję, że nie mają tam zakazu handlu :P ), najlepiej jeśli byłoby to po drodze do Wielkiego Muru? Nie zależy mi na jakiś topowych ciuchach, coś normalnego. Jakkolwiek mam 184 cm wzrostu, więc typowym Chińczykiem nie jestem, raczej będę celował w rozmiary XXL. Jeśli ktoś miałby pomysł, gdzie znajdę coś obok przystanków/stacji byłbym wdzięczny. Nie chciałbym za dużo biegać po mrozie :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#82 PostWysłany: 09 Mar 2018 09:30 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 317
Jak dojedziesz kolejką lotniskową do ostatniej stacji (tam gdzie przesiadka na metro) to jest galeria handlowa, ja tam tylko jadłem, więc nie wiem jak z ciuchami...
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
piotrek_ uważa post za pomocny.
 
      
#83 PostWysłany: 10 Mar 2018 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Centra handlowe po drodze do Badaling wyszukane na szybko w internecie:
- przy stacji Dongzhimen - Raffles City 来福士广场 (otwarte od 10:00) - o tym zapewne pisze @pajacyk
- przy stacji Jishuitan - Xinhua Department Store 新华百货 (otwarte od 9:00)

Sklepy działają 7 dni w tygodniu i na ogół są otwierane koło 9:00, jakkolwiek godziny otwarcia powyższych centrów handlowych należy traktować orientacyjnie, bo nie znalazłem ich nigdzie oficjalnie potwierdzonych.
Góra
 Profil Relacje PM off
piotrek_ lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#84 PostWysłany: 22 Mar 2018 22:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
Nie ma w tym temacie uporządkowanego, takiego krok po kroku planu, jak dojechać z lotniska na Wielki Mur.
Poniższy przykładowy scenariusz dojazdu do Badaling, zaczerpnięty z Internetu, jakkolwiek aktualny i przed kilkoma dniami sprawdzony:
1. Podróż zaczynamy Airport Expressem z terminala 2, lub 3. Jedziemy do stacji końcowej, czyli Dongzhimen.
Cena biletu to 25 yuan.
2. Na stacji Dongzhimen przesiadamy się na linię żółtą metra, nr 13. Jedziemy do Huoying station.
Cena biletu to 5 yuan.
3. Na stacji Huoying wybieramy wyjście exit G4. Na zewnątrz skręcamy w prawą stronę, obchodzimy stację metra, w odległości około 150 metrów jest stacja dla pociągów, z której odjeżdża pociąg S2. To nasza druga i ostatnia przesiadka. On bezpośrednio jedzie już pod Wielki Mur.
(Tutaj taka uwaga. Kiedy kierowałem się na tą stację, zaczepił mnie jeden Chińczyk i powiedział, że dziś pociąg nie kursuje. Była niedziela, więc w sumie, w pierwszym monecie mu uwierzyłem. Mówi mi, że jest jednak bus. Po lewej stronie była stacja autobusów, więc poszedłem za nim. Koleś odbił jednak w pewnym momencie w drugą stronę, otwiera vana, w nim jakiś 3 turystów z plecakami i mi mówi, że on jedzie do Badaling. Cena 250 yuan. Na co od razu usłyszał moje: Zài jiàn :lol: Wróciłem z powrotem, pociąg oczywiście jechał).
Bilet kupujemy w kasie, koszt to 7 yuan.
4. Podróż do stacji Badaling trwa nieco ponad godzinę. Kiedy wsiądziemy i pociąg ruszy to lepsze widoki na Wielki Mur są stojąc na wprost zgodnie z kierunkiem jazdy po prawej stronie.
5. Zdecydowana większość osób, która wysiada kieruje się właśnie na Wielki Mur. Po wyjściu z pociągu skręcamy w lewą stronę i idziemy cały czas prosto, zgodnie ze strzałkami do przejścia jest niecałe półtora kilometra.
Bilet na Wielki Mur kosztuje 35 yuan. Razem z biletem dostajemy certyfikat bohatera Wielkiego Muru :) Obok kas jest kilka sklepów z pamiątkami. Pamiątki są tanie, za całkiem mosiężną pamiątkę, przedstawiającą mur z wieżą i smokiem zapłaciłem 30 yuan. Bez targowania. Targować się można i sprzedawcy schodzą z cenami. Znajduje się tu również poczta, czynna cały dzień, również w niedzielę. Można więc przy okazji wysłać pocztówkę. Pocztówki w sklepie już po targowaniu kupiłem 1/3 taniej.
6. Powrót robimy tą samą trasą, tylko w kierunku odwrotnym.

Łączny koszt podróży wraz z biletem wstępu to 109 juanów, czyli około 60 złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
12 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#85 PostWysłany: 22 Mar 2018 22:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
@piotrek_, a jak tam z zakupami odzieży, było coś ciekawego w sklepach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 22 Mar 2018 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
No właśnie nie za bardzo. Spasowałem, bo ceny o dziwo były wysokie. Co mi się jakiś płaszcz spodobał to kosztował ~300/400 pln. Myślałem, że w Chinach będzie tanio. Tanio może jest na jakiś targach. Ostatecznie Wielki Mur zdobyłem w bluzie :mrgreen:

Załącznik:
0.jpg
0.jpg [ 173.89 KiB | Obejrzany 2250 razy ]


Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 177.94 KiB | Obejrzany 2250 razy ]


Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 183.47 KiB | Obejrzany 2250 razy ]


Kiedy wylądowałem rano temperatura wynosiła -4 stopnie. Ale dałem radę :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 03 Kwi 2018 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Dzięki @piotrek_ ! Twój opis mocno ułatwił mi życie.
Dodam jednak, że pociąg do Badaling jedzie stosunkowo rzadko ~1 raz na 1,5h. Do tego w słoneczne dni bywa baaaaaaardzo zatłoczony. W załączeniu rozkład powrotny: Huoying->Badaling.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Huoying->Badaling
kolej.jpg
kolej.jpg [ 350.71 KiB | Obejrzany 2150 razy ]
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#88 PostWysłany: 11 Kwi 2018 20:22 

Rejestracja: 10 Wrz 2013
Posty: 415
niebieski
-- 11 Kwi 2018 21:09 --

@piotrek_ chodzac po Wielkim Murze daleko zaszedles ? I chcialem sie spytac czy wejscie na wielki mur bylo tez tym samym miejscem poprzez ktore wracales czy doszedles do innego punktu i wracales z niego ?

-- 11 Kwi 2018 21:22 --

@Apocalipse piszesz, ze to ,,rozklad powrotny,, a wykazane jest Huoying => Badaling jako powrotny rozumie Badaling => Huoying czy dobrze ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 14 Kwi 2018 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
Apocalipse napisał(a):
W załączeniu rozkład powrotny: Huoying->Badaling

:) :D :lol: Tak jak podejrzewa @toudik86, rozkład na zdjęciu rzeczywiście jest w odwrotną stronę niż opisał go autor.

Kolumny na zdjęciu są opisane następująco:
本站开车时刻 = godzina odjazdu z tej stacji (chodzi o stację Badaling)
到达黄土店时刻 = godzina przyjazdu do stacji Huangtudian (Huangtudian to stacja kolejowa obok stacji metra Huoying)

Ten sam rozkład - z opisem po angielsku i godzinami odjazdów w obie strony - można znaleźć tutaj:
https://www.travelchinaguide.com/china- ... tation.htm
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 16 Kwi 2018 12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Ano racja. Odwrotnie opisałem ;)
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 19 Kwi 2018 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2011
Posty: 2831
Loty: 157
Kilometry: 403 841
niebieski
@toudik86 przeszedłem w jednym kierunku około kilometra/półtora, zaliczając kolejne wieże na trasie. Nie miałem ciepłego odzienia wierzchniego, więc specjalnie nie zapuszczałem się w trekking :P Generalnie kostka brukowa na murze na pewnych odcinkach jest też dośyć stroma i idzie się pod górę ciężko (pomocą ew. służy poręcz), schodząc w dół też trzeba uważać. Wracałem tą samą trasą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 19 Kwi 2018 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Nie nastawiajcie się na żaden treking :lol: Doszedłem do końca części turystycznej i zajęło mi to ok. 40 minut. Dalej są wielkie kraty, brak przejścia i niezadbany mur.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 19 Kwi 2018 14:28 

jak ktos chce trekking po murze to na Jian Kou trzeba sie udac - juz nie pamietam dokladnie ale taxi dokads, potem z 1.5h przez las pod gore ale potem widoki bezcenne:

https://scontent-lhr3-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5B58D912

mur sie sypie, wiec raczej dla odwaznych
Góra
 PM off  
      
#94 PostWysłany: 17 Lip 2018 10:06 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Przeczytałem temat, ale będzie miło jeśli ktoś potwierdzi z własnego doświadczenia.
Czy 9h przesiadki jest realną opcją na załatwienie formalności wizowych oraz małe zwiedzanie centrum Pekinu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 16 Paź 2018 11:46 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Niedługo lecę lotem Air China do Bangkoku. W Pekinie docelowo lądujemy 04:40, odlot 13:40. Jestem realistą i generalnie nie przewidujemy specjalnego zwiedzania, bardziej chodzi o zabicie czasu czekania na lotnisku i zrobienie zdjęcia na pamiątkę.
Mam kilka pytań, przepraszam jeśli są trywialne lub jeśli już się powtórzyły:

1. Rozumiem, że procedura "papierkowa" wygląda nadal tak samo, czyli: udanie się do stanowiska 24h/144h Internatinal Transfer przy "Gate 4" - > Wypełnienie białych i żółtych kartek -> Powrót do bramek migracyjnych ? ;)
2. Rozumiem, że Airport Express startuje równiez z Terminala 3 i nie ma problemu ze znalezieniem przystanku? Bilety kupuje się w automatach czy u kierowcy? Czy ktoś wie jak wygląda sobotni rozkład? Nie mogłem znaleźć angielskiej wersji.
3. Czy jeśli dalszy mój lot to również Air China i mam nadany bagaż to czy leci on do końcowej destynacji i muszęgo odbierać na PEK i nadawać ponownie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 29 Paź 2018 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Wrz 2014
Posty: 62
Jest też firma, która robi wycieczki dopasowane do przesiadek: http://www.beijinglayovertour.com

Jeszcze z nich nie korzystałam (planuje w listopadzie), ale oferta wygląda ciekawie, szczególnie jeśli chodzi o wygodne wycieczki w kierunku muru.

Edit: może ktoś chciałby dołączyć na wycieczkę do miasta 2 listopada popołudniu/wieczorem (14:45-01:05) lub na mur 28 listopada rano (przylatujemy 4:30 rano, wylatujemy 14:30)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 30 Paź 2018 00:16 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Też mam stopover między 4:40 a 13:40. Czy ktoś próbował i może określić czy w te 9h jest realna szansa uderzać na Zakazane Miasto? Czytalem ze otwieraja o 8:30, a w sumie koło 10, max 11 należałoby już chyba wracać... Zakładajać że uda się sprawnie kupić bilet, to czy jest sens się tam pakować na tak krótki czas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 30 Paź 2018 00:50 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Moim zdaniem jak najbardziej. Nie będziesz miał specjalnie czasu aby się delektować, ale 2,5 h jak najbardziej wystarczy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 30 Paź 2018 10:45 

JackD napisał(a):
Też mam stopover między 4:40 a 13:40. Czy ktoś próbował i może określić czy w te 9h jest realna szansa uderzać na Zakazane Miasto? Czytalem ze otwieraja o 8:30, a w sumie koło 10, max 11 należałoby już chyba wracać... Zakładajać że uda się sprawnie kupić bilet, to czy jest sens się tam pakować na tak krótki czas?

Jest sens, ale około 10.00, proponowałbym już wracać na lotnisko.
Góra
 PM off  
      
#100 PostWysłany: 12 Lis 2018 09:48 

Rejestracja: 11 Sie 2014
Posty: 220
Loty: 4
Kilometry: 3 825
niebieski
Tak dla potomnych, udalo sie pozwiedzac troche Pekin miedzy 4:40 a 13:40.

Kolejka do wiz tak na 30 minut stania. Byłoby nawet szybciej gdybyśmy wzieli kwitki i wypisywali je w kolejce, a nie ustawili sie w kolejce po ich wypisaniu, widziałem po odejściu że kolejka zrobiła się już narawdę spora, tak na jeszcze min. 1h czekania, więc trzeba szybko się zbierać po przylocie. Do kontroli paszportowej następne około 30 minut. Calosc zajela nam akurat tyle, że pojechalismy pierwszym pociagiem do miasta, bodajże o 6:20. Dotarliśmy do Zakazanego Miasta na około 30 minut przed otwarciem (wraz z nami może z 10 zagranicznych turystów, wszyscy mieliśmy problem znaleźć kasy dla obcokrajowców, bo otworzyli je dopiero o 8:30 - w małym budynku po prawej stronie od wejścia - bilety kupiliśmy zatem bez żadnej kolejki). Powrot kolo 10:30 z Tiananmen z małymi przygodami, bo okazało się że wyjście z Zakazanego Miasta to jeszcze kawałek drogi do metra, a i tak starczylo jeszcze na około godzinke w lozy przed odlotem ;)

Z powrotem przylot o 7:20 i max 10 minut kolejki do wiz, do kontroli paszportowej bez żadnych kolejek. Nie ma zatem co się wahać czy atakować miasto czy nie. Da się to zrobić całkiem luźno.
Góra
 Profil Relacje PM off
nadhard lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 142 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group