Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 07 Maj 2018 11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
jest ktos świezo po wynajmie auta na lotnisku Burgas?
chcialbym na tydzien cos wynajac malego w lipcu
malo jazdy troche wybrzezem od Sozopolu po Sloneczny Brzeg

kilka lat wstecz bralem auto poprzez ECR i wylosowalem Enterprise bez szału ale ok
jesli ktos ma namiary na cos godnego uwagi bede wdzieczny za wskazowki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#22 PostWysłany: 13 Maj 2018 22:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wypożyczeniu samochodu na lotnisku w Burgas.

Pośrednik: Economycarrentals.com

Wypożyczalnia: Alamo

Samochód: z grupy Ford Fiesta 5d lub podobny, w opcji paliwowej full-full, nielimitowane kilometry, bez dodatkowego ubezpieczenia. Dostaliśmy Suzuki Baleno – nówka sztuka, niecałe 2600 km przebiegu.

Cena: łącznie równowartość ok. 37 euro, w tym 2,90 euro w momencie rezerwacji na ECR + 66,38 lewa (ok. 34 euro) przy odbiorze w Alamo, czas wynajmu - 4 dni w kwietniu.

Odbiór samochodu: lądowaliśmy po północy (lot Ryanair z Modlina, przylot 00:15 i czekanie na bagaż podręczny, który zabrali nam do luku) i o tej porze czynne były w kwietniu 2 wypożyczalnie (Alamo ma wspólne stanowisko z National i Enterprise). Jeśli będziecie lądować o bardzo późnej porze, musicie się liczyć z kolejką do biura. My też musieliśmy swoje odczekać. Przy okienku sprawnie, blokada na karcie, nie proponowali ubezpieczenia, blokada na karcie ok. 2000 zł. Po załatwieniu formalności podeszliśmy na parking, gdzie czekał drugi pracownik, od którego odebraliśmy samochód. Trochę zaskoczenie, bo rezerwowałem z manualną skrzynią biegów, a przydzielili nam samochód z automatyczną. Dodatkowo zamiast pełnego baku było 3/8. O 1 w nocy nie chciało mi się jednak dyskutować, bo musieliśmy jeszcze dojechać do Sozopolu. Obejrzeliśmy z latarką nadwozie, zgłosiliśmy jedno dodatkowe uszkodzenie i w drogę.

Zwrot samochodu: szybko i bezproblemowo. Człowieka z obsługi spotkaliśmy w drodze z parkingu do biura, wróciłem więc z nim do samochodu – obejrzał, powiedział, że zwracam w lepszym stanie niż wypożyczałem :) (paliwa było nieco więcej niż 3/8, a na dodatek samochód po myjni, ale o tym poniżej)

Uwagi o Alamo: o ile nie mam zastrzeżeń do sprawności działania biura i do samego samochodu, to poniżej kilka kwestii, które mi się nie podobały:
- podstawienie automatu zamiast manuala – niby rzecz niewielka, ale przestawienie się na automat zawsze chwilę zajmuje, jeśli na co dzień się takim nie jeździ;
- paliwo: 3/8 baku zamiast pełnego – kolejna rzecz niby niewielka, ale wycyrklować ile dokładnie się przejedzie i ile samochód przy tym spali jest dość trudno, jeśli chcemy tylko raz odwiedzić stację benzynową – my nieco przestrzeliliśmy z szacowanym kilometrażem, na dodatek samochód spalał mniej niż średnia, którą pokazywał jak go odbieraliśmy i zwróciliśmy samochód z bakiem napełnionym bliżej połowy;
- blokada z karty zdjęta po prawie dwóch tygodniach;
- nieco zawyżona płatność w Alamo – na voucherze miałem do zapłaty 65,57 lewa a ostatecznie obciążenie przyszło na 66,38 lewa. Nie byłem w stanie sprawdzić podczas wynajmu, bo kwota została pobrana z karty dopiero po zwrocie samochodu.

Uwagi ogólne:
- :!: osobom, które zamierzają wybrać się na północ od Burgas, do Primorje albo jeszcze dalej, zalecam brać ubezpieczenie (czy to w wypożyczalni czy w firmie zewnętrznej). Ok. 10 km drogi przed Primorje jest obecnie w remoncie i nie ma długimi odcinkami asfaltu, a jest droga wysypana kamieniami. Miejscowi oczywiście jeżdżą jak szaleni, nie zwracają uwagi na ograniczenia prędkości, a kamyki strzelają spod kół. Nam udało się nie oberwać, ale ryzyko uszkodzenia karoserii na tym odcinku jest dość znacznie podwyższone i wygląda na to, że taka sytuacja potrwa dość długo. Dodatkowo, po 4 przejazdach po tych odcinkach bez asfaltu samochód był tak brudny, że zainwestowałem 3 lewa w myjnię.

Załączniki:
9E8A4426.JPG
9E8A4426.JPG [ 360.27 KiB | Obejrzany 9091 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 13 Maj 2018 22:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Kashpir
Co do full/full to w zasadzie to powinno być full ale generalnie chodzi o to, że oddajesz z tym co dostałeś.

Cytuj:
- :!: osobom, które zamierzają wybrać się na północ od Burgas, do Primorje albo jeszcze dalej, zalecam brać ubezpieczenie (czy to w wypożyczalni czy w firmie zewnętrznej).

Nie chce mi się teraz szukac, ale w warunkach ubezpieczeń często można spotkać zapis, ze nie obejmują one uszkodzeń powstałych w wyniku przejazdu po nieutwardzonych drogach. Sprawdzić to nie sprawdzą ale warto wiedzieć co w formularzu napisać ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Maj 2018 22:32 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wiem, o co generalnie chodzi, ale jak masz oddać pełny bak, to nie musisz wyliczać, ile trzeba paliwa wlać, żeby dobrze utrafić :)
Co do dróg nieutwardzonych - ta, o której piszę, to normalnie jest droga utwardzona, między dwoma największymi miastami na bułgarskim wybrzeżu. Czy jeśli jakiś odcinek takiej (czy podobnej) drogi jest w remoncie i nie ma objazdu, to ubezpieczyciel mimo wszystko może uznać, że szkoda powstała podczas jazdy takim odcinkiem nie jest objęta ubezpieczeniem? :o
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 13 Maj 2018 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@Kashpir
Jak się uprze i szkoda będzie ewidentna z tego powodu to może marudzić.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 23 Maj 2018 07:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@Kashpir ładnie przetarles szlak w temacie to i ja chetnie dorzuce pare "groszy"

spedzilem troche czasu na poszukiwaniach auta na wynajem na lotnisku Burgas
wbrew pozorom wynajecie auta okresie lipiec-sierpien to wcale nie tania zabawa,

co mnie interesowalo:
- bak jaki stan paliwa taki zwrot
- zadnych limitow na km
- wynajem bez ogladania kazdej rysy na karoseria /jakos jestem juz troche zmeczony jazda niczym z kartonami jajek na urlopie/
- po ostatnich perypetiach z bankami chcialbym wynajac za gotowke kasa do reki i w droge, uniknac blokad ksiegowan zwrotow nigdy nie wiadomo jak sie to zakonczy
- samochod ma jezdzic to czy pachnie nowoscia jest bez znaczenia

wszelkie znane multiwyszukiwarki okazaly sie malo uzyteczne
wiec mozolnie zaczalem przeczesywac wypozyczalnie za wypozyczalnia
nie ma sensu by kazda kolejna osoba powielala ta robote, jezeli szuka identycznych warunkow, a zarazem powiem nikczemnie
byc moze ktos skorzysta w wczesniejszym terminie i sie podzieli jak wygladala sprawa w praktyce


caly proces zalatwilem kontaktujac sie whatss app po czym otrzymalem potwierdzenie rezerwacji na email
uzgodniona platnosc gotowka


Hello ,
We confirm your reservation!
We will wait for you at the airport with plate of your name, if you will not find out
us please contact phone number : +359 888 921 777.
Best regards,
Speedrentacar!
Follow us at:
Facebook.com/speedrentacarbg
http://www.speedrentacar.bg
Info@speedrentacar.bg
+359888921777

Załącznik:
car1.JPG
car1.JPG [ 26.61 KiB | Obejrzany 9001 razy ]

Załącznik:
car2.JPG
car2.JPG [ 22.24 KiB | Obejrzany 9001 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 26 Lip 2018 15:52 

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 1
I jak skorzystałeś już z usług Speedrentcar?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 01 Sie 2018 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
@ochud
tak skorzystalem :) pewnosci co do wynajmu nie malem do momentu otrzymania kluczy do auta do reki

calosc kontaktow odbywala sie przez whatss app, na dzien przed wylotem jeszcze raz upewnialem sie czy sprawa z autem jest dograna
i tu zaskoczenie: auto na jutro?jakie auto dla kogo? aaa tak tak zgadza sie czyli troche chaos
po wyladowaniu czekal na mnie mezczyzna z kartka z napisanym nazwiskiem
uzywal wylacznie 3 slow: charaszo, marjusz, maszyna
odebral gotowke wskazal palcem na poziom paliwa, charaszo? pytam oddac z takim samym stanem charaszo? charaszo
pokazuje na migi, ze jak zarysuje maszyne to byla uzgodnione pelne ubezpieczenie i nie ponosze dodatkowych kosztow charaszo charaszo
czy cokolwiek rozumial nie wiem, odpalil samochod wyjechal poza lotnisko zatrzymal auto na najblizszym rondzie wysiadlo pomachal reka i charaszo marjusz

autko Daihatsu male w automacie jezdzilo to rewelacyjnie, mialem lekka noge ale i tak spalanie w okolicy +/- 5 litrow
przed zwrotem uzgodnilem whatss apem ponownie dokladne date i miejsce zwrotu, podjezdzam stoi gosc na rondzie
odebral kluczyki charaszo maszyna charasz mariusz uscisnal reke i odjechal

podsumowanie: ja jestem bardzo zadowolony, ale firma prowadzone troche na wariackich papierach
Góra
 Profil Relacje PM off
chester0 lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#29 PostWysłany: 25 Paź 2018 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
@correos dzięki za rekomendację. Samochód zamówiłem 2 dni przed wylotem (Kia Ceed). Kontaktowałem się przez whatsapp z właścicielem. Zawsze kiedy dzwoniłem, w tle płakały jego dzieciaki :D
Umówiliśmy się na odebranie auta o 1.00 z lotniska Burgas. Rado przyjechał punktualnie, po czym wytłumaczył nam niezłą angielszczyzną, że jak będą jakieś rysy to żaden problem, a jak przydarzy się jakaś stłuczka poważniejsza to na policję zgłosić, do niego zadzwonić i niczym się nie martwić. Płatność z góry gotówką, brak jakiejkolwiek kaucji.
Bak był połowie pełny, więc umówiliśmy się oczywiście na zwrócenie na tym samym poziomie.
Przy odbiorze zerknął od niechcenia, spytał czy było fajnie i serdecznie się z nami pożegnał.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 05 Lut 2019 22:34 

Rejestracja: 17 Sty 2013
Posty: 35
Loty: 12
Kilometry: 24 918
Jest szansa wypożyczyć na 2-3 dni samochód z pełnym ubezpieczeniem bez wkładu własnego w opcji paliwa full-full? Auto chciałbym wypożyczyć w Słonecznym Brzegu / Świętym Własie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 16 Sie 2019 11:45 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
Czy wypożyczalnie pozwalają wyjechać autem poza granicę państwa- np. do Grecji? Planuje wynająć auto w Burgas i pojechać na 3 dni do Aleksandropolis.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 16 Sie 2019 12:50 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Niektóre nie, inne tak - niestety nie ma reguły i trzeba sprawdzać w warunkach wynajmu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 19 Wrz 2019 11:55 

Rejestracja: 26 Lis 2018
Posty: 1
-- 19 Wrz 2019 12:51 --

correos napisał(a):
@Kashpir ładnie przetarles szlak w temacie to i ja chetnie dorzuce pare "groszy"

spedzilem troche czasu na poszukiwaniach auta na wynajem na lotnisku Burgas
wbrew pozorom wynajecie auta okresie lipiec-sierpien to wcale nie tania zabawa,

co mnie interesowalo:
- bak jaki stan paliwa taki zwrot
- zadnych limitow na km
- wynajem bez ogladania kazdej rysy na karoseria /jakos jestem juz troche zmeczony jazda niczym z kartonami jajek na urlopie/
- po ostatnich perypetiach z bankami chcialbym wynajac za gotowke kasa do reki i w droge, uniknac blokad ksiegowan zwrotow nigdy nie wiadomo jak sie to zakonczy
- samochod ma jezdzic to czy pachnie nowoscia jest bez znaczenia

wszelkie znane multiwyszukiwarki okazaly sie malo uzyteczne
wiec mozolnie zaczalem przeczesywac wypozyczalnie za wypozyczalnia
nie ma sensu by kazda kolejna osoba powielala ta robote, jezeli szuka identycznych warunkow, a zarazem powiem nikczemnie
byc moze ktos skorzysta w wczesniejszym terminie i sie podzieli jak wygladala sprawa w praktyce


caly proces zalatwilem kontaktujac sie whatss app po czym otrzymalem potwierdzenie rezerwacji na email
uzgodniona platnosc gotowka


Hello ,
We confirm your reservation!
We will wait for you at the airport with plate of your name, if you will not find out
us please contact phone number : +359 888 921 777.
Best regards,
Speedrentacar!
Follow us at:
Facebook.com/speedrentacarbg
http://www.speedrentacar.bg
Info@speedrentacar.bg
+359888921777

Załącznik:
car1.JPG

Załącznik:
car2.JPG


-- 19 Wrz 2019 12:55 --

Czy Ktoś może polecić jakąś wypożyczalnię w Warnie? Taką bez problemów typu blokada na karcie, dodatkowe ubezpieczenia itp
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 05 Wrz 2020 06:34 

Rejestracja: 24 Lut 2017
Posty: 37
Loty: 153
Kilometry: 372 974
MatixYo napisał(a):
Witam serdecznie,
otóż w przyszłym tygodniu wybieram się do Sofii. Czy są tam jakieś wypożyczalnie samochodów w których aby wypożyczyć samochód nie potrzeba karty kredytowej, a wystarczy debetowa?
Czy w Sofii działa aktualnie Uber?

Korzystaliśmy z Sur Price. Wszystkie inne wypożyczalnie wymagały karty kredytowej.
Citroen C 3 za 20 euro dziennie + 10 euro dziennie z Super CDW (blokują na karcie 200 lewa)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 14 Lip 2021 00:46 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Kilka słów o niedawnym wynajmie samochodu na lotnisku w Burgas.

Pośrednik: Economy Car Rentals (ECR)

Wypożyczalnia: Sixt

Samochód: mieliśmy rezerwację na Toyotę Aygo lub podobny. Dostaliśmy Opla Corsę w benzynie. Opcja full-full, bez limitu km, podstawowe ubezpieczenie.

Cena: ok. 67 euro za 2 dni w lipcu (rezerwowane z niewielkim wyprzedzeniem); z tego zaliczka 13 euro płatna przy rezerwacji, pozostała kwota w wysokości 107 BGN płatna w biurze.

Odbiór samochodu: byłem jedyny do okienka Sixt. Prośba o ID, prawo jazdy, pytanie o ubezpieczenie – mówię, że nie potrzebuję, bo mam roczne w zewnętrznej firmie. Daję więc kartę kredytową do depozytu i drugą kartę do płatności. Z depozytem jakieś nieporozumienie, bo na dokumentacji od ECR mam, że 590 BGN, a pani mówi, że 900. Nie chciało mi się wykłócać – blokada poszła na 900 BGN. Dostajemy kluczyki i dokumenty – pani tłumaczy, gdzie znajdziemy samochód i że jeśli zobaczymy jakieś inne uszkodzenia niż na schemacie, to żeby wysłać na jej nr WhatsApp. Nasz biały Opel Corsa jest w zaskakująco dobrym stanie jak na samochód z przebiegiem ponad 92 tys. km. Znajduję kilka rys, wysyłam zdjęcia i jedziemy. Wyjazd krótki, to i przejechaliśmy niewiele, bo 125 km. Samochód bez uwag, prowadził się dobrze.

Zwrot samochodu: mieliśmy oddawać o 21:30, a biuro na lotnisku czynne do 20:00. Samochód zostawia się na tym samym parkingu gdzie odbiór, a dokumenty i kluczyki wrzuca do specjalnej skrzyneczki przy okienku Sixt na lotnisku.

Zdjęcie blokady z karty nastąpiło już po 2 dniach.

Podsumowanie: dobry kontakt, sprawna obsługa, samochód OK, szybkie zwolnienie depozytu. Jedyna uwaga dotyczy wysokości depozytu - gdybym miał dłuższy wyjazd (albo niski limit karty kredytowej), to pewnie bardziej „walczyłbym” o zgodność z warunkami przesłanymi w potwierdzeniu rezerwacji od ECR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
greg1291 uważa post za pomocny.
 
      
#36 PostWysłany: 14 Lip 2021 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
To opiszę moje wypożyczenie, po poszukiwaniach zdecydowałem się na Star rent Bułgaria znalezione na Google maps w Sarafovie, po wysłaniu maila potwierdzenie wypożyczenia auta dacia sandero na 6 dni za 84 €, poprosiłem o dostawę pod pensjonat w Sarafovie, gość przywiózł auto, dał kluczyki, ja 84 € i bez fornalności, tylko zdjęcia dowodu i prawa jazdy w drogę, po powrocie zwrot kluczyków i bez problemów na lotnisko


Ostatnio edytowany przez kostek966, 14 Lip 2021 12:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 14 Lip 2021 09:58 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
Kashpir napisał(a):
Cena: ok. 67 euro za 2 dni w lipcu (rezerwowane z niewielkim wyprzedzeniem); z tego zaliczka 13 euro płatna przy rezerwacji, pozostała kwota w wysokości 107 BGN płatna w biurze.

Dodam tylko dla porządku, że te 13 EUR to nie jest zaliczka, ale po prostu prowizja dla pośrednika ECR. Wypożyczalnia dostaje jedynie kwotę 107 BGN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 14 Sie 2021 23:07 

Rejestracja: 14 Sie 2021
Posty: 2
cyryl99 napisał(a):
MatixYo napisał(a):
Witam serdecznie,
otóż w przyszłym tygodniu wybieram się do Sofii. Czy są tam jakieś wypożyczalnie samochodów w których aby wypożyczyć samochód nie potrzeba karty kredytowej, a wystarczy debetowa?
Czy w Sofii działa aktualnie Uber?

Korzystaliśmy z Sur Price. Wszystkie inne wypożyczalnie wymagały karty kredytowej.
Citroen C 3 za 20 euro dziennie + 10 euro dziennie z Super CDW (blokują na karcie 200 lewa)



Nie jestem w stanie znaleźć tej wypożyczalni, czy mógłbyś podesłać link? A może ktoś inny zna jakąś podobnie tanią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 09 Wrz 2021 09:34 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 381
niebieski
Czy ktoś może polecić tanią sprawdzoną wypożyczalnię w Burgas, gdzie zezwalają na wyjazd do Turcji?
_________________
I visited 77 countries out of 257:
http://tinyurl.com/tomczasc77
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 11 Wrz 2021 17:41 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 35
-- 11 Wrz 2021 17:41 --

To forum jest martwe z tego co widać.

-- 11 Wrz 2021 17:41 --

To forum jest martwe z tego co widać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 56 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group