Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 20 Wrz 2018 15:43 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Hose napisał(a):
PodróżnikMoll napisał(a):
Zatem nie będę miał żadnego dowodu na dwa wjazdy (wloty) do Chin, tylko jeden bilet lotniczy do Guangzhou i z Guangzhou. Czy to starczy do wizy dwukrotnego wjazdu?


Nie potrzebujesz żadnego dowodu, wystarczy, że we wniosku zaznaczysz "2 wjazdy w ciągu 3-6 miesięcy od złożenia wniosku".


Jest to prawda na 90%. Wizę dwukrotną wyrabiałem kilka razy i raz zdarzyło mi się, że przyczepili się do braku dowodu drugiego wjazdu. Szybkie obejście w takim wypadku to zarezerwowanie 1 noclegu np. w Hong Kongu (bilet nie jest potrzebny) i mamy 2 pobyty w Chinach. Potem nie ma to już znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#302 PostWysłany: 20 Wrz 2018 16:01 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
U mnie wystarczyło odpowiedź, że będąc w CAN zamierzam wyskoczyć do HK, jak już jestem obok na pytanie czemu chce dwukrotna wizę I przeszło. Ale nocleg na pewno nie zaszkodzi klepnac

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 21 Wrz 2018 01:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
Wszyscy piszą o wyskokach z Chin do HK.
A co jeśli ja zamierzam przylecieć z Polski do Hong Kongu w którym będę siedzieć 10 dni i wyskakiwać na 1-day tripy do Shenzhen, Kantonu i Makau? Do Shenzhen i Makau nie potrzebuję wizy chińskiej? Wystarczy mi jedna do Kantonu? Mimo, że zamierzam wrócić tego samego dnia to znaczy, że i tak lepiej klepnąć jakiś nocleg na bookingu i pokazać im jako dowód?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 21 Wrz 2018 11:20 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Nie potrzebujesz do Makao, do Kantonu i Shenzen musisz mieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 21 Wrz 2018 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 57
-- 21 Wrz 2018 14:27 --

Czy muszę im powiedzieć ile razy dokładnie tam będę?

-- 21 Wrz 2018 14:28 --

Rozumiem, że HK i Makau nie mają swoich wiz?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 21 Wrz 2018 13:33 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
Google is our friend
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 21 Wrz 2018 17:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Bardziej poleciłbym stronę msz „Polak za granica”, tam wszystkie kraje maja ładnie rozpisane co i jak


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
Bart Funk-cho lubi ten post.
 
      
#308 PostWysłany: 22 Wrz 2018 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Czy teraz jesienią nadal są długie kolejki, aby złożyć wniosek o wizę w ambasadzie w Warszawie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 03 Paź 2018 17:49 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Czy ktoś stanął przed problemem niewystarczających pustych kartek w paszporcie w momencie ubiegania się o wizę? Pytam, ponieważ niektóre informacje w necie mówią, że:
Cytuj:
Oryginał paszportu ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży ( posiadający 6 wolnych stron: 3 kartki - obok siebie lub obustronnie puste )
co wydaje mi się dość dziwne. Zakładam, że sama wklejka zajmuje 1 stronę i możliwe, że chcąc mieć pewność, że jest miejsce na wstawienie pieczątki, mogą żadąć jeszcze jednej wolnej. Ale 6? :shock:
Strona ambasady niezbyt pomaga :D
Cytuj:
Original passport with at least six months of remaining validity and blank visa pages, and a photocopy of the passport's data page and the photo page if it is separate.
Podejrzewam, że "six" odnosi się tylko do ważności, a jest interpretowane przez niektórych jako wymóg do stron. Correct?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#310 PostWysłany: 03 Paź 2018 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
bugs napisał(a):
Pytam, ponieważ niektóre informacje w necie mówią, że:
Cytuj:
Oryginał paszportu ważny co najmniej 180 dni po dacie zakończenia podróży ( posiadający 6 wolnych stron: 3 kartki - obok siebie lub obustronnie puste )
co wydaje mi się dość dziwne.

To jakies brednie i nie wiem co za idiotyczne strony rozpowszechniaja takie informacje, jedna wolna strona na wize wystarczy, ale lepiej miec 2 wolne obok siebie, aby mieli miejsce na pieczatki. ;)

bugs napisał(a):
Strona ambasady niezbyt pomaga :D
Cytuj:
Original passport with at least six months of remaining validity and blank visa pages, and a photocopy of the passport's data page and the photo page if it is separate.
Podejrzewam, że "six" odnosi się tylko do ważności, a jest interpretowane przez niektórych jako wymóg do stron. Correct?

Yep. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
bugs lubi ten post.
bugs uważa post za pomocny.
 
      
#311 PostWysłany: 05 Paź 2018 09:20 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 3
Loty: 88
Kilometry: 198 228
Ponawiam pytanie wyżej, wie ktoś jak z kolejkami ostatnio jesienią? Mam zamiar iść w poniedziałek i nie wiem o ile wcześniej stanąć w kolejce. Standardowo o 8 wystarczy??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 13 Paź 2018 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 768
Loty: 220
Kilometry: 442 694
niebieski
Ktoś jest w stanie potwierdzić jak to jest z gniazdkami elektrycznymi w Chinach? W internecie jedni piszą, że takie jak w Polsce, inni że potrzebne przejściówki..

edit:
ups, nie zauważyłem że to temat poświęcony wizie chińskiej :P będę wdzięczny za przeniesienie do odpowiedniego tematu
_________________
Image
Relacja z Malawi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 13 Paź 2018 20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2013
Posty: 134
Odpowiem już:
gniazdka są stosowane na wtyczki chińskie i polskie, ale nie odwrotnie. Czyli, jeżeli kupujesz coś w Chinach, wtyczki nie pasują do gniazdek polskich.
_________________
Gdyby Paryż miał morze, to małym Bari byłby
stare przysłowie z Bari, Włochy Południowe

PS: Nie jestem Polakiem, i jeszcze uczę się polskiego
Góra
 Profil Relacje PM off
gecko uważa post za pomocny.
 
      
#314 PostWysłany: 13 Paź 2018 20:56 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Chińczycy postanowili nas uszczęśliwić centrum wizowym - rusza od poniedziałku.
http://pl.china-embassy.org/pol/lsyw/t1602620.htm

Oznacza to , że do opłaty za wizę należy doliczyć min. 185 zł haraczu dla centrum.

Obecnie najtańsza wiza wydana w trybie standardowym z opłatą centrum to 445 zł
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 16 Paź 2018 15:01 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Rozumiem, że nie ma możliwości ominięcie tego centrum? Oj to chyba moja kolejna wizyta w Chinach się odwlecze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 16 Paź 2018 18:42 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Wydaje mi się, że nie da się ich ominąć - ale pewnie okaże się w ciągu najbliższych dni.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 17 Paź 2018 09:47 

Rejestracja: 10 Sty 2014
Posty: 561
niebieski
Muszę się dogadać z jakąś ambasadą i samemu otworzyć takie "centrum" :D Ewentualnie malutkie, regionalne "centerka", w każdej gminie, do których to petenci będą musieli się zgłaszać. Koszt +/- 200PLN. Zadanie: wysłanie dokumentów do "centrum" w Wawie (tam oczywiście nadal 185 + 260)...

A na poważnie: bilety MF GVA-SHA skasowane. Fuck U! :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 18 Paź 2018 12:11 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 3
Loty: 88
Kilometry: 198 228
Byłem dzisiaj w Centrum Wizowym na Siennej. Placówka jest czynna od 9 do 16, jednak do 16 są tylko odbiory, jeśli chcecie złożyć wniosek to do 15. Niestety panuje tam jeszcze bałagan, ochroniarz wpuszcza do środka najpierw osoby ubiegające się o ekspres (składa się do 11.30) a potem normalne (ja byłem w kolejce bo normalny tryb, więc pomimo wcześniejszego przybycia czekałem dłużej). Ogólnie przyszedłem tuż przed 9 wyszedłem 10:30. Są 3 punkty, w 1 sprawdzają wasze dokumenty i skanują paszport i tu ważna uwaga, nie przyklejajcie zdjęcia na wniosek wizowy tak jak jest na nim napisane bo muszą je i tak odkleić i zeskanować i bylem świadkiem odrzucenia wniosku ze względu na zdjęci w okularach. Następnie czeka się do kolejnego okienia, gdzie juz bardzo skrupulatnie sprawdzane są wszystkie dokumenty i potem 3 okienko czyli płatność. Do 31 grudnia jest promocja (hehe) 20% na opłatę za usługę centrum wizowego więc w trybie zwykłym wiza wychodzi 408zł, a będzie 445zł. Ekspres to wydatek grubo ponad 500zł. Na wizę w trybie zwykłym czeka się 4 dni na ekspres 3 dni :/ tak więc jedyny plus ekspresu to tak naprawdę szybsze wejście do centrum. Wiza chińska stała się tym samym jedną z najdroższych jakie są biorąc pod uwagę ich krótką ważność i 1/2 krotność. Pozdrawiam wszystkich aplikujących. Musicie się uzbroić w cierpliwość i przeboleć koszta. Niedługo już nikt nie będzie pamiętał, że kiedyś się płaciło mniej :D
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER uważa post za pomocny.
 
      
#319 PostWysłany: 22 Paź 2018 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 110
Loty: 121
Kilometry: 192 908
Czy poza wnioskiem, potwierdzeniem rezerwacji hoteli i biletu trzeba mieć inne dokumenty? Pytam, bo piszesz, że tak skrupulatnie sprawdzają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 23 Paź 2018 13:55 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 3
Loty: 88
Kilometry: 198 228
Bardzo skrupulatnie miałem na myśli, dużo bardziej niż na 1 stacji :) Wniosek, rezerwacja hotelu, bilety lotnicze i kopia paszportu (strona ze zdjęciem). Zwróć uwagę, że jeśli składasz dla kilku osób to każdy wniosek powinien mieć kopię tych dokumentów, żeby był zawsze komplet. Byłem świadkiem jak 1 osoba musiała kserować rezerwację hotelu x ilość wniosków i potem to samo z biletami lotniczymi. Na miejscu jest ksero 1zł/strona. Ja dzisiaj odebrałem wizy czyli równo 4 dni robocze w trybie zwykłym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 395 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group