Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
https://www.fly4free.pl/wizz-air-bagaz- ... ny-zmiany/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 11 Paź 2018 18:04 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Jakoś przegapiłem. Dla mnie akurat to priority o kant d4 rozbić, wolę wejść na koniec. Będę udawać, że nie słyszę wezwań na początku ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#322 PostWysłany: 11 Paź 2018 18:30 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Tak z ciekawości :). Jeśli ktoś ma priority, to czy będzie miał wybór nadania bagażu (większego), na check in lub do luku na wózek przy samolocie, lub do samolotu, czy tylko do samolotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 11 Paź 2018 18:44 

Ale przeczytałeś o co chodzi w zmianach po 01.11

Znika choćby wózek przy samolocie, dlatego przeczytaj kilka razy o co kaman czyli np. podręczny to podręczny nadawany to nadawany
Góra
 PM off  
      
#324 PostWysłany: 11 Paź 2018 18:55 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Przeczytałem dokładnie :). Wózek mi się wkręcił z Ryana. Pytam, ponieważ po zmianach sierpniowych wszystko szło na check in.Ludzie dokupowali priorytet aby mieć drugi bagaż. Teraz mają priorytet i dwa bagaże, ale np. główny chcieliby nadać na check in (napoje itp). Przy zakupie biletów takie obowiązywały zasady. Nie było rejestrowanego 10kg.Teraz jeśli nie będą mieć wyboru, zostaną zmuszeni do targania obydwu bagaży przez kontrolę i tu jest pies pogrzebany :) i to byłby "wałek". Tak uważam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#325 PostWysłany: 11 Paź 2018 19:06 

Mają stosunkowo mały podręczny, jak chcą targać dwa muszą wykupić priorytet :!:

Znajdź trochę więcej czasu na poczytanie, reguły po 1.11 są proste




Choć jak czytam co teraz napisano na stronie głównej to.już nie wiem co to za amatorzy są w tym Wizzair czy redaktorzy nadinterpretują fakty...

https://www.fly4free.pl/bagaz-podreczny ... -wizz-air/


Ostatnio edytowany przez Anonymous 12 Paź 2018 16:12, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 PM off  
      
#326 PostWysłany: 11 Paź 2018 23:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 1386
niebieski
Bez kółek - z kółkami = kwestia amatorskiego tłumaczenia. Chodzi o mały bagaż podręczny i duży bagaż podręczny. Na 100% kółka nie mają znaczenia.

W wersji angielskiej to jest chyba EXTRA ON-BOARD BAGGAGE (TROLLEY BAG) oraz HAND BAGGAGE (CARRY-ON BAG), co z kółkami ma mało wspólnego.

Niemoc i zaćmienie tłumacza. A i dziwne że główna się tym zajmuje. Chociaż clickbait doskonały, przyznam - i chyba o to chodziło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 12 Paź 2018 07:52 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Anonymous napisał(a):
Mają stosunkowo mały podręczny, jak chcą targać dwa muszą wykupić priorytet :!:

Nie zrozumieliśmy się - mają wykupiony priorytet. Pytanie czy z priorytetem muszą zabrać dwa bagaże do samolotu, czy mogą większy nadać na chceck in? Priorytet wykupili żeby mieć dodatkową mniejszą torbę.Podstawowy chcieli nadać na check in. Priorytet dawał możliwość wniesienia obu bagaży na pokład - nie zmuszał.Można było większy oddać na chceck in a drugi zabrać ze sobą Jak będzie teraz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 12 Paź 2018 08:10 

Czyli zamiast priorytetu wykupujesz nadawany 10 kg, bo.i tak w cenie biletu masz mały podręczny 40 cm....., który zabierasz na pokład
Góra
 PM off  
      
#329 PostWysłany: 12 Paź 2018 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
Tylko nadawany 10kg jest droższy od wykupu priorytetu - stąd pytanie czy ten "duży podręczny" z priorytetu można oddać na stanowisku odprawy, czy na to nie pozwolą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#330 PostWysłany: 12 Paź 2018 08:30 

Skoro to rozdzielili i jasno w regulaminie oraz cenniku opisali...
Ale też zależy od lotniska, choć zbyt wiele niepewności....
Góra
 PM off  
      
#331 PostWysłany: 12 Paź 2018 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2016
Posty: 130
Loty: 74
Kilometry: 189 576
Dlatego za każdym razem lecąc w sierpniu i wrześniu mówiłem, że to jest aż za piękne, bo za każdym razem nie mając wykupionego żadnego bagażu ani priority oddawałem swoją walizkę wypełnioną po brzegi na odprawie, nie przejmując się żadnymi limitami płynów, a na pokład zabierałem torbę z aparatem i wszystkimi akcesoriami, którą rzekomo wyciągnąłem ze swojego podręcznego, bo sami kazali brać na pokład elektronikę i rzeczy wartościowe :)
No i się nie myliłem ze stwierdzeniem, że w końcu WizzAir się połapie, że swoją sierpniową zmianę zrobił nam najlepszy prezent i większość ludzi nie będzie miał w ogóle potrzeby kupna dodatkowego bagażu :D

Tak naprawdę teraz wizz priority daje to samo co dawał non-priority w okresie sierpień-wrzesień, z tą różnicą, że teraz niewiadome są te płyny w bagażu. No bo reszta rzeczy z priority, czyli konieczność stania kilkanaście minut za taśmą jak bydło, aby móc kilkanaście minut dłużej posiedzieć w ciasnym samolocie - to bardzo wątpliwa przyjemność, o stokroć bardziej wolę jako non-priority przyjść później do gate'u a w samolocie spędzić krótszą ilość czasu.
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#332 PostWysłany: 12 Paź 2018 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3400
srebrny
Myślę podobnie jak gorny, że po zmianach nie będą już przyjmować podręcznego z priorytetu na check-inie. Przynajmniej taki jest ich zamysł, a co będzie na konkretnych lotniskach, tego na razie nie wiadomo. Jak chcesz nadać na check-inie to kupujesz bagaż 10kg.
Teraz w sumie konstrukcja będzie dość czytelna, przynajmniej teoretycznie :)
W kolejności kosztowej:
1. tylko mały podręczny - nic nie kupujesz
2. mały podręczny + duży podręczny (na pokład) - kupujesz tylko priorytet
3. mały podręczny + duży podręczny (do luku) - kupujesz tylko nadawany 10kg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 12 Paź 2018 14:32 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
To jest jasne, tylko co z tymi co wykupili wcześniej bilety z priorytetem licząc na to że "duży podręczny" będzie zabrany do luku - taki był regulamin. Zostali teraz na lodzie. Zadzwonię na infolinię i się dowiem - z ciekawości :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 12 Paź 2018 14:42 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Przecież dali za to 10 kg rejestrowany, więc o co Ci chodzi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 12 Paź 2018 15:02 

Rejestracja: 30 Sie 2010
Posty: 355
niebieski
Fakt - dali, ale nie tym co mieli wykupiony priorytet. Tym nie dali :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 12 Paź 2018 15:34 

To to reklamuj, info było takie, że każdy kto rezerwował przed datą wprowadzenia dostają za free nadawany +10 kg,

zresztą ktoś tu pisał, iż ma nadawany i priorytet, tylko proszę nie mieszaj już

sprawdzasz w szczegółach rezerwacji na apce tam wszystko jest prawidłowo, mam nadzieję, iż wiesz o czym mowa :) ;)
Góra
 PM off  
      
#337 PostWysłany: 12 Paź 2018 16:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Anonymous napisał(a):
To to reklamuj, info było takie, że każdy kto rezerwował przed datą wprowadzenia dostają za free nadawany +10 kg,


Informowane było, że to dotyczy rezerwacji przed 10 października. Na stronie WizzAir jest poniższe:
Kod:
For customers travelling on or after 1 November 2018 who have purchased their tickets before 10 October without WIZZ priority, the booking will be upgraded with a free 10 kg checked-in bag.


Ja dzisiaj zrobiłem rezerwację i jest tylko "1 × Free carry-on bag (40x30x20cm)" czyli dokładnie to na co się godziłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 12 Paź 2018 16:28 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
A do końca października walę z dużym podręcznym do gate'u (jak nie chcę nadać)? Nic tu się nie zmieniło?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 12 Paź 2018 16:31 

W 99% do 31.10 nic się nie zmieniło, te 1% to głupoty wymyślane na różnych niszowych lotniskach W6
Góra
 PM off
Misiatek lubi ten post.
 
      
#340 PostWysłany: 12 Paź 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 4065
HON fly4free
O dziwo pierwszy raz od 100 lat muszę się w 100% zgodzić z @gorny777 :-)
Na screenach masz jak to wygląda przed i po 1/11.
ImageImage
_________________
navigare necesse est
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 550 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 28  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group