Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Paź 2018 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kempin, alternatywnie Karaiby czy Kostaryka. :)
Cuba jest ciekawa i niedroga.
Napisz jakim budgetem dysponujesz, bedzie latwiej cos doradzic, chyba ze nie odgrywa roli? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 11 Paź 2018 14:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
kempin napisał(a):
No właśnie nie odnieśliście się do pytania gdzie na wakacje jeżdżą Nowo Jorczycy. Czy coś wiecie na ten temat? Macie jakiś pomysł?
Moi znajomy Nowojorczycy jeżdżą co roku z dziećmi na wakacje na Cape Cod, w okolice Provincetown.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 11 Paź 2018 16:58 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Nasz budżet nie jest sztywny, ale fajnie by było jak by starczyło 17tys. zł (2 dorosłych + 2 małych dzieci). Dziadkowie nie wiem myślę, że 12-14tys. zł.
Cape Cod wygląda nieźle. Jednak raczej nie o to nam chodziło. Babcia lubi ciepło i klimat tropikalny, a w Cape Cod chyba nawet nie ma palm. Przypomina nasze pomorze.
Mi układa się wstępnie taki plan: 6 dni Nowy Jork, 3 dni Waszyngton lub Boston i 9 dni Bahamy lub Bermudy lub Karaiby. Czy ktoś realizował taki pomysł? Co o tym myślicie? Czy może to nie ma sensu. Może lepiej wybrać Miami + Tampa lub Orlando i wtedy jedna z wymienionych wysp. Bo powiem szczerze nie widziałem relacji w której ktoś zrealizowałby nasz plan. Może to droga wycieczka lub trudna do zrealizowania, bo np. nie ma lotów. Ale generalnie to dziwię się że w internecie nie mogę trafić na taką relację. Bo Singapur + Bali (nasza tegoroczna podróż) jest pełno, a to wydaje się podobne.
Co do Kuby to też wchodzi w grę tym bardziej, że słyszałem że trzeba się spieszyć z jej odwiedzeniem, bo się zmienia, unowocześnia. Ale trochę mi jej szkoda. Na samą Kubę myślę, że te 2.5 tygodnia trzeba by przeznaczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Paź 2018 17:28 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Jestes troche przciwieństwem standardowego uzytkownika forum fly4free. Tutaj ludzie staraja sie jak najszybciej, jak najkrocej. Nikogo tu nie dziwi wypad do NYC na 1 dzień. Do Kanady na 17h. Albo do okola swiata w kilka dni.
Nie wiem czy ktos byl dobrowolnie w NYC tak dlugi okres czasu.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Paź 2018 17:37 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
kempin napisał(a):
Czy coś wiecie na ten temat? Macie jakiś pomysł?
Jak padło na wschód to oczywiście pierwsza myśl to Nowy Jork (ewentualnie Miami). Ja osobiście chciałbym choć raz zobaczyć Nowy Jork. Tyle filmów w nim nakręcono, tyle razy występował w programach informacyjnych, że wydaje mi się że całkiem dobrze go znam. I inaczej się ogląda potem film wiedząc, że było się w tych miejscach. Poza tym musicale o których wspominacie, Statua Wolności, Empire State Building, Word Trade Center, Manhattan, Time Square, Most Brookliński, Brooklin, Madison Square Garden, New York Knicks, New York Rangers, New York Yankees itd. Powiem szczerze, że nawet jeżeli Nowy Jork nie jest ciekawy to jest tak znany, że trzeba go zobaczyć. Wszystkie atrakcje które wymieniłem, wymieniłem z głowy bez zaglądania do internetu. Każdy obywatel świata wymieniłby takie atrakcje. Nie wiem czy wymieniłbym tyle atrakcji o Paryżu czy Rzymie mimo, że w nich byłem i mimo, że na pewno są ładniejsze.


To jest dokładnie to, o czym mówiłem :> Przynjamniej nakłady marketingowe się zwracają ;) Jedź, baw się dobrze tylko błagam- nie wyrabiaj sobie opinii o fantastycznym kraju, jakim jest USA, na podstawie tego jednego miasta. I- jak pisałeś- kiedyś jeszcze, jak dzieci podrosną, wybierzcie się na Zachód.

Co do tropików- Karaiby do wyboru / koloru, na plaży da się leżeć wszędzie. St. Maarten może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Paź 2018 18:06 

kempin napisał(a):
Jak padło na wschód to oczywiście pierwsza myśl to Nowy Jork (ewentualnie Miami). Ja osobiście chciałbym choć raz zobaczyć Nowy Jork. Tyle filmów w nim nakręcono, tyle razy występował w programach informacyjnych, że wydaje mi się że całkiem dobrze go znam. I inaczej się ogląda potem film wiedząc, że było się w tych miejscach. Poza tym musicale o których wspominacie, Statua Wolności, Empire State Building, Word Trade Center, Manhattan, Time Square, Most Brookliński, Brooklin, Madison Square Garden, New York Knicks, New York Rangers, New York Yankees itd. Powiem szczerze, że nawet jeżeli Nowy Jork nie jest ciekawy to jest tak znany, że trzeba go zobaczyć. Wszystkie atrakcje które wymieniłem, wymieniłem z głowy bez zaglądania do internetu. Każdy obywatel świata wymieniłby takie atrakcje.


I masz rację. Nie słuchaj malkontentów, że NY to nic takiego i Cię z dwójką malutkich dzieci wysyłają do Doliny Śmierci czy innego Wielkiego Kanionu.
Ja też zacząłem od NY i byłem zachwycony, oszołomiony tym miastem. To stolica świata. Miejsca znane z filmów czy CNN które wymieniłeś, od miejsca gdzie stały wieże WTC, a na wysepce ze statuą Wolności kończąc były u moich stóp.. Do dzisiaj mam ten widok Manhattanu od strony wody czy panoramę z ostatniego piętra Empire State Building przed oczami. Byliśmy tydzień i było w sam raz.
A następnie rozważ samolot na któreś lotnisko na Florydzie. Są tam parki rozrywki, ciepełko, palmy itd Można lokalnie wynajętym autem się pobujać.
Stamtąd[ np Fort Lauderdale] pomyśl o rejsie po Karaibach. Są niedrogie trwają od 3 dni wzwyż. Może nawet dzieciaki załapią się za free.
Wtedy najwięcej zobaczycie i się nie umordujecie. Bo dwójka 3 lata i 1,5 to też wyzwanie.

Aha

Do wodospadu Niagara nie startuj. Pojechałem tam autem, prawie 2 000 km RT i raczej szału nie ma. Wcale nie jest taki duży. Podobno większość wody płynie niewidoczna do jakiejś elektrowni. Szkoda czasu, kasy itd..


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 11 Paź 2018 18:12, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 11 Paź 2018 18:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
kempin napisał(a):
Proszę o Wasze sugestie, pomysły. Może proponowalibyście nieco inny region, np. Ameryka Południowa i Rio de Jeneiro. Zależy nam na możliwie krótkim locie

Krotki lot do Ameyki Poludniwej???
Najpierw zdecyduj sie, gdzie zamierzasz pojechac zanim Forumowicze straca cierpliwosc. 8-)
Krotko to moze byc np. Majorka. :D

kempin napisał(a):
Bo powiem szczerze nie widziałem relacji w której ktoś zrealizowałby nasz plan. Może to droga wycieczka lub trudna do zrealizowania, bo np. nie ma lotów. Ale generalnie to dziwię się że w internecie nie mogę trafić na taką relację.

@kempin sprawdz sobie ceny przelotow, hoteli oraz atrakcji na miejscu.
Nikt nie wie jakie atrakcje chcesz ogarnac na miejscu, jakiej kategorii hotele i w jakich restauracjach zamierzasz sie stolowc.
Nawet jak ktos laczyl i spal na lotniskach czy hostelach, jadl kawalek pizzy za grosze to taki standard moze Tobie czy dziadkom nie odpowiadac. ;)

kempin napisał(a):
Co do Kuby to też wchodzi w grę tym bardziej, że słyszałem że trzeba się spieszyć z jej odwiedzeniem, bo się zmienia, unowocześnia. Ale trochę mi jej szkoda. Na samą Kubę myślę, że te 2.5 tygodnia trzeba by przeznaczyć.

Niektorzy ogarniaja Kube w tydzien, inni potrzebuja dluzej, ja potrzebowalem 18 dni i nie mialem dosyc. :)
Nie wiem jak dzis polaczenia z USA na Kube ze wzgledu na restrykcje amerykanskie, moze musisz leciec np. przez Meksyk, poczytaj na forum. ;)

kempin napisał(a):
Mi układa się wstępnie taki plan: 6 dni Nowy Jork, 3 dni Waszyngton lub Boston i 9 dni Bahamy lub Bermudy lub Karaiby.

Gdzie wypoczywają mieszkańcy Nowego Jorku?

Amyrykanie emeryci lubia cruise, a z NY masz wiele opcji, nawet na Bermudy, Bahamy czy Karaiby. :D
Oczywiscie mozesz rowniez znalezc ciekawy przeloty.
Patrzyles, sprawdzales czy czekasz na gotowe, az ktos za ciebie ogarnie caly plan? 8-)

kempin napisał(a):
Planuję w lato (raczej czerwiec lub wrzesień) 2019r. z rodziną (2 rodziców + 2 dzieci (3 lata i 1.5 roku) + 2 dziadków) wyjazd

Powinienes wziasc rowniez pod uwage, ze to idealny czas dla hurricane. ;)

kempin napisał(a):
Ja osobiście chciałbym choć raz zobaczyć Nowy Jork. Tyle filmów w nim nakręcono, tyle razy występował w programach informacyjnych, że wydaje mi się że całkiem dobrze go znam. I inaczej się ogląda potem film wiedząc, że było się w tych miejscach. Poza tym musicale o których wspominacie, Statua Wolności, Empire State Building, Word Trade Center, Manhattan, Time Square, Most Brookliński, Brooklin, Madison Square Garden, New York Knicks, New York Rangers, New York Yankees itd. Powiem szczerze, że nawet jeżeli Nowy Jork nie jest ciekawy to jest tak znany, że trzeba go zobaczyć. Wszystkie atrakcje które wymieniłem, wymieniłem z głowy bez zaglądania do internetu. Każdy obywatel świata wymieniłby takie atrakcje. Nie wiem czy wymieniłbym tyle atrakcji o Paryżu czy Rzymie mimo, że w nich byłem i mimo, że na pewno są ładniejsze.

Powtarzam jeszcze raz, NY mozna kochac albo nienawidziec, pojedz, polukaj, poczuj atmosfere i sam ocen!

BTW moim skromnym zdaniem Niagara warto zobaczyc, nawet zeby porownac z wodospadami Victorii czy Iguaçu. :D

wodospad-niagara,755,81702&p=1059017&hilit=niagara#p1059017

Take care!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 11 Paź 2018 20:09 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Nowy Jork to genialne miasto. Bylem w nim kilkukrotnie, mieszkalem tez tu przez 1.5 miesiaca i na pewno tydzien w NYC mozna fajnie zagospodarowac.

Mam jednak obawe, ze jesli nie trafisz jakiegos dobrego error fare to ciezko ci bedzie sie zmiescic w budzecie 17k z lotami (do Nowego Jorku i na jakies wyspy) na wasze 2+2. Nowy Jork jest dosc drogi. Wstępy do atrakcji nie sa tanie a przypuszczam, ze podrozujac z dziecmi i dziadkami bedziecie chcieli utrzymać jako taki standard. Ale jest do zrobienia, jak jakies mieszkanie na Airbnb znajdziecie i moze nie w sercu Manhattanu. Dodatkowo lato to high season i same loty sa wtedy drozsze. Ostatnio bylo dosc dobre promo w LOT na loty do Miami na wakacje. Moze optymalnie byloby wam poleciec do Miami (Floryda ma duzo do zaoferowania dla rodzin z dziecmi), potem jakis lot wewnetrzny do NYC i powrot do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Paź 2018 01:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
john_doe napisał(a):
Jedź, baw się dobrze tylko błagam- nie wyrabiaj sobie opinii o fantastycznym kraju, jakim jest USA, na podstawie tego jednego miasta. I- jak pisałeś- kiedyś jeszcze, jak dzieci podrosną, wybierzcie się na Zachód


A ten dalej z uporem maniaka ;)
Może nam zdradzisz jakie miejsca w USA „wyrabiają opinię o tym fantastycznym kraju”? Ja rozumiem, że NY nie przypadł Ci do gustu ale USA to nie tylko Zachód czy Nowy Orlean. Ba, symbolem USA jest bardziej NY niż Las Vegas czy Wielki Kanion. USA to tak samo redneck z południa, Indianin z plemienia Hopi w Arizonie, Hawajczyk z Oahu czy Nowojorczyk z Manhattanu. USA to tak samo niesamowita Dolina Śmierci jak i bagna Everglades, ponoć piękna Alaska czy brudne metro w NYC. Trzeba jednak trochę po USA pojeździć i poczytać o historii tego kraju, żeby to zrozumieć a odnoszę wrażenie, że Ty albo tego jeszcze nie zrobiłeś albo lubisz być w opozycji do wszystkich. W sumie dopiero teraz doczytałem, że w NYC miałeś tylko 14h przesiadkę i Ty chcesz nam powiedzieć, że po ok. 10h przebywania w ponad 8-milionowej metropolii tak szybko wyrobiłeś sobie o niej zdanie?! :? Mam nadzieję, że zgłosiłeś ten wyczyn do księgi Guinnessa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 12 Paź 2018 08:06 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Popcorn gotowy...

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 12 Paź 2018 20:08 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
monroe napisał(a):
A ten dalej z uporem maniaka ;)
Może nam zdradzisz jakie miejsca w USA „wyrabiają opinię o tym fantastycznym kraju”? Ja rozumiem, że NY nie przypadł Ci do gustu ale USA to nie tylko Zachód czy Nowy Orlean. Ba, symbolem USA jest bardziej NY niż Las Vegas czy Wielki Kanion. USA to tak samo redneck z południa, Indianin z plemienia Hopi w Arizonie, Hawajczyk z Oahu czy Nowojorczyk z Manhattanu. USA to tak samo niesamowita Dolina Śmierci jak i bagna Everglades, ponoć piękna Alaska czy brudne metro w NYC. Trzeba jednak trochę po USA pojeździć i poczytać o historii tego kraju, żeby to zrozumieć a odnoszę wrażenie, że Ty albo tego jeszcze nie zrobiłeś albo lubisz być w opozycji do wszystkich. W sumie dopiero teraz doczytałem, że w NYC miałeś tylko 14h przesiadkę i Ty chcesz nam powiedzieć, że po ok. 10h przebywania w ponad 8-milionowej metropolii tak szybko wyrobiłeś sobie o niej zdanie?! :? Mam nadzieję, że zgłosiłeś ten wyczyn do księgi Guinnessa ;)


Cytowanie zdanie-po-zdaniu, jak za starych, dobrych, usenetowych czasów, tutaj nie jest do końca praktyczne, więc po kolei.

Popcorn zje się szybko.
Na wstępie- od tego czasu minęły 2 lata i w NYC byłem jeszcze dwukrotnie, za każdym razem po kilka dni. Utwierdziły mnie one w opinii, że to miasto jest przereklamowane jako atrakcja turystyczna.
Przy czym to bez znaczenia i po co się licytować, ile razy, ile czasu i ilu znajomych tam mieszkało. Każdy ma swoje własne doświadczenia, własny gust, ale może właśnie to, jakie wrażenie robi miasto przez pierwsze kilka godzin jest tym najlepszym wyznacznikiem?

Co do USA w ogóle masz pełną rację- tyle, że mało kto ma tyle szczęścia i czasu, żeby różnorodność tego kraju zgłębić właśnie na 100 sposobów. Skoro jest tak różnorodnie, to oczywiście (uwaga, ironia mode on) optymalną decyzją będzie polecenie do USA i spędzenie bitych 7 dni wyłącznie w jednym mieście, no nie?

Równie doskonałym pomysłem byłaby np. wycieczka do Francji wyłącznie do Paryża, do Grecji wyłącznie do Aten a do Tajlandii wyłącznie do Bangkoku. Żeby już z litości przykładu Polski i Warszawy nie przywoływać. No nie? Aha- tak, tak, jeszcze pamiętam, że NYC nie jest stolicą USA.

Nie przypadkiem najgłośniej odradzam NYC tym, którzy pytają o USA po raz pierwszy. NYC jest "bardziej symbolem" bo ma większy budżet marketingowy ;)
Całkiem serio: Porównywanie metropolii tego typu i o tej atmosferze z cudami natury z Zachodu to jak porównywanie pomarańczy z Mercedesami- ale warto jednak zauważyć, że te Mercedesy w ogóle istnieją a świat nie kończy się na kolorze pomarańczowym.

Ubolewam po prostu, że przy tych cudach, jakie oferują parki narodowe- dostępne tak łatwo i bezproblemowo jak mało gdzie na świecie- ludziom USA kojarzy się głównie z Nowym Jorkiem.
Oczywiście akurat w tym wypadku @kempin wyjaśnił konkretnie, skąd takie a nie inne oczekiwania, ale przy okazji nie omieszkał zahaczyć pomysłami o Amerykę Południową.
Siedzę zatem cicho, ale może w tym kontekście ośmielenie się skrytykowania NYC i zasugerowania innych części USA nie było myślozbrodnią największego kalibru?
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 12 Paź 2018 20:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dajcie prosze spokoj, bylo juz tyle dyskusji na ten temat, jedni beda darzyc symptia drudzy beda nienawidzic i nie zmienimy tego!
Kolega @kempin chce koniecznie zobaczyc, jedzie z cala rodzina, moze nie odbierajmy mu tej radosci, niech pojedzie i sam oceni. ;)
Chetnie poslucham jego oceny po powrocie.
Zreszta z jego postow wynika, ze wcale nie zamierza byc tylko w NY. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Paź 2018 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@john_doe
Nie o to chodzi ale zrozum - większość osób, które chcą lecieć do USA na pierwszy swój cel obierają NYC. Sam nie widzę w tym nic złego chociaż moim pierwszym miejscem w jakim wylądowałem w USA 14 lat temu było Chicago przy czym nie miałem wtedy wyboru. No i po drugie, skoro ktoś chce lecieć specjalnie, aby zobaczyć NYC to niekoniecznie muszą go interesować Zachód czy Floryda - takie ktoś ma marzenie i już.

Znajoma z pracy w pierwszej podróży poleciała do Atlanty, bo tam pracuje i studiuje jej córka. Od tego czasu była już w kilku innych miejscach w Stanach i planuje kolejne. Co prawda w Atlancie nie byłem ale nie sądzę, aby była "lepsza" od NYC pod względem wyrobienia sobie opinii o USA ;)

Peace i miłego weekendu ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 12 Paź 2018 20:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Wtrącając się do dyskusji - nieco ironicznie ujmę to tak - cuda natury są w różnych miejscach na świecie, i niekoniecznie USA jest tutaj pierwszym wyborem. A NYC jest jeden jedyny. Osobiście mam przekonanie, że bardziej zapadnie w pamięci osoby odwiedzającej Stany pierwszy raz, niż Grand Canyon czy Yellowstone. Chociaż ja bym spróbował skompresować w max dwa dni i w trasę. Choćby na rzeczoną Florydę, aligatory i inne KSC.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#35 PostWysłany: 16 Paź 2018 08:25 

Rejestracja: 15 Sie 2015
Posty: 100
Loty: 49
Kilometry: 91 525
Cześć ponownie,
brzemia odnośnie tego, że poświęcam więcej czasu na zwiedzanie jednego miejsca niż standardowy użytkownik. Ja tak wolę. Zauważyłem po sobie, że jak gdzieś jestem krótko tylko przejazdem to takie miejsce wcale nie zostaje w pamięci choć może być bardzo ładnym miejscem w którym jak bym spędził więcej czasu to polecałbym wszystkim i zachwycał się nim na każdym kroku.

Ja np. byłem w Barcelonie tylko 1 dzień. I przez dłuższy czas w rozmowach mówię, że Barcelona mi się nie podobała. Chociaż później byłem tydzień w Walencji i jest to jedno z ładniejszych miast dla mnie. A z tego co wiem to te miasta są dość podobne. Przykładów mógłbym podać więcej. Poza tym ja nieprędko wracam w miejsca w których już byłem. Więc jak coś zwiedzę po łebkach to być może nigdy już tam nie wrócę lub za ładnych kilkanaście/dziesiąt lat.

Co do Waszych propozycji. Myślę, że Niagarę sobie odpuścimy.
KKL ok jak wyjdzie więcej to trudno. Kwotę 17tys. zł podałem bo tyle nas wyszedł wyjazd do Singapuru i na Bali na 16dni. Tak na marginesie jak sprawdzam ceny lotów w USA to wcale nie są takie tanie. Średnio za bilet w jedną stronę trzeba liczyć 300zł. Myślałem, że skoro paliwo mają tanie i taką konkurencję to ceny po Stanach powinny być zbliżone do ceny wypadu z Polski do Skandynawi, Bergamo czy Londynu.

Co do tego, że NY nie jest taki ładny jak go malują. Przyjmuję to do wiadomości. Nie zniechęcam się jednak. Co nie oznacza, że jesteśmy twardo nastawieni na NY. Może zmienimy jeszcze kierunek. Ja byłem w Berlinie i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to brzydkie miasto, ale nie żałuję że w nim byłem, wręcz zachęcam żeby samemu zobaczyć i wyrobić sobie własne zdanie. To samo mogę powiedzieć o Singapurze. Chociaż w Singapurze podobały mi się atrakcje jakie ma do zaoferowania.

My wybraliśmy Stany, aby wybrać cywilizowany świat. Jak byliśmy w Azji to było tam naprawdę super, ale umęczyliśmy się z dziećmi. Doskwierała nam przede wszystkim infrastruktura. Chodnik które najpierw mają szerokość 2m, a następnie znikają lub stoją na nich krzesła, skutery czy inne śmieci. I te krawężniki wysokości 40cm i ten ruch na ulicach. Wszystko to powodowało, że z 2 wózkami ciężko było się przemiaszczać.

Co do Florydy to również intensywnie nad nią się zastanawiamy. Aby zastąpić Nowy Jork Florydą i wtedy na wyspy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Paź 2018 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
NY jednych przyciaga, a drugich odrzuca. :D
Fakt, ze to jest drogie miasto i warto uwzglednic zarowno czas jak i budget.
W moim przypadku fascynacja wzrastala im czesciej odwiedzalem i odkrywalem na nowo.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#37 PostWysłany: 18 Paź 2018 18:01 

Rejestracja: 16 Maj 2011
Posty: 106
Loty: 6
Kilometry: 6 608
Floryda dobry kierunek. Stamted masz super przejazd na: bahamy - polecam. piekna woda i cieplo! :) i bedac na florydzie to trzeba zjechac na key west. Podczas drogi kluczem dobrze sie zatrzymac w miejscach po drodze, np Islamorada!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 04 Lis 2018 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Każde miejsce na świecie ma w sobie tyle magii, ile potrafimy w nim znaleźć. Sporo zapewne zależy od zbiegów okoliczności i ludzi, których uda się spotkać.
Dla mnie Nowy Jork jest bardzo wysoko na liście.

Przede wszystkim, była to moja pierwsza daleka podróż, co samo w sobie wywołało efekt WOW. Po drugie, znalazłam się tam tydzień po 11 września 2001, co z pewnością zwielokrotniło wrażenia.
Ponadto przydarzyła mi się tam jedna z milszych historii w podróży.

Próbowałyśmy z przyjaciółką wyczytać właściwy kierunek zwiedzania z wielkiej papierowej mapy, która łomotała jak flaga na wietrze. Podszedł do nas starszy Pan oferując pomoc. Rozmawialiśmy chwilę po angielsku, po czym okazało się, że jest on Polakiem mieszkającym od lat w NY, fotografem polskich delegacji rządowych.
Wyszedł z domu na chwilę po gazetę, a spędził z nami cały dzień - pokazał kawałek miasta, no i oczywiście opowiadał i opowiadał...
Tego wieczoru wjechałam po raz pierwszy na Empire State Building - widok tego miasta nocą, z łuną dymu w miejscu, gdzie jeszcze parę dni wcześniej stały dwie wieże, to widok który zapamiętam na zawsze.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 04 Lis 2018 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@maginiak, czyli dotarlas do USA jeszcze przed 11 wrzesnia, gdyz moj przelot do NY krotko po 11 wrzesnia zostal anulowany?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Lis 2018 16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tydzień po samoloty już częściowo latały, poza tym nie każdy lata bezpośrednio do NYC. Ja np jechałem autem z Bostonu. A pierwszy raz udało mi się kilka miesięcy przed 11 września. Stanowczo mam zaległości w tym mieście. Większość razy oglądałem z samolotu podczas przesiadek...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group