Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#21 PostWysłany: 07 Paź 2018 01:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Czy jest sens chwalic sie drogim biletem, jesli ktos swiadomie go kupuje i nie jest na ostatnią chwile, ani z pilnych powodow?
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
michzak uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#22 PostWysłany: 07 Paź 2018 02:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@Aga_podrozniczka w sumie to masz racje, chociaz jak patrze na to forum jest masa x razy gorszych watkow, zupelnie bez sensu. ;)
Cale szczescie, ze nikt nie pytal o najdrozsze wyjazdy, mam na mysli ogolne koszty. :D
W latach 90-tych byly tylko drogie bilety, o takich taryfach jak dzis, mozna bylo sobie pomarzyc.
Wtedy srednia cena na trasie ZRH-WAW czy ZRH-KRK to ok. 545 CHF i wydawalo sie normalne, ale raz sie zdarzylo, ze lecialem z Wa-wy i bylem jedynym pasazerem na pokladzie. :D
Mega uczucie, ale zastanawialem sie, jak im sie to oplaca?
Pamietam, ze musialem skoczyc do Wa-wy i tego samego dnia wrocic, zaplacilem astronomiczna cene, gdyz nie bylo tzw. Sunday Rule, pewnie dzis juz nie odgrywa roli.
Wiele sie od tego czasu zmienilo, najbardziej denerwujace bylo, ze nalezalo dzwonic do linii i potwierdzac lot.
Raz zapomnialem zadzwonic i potwierdzic w liniach Gulf Air i zostalem za kare kilka dni w Dubaju, chociaz to bylo akurat pozytywne, gdyz te kilka dni potrafily zmienic cale moje zycie, a los lubi platac rozne figle. :D
Kazdy ma swoj styl podrozowania, jeden woli za wszelka cene sprobowac business czy first class, a inny woli wydac na luxusowe hotele czy atrakcje na miejscu, znow trzeci ogarnie za 100 zeta Norwegie i moze sie tylko usmiechac do 2 poprzednich, ktorzy nigdy nie beda od niego lepsi.
Moim skromnym zdaniem prawdziwym wyczynem jest wlasnie tania kalkulacja, a nie najdrozsze bilety, na ktore nie kazdy moze sobie pozwolic, jesli sam bedzie musial a nie firma zaplacic. ;)
Dobrej nocki!
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#23 PostWysłany: 07 Paź 2018 05:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
KRK-ZRH-HKG // HND-FRA-KRK za 315k mil M&M plus jakies doplaty za 2 osoby (420k mil minus 50% stawki za druga osobe).
Za pieniadze to PEK-KIX ow za ok. €1500 w ANA. Eco full flex (klasa Y) i wszystko jasne ;)
W 2003 bilet na Air Polonia WAW-STN RT kosztowal jakies 2 miesiace przed wylotem jedyne 2000 zl, wtedy to byla niezla cena.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#24 PostWysłany: 07 Paź 2018 07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
Aga_podrozniczka napisał(a):
Czy jest sens chwalic sie drogim biletem, jesli ktos swiadomie go kupuje i nie jest na ostatnią chwile, ani z pilnych powodow?

Nie ma, dlatego większość podawała ceny biletów na połączenia, które z różnych względów musiała odbyć, a które często można kupić za grosze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#25 PostWysłany: 07 Paź 2018 16:04 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
TXL-TLV-TXL Tui fly 405€... nadal jak o tym myślé to płacze
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#26 PostWysłany: 07 Paź 2018 16:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Ponad 4 k za lot OW na Grenlandię w 2014 (CPH - SFJ), po tym jak na lotnisku w Kopenhadze się dowiedziałem,że nie ma mojego lotu i upadły linie Greenland Express.Jedna z lepszych decyzji w życiu ;) Od tego zaczęło się nieco większe podróżowanie.
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#27 PostWysłany: 07 Paź 2018 16:53 

nudzi się wam... ile razy można wałkować ten temat? :P
nasze-bilety-hity-i-kity,18,61496
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#28 PostWysłany: 07 Paź 2018 18:07 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
WAW-JFK 26.04.1986 TU 154, pierwszy w życiu lot - cena biletu- nie pamiętam, 2-3 krotności pensji.
Sprzedałem koledze samochód aby móc kupić bilet. Dwa lata później on również sprzedał ten samochód na bilet do USA
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#29 PostWysłany: 07 Paź 2018 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Mój najdroższy bilet (w przeliczeniu na odległość) to powrót z Barcelony do Warszawy po tanim tripie Levelem na Dominikanę.

Tak chciałem przechytrzyć system i wyczekiwałem Wizzaira, że w końcu kupiłem Vuelinga za 242 PLN (Wizzair kosztował ponad 300 PLN).

Zgrzytałem zębami bo z Dominikany do Barcelony leciałem przez Atlantyk za 387 PLN :D

No i raz poleciałem WMI-GDN Ryanairem za 60 PLN - to mi było łatwiej znieść bo wielokrotnie odbywałem tą trasę za 9 lub 19 PLN to miałem uczucie, że się równoważyło :D
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#30 PostWysłany: 07 Paź 2018 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Jesli dalej ciagniemy ten watek to moim skromnym zdaniem najdrozszym lotem moze okazac sie, kiedy niezaleznie od ceny mocno zawalimy i szkoda tego fajnego czasu na miejscu. ;)
Mysle, ze nie mozna wszystkiego przeliczac na kase.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#31 PostWysłany: 08 Paź 2018 09:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
@cccc jesli patrzyc na historyczne ceny biletow, to w 2002r kupilismy 2 bilety WAW-PRG w Czech Airlines za 1700zl. Nie wiem jakie byly ceny na tej trasie, po prostu kupilismy je bezposrednio w punkcie obslugii lini, z 2 tygodnie przed wylotem.

W tym samym roku kupilismy okazyjnie 2 bilety do Szwajcarii z Waw, moglismy wybrac dowolna trase i godziny. Podobno oficjalna cena za 2 osoby wynosila 2600zl. Tez bylo to zalatwiane w biurze lini. Owczesne wcielenie Swiss bylo partnerem naszej korpo.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#32 PostWysłany: 08 Paź 2018 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 494
Loty: 332
Kilometry: 605 239
niebieski
Helsinki-Zurich-Singapur-Kopenhaga.Helsinki, ok. 900 e (na szczescie sluzbowo), natomiast prywatnie to chyba KRK-HEL (OW) za 400 e (zaspalam na lot...)
_________________
http://www.liswplecaku.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#33 PostWysłany: 08 Paź 2018 10:17 

Rejestracja: 20 Gru 2011
Posty: 3045
złoty
Może nie lot, ale w marcu wracając z słynnego dealu AM zapłaciłem za upgrade do biznesu na 1 odcinku MEX-AMS 3700zł. Smaczku dodaje fakt,że bilet na trasie AMS-MEX-GUA RT kosztował mnie 600zł :D
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#34 PostWysłany: 08 Paź 2018 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Dwa miliony siedemset dziesięć tysięcy osiemset osiem. DPS-SIN.

Załączniki:
IDR.png
IDR.png [ 7.79 KiB | Obejrzany 2668 razy ]
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#35 PostWysłany: 08 Paź 2018 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Ok. 4.000zł za LHR-AKL via BKK i SYD w 2009 roku, BA + QF.

Za drugim razem w 2017r. za LHR-AKL CA zapłaciłem niecałe 2.500zł, za trzecim w 2018r. - 1.200zł (z CDG via SFO), także jak będę leciał jeszcze raz, to oczekuję ceny w granicach 700zł ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#36 PostWysłany: 08 Paź 2018 13:28 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Mysle ze watek ciekawy,sa duzo głupsze ;)

Oczywiscie interesuja loty kupione za wlasne pieniadze,bo za firmowe to mozna z Katowic do Brukseli poleciec za 4 tys..
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#37 PostWysłany: 08 Paź 2018 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Przyznam, ze mnie ciekawi na pewno nie najdrozszy, ale wlasnie "najtanszy lot na dalekie destynacje" i mam cicha nadzieje, ze ktos taki watek otworzy jesli jeszcze nie istnieje, np. lot do AKL za 700 zeta. :D
Wiem, ze ostro przeplacalem i patrze na moje ceny biletow z pewnym zazenowaniem.
Owszem istnieje masa watkow z mega promocjami i mozna polukac, ale potrzeba poswiecic troche czasu, np. ktorych error fares nie anulowano. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#38 PostWysłany: 10 Paź 2018 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Mam cos nowego do tego watku, kategoria lot - nielot. Anulacja biletu z powodu zmiany planow - 610 funtow (ok. 2,989zl) Co prawda pasazer pojdzie do pracy zamiast leciec i zarobi sporo wiecej, wiec nie boli to tak bardzo. Powiedzmy, ze jest to koszt uzyskania przychodu ...
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#39 PostWysłany: 28 Paź 2018 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Najpierw najdroższy był bilet na pierwszy lot w życiu (Katowice - Madryt Wizzairem, prawie 500zł, tyle że z dodatkowym bagażem) bo było to za czasów błogiej nieświadomości, że można polecieć taniej, dawno zanim poznałem tę i podobne strony oraz ogólnie poznałem rynek lotniczy i jak to wszystko działa.

Potem kosztowny okazał się błąd - zbyt mała rezerwa czasu na dojazd z Londynu na Stansted w dniu, kiedy National Express postanowił sobie po prostu nie przyjechać na przystanek i nie udało się dogonić samolotu taksówką. Lot ze Stansted do Dublina kupiony awaryjnie na lotnisku w stoisku Ryanaira kosztował tym sposobem 100 funtów, bo miły Pan z Ryanaira dorzucił nam spory rabat na pocieszenie.

Jednym słowem, niewiedza i błąd w planowaniu kosztują najwięcej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Najdroższy lot
#40 PostWysłany: 28 Paź 2018 19:41 

a na megabusa (wtedy pewnie jeszcze jezdzil do Dublina - do ~2015) bys musial doplacic zaledwie 5£ jakbys nie zdazyl :P

NE nie tyle czesto nie przyjezdzaja co nie racza sie zatrzymac na posrednich przystankach nawet jak ma sie zrobiona rezerwacje z nich. Nawet machanie reka nie pomaga...
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 98 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group