Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 86  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 27 Lip 2018 10:10 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Na rejsie byłem tylko jednym (Royal C. z USA na Bahamy), natomiast szukam teraz czegoś na podróż poślubną. Najprawdopodobniej Karaiby.

Trasa którą robił kolega @greg2014 z Gwadelupy byłaby rewelacyjna, niestety termin podróży to musi być lipiec przyszłego roku (ewentualnie sierpień). Zależałoby mi na tym, aby stosunkowo odwiedzić jak najwięcej różnych portów, jak i by była możliwość wyboru na zasadzie "dzisiaj mamy lenia, to plażowanie", albo "dzisiaj zwarci i gotowi, zwiedzamy" 8-)

Miejsce startu nie gra większej roli, byleby dało się tam dolecieć z PL :lol: Wizy do USA mamy, także start stamtąd nie jest żadnym problemem.

Jakby ktoś coś podpowiedział, będziemy wdzięczni ;)

P.S. Nie czekam na gotowce, cały czas śledzę różne wyszukiwarki rejsów, ale ciągle brakuje mi "tego czegoś". Stąd liczę na porady ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#62 PostWysłany: 27 Lip 2018 10:35 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
W tym terminie to Karaiby sobie raczej radziłbym odpuścić bo ryzyko modyfikacji trasy rejsów i niespokojnego morza jest bardzo duże - sezon huraganów. Chociaż żeby było jasne niektóre linie pływają tam nawet w tym czasie (zwykle z Florydy, czasem z NY-ale wtedy jest dużo dni na morzu)
Zamiast typowego rejsowania po wyspach, w tym rejonie wybrałbym wyprawę przez Kanał Panamski. Po zachodniej stronie kanału, większość rejsów zalicza wtedy Riwierę Meksykańską - codziennie masz inny port.

Moim zdaniem optymalne (ale pewnie mało egzotyczne) jest Morze Śródziemne - szczególnie wschodnie, gdzie masz bardzo dużo wysp. Jest wiele rejsów, które "skaczą" tam z wyspy na wyspę - jak na Karaibach. Najczęściej rejsy zaczynają się w Wenecji - ale nie tylko. Na trasach tych rejsów pojawiają się zazwyczaj Santorini, Mykonos, Rodos, Kreta i do tego na lądzie Katakolon, Ateny, Dubrownik, Kotor czy Bari.

Drugi kierunek, który mi się nasuwa (ale pogoda jednak niepewna) to północna Europa i fiordy. Ewentualnie Alaska lub rejs wokół wysp brytyjskich z zahaczeniem o Islandię/Grenlandię. We wszystkich tych przypadkach to jednak zupełnie inny charakter wycieczki (raczej mało tropikalny - chociaż w maju w tym roku na fiordach do tropików brakowało mi tylko palm :-) ).

Z egzotycznych kierunków pozostaje jeszcze Azja (np. Japonia).

Jeśli chodzi o norweskie fiordy i Kanał Panamski to moje relacje znajdziesz na forum.

-- 27 Lip 2018 10:35 --

W ramach uzupełnienia: w lipcu masz stosunkowo niewielki (lub żaden) wybór jeśli chodzi o Bliski Wschód (Dubaj i okolice), Indie, Amerykę Południową czy Azję Płd-Wsch. Tam największy sezon jest w czasie naszej zimy.
Góra
 Profil Relacje PM off
paisas lubi ten post.
paisas uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 27 Lip 2018 11:02 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Bardzo Ci dziękuję. Zatem zaczynam przeszukiwanie rejsów pod innym kątem 8-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 28 Wrz 2018 15:04 

Rejestracja: 19 Wrz 2018
Posty: 2
-- 19 Wrz 2018 13:44 --

Dezext napisał(a):
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie armatora MSC to mogę z kimś porozmawiać.
Ostatnio miałem okazję być na Divinie, (Miami, Jamaica, Meksyk, Bahamy) polecam ten statek w 100%, nie jest już najnowszy ale zadbany i czyściutki. Na Divinie w teatrach są jedne z lepszych przedstawień.

Jeśli chodzi o porównanie MSC-Costa, to nie ma w ogóle porównania. MSC wygrywa pod każdym względem, no i nie robią żadnego problemu z All inclusive (alkohol) a na Coscie potrafiła być sytuacja że jak drink stał koło osoby która nie miała All inclusive to podeszła kelnerka i go przesunęła do osoby która go kupiła.

Teraz czaimy się na Seasida :) to jest dopiero statek !


-- 28 Wrz 2018 15:04 --

Cześć!
W styczniu planuję rejs z Miami Trasa Miami, Jamaica, Kajmany, Meksyk, Kuba . Będę wdzięczny za każdą informację dotyczącą rejsu MSC. Płynę z dziećmi dlatego bardzo ważne jest optymalne przygotowanie wszystkiego. Kilka pytań na pierwszy raz jeśli pozwolisz:

1. Jak wygląda zaokrętowanie. Od której można to zrobić
2. Nocleg w Miami czy możesz coś polecić.
3. Pakiet all inclusive czy opłaca się go brać w przypadku niezbyt dużego korzystania z alkoholi.
4. Jak wygląda zejście na ląd czy trzeba opuścić statek o 7:00 czy można jeszcze zjeść śniadanie w ostatnim dniu rejsu.
5. Czy w trakcie wycieczek w portach korzystałeś z wycieczek oferowanych przez armatora czy może były organizowane na własną rękę.
Będę wdzięczny za każdą informację.


Dezext napisał(a):
Jeśli macie jakieś pytania odnośnie armatora MSC to mogę z kimś porozmawiać.
Ostatnio miałem okazję być na Divinie, (Miami, Jamaica, Meksyk, Bahamy) polecam ten statek w 100%, nie jest już najnowszy ale zadbany i czyściutki. Na Divinie w teatrach są jedne z lepszych przedstawień.

Jeśli chodzi o porównanie MSC-Costa, to nie ma w ogóle porównania. MSC wygrywa pod każdym względem, no i nie robią żadnego problemu z All inclusive (alkohol) a na Coscie potrafiła być sytuacja że jak drink stał koło osoby która nie miała All inclusive to podeszła kelnerka i go przesunęła do osoby która go kupiła.

Teraz czaimy się na Seasida :) to jest dopiero statek !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 28 Wrz 2018 15:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Doprecyzuj może trasę. Na Jamajce a szczególnie w Meksyku możliwych jest masa portów a każdy to inne atrakcje. Niektóre być może pokryją się z tymi, w których miałem okazję być - rzuć okiem do moich relacji (w sumie z tego rejonu jest ich trzy-linki na końcu posta), jeśli coś będzie niejasne to pytaj.

A odpowiadając na pytania:

ad. 1
Informację będziesz miał na bilecie, który dostaniesz pewnie elektronicznie kilka tygodni przed wyjazdem. U Costy i NCL na Karaibach były to godziny wczesnopopołudniowe - 12-13 ale w praktyce wejście zaczynało się nieco wcześniej.

ad. 2
Ja akurat nocowałem w centrum Miami w jakimś przeciętnym hotelu ale mi chodziło tylko o nocleg w rozsądnej cenie (a Miami potrafi pod tym względem być niestety mało rozsądne). Wszystko zależy od zasobności portfela, ilości dni i planów co chcesz robić. Poszukaj na forum, akurat na temat Miami jest bardzo dużo postów - np. tutaj: miami-nocleg,764,41328 (ale nie tylko)

ad. 3
Zależy co znaczy niezbyt dużego:-) Dla jednego to lampka wina a dla drugiego 10 piw dziennie :-) Nie byłem na MSC ale cenniki barów na pewno znajdziesz bez problemu w sieci. Dalej prosto - policz czy to co zwykle byś zamówił kosztuje więcej czy mniej niż cena AI i po temacie. Uwzględnij przy tym, że pakiet napojów musisz kupić na wszystkie osoby w kabinie (dla dzieci w jakiejś tańszej wersji non-alko). Pod tym względem nie sądzę, żeby MSC różniło się od znanych mi przewoźników ale tutaj lepiej może niech wypowie się nasz stały bywalec na MSC czyli @brzemia :-)

ad. 4
Jasne, że można spokojnie zjeść śniadanie a czasem nawet lunch. 7 rano to zapewne godzina wpłynięcia do portu. Zejście jest rozłożone w czasie wg kolorów pasków, które dostarczą do kabiny dzień wcześniej i którymi oznacza się bagaże. Ja zazwyczaj schodziłem koło 10-11. Tak jak wcześniej nie sądzę i tutaj, żeby MSC czymś się pod tym względem wyróżniało.

ad. 5
Korzystałem i ze swoich i ze statku (ale nie MSC). Rzuć okiem na moje relacje - tam znajdziesz więcej odpowiedzi.

Linki do moich relacji z tego rejonu:

rejs-wycieczkowy-z-florydy-karaiby,210,105646
rejs-wycieczkowy-przez-kanal-panamski,210,116609
z-wyspy-na-wyspe-czyli-wyprawa-na-karaiby,211,123316
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 02 Paź 2018 15:33 

Rejestracja: 19 Wrz 2018
Posty: 2
Cześć!
Płynę na trasie Miami- Montego Bay- George Town- Cozumel- Hawana- Miami. Z tego co widziałem to moja trasa tylko w dwóch miejscach powiela się z Twoimi wcześniejszymi. I skorzystam zapewne z Twojego opisu na miejscu. Może masz jakieś informacje lub sugestie odnośnie reszty miejsc to będę wdzięczny. Chodzi mi głównie o to czy szukać wcześniej namiarów na osoby, które organizują wycieczki w portach czy można śmiało zejść ze statku i skorzystać z usług napotkanych „oferentów”.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 02 Paź 2018 17:16, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 02 Paź 2018 21:12 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Na początek polecam skrócone przewodniki portowe:

https://www.whatsinport.com/Havana.htm
https://www.whatsinport.com/Montego-Bay.htm

Oba zawierają podstawowe informację o miejscu, gdzie zazwyczaj cumują statki wycieczkowe, co warto zobaczyć w okolicy, jak się przemieszczać itd. Znajdziesz tam również kilka linków do map lub informacji o wycieczkach.

Na Jamajce zapewne przy bramie portu będzie taki tłum taksówkarzy i przewodników jak na odpuście w Kalwarii - ciężko się będzie przez nich przecisnąć. Tak przynajmniej było podczas mojego pobytu w Ocho Rios. O Kubie nie mam zdania ale niewykluczone, że będzie tak samo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 02 Paź 2018 21:25 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 4
Cześć
Czy ktoś jest w stanie podać mi ceny wycieczek fakultatywnych kupowanych na statkach Costy? Zabijają swoją ceną czy do wytrzymania?
Podobno i tak bardziej opłaca się kupić poza statkiem ale jaka jest różnica?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 02 Paź 2018 21:28 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
50%.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 02 Paź 2018 21:31 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Ceny są bardzo różne (od ok. 30 do ponad 100 EUR/os.) - masz jakiś konkretny region na myśli ?
Masz może już rezerwację na rejs Costy ? Bo jeśli tak to ceny wycieczek można podejrzeć (i zarezerwować) na mycosta.com.
Potrzebny jest jednak do tego numer rezerwacji.

Popatrz też tutaj: https://www.costacruise.com/se/excursions.html

Po wybraniu rejonu i portu wyświetla się lista wycieczek z cenami i opisami - nie wiem na ile aktualna ale pewnie mniej lub bardziej tak (w końcu to oficjalna strona Costy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 03 Paź 2018 18:17 

Rejestracja: 12 Sie 2014
Posty: 4
Nie mam właśnie rezerwacji, zastanawiam się właśnie czy kupić rejs z Fort-De-France na północ czy na południe Karaibów:
https://www.costacruise.com/eu/cruise_d ... 90201.html
https://www.expedia.com/Cruise-Search?a ... 2019-01-01
Był Ktoś? Macie jakieś porównanie? A może jakieś sugestie bo w temacie rejsów jestem świeży, zawsze wszystko sam sobie organizowałem i unikałem zorganizowanej turystyki, chcę po prostu spróbować czegoś dla mnie nowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 03 Paź 2018 19:29 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Kliknij na ostatni link w poście #65 powyżej - znajdziesz tam moją relację z rejsu na statku Costa Magica po części południowej od strony Martyniki.
Akurat miałem okazję zaliczyć wszystkie porty z tej trasy. Informacje o tym gdzie czego się spodziewać oraz trochę zdjęć znajdziesz w mojej relacji.

Jeśli chodzi o część północną to wybieram się tam na przełomie listopada/grudnia - zresztą właśnie na Costa Pacifica, której dotyczy drugi Twój link.

Gdybyś miał jakieś pytania, pytaj śmiało.


Ostatnio edytowany przez greg2014 03 Paź 2018 19:30, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 03 Paź 2018 19:29 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Rejsy na Karaiby zasadniczo dzielą się na wschodnie i zachodnie. Nie wiem skąd podział na północ i południe. Ja będę chciał zobaczyć obie strony. Pozostaje wybór która część będzie pierwszą ;)

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 24 Paź 2018 10:10 

Rejestracja: 23 Paź 2018
Posty: 4
Cześć wszystkim. Dołączyłam do grupy, ponieważ wybieramy się w pierwszy rejs. Płyniemy Costą Diadema, w planie Savona, Barcelona, Majorka, Marsylia. Chcemy trochę pozwiedzać i na mycosta znalazłam coś takiego jak passpartour za 150€. Podobno obejmuje wycieczkę w każdym porcie, ale czy ktoś z was wie jak te wycieczki wyglądają? Co zawierają?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 24 Paź 2018 11:18 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Od razu zastrzegam, że nie korzystałem z tej oferty i wypowiadam się jedynie na bazie moich doświadczeń z wycieczek organizowanych przez Costę.

Generalnie mają one niezły poziom ale warto wcześniej dokładnie wczytać się co obejmuje wycieczka: w tak dużych miastach przypuszczam, że może bardziej obejmować objazd miasta z komentarzem przewodnika niż zwiedzanie konkretnych miejsc - chyba, że są wyszczególnione w programie wycieczki. Nie wiem jak sobie radzisz językowo ale nie zdziw się jeśli w jakimś porcie okaże się, że wycieczka dostępna jest np. tylko w języku włoskim lub niemieckim - zdarzało mi się, że z tego powodu wycieczki były w ostatniej chwili anulowane. Alternatywą jest łączenie dwóch grup językowych w jednym autobusie z dwujęzycznym przewodnikiem (lub dwoma przewodnikami) - to akurat mają rozwiązane dobrze.

Trochę informacji na temat tego pakietu wycieczek można znaleźć tutaj (włoską wersję można od biedy puścić przez google translatora):

https://www.costacrociere.it/offerte/passepartour.html
https://www.costacrociere.it/link-utili ... rtour.html
https://magazineoftravel.com/costa-crui ... separtout/

Po szybkiej lekturze wnioskuję, że w skład pakietu wchodzą wycieczki "półdniowe" co w standardzie Costy oznacza z reguły 4-4,5 godziny. Z dojazdem do/z portu w praktyce jest to ok. 30-45 minut mniej i przypuszczam, że nie bardzo jest czas, aby gdziekolwiek wejść. Jeśli statek stoi w porcie np. 10 godzin to dla mnie trochę bez sensu bo połowę pobytu spędzisz na statku a zwiedzając samodzielnie mógłbyś być może zobaczyć coś więcej.

Najlepiej byłoby poprosić agenta, u którego rezerwowałeś rejs o dokładne informacje jakie wycieczki wchodzą w skład pakietu - wtedy patrząc na serwis mycosta znajdziesz dokładny opis wycieczki i wiesz, czy to Cię w ogóle interesuje. Możliwe też, że za jakąś dopłatą można wziąć wycieczkę całodniową - ale to też wymagałoby wyjaśnienia.

Jeśli chodzi o moją opinię to akurat wymienione przez Ciebie miasta są stosunkowo łatwe do samodzielnego zwiedzania:

Savona - Statek praktycznie cumuje w mieście, całkiem ładnym zresztą i do obejścia na piechotę. Zwykle statek stoi tu cały dzień - można pociągiem (ok.30-40 minut - kursują bardzo często) podjechać do Genui, której centrum też jest bardzo łatwe do obejścia na piechotę i położone w pobliżu dworca kolejowego.

Barcelona - Z portu można się wydostać portowym autobusem za kilka euro pod kolumnę Kolumba na końcu Rambli - a stamtąd można jechać/iść gdzie się chce (metro obok). Nie warto tutaj moim zdaniem brać nawet statkowych transferów do miasta, które są droższe a przystanek w mieście jest położony mniej dogodnie niż autobusu portowego.

Marsylia - Port jest dość daleko od miasta ale dojazd do miasta jest łatwy (Costa też go organizuje za 10-15 EUR w dwie strony ale za niewielką część tej ceny można skorzystać z komunikacji publicznej). Centrum miasta jest bez problemu do ogarnięcia pieszo.

Majorka - Byłem dawno ale z tego co pamiętam, z nabrzeża portowego do centrum miasta jest ok. 15 minut piechotą (można też skorzystać z autobusu miejskiego). Centrum jest na tyle skondensowane, że na 3-4 godziny można sobie spokojnie zapewnić samemu program zwiedzania.

Pewnie do tego dochodzi jeszcze Civittavecchia położona obok Rzymu. Dojazd do Rzymu prosty a samo miasto i okolica też ciekawe (w jednej z moich relacji sprzed ok. roku pisałem zarówno o niej jak i o położonej w pobliżu Tarquini, która moim zdaniem jest atrakcją 1-ligową). Niektóre rejsy Diademy zahaczają też o Neapol, Cagliari lub Palermo - wszystkie miasta są łatwe do zwiedzania pieszo a porty położone są w bliskiej odległości od miasta lub prawie w jego centrum.

We wszystkich tych miejscach warto przygotować sobie jakiś plan zwiedzania. Akurat wycieczka ze statku ma ten plus, że nie trzeba tego robić bo wszędzie zawiozą, opowiedzą i odwiozą z powrotem na statek:-) W sieci jest dużo przewodników portowych, w razie jakbyś był zainteresowany pytaj.

Jeśli chodzi o mnie to w tak łatwo dostępnych portach ja nie korzystałbym z wycieczki - samemu sobie najlepiej zorganizujesz czas i wybierzesz to co Cię naprawdę interesuje, będziesz zwiedzał w swoim tempie i nie powinno Cię to finansowo nie wiadomo ile kosztować. Co innego w miejscach, gdzie port jest naprawdę daleko, komunikacja kiepska albo odległości duże (np. Bliski Wschód, Azja) - tam zdecydowanie chętniej korzystam z wycieczek statkowych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 24 Paź 2018 14:13 

Rejestracja: 23 Paź 2018
Posty: 4
No właśnie przeglądając dostępne wycieczki oferowane przez Costę, to zależy nam głównie na wycieczce do Monte Carlo(7.5 godzinę, 75€) i Barcelonie(ogrody Gaudiego i Sagrada)- 7.5h i 75€ wycieczka rowerami, więc liczę, że można sporo zobaczyć, a resztę planowaliśmy zwiedzić sami. Ten pakiet wydaje się korzystny nawet pod względem przejazdów, bo 150€ za wszystkie porty... Czekam na info od biura, gdzie kupiliśmy rejs, ale obawiam sie, że też mogą nie mieć dokładnych danych...
Wielkie dzięki za podpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 24 Paź 2018 15:40 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Czytając literalnie warunki Costy (te z włoskiej strony) obawiam się, że żadna z tych wycieczek nie zakwalifikuje się do tego pakietu - ale być może nie mam racji. Wycieczki 7.5 godz to dla Costy raczej wycieczki całodniowe. Na pocieszenie można dodać, że Wasz plan na Barcelonę bez problemu zrealizujecie sami za 15 EUR (Sagrada Familia) + 7,5 EUR (Parc Guell) + autobus portowy (chyba 4 lub 5 EUR w obie strony) + bilety na metro. Jedynie bilety do ogrodów i SF kupcie sobie online wcześniej na konkretną godzinę to unikniecie kolejek i czekania. Najlepiej najpierw pojechać do ogrodów - stamtąd do SF w ok. 20 minut dojdziecie piechotą (droga z górki więc sprawnie idzie :-)).

Z Monte Carlo ze względów logistycznych jest już większy problem. Szkoda, że Wasz statek tam się nie zatrzymuje (jest tam port dla wycieczkowców - miejsce jest tylko dla jednego statku ale Costa niestety praktycznie nie robi tam stopów). Z Savony (bo domyślam się, że wycieczka byłaby stamtąd) to spory kawałek - ok. 2 godziny autobusem w jedną stronę więc uwzględnijcie, że przy 7,5 godzinnej wycieczce więcej spędzicie w autobusie niż na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 24 Paź 2018 15:53 

Rejestracja: 23 Paź 2018
Posty: 4
Jak to dobrze rozmawiać z ludźmi! Ta Barcelona bo też mnie kusiła samemu, ale bałam się że nie ogarniemy ;) Czyli nie ma sensu wydawać 150€ na te wycieczki...
Wgl jak oceniasz taki rejs jak nasz? Wyrobimy sie, żeby trochę pozwiedzać? Jest jeden dzień na morzu więc i tak się wysiedzimy na statku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 24 Paź 2018 16:12 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Nie wiem dokładnie ile stoicie w portach ale ta runda, którą od wielu lat "kręci" Costa Diadema to chyba najbardziej popularna trasa na Morzu Śródziemnym. To zresztą pierwsza i jak dotąd jedyna trasa, na której regularnie pływa ten statek - dopiero za rok Costa planuje podmienić go na jeszcze większy, który w międzyczasie odbierze a Diademę wysłać do Dubaju. Zresztą póki co Costa Diadema to największy i najnowszy statek Costy i myślę, że nuda Wam nie będzie groziła - na statku dzieje się naprawdę dużo. Jedyne co może Was zaskoczyć, że akurat ten statek sprawia wrażenie tramwaju - rejsy są sprzedawane prawie z każdego portu na trasie i prawie w każdym porcie (najwięcej chyba w Savonie i Civitavecchi) jakaś część pasażerów kończy i zaczyna rejs. Towarzystwo ciągle się zmienia, codziennie przed wypłynięciem z portu organizowane są szkolenia szalupowe dla nowych itd. Ale skoro to Wasz pierwszy rejs to sami się pewnie wkrótce przekonacie :-) A kiedy płyniecie i skąd ?

Co do zwiedzania to zakładam, że wszędzie jesteście cały dzień (pytanie, czy również w Barcelonie - statki Costy czasami zatrzymują się tam nie wiadomo dlaczego tylko na pół dnia) - ale na pewno już macie dokładną rozpiskę z portami i godzinami. Jedyne co Wam mogę polecić to przygotować sobie wcześniej plan, poczytać, popytać i schodzić ze statku w miarę wcześnie, żeby potem nie być pod presją czasu (statek nie czeka na spóźnialskich). Tutaj jest już trochę osób z rejsowym doświadczeniem więc o informację powinno być łatwo. A poza tym na forum jest masa ogólnych informacji o poszczególnych miastach, które macie na trasie - niekoniecznie na wątkach "rejsowych".

Tak czy inaczej, na pierwszy rejs moim zdaniem wybraliście fajną trasę - jedyną z tych, które zwykle polecam tym, którzy chcą pierwszy raz wybrać się na rejs i zobaczyć jak to jest.

A najlepszy dowód, jak jest to popularna trasa świadczy fakt, że po tej samej (w przybliżeniu) trasie praktycznie bez przerwy pływają 2-3 statki Costy oraz statki innych operatorów (regularnie MSC i NCL, inni może trochę rzadziej). Każdego dnia rejs zaczynają dosłownie tysiące pasażerów...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 24 Paź 2018 22:14 

Rejestracja: 23 Paź 2018
Posty: 4
Ruszamy z Civitavecchi 5.04, a kończymy rejs 12.04 :) muszę sporo poczytać, bo lubię być przygotowana na wyjazd ;) czyli dobrze wybraliśmy! Teraz tylko liczyć na piękną pogodę, chociaż na bank będzie lepsza niż w Polsce ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1707 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 86  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group