Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Następna
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 30 Wrz 2018 10:38 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
lkemot napisał(a):
Czy szeruty w Szabat w Tel Awiwie jeżdżą tymi samymi trasami co transport publiczny i czy mają oznaczenia linii takie jak autobus publiczny ?


W wiekszosci tymi samymi ale nie zawsze, czasem ( w okolicy, bliskiej) ale staja na normalnych przystankach autobusowych. Nie kazda linia autobusowa ma swoj odpowiednik jako szerut. Maja oznaczenia, ale i tak najlepiej zapytac czy staje tu i tu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#182 PostWysłany: 01 Paź 2018 10:14 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Czy w Tel Avivie jest coś na wzór biletu dobowego który umożliwia przejazdy Lotnisko<>Plaża, Plaża<>Jaffa, Jaffa<>Lotnisko? Jaki jest tego koszt?

Znalazłem coś takiego: http://www.dan.co.il/Eng/pages/1454.aspx ale nie do końca czaje które miałbym wybrać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#183 PostWysłany: 11 Paź 2018 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 258
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
wrzucę jeszcze info tu może się komuś przydadzą poniższe autobusy :
kilka dni temu podróżowałem na anonimowej karcie Rav Kav za darmo z Ben Gurion do Jerozolimy Yitzchak Navon Train Station.
Normalna cena 17 ISL
Rav Kav da się kupić od razu na lotnisku - w hali przylotów jest Public Transportation Information Center z zielonym szyldem.
W autobusach korzystałem z jednej karty dla dwóch osób - niestety nie pozwolono mi tak skorzystać w pociągu np. z Tel Avivu na Ben Gurion.
Mimo iż miałem środki - musiałem kupić drugi bilet za 13,5 ISL - nie mogłem użyć jednej karty dla dwóch osób w pociągu tak jak w autobusie.
Dodatkowo załadowałem sobie na nią bilet całodzienny na pociągi i autobusy za 40 ISL i cały dzień jeździłem na trasie Tel Aviv - Hajfa - Akra (wysiadając i zwiedzając - korzystając także z autobusów miejskich w powyższych miejscowościach).
Normalny bilet na pociąg T.A. - Hajfa kosztował 37 ISL w jedną stronę.
Tylko nie wiem czemu Pani w okienku nie chciała mi załadować tego biletu szeklami które już miałem na karcie a musiałem jej dodatkowo doładować te 40 ISL w okienku.
Przy okazji: na punkt widokowy na ogrody ze stacji w Hajfie jedzie autobus 136
Na stare miasto ze stacji w Acra autobus nr 3
Do Jaffy ze stacji T.A. HaHagana (właściwie z ulicy Levinski - obok dworca autobusowego jakieś 2-3 min pieszo prosto mostem ze stacji) jedzie autobus nr 41 i 83
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#184 PostWysłany: 27 Paź 2018 15:03 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Skorygujcie, czy dobrze planuję komunikację:
Przylot środa 20.20 - kupno RavKav na lotnisku na każdą osobę(2+2),
autobus do Jerozolimy (nie ma już pociągu) - 17NIS
czwartek rano Jerozolima - Masada 37,5NIS
Masada - Ein Bokek 17NIS
Ein Bokek - Jerozolima 37,5NIs
Piątek - Jerozolima
Sobota - Betlejem - 7NIS (bez RAV - arabski bus)
Niedziela rano Jerozolima - Tel Aviv - ? NIS- jak najlepiej, autobus, pociąg (4 osoby)?
niedziela po południu - Tel Aviv - Ben Gurion 13,5pociąg - znów poproszę o podpowiedź - jak najtaniej i najszybciej (4 osoby)

Czy czegoś nie przegapiłam - tzn czy jest opcja biletu całodziennego tak, aby obskoczy z Jerozolimy Masadę, Ein Bokek i wrócić do Jerozolimy?
Czy coś całodziennego na Jerozolimę - Tel Aviv - lotnisko jest? Czy osobno bilety trzeba kupować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#185 PostWysłany: 27 Paź 2018 17:49 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
>>> Niedziela rano Jerozolima - Tel Aviv - ? NIS- jak najlepiej, autobus, pociąg (4 osoby)?

Autobus - są dwie linie z CBS w Jerozolimie, jedna jedzie do Central Bus Station koło dworca Ha Hagana, druga na stację Arlozorov koło dworca Tel Aviv Savidor Center. Odjazdy co chwilę. Ceny nie pamiętam, ale to było jakoś poniżej 20 szekli, można zapłacić Rav Kavem i wtedy jest taniej.

>>>niedziela po południu - Tel Aviv - Ben Gurion 13,5pociąg - znów poproszę o podpowiedź - jak najtaniej i najszybciej (4 osoby)

pociąg, tak jak proponujesz

>>> Czy czegoś nie przegapiłam - tzn czy jest opcja biletu całodziennego tak, aby obskoczy z Jerozolimy Masadę, Ein Bokek i wrócić do Jerozolimy?

Nie przerabiałem tego samodzielnie, ale chyba nie - na stronie http://www.egged.co.il/Article-801,1427 ... -Pass.aspx najdalszy bilet dzienny z Jerozolimy sięga do Ein Gedi, ale już nie do Masady, która jest w innej strefie.

>>>Czy coś całodziennego na Jerozolimę - Tel Aviv - lotnisko jest? Czy osobno bilety trzeba kupować?

nie wiem, warto dopytać na CBS w Jerozolimie jak będziecie wyjeżdżać, ewentualnie spróbować zobaczyć, czy nie da się kupić w automacie do Rav Kav w Jerozolimie na ulicy
Góra
 Profil Relacje PM off
bo76 lubi ten post.
bo76 uważa post za pomocny.
 
      
#186 PostWysłany: 05 Lis 2018 11:33 

Rejestracja: 19 Cze 2017
Posty: 77
Loty: 98
Kilometry: 205 287
Czy czegoś nie przegapiłam - tzn czy jest opcja biletu całodziennego tak, aby obskoczy z Jerozolimy Masadę, Ein Bokek i wrócić do Jerozolimy?
Czy coś całodziennego na Jerozolimę - Tel Aviv - lotnisko jest? Czy osobno bilety trzeba kupować?[/quote]

Przy tylu przejazdach i tylu osobach nie wyniesie Ciebie taniej wynajem auta? Ja miałem Nissana Sintrę w CelAuto (4 osoby spokojnie z niemałym bagażem wejdą za 530 zł z ubezpieczeniem wkładu własnego. Abstrahując od porównywalnych kosztów to zaoszczędzisz masę czasu i będziesz miał swobodę w przejazdach a zwłaszcza jej godzinach. Jak Policja na drodze przez Palestynę, przy wjeździe do Masady czy innych turystycznych miejsc widzi autobus to na bok, wchodzi do środka, sprawdza kto tu jej wygląda na terrorystę a samochodem podjeżdżasz, uśmiechasz się i jedziesz. Drogi spoko, policji na drogach prawie nie ma, fakt od groma fotoradarów ale widocznych z dużej odległości i oznaczonych. Generalnie polecam jazdę samochodem. Odradzam jedynie wyjazd z Tel Avivu do Jerozolimy między 7:30 a 9:00, wtedy są spore korki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#187 PostWysłany: 10 Lis 2018 11:34 

Rejestracja: 27 Sie 2014
Posty: 198
Słuchajcie, mam pytanie. Z jakiego miejsca odjeżdżają autobusy z Tel Awiwu do Jerozolimy?

Z Tel Awiw Merkaz czy z ha-Hagana? czy jeszcze z innego miejscu? I czy to prawda że Jerozolimy lepiej jechać busem niż pociagiem, bo szybciej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#188 PostWysłany: 10 Lis 2018 12:15 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Z obu dworców - Central Bus Station na południu miasta, blisko Ha-Hagana i z Arlozorov tuż koło stacji Savidor. Z obu miejsc autobusy są co chwilę i kosztują tyle samo albo prawie tyle samo, więc nie ma różnicy z którego jedziesz.
Pociągów z Tel Avivu do Jerozolimy na razie nie ma bezpośrednich - jest albo stara widokowa, ale niemiłosiernie powolna linia z przesiadką w Bet Shemesh i dojeżdżająca na dworzec Malha w Jerozolimie, na dość odległych przedmieściach, albo trzeba się dostać na lotnisko i z lotniska pojechać szybkim pociągiem (licząc na to, że się nie zepsuje, bo jest dość awaryjny). Szybki pociąg ma docelowo kursować między Tel Avivem a Jerozolimą, ale to jeszcze śpiewka przyszłości.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#189 PostWysłany: 10 Lis 2018 13:13 

Rejestracja: 27 Sty 2012
Posty: 325
niebieski
Jeśli uznamy przejazd między lotniskiem w Tel Avivie a Jerozolimą za transport lokalny to tak, jest bezpośredni pociąg, bez przesiadek, niecałe pół godziny jazdy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#190 PostWysłany: 22 Lis 2018 09:59 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 8
Gdzie jest kasa biletowa na pociąg do Jerozolimy na lotnisku Ben Gurion ?
Rozumiem, że w kasie muszę kupić kartę Rav Kav + bilet + miejscówkę i to kosztuje 17 NIS + doładowanie karty np. za 30 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#191 PostWysłany: 22 Lis 2018 13:04 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Miejscówki już podobno nie trzeba mieć. Wystarczy jak doładujesz kartę na 30 szekli, dostajesz wtedy 37.5 i z tej kwoty są ściągane ceny biletów.
Co do kasy, to przypuszczam, że jest standardowo gdzieś koło wejścia na dworzec (nie byłem tam po uruchomieniu szybkiej kolei). Kartę Rav Kav możesz kupić i doładować też w Public Transportation Information Center w hali przylotów, powinien ci się rzucić w oczy wyraźny zielony szyld.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#192 PostWysłany: 22 Lis 2018 13:32 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
meczko napisał(a):
>>> Czy czegoś nie przegapiłam - tzn czy jest opcja biletu całodziennego tak, aby obskoczy z Jerozolimy Masadę, Ein Bokek i wrócić do Jerozolimy?

Nie przerabiałem tego samodzielnie, ale chyba nie - na stronie http://www.egged.co.il/Article-801,1427 ... -Pass.aspx najdalszy bilet dzienny z Jerozolimy sięga do Ein Gedi, ale już nie do Masady, która jest w innej strefie.


I żeby było śmieszniej, to coś takiego musi być, mimo że nie jest wymienione w cennikach. Jak wsiedliśmy w 486 w Jerozolimie i chcieliśmy kupić bilety jednorazowe po 37,5 NIS, to kierowca zapytał nas czy jeszcze dziś wracamy, po czym stwierdził "I give you VERY GOOD DEAL" i sprzedał nam dwie karty z kontraktami całodniowymi za 40 NIS + 5 NIS za kartę, czyli 45 od osoby. Na tych kartach pojechaliśmy do Ein Bokek, wróciliśmy do Jerozolimy, i jeszcze jeździliśmy do wieczora tramwajami. Później szukaliśmy w necie, ale nigdzie nie znaleźliśmy takiego pakietu i tak naprawdę to nie wiemy, co nam sprzedał, ale liczy się że działało :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#193 PostWysłany: 08 Sty 2019 21:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2017
Posty: 343
Faktycznie dziwne. Normalny Rav Kav daje +20% bonusu, imienny (studencki) +30%. Też nigdy nie słyszałem o takim deal'u :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#194 PostWysłany: 10 Sty 2019 00:05 

Rejestracja: 12 Gru 2014
Posty: 328
srebrny
Ale to żaden szczególny deal, tylko normalna taryfa opisana dokładnie np. na stronie izraelskich kolei.
Generalnie w Izraelu są 4 "metropolie" - Tel Aviv, Jerozolima, Hajfa i Beer Sheva, każda z nich z okolicami. Dobowy bilet obejmujący nielimitowane przejazdy pociągami, prawie wszystkimi liniami autobusowymi (w tym największą - egged), tramwajami w Jerozolimie i dwoma kolejkami w Hajfie na dwie z tych metropolii kosztuje 40 szekli. Taki właśnie bilet kupił kojot_lubin na Tel Aviv i Hajfę (która obejmuje również Akkrę) oraz Arcon na Jerozolimę i Beer Sheve (która obejmuje również Ein Bokek).
Ot i cała tajemnica dealu ;)
Swoją drogą są to chyba najlepsze oferty dotyczące publicznego transportu w drogim Izraelu. Dodam tylko, że dzienny bilet na wszystkie metropolie kosztuje 60 szekli. Kupiłem taki kilka dni temu i jechałem nim najpierw tramwajem w Jerozolimie, potem autobusem z Jerozolimy do Tel Aviv, potem pociągiem z Tel Aviv do Hajfy, w Hajfie komunikacją miejską, w tym kolejką, potem pociągiem do Akkry, a na koniec jeszcze wróciłem z Akkry pociągiem na lotnisko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#195 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:33 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
im dłużej czytam, tym więcej pytań się pojawia: czy jest szansa wydostania się z Jerozolimy do Tel Awiwu w piątek po 17? Jaki byłby koszt?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#196 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:46 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Jest, szerutem, czyli minibusem odjeżdżającym jak zbierze się komplet pasażerów. Na pewno odjeżdżają z arabskiego dworca przed Bramą Damasceńską (widziałem je tam 2 tygodnie temu), na 90% też sprzed Central Bus Station na Jaffa Road (tam widziałem 4 lata temu, teraz nie sprawdzałem). 4 lata temu płaciłem 25 szekli, teraz obstawiałbym podobną cenę albo minimalnie więcej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#197 PostWysłany: 16 Sty 2019 22:56 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 16 794
ok, znalazłam ceny dwukrotnie wyższe, więc to dobra informacja, dzięki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#198 PostWysłany: 16 Sty 2019 23:16 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1444
złoty
Dla uniknięcia nieporozumień - mam na myśli szeruty do Tel Awiwu do miasta, a nie na lotnisko.
Szeruty na lotnisko Ben Guriona kosztują 67 szekli i trzeba je zamiawiać dzień wcześniej, ale odbierają pasażerów z umówionego miejsca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#199 PostWysłany: 17 Sty 2019 19:42 

Rejestracja: 07 Sie 2017
Posty: 29
Kod:
Czy jadąc komunikacją miejską z lotniska Ben Gurion w piątek do centrum Tel Avivu [b]trzema[/b] autobusami muszę kupić 3 jednorazowe bilety, czy mają jakieś czasówki? Przejazd ok 1h15min niestety pociąg wówczas nie kursuje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#200 PostWysłany: 17 Sty 2019 19:47 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Nie ma czasowek jesli nie masz ich karty miejskiej. 3 jednorazowe


http://www.dan.co.il/Eng/pages/1387.aspx
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
criss195 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 342 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 18  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group