Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 14 Wrz 2018 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Nocuję blisko dworca. Generalnie nie nastawiam się na intensywne zwiedzanie, bo na pewno tu jeszcze wrócę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#362 PostWysłany: 14 Wrz 2018 19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Chyba nikt nie wrzucił najważniejszej informacji - bulwary służą do picia alkoholu w plenerze, weź sobie jakieś piwko i idź tam wieczorem. Łazienki proponuję przełożyć na niedzielę, o 12.00 masz Koncert Chopinowski (koncerty-chopinowskie.pl). Z atrakcji popularnych jest jeszcze hala Koszyki - możesz tam coś zjeść i poczuć klimat modnej Warszawy. I tu dochodzimy do jedzenia - odwiedź kultowe na tym forum Pyzy, Flaki, Gorące. Z ciekawych muzeów masz jeszcze Polin, np. jakby padało. A jakbyś chciał pozwiedzać Stare Miasto z przewodnikiem to polecam Free Walking Tour (po angielsku) - freewalkingtour.com/warsaw.
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#363 PostWysłany: 14 Wrz 2018 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2016
Posty: 66
Loty: 70
Kilometry: 93 616
Ewentualnie jakbyś w sobotę w godzinach 12-14 znalazł się w okolicach starówki to możesz pójść na koncert organowy, o 12 w kościele św. Anny i o 14 w Archikatedrze. Bilet kosztuje 15zł, a koncert trwa 30 minut, ale moim zdaniem warto (w programie np Bach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 15 Wrz 2018 00:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Czy polecacie Ice Club w Wa-wie?

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/ ... id,tm.html

Mysle, ze dla milosnikow zimnych klimatow moze byc ciekawa atrakcja.
Moze troche dziwne, ale dowiedzialem sie w ten weekend od jednego barmana w Tiranie. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#365 PostWysłany: 15 Wrz 2018 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
mzukowski napisał(a):
Chyba nikt nie wrzucił najważniejszej informacji - bulwary służą do picia alkoholu w plenerze,

Serio uważasz, że alkohol jest tak ważny? :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#366 PostWysłany: 15 Wrz 2018 08:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@klonowiec nie wiem czemu atakujesz @mzukowski, po prostu napisał do czego służą bulwary i napisał prawdę.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#367 PostWysłany: 15 Wrz 2018 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2013
Posty: 657
niebieski
Dokładnie, nie miałem złych intencji. Po prostu bulwary z racji tego, że można tam legalnie spożywać alkohol, są głównym miejscem wieczornych spotkań. I skomentowałem Twój plan. Jeśli wybierasz się na bulwary to pójdź wieczorem bo w dzień to tylko betonowe schody nad rzeką, a wieczorem zobaczysz klimat miasta. Takiej samej rekomendacji udzieliłem w przypadku kultury nieco wyższej, tj. Łazienek i muzyki Chopina. Chociaż Chopin to też wódka:(
_________________
Flightoholic.com
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#368 PostWysłany: 15 Wrz 2018 13:00 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Ice Club w Warszawie od dawna nie działa.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc uważa post za pomocny.
 
      
#369 PostWysłany: 15 Wrz 2018 21:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
eskie napisał(a):
około 40.000 pomordowanych w "rzezi Woli", więc jest szansa, że będziesz stąpał po nieodkrytych grobach z okresu Powstania Warszawskiego.
Chodząc po niemal całej Warszawie chodzisz miejscach kaźni i pewnie setkach takich nieodkrytych grobów zarówno z czasów wojny jak i z czasów po jej zakończeniu więc nie wyjeżdżaj z takimi tekstami. A ludzie ginęli nie tylko w tym miejscu ale na całej Woli. Zadałem konkretne pytanie co jest takiego szczególnego W TYM miejscu. Na szczęście @Sareth4 i @Japonka76 napisali co tam jest. Atrakcja żadna. Pobliskie Muzeum Powstania warszawskiego już taką atrakcją niewątpliwą jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#370 PostWysłany: 16 Wrz 2018 08:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
eskie napisał(a):
@klonowiec nie wiem czemu atakujesz @mzukowski, po prostu napisał do czego służą bulwary i napisał prawdę.

W moim pytaniu nie widzę nic, co by można uznać za "element ataku". Po prostu zapala mi się lampka zawsze wtedy, gdy widzę tekst mogący brzmieć jako pochwała pijaństwa itd. W tym przypadku tak nie jest, także pis, not war ;)

Niebawem przetestuję ten plan zwiedzania i dam znać, jak poszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 26 Wrz 2018 13:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Ostatecznie tak wyglądało moje zwiedzanie.

Piątek
- ul. Chmielna (jest tu fajna cukiernia z pączkami ;) )+ Krakowskie Przedmieście nocą
- pokaz fontann (fajne, ale bez szału)

Sobota
- Muzeum Powstania Warszawskiego (minimum 3-4 godziny)
- obiad
- Łazienki Królewskie (minimum 2 godziny)
- Cyrk Wielki (Sejm)
- Plac 3 Krzyży
- odpoczynek w apartamencie
- spacer na Krakowskie Przedmieście

Niedziela
- Ogród Saski + Grób Nieznanego Żołnierza
- Krakowskie Przedmieście za dnia
- taras widokowy przy kościele św. Anny (warto!)
- pomnik Małego Powstańca
- plac Krasińskich (tam, gdzie przemawiał prezydent Trump)
- rynek Nowego Miasta
- park fontann za dnia
- rynek Starego Miasta
- obiad
- w oczekiwaniu na pociąg podziwianie okolicznych wieżowców

Generalnie jestem bardzo zadowolony. Wykorzystując bilet weekendowy ZTM konkretnie podszkoliłem się z topografii Warszawy :)
Moje uwagi:
- pod Muzeum Powstania Warszawskiego byłem około 9:30, byłem 2 w kolejce, potem kolejka urosła
- Łazienki Królewskie REWELACJA !!!!!!!!!! Na pewno tu jeszcze wrócę i dodatkowo pozwiedzam te pałace od środka
- na tej starówce to co właściwie jest ciekawego do roboty? spodziewałem się czegoś więcej
- podoba mi się klimat tego miasta
- apartament blisko dworca to naprawdę CHOLERNIE wygodna opcja

Kolejnym razem chcę "zrobić":
- Pałac Kultury i Nauki za dnia
- Łazienki Królewskie
- Centrum Nauki Kopernik (osoba dorosła będzie tu miała co do roboty, czy to raczej dla dzieciarni?)
- Muzeum Chopina
- Muzeum Kolejnictwa
- opcje wymienione w poprzednich postach

Generalnie plan zwiedzania zależy od pory roku. Gdyby nie zachód słońca, to "zrobiłbym" jeszcze taras widokowy na Pałacu KiN.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#372 PostWysłany: 26 Wrz 2018 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
@klonowiec jak Ci się uda to zapraszamy do Warszawy w listopadzie - wtedy przez cały miesiąc wstępy do Pałacu na Wyspie w Łazienkach oraz do Pałacu w Wilanowie i do Zamku Królewskiego są bezpłatne.
klonowiec napisał(a):
- Centrum Nauki Kopernik (osoba dorosła będzie tu miała co do roboty, czy to raczej dla dzieciarni?)

Jak najbardziej tak :D Oczywiście nie wszystkie aranżacje i eksperymenty zainteresują dorosłego, ale na pewno znajdziesz fajne rzeczy. Ja tam była już dobre kilka lat temu i byłam bardzo zadowolona, a Centrum cały czas się rozwija. I jest też tam planetarium - pokazy są różne i dla dzieci i dla dorosłych.
I bardzo polecam odwiedzić Muzeum Warszawy przy Rynku Starego Miasta oraz dla równowagi Muzeum Pragi przy Targowej. A potem koniecznie wstąp na rewelacyjne i kultowe na forum "Pyzy, Flaki Gorące" :!:
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
#373 PostWysłany: 26 Wrz 2018 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Łazienki Królewskie w jesiennych barwach :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 27 Wrz 2018 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Czy w łazienkach dalej rządzą mietki w mundurkach, którzy przeganiają ludzi z trawników, których nie ma? :lol:
viewtopic.php?p=783979#p783979
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#375 PostWysłany: 27 Wrz 2018 20:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
12 października odbędzie się 9 edycja nocy w Instytucie Lotnictwa, więcej informacji oraz lista atrakcji na stronie:
http://nocwinstytucielotnictwa.pl/atrakcje/

@cypel Byłam w łazienkach ze 4-5 razy w ciągu tego lata i jakoś nie natrafiłam na ponurych panów szanujących zieleń, której nie ma.
Góra
 Profil Relacje PM off
trocha uważa post za pomocny.
 
      
#376 PostWysłany: 27 Wrz 2018 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
@Cicha_Woda zazdroszczę i gratuluję.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#377 PostWysłany: 30 Wrz 2018 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Odnośnie pałaców w Łazienkach, czy trzeba tam zakładać te muzealne kapcie, czy można w zwykłych butach? Tak z ciekawości pytam 8-)

Pomyślałem jeszcze, że będąc w Warszawie warto "zrobić" Muzeum Narodowe choćby dla "Bitwy pod Grunwaldem" . Godzina w sumie wystarczy na to muzeum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#378 PostWysłany: 01 Paź 2018 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
klonowiec napisał(a):
Odnośnie pałaców w Łazienkach, czy trzeba tam zakładać te muzealne kapcie, czy można w zwykłych butach?

W Pałacu na Wsypie w Łazienkach oraz w innych budynkach (starej Oranżerii, pałacyku Myślewickim) nie ma już kapci i darmowego froterowania podłogi przez zwiedzających :D
A co do Muzeum Narodowego to w godzinę raczej się nie da go zrobić ;) Oprócz Bitwy pod Grunwaldem jest tam klasyczna galeria malarstwa polskiego, galeria malarstwa współczesnego, galeria sztuki użytkowej, galeria średniowieczna i archeologiczna galeria Faras z nubijską sztuką chrześcijańską. Galeria starożytna przechodzi ponowną aranżację i jeszcze przez rok będzie zamknięta. Kiedyś był jeszcze osobny gabinet numizmatyczny, ale nie wiem czy teraz jest udostępniany do zwiedzania. I oczywiście są wystawy czasowe. Przez godzinę to naprawdę trzeba by biegać po salach i piętrach. Oczywiście jest to fajna opcja jako zajawka. A jeśli faktycznie możesz w planie dnia wygospodarować tylko godzinę to ja bym polecała skupić się na galerii XIX wieku, z Bitwą pod Grunwaldem i innymi obrazami Matejki, Siemiradzkiego, Chełmońskiego, Gierymskiego, Kossaka, Malczewskiego i innych.
Góra
 Profil Relacje PM off
sko1czek lubi ten post.
 
      
#379 PostWysłany: 01 Paź 2018 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Mnie tam od wczoraj Warszawa będzie kojarzyć się z truchtającymi resztkami sił starszymi panami w rajtkach, tonami papierowych kubków na ulicy i zmarnowaną cenną godziną czasu w jakichś bocznych uliczkach zablokowanych przez parkujące wszędzie auta i autobusy (chociaż optymista by powiedział "oglądałem przejazdem ogród i Pałac Krasińskich....). A to z racji jakiegoś maratonu czy cuś...
Nie wiem czy bulwary służą do picia alkoholu, ale gdyby ktoś bystry wymyślił, że nadają się bardziej na zrobienie fajnej trasy maratonu, niż centrum, czy Muranów itp, to naprawdę byłby przyjemniej i dla biegających i dla niebiegających. A kubki by sie potem odłowiło z Wisły w siatkę (albo wyzbierało we Włocławku na tamie...)
Pomijam, że później truchacze nadrabiali na A2, co oczywiście zaskutkowało multidzwonem i kolejne pół godziny w plecy...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#380 PostWysłany: 02 Paź 2018 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 610
Kilometry: 971 478
srebrny
@BrunoJ
my tak mamy na co dzień. Nie tylko PZU Maraton. Na wiosnę Warsaw Orlen Marathon. Do tego dodaj przejazdy i pobyty delegacji oficjalnych, premierów, prezydentów, królów itp. w Stolicy. Prezydent USA życzy sobie mieszkać w Mariottcie w Alejach Jerozolimskich a nie w jakimś ogrodzonym drutem kolczastym ośrodku na zadupiu. Dorzuć cotygodniowe marsze, parady, protesty, które odbywają zwykle w centrum. Aha, jeszcze imprezki rowerowe, masy krytyczne. Do tego samochodowe Kryterium Asów na Karowej, dla niepoznaki nazwane rajdem Barbórki, skutecznie zasmradzające raz do roku skarpę warszawską i okolice na wysokości Bristolu.
Tak mówiąc szczerze to biegacze najmniej mi przeszkadzają. Nie smrodzą i nie hałasują. Doceniam, jeśli cel jest charytatywny, tak jak w przypadku PZU Maratonu. Gromadzą sporą liczbę aktywnych uczestników - amatorów w różnym wieku - rzeczonych pań i panów w rajtkach, nie tylko profesjonalistów. Organizacja maratonu poza drogami publicznymi nie jest możliwa, bo jak pewnie wiesz, trasa maratonu liczy ponad 40 km. O takich imprezach dowiadujemy się z wyprzedzeniem, szczegółowe info o zamknięciu ulic bardzo łatwo znaleźć na stronie organizatora czy w mediach. Nie wjeżdżam do centrum albo wjeżdżam wtedy rowerem. Poza tym biegi organizuje się w dni wolne, w odróżnieniu od np. wizyt państwowych czy wielu marszów "za" oraz "przeciw".
W Warszawie jeszcze nie wszyscy dorobili się samochodu, ba, nie wszyscy mają prawo jazdy. Nie wszyscy, którzy mają samochód, poruszają się nim po centrum, bo jazda po centrum bywa kłopotliwa, męcząca i czasochłonna a parkowanie kosztowne.
Ot, tak mamy.
A przyjezdnym współczuję ale umiarkowanie ;), mogą przemęczyć się od czasu do czasu :) .
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 504 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 26  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group