Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 10 Wrz 2018 22:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
Czytam, czytam i zastanawiam się czy tylko Alamo oferuje ten wybór aut na parkingu. Mam rezerwację w Dollar, ale chyba zmienię i ciut dopłacę za to Alamo skoro tak taki cud, miód, malina :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#22 PostWysłany: 10 Wrz 2018 22:58 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Wypożyczałem w Alamo, Dollar, Thrifty, Budget - wszędzie był wybór aut. Chyba bardziej zależy to od lokalizacji wypożyczalni i panujących tam reguł, a nie od generalnych zasad.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 10 Wrz 2018 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
U mnie chodzi o LAX. O tym, że w Alamo jest tam wybór znalazłem informację, o Dollar póki co nie znalazłem w żadną stroną czyli ani nie potwierdzono ani nie zaprzeczono.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 10 Wrz 2018 23:06 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Zadzwoń i zapytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@dziabulek
Dopłać do Alamo, nie będziesz żałował a głowę będziesz miał spokojną.
Nie spotkałem się jeszcze z żadną lokalizacją Alamo w USA w której nie można było samemu wybrać samochodu za to np. w Budget - bodajże w Orlando - musisz wziąć to co Ci podstawią.
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:49 

Rejestracja: 17 Paź 2013
Posty: 149
wybor aut zalezy oczywiscie od lokalizacji wypozyczalni. Wiadomo, ze przy lotniskach wybor aut bedzie najwiekszy, natomiast jak sie ktos zdecyduje nad odbior auta w innej lokalizacji, np gdzies w malym biurze w miescie, to wtedy wyglada to troche inaczej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 11 Wrz 2018 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@monroe tak właśnie zrobiłem i biorąc pod uwagę wszystkie za i przeciw dopłaciłem do Alamo. Swoją drogą na tydzień przed wynajmem jest sporo taniej niż było np 10 tygodni temu. Także opłaca się śledzić ceny na bieżąco.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 11 Wrz 2018 21:41 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
Rok temu, wypożyczałem auto na LAX, z Alamo, nie miałem wyboru, tylko przy okienku wskazali mi konkretne auto. Też wcześniej czytałem że wybiera się samemu i byłem lekko zdziwiony gdyż dostałem model którego bardzo nie chciałem. Wróciłem do okienka i poprosiłem o inne auto, wyższej klasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 11 Wrz 2018 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@Łukasz__ nie ładnie tak urywać historię w połowie, powinno być poprosiłem .... dostałem, nie dostałem, kazali dopłacić.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Wrz 2018 02:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Łukasz__ napisał(a):
Rok temu, wypożyczałem auto na LAX, z Alamo, nie miałem wyboru, tylko przy okienku wskazali mi konkretne auto. Też wcześniej czytałem że wybiera się samemu i byłem lekko zdziwiony gdyż dostałem model którego bardzo nie chciałem. Wróciłem do okienka i poprosiłem o inne auto, wyższej klasy.


Pierwsze słyszę. Z całym szacunkiem, obawiam się, że czegoś nie zrozumiałeś albo zarezerwowałeś klasę samochodu w której została im np. tylko jedna sztuka (chociażby 9-osobowy Van).
Wypożyczałem samochody w Alamo na dużo mniejszych od LAX lotniskach w USA (a co za tym idzie w stosunkowo małych oddziałach Alamo) i zawsze miałem wybór przynajmniej kilku samochodów.
Zresztą dyskusja na flyertalk dotycząca Alamo w lokalizacji LAX potwierdza, że wybierasz sam samochody.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 12 Wrz 2018 08:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Odbieramy auto w Alamo LAX w przyszłym tygodniu, zrobiłem już check-in online. Na potwierdzeniu, które dostałem jest info żeby udać się na plac, wybrać auto i przy wyjeździe pokazać prawko + kartę kredytową. Nie ma więc szans na to, że wcisną nam jakieś auto tym bardziej że pomijamy okienko z człowiekiem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Wrz 2018 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 1616
Loty: 165
Kilometry: 329 540
niebieski
@Oszukani też odbieram w przyszłym tygodniu, dokładnie w czwartek:) Co prawda nie robiłem check in online, rezeracja przez rentalcars, i szczerze mówiąc nawet nie wiedziałem, że coś takiego zrobić można. No chyba, że dotyczy to tylko aut rezerwowanych przez ich stronę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 12 Wrz 2018 14:28 

Rejestracja: 29 Lut 2016
Posty: 9
@dziabulek nie wiem jak w rentalcars ale w economycarrentals dostałem potwierdzenie rezerwacji mailowo w którym znajduje się numer rezerwacji, ten nr wpisuje się na stronie alamo i tam można zrobić sobie check-in online.
https://www.alamo.com/en_US/car-rental/reservation/reservationSearch.html
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 12 Wrz 2018 19:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
@dziabulek spróbuj numer rezerwacji wprowadzić na stronie Alamo i zrobić check-in. Trzeba podać dane karty kredytowej (robią preautoryzację na 1 USD) + dane prawka. Po wszystkim dostajesz instrukcję "skip the counter" i idziesz prosto na plac. Przy wyjeździ obsługa ma sprawdzać prawko, kk i auto, którym wyjeżdżasz :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 13 Wrz 2018 00:59 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
@monroe
Też myślałem że będę sam wybierał auto a było tak jak napisałem. A dokładnie to wyglądało to tak że miałem rezerwacje przez rentalcars auto segmentu Full SUV ( Chevrolet Tahoe lub podobny ) I w sumie chciałem dostać Tahoe .
Przy okienku podpisałem wszystkie dokumenty i dostałem kartkę z wpisanym modelem FORD, kluczyki odebrałem od dziewczyn przy wejściu na parking (parking zewnętrzny, zaraz na wprost od wyjścia z budynku gdzie załatwia się formalności )
Już wcześniej modliłem się by nie dostać Forda Expedition, a jak go otworzyłem i zobaczyłem że jest w słabym stanie, z dość dużym przebiegiem i bez skóry to naprawdę się wkurzyłem. Obok stały chyba jeszcze ze 4 sztuki takich samych. Ale przed parkingiem zobaczyłem piękne Infiniti QX80 :D Szybki powrót do okienka, negocjacja, po chwili wychodzę z karteczką z napisem Infiniti, idę do tych samych dziewczyn oddaje klucze od Forda i dostaje od QX80. Auto prawie nówka, przebieg coś ok 6 tyś mil. Straciłem trochę kasy ale jeździło się mega wygodnie.
Tak to wyglądało w moim przypadku .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 16 Wrz 2018 13:14 

Rejestracja: 26 Cze 2012
Posty: 1085
Loty: 155
Kilometry: 370 915
srebrny
@Lukasz - brzmii to nieco dziwnie, jesteś pewien że to było Alamo?. Pożyczałem w LAX kilka razy z Alamo i Budget. W Budget faktycznie wskazują konkretny samochód. Natomisat w Alamo LAX jest kilka alejek pod dachem, z samochodami danej klasy. W popularnych klasach do wyboru jest co najmniej kilkanaście pojazdów. Nie wiem dlaczego musiałeś oddawać gdzieś kluczyki, skoro samochody stoją standardowo z kluczykami w stacyjce. Być może miałeś jakieś specjalne warunki wynajmu, bo normalnie alejki z samochodami są od południowej strony na lewo od biura.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 16 Wrz 2018 13:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Też mi się wydaje to dziwne. Dzisiaj odnalazłem na potwierdzeniu zapis

Załącznik:
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG [ 4.81 KiB | Obejrzany 1398 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dziabulek lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 21 Wrz 2018 23:01 

Rejestracja: 14 Paź 2016
Posty: 43
Załącznik:
alamo.jpg
alamo.jpg [ 494.03 KiB | Obejrzany 1327 razy ]

Nie chce mi się szukać papierków ale tak było. W załączniku zaznaczyłem na czerwono gdzie stał Ford którego chcieli mi dać, i na niebiesko gdzie stało QX80.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Wrz 2018 15:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Wypożyczałem już kilka aut w Stanach, ale sytuacja z tego tygodnia była dla mnie nauczką:

Oddawałem we wtorek auto w Seattle, Alamo. Zawsze biorę auto z opcją zwrotu paliwa z taką samą ilością, najczęściej full to full. Tym razem auto było zatankowane tak na 5/6 baku, brakowało może 2-3 galonów do pełna (7-9$). Auto oddałem więc z takim samym stanem. Nie zwróciłem uwagi na otrzymany rachunek, bo trzeba było biec na samolot. W trakcie oczekiwania na kontrole, sprawdziłem wydruk, okazało sie, ze pracownik doliczył 32$ za Refueling charge. Napisałem reklamacje, w ciągu 15 min sprawa została wyjaśniona, choć trzeba przyznać, że zrobili to grzecznościowo, ponieważ nie miałem jak udowodnić stanu w jakim otrzymałem pojazd.

Wniosek : odbierając samochód, jeśli nie ma pełnego baku, zwróćcie uwagę czy jest to zanotowane w kontrakcie. Niby taka prosta rzecz, ale w ferworze odbierania auta i chęci jak najszybszego wyruszenia w trasę, można się zamotać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Wrz 2018 17:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
mikuś napisał(a):
Wniosek : odbierając samochód, jeśli nie ma pełnego baku, zwróćcie uwagę czy jest to zanotowane w kontrakcie.

Dotyczy wiekszosci wypozyczalni na swiecie, ale dzieki za przypomnienie ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 166 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group