Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 21 Wrz 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
czy któryś z Was ma osobiste lub zasłyszane doświadczenia w zakresie rozpoznawalności goldów *A w Air New Zealend? Niewykluczone, że coś zupełnie przeinaczam, ale gdzieś obiło mi się o uszy, że niekoniecznie można liczyć tam na wszystkie przysługujące korzyści. Chodzi mi zwłaszcza o dostęp do saloniku i wybór miejsc. Jakie są Wasze doświadczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 21 Wrz 2018 18:03 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Co do wyboru miejsc - to nie ma żadnej polityki ogólno-sojuszowej w tym zakresie i nie jest objęta żadnym konkretnym przywilejem gwarantowanym dla statusu - oparta jest więc o oficjalne lub nieoficjalne możliwości dawane (lub nie) przez konkretne linie.

Wejście do poczekalni jest objęte przywilejem, więc zasadniczo gwarantowane jeśli na danym lotnisku jest dostępna poczekalnia oznaczona jako *G - z zastrzeżeniem wyjątków np. w UA. Sprawdź stronę ANZ na temat szczegółów ich polityki wstępów do poczekalni.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
BusinessClass uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 21 Wrz 2018 18:39 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Do saloniku wejdziesz (z tym że z doniesień na FT podobno nie tolerują wachlowania kartami, więc raczej mile naliczane tam gdzie *G)
Z bagażem mają taką samą politykę jak LH, czyli jak nie masz podróży na łączonym bilecie z inną linią SA, to nie przysługuje.
Z *G nie ma dostępu do lepszych miejsc po zakupie, nie wiem jak przy check-in.
Priority boarding przysługuje - o ile będą w ogóle egzekwować kolejność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 21 Wrz 2018 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Dzięki!
Czyli jednak coś tam dobrze kojarzyłem, co akurat w tym wypadku nie do końca mnie nie cieszy z uwagi na ten wybór miejsc (na czym dość mocno by mi zależało). Interesuje mnie lot AKL-RAR oraz RAR-SYD, które mają ponad 5 godzin, więc exit row byłby baaaardzo mile widziany (przy moich długaśnych nogach). No chyba, że okaże się tak, jak w TAP, że niby wcześniej exit row nie są dostępne, a potem magicznie się pojawiają dla goldów (jak w moim wypadku, w trakcie oczekiwania na oddanie bagażu).
Ważne, że z salonikiem nie robią problemu, bo byłoby gdzieniegdzie trochę czekania, a wtedy salonik zbawienny :)
A co do bagażu, to jest ok, bo zapomniałem, że przy locie za mile (a o taki w tym wypadku chodzi) 1 szt. jest przecież wliczona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Wrz 2018 19:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Wejście do saloniku jak najbardziej przysługuje. Miejsce ze *G możesz wybrać w przedniej części samolotu, oznaczone jako Frequent Flyer (+2 cm na nogi). Exit row pokazuje 40 GBP ow.
edit: 40 gbp za 2 pax.

Załączniki:
Screen Shot 2018-09-21 at 19.06.59.png
Screen Shot 2018-09-21 at 19.06.59.png [ 141.57 KiB | Obejrzany 2624 razy ]


Ostatnio edytowany przez Blackall, 21 Wrz 2018 19:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 21 Wrz 2018 19:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Również dziękuję - cenna informacja :)
Czy to jest podgląd ze strony NZ? Czyżbyś też akurat brał taki lot, jak mnie interesuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 21 Wrz 2018 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
To zrzut z zarządzania rezerwacją, lot dokładnie ten o który pytasz.
Jedna rzecz do poprawy - 40 funtów to cena za 2 pax, więc jest taniej, niż napisałem ;)
Ale myślę, że na check-in jest standardowo szansa na exit row, o ile będzie wolny.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 21 Wrz 2018 19:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
no to brzmi zachęcająco :)
Kombinuję dalej...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 21 Wrz 2018 19:34 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Na pewno są wszystkie przywileje golda i jak pisali poprzednicy wybór miejsc z przodu.
W AKL dodatkowo jest check in dla statutowych w osobnym pomieszczeniu, skąd windą wjeżdza się do fast tracka.
Jedynie jak latasz po Nowej Zelandii to może być problem z salonikami na mniejszych lotniskach, ale dlatego że ich nie ma.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Lis 2018 16:26 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 144
-- 22 Lis 2018 16:26 --

SPLDER napisał(a):
Do saloniku wejdziesz (z tym że z doniesień na FT podobno nie tolerują wachlowania kartami, więc raczej mile naliczane tam gdzie *G)
Z bagażem mają taką samą politykę jak LH, czyli jak nie masz podróży na łączonym bilecie z inną linią SA, to nie przysługuje.
Z *G nie ma dostępu do lepszych miejsc po zakupie, nie wiem jak przy check-in.
Priority boarding przysługuje - o ile będą w ogóle egzekwować kolejność.



A czy w praktyce gdzieś udaje się zaliczy mile do innego proglamu niż karta *G?

-- 22 Lis 2018 16:26 --

grzesiek090 napisał(a):
SPLDER napisał(a):
Do saloniku wejdziesz (z tym że z doniesień na FT podobno nie tolerują wachlowania kartami, więc raczej mile naliczane tam gdzie *G)
Z bagażem mają taką samą politykę jak LH, czyli jak nie masz podróży na łączonym bilecie z inną linią SA, to nie przysługuje.
Z *G nie ma dostępu do lepszych miejsc po zakupie, nie wiem jak przy check-in.
Priority boarding przysługuje - o ile będą w ogóle egzekwować kolejność.



A czy w praktyce gdzieś udaje się zaliczy mile do innego proglamu niż karta *G?

Nie mówię oczywiście o salonikach w NZ
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Lis 2018 16:41 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
W zdecydowanej większości linii można wpisać do rezerwacji inną kartę (albo nie podawać jej wcale) a do saloniku wejść okazując plastik *G. W NZ podobno się nie da, ale w marcu przetestuje, bo mam przelot w klasie rezerwacyjnej która daje mile tylko w NZ i UA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 01 Gru 2018 18:32 

Rejestracja: 01 Sty 2014
Posty: 389
niebieski
SPLDER napisał(a):
W zdecydowanej większości linii można wpisać do rezerwacji inną kartę (albo nie podawać jej wcale) a do saloniku wejść okazując plastik *G. W NZ podobno się nie da, ale w marcu przetestuje, bo mam przelot w klasie rezerwacyjnej która daje mile tylko w NZ i UA.


Możesz wbić do rezerwacji kartę programu w którym masz golda. Po tym jak nie naliczy mil robisz retroclaim do MileagePlus/Airpoints i po sprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Gru 2018 18:39 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Podobno ta metoda nie działa w NZ (w przeciwieństwie do LH).
Wg doniesień wyświetla się komunikat, że lot został już zaliczony do innego FFP (a że dawał 0 mil to nie ma znaczenia).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bazx lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group