Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Uniwersalny poradnik o prawach pasażera - nieaktualny, obecnie ULC nic nie da

http://www.fly4free.pl/uniwersalny-pora ... -pasazera/

Wizzair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
wizzair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,106445

Ryanair - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,68109

Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312

Uszkodzony/ zaginiony/ opóźniony. bagaż
uszkodzony-zaginiony-opozniony-bagaz,228,21597

Historia lotów z flightradar
historia-lotu-na-flightradar,18,8917

Czy odszkodowanie za lot przysługuje?
UE-UE przysługuje
UE-NONUE przysługuje
NONUE-UE przewoźnik unijny (przynajmniej jeden odcinek) przysługuje
NONUE-UE przewoźnik pozaunijny nie przysługuje


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 472  Następna
Autor Wiadomość
#5581 PostWysłany: 13 Wrz 2018 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Marco Manno napisał(a):
Ma ktoś informacje odnośnie FB 6234 Y? 2 września, ile był opóźniony i przyczyna ? :)



Przyczyny nikt ci nie poda. Poniżej masz godziny lotu.

Image
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
Marco Manno uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#5582 PostWysłany: 13 Wrz 2018 10:35 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
lendziro napisał(a):
Jakiś czas temu lecialem LOTem lot krajowy na którym przewozilem rower. Byl on osobno dokupowany jako bagaż specjalny. Niestety zapłaciłem za niego więcej niż w oficjalnym cenniku na stronie gdyz akurat zmieniły sie ceny. Na stronie lot.pl nie zmienili cen. Na ten fakt złożyłem reklamacje która od półtora miesiąca nie została rozpatrzona mimo moich ponaglen. Czy taka sprawa zajmuje sie również ULC i btrzeba do nich pisać?

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

ile sobie teraz licza za rower? bo widze ze na lot jest za 100
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5583 PostWysłany: 13 Wrz 2018 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2011
Posty: 1432
Loty: 39
Kilometry: 45 226
niebieski
https://www.lot.com/pl/pl/sprzet-sportowy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5584 PostWysłany: 14 Wrz 2018 22:01 

Rejestracja: 23 Sie 2018
Posty: 9
[quote="Mio"]

EDIT: o to chodzi?]
Dokladnie o to mi chodziło. dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5585 PostWysłany: 15 Wrz 2018 20:34 

Rejestracja: 15 Wrz 2018
Posty: 2
Witam!
Rok temu byłem pasażerem lotu ENT 5102 (Fuerteventura - Wrocława), linia lotnicza Enter Air.
Wystąpiłem o odszkodowanie w kwocie 400 euro - odmowa.
Złożyłem skargę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego - skargę przyjęli w grudniu i przekazali do Agencia Estatal de Seguridad Aerea w Hiszpanii. Mija prawie rok, nic się w sprawie nie dzieje.

Co powinienem zrobić? Uderzać do naszego ULC, próbować w jakikolwiek sposób skontaktować się z Hiszpanią?
Niedługo mija rok od feralnego lotu, więc przedawni mi się ewentualne roszczenie cywilne, widzę że w trybie administracyjnym chyba nie mam co szukać szczęścia...

Miał ktoś może podobne przypadki kiedy polskie ULC przekazało sprawę do państwa z którego miał nastąpić planowany start? Otrzymaliście jakieś pisma?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5586 PostWysłany: 16 Wrz 2018 08:10 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Zawsze składa się wnioski do odpowiedniego urzędu w kraju w ktorym znajduje się lotnisko wylotu przy założeniu że start i lądowanie jest na terenie UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5587 PostWysłany: 16 Wrz 2018 08:22 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Ragnarok88: Moje wskazówki: odszkodowanie-za-spozniony-lot,1498,2646&p=336789#p336789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5588 PostWysłany: 16 Wrz 2018 09:49 

Rejestracja: 15 Wrz 2018
Posty: 2
Dzięki seal :)
U mnie taki problem, że mija 9 miesięcy i z odpowiednika ULC w Hiszpanii nie ma żadnej odpowiedzi :/


Ostatnio edytowany przez Zeus, 16 Wrz 2018 09:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5589 PostWysłany: 16 Wrz 2018 12:57 

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 16
Witam forumowiczów.

Ja podobny przypadek do Ragnoka ale krócej ten rok i niedawno< Niepokoi mnie coś dlatego potrzebuję waszej opinii. I przepraszam ze tutaj a nie w dziale Ryanair.

Ja już powypełniałem te pisma do nich, oczywiście odmowa.Potem reklamacja itd. Następnie wysłałem formularz od razu w jęz ang do ULC w Hiszpanii. Przyszło (dołącze screen ponizej) potwierdzenie że w ciągu 48h wniosek będzie przyjęty bądz odrzucony .Do tej pory nie wiem co z tym wnioskiem się dzieje bo w statusie wniosku gdy sprawdzam jest "pending validation" i tak od miesiąca już .Czy to normalne? Proszę o radę czy wysłać to lepiej pocztą czy zostawić bo status "oczekuje" i tam coś było napisane ze 3-4 miesiące maksymalnie ale martwi mnie ten status .
I jeszcze jedno .W poprzednim miesiącu podkusiło mnie zgłosić też ten feralny lot do tych "hien" od odszkodowań i przyszedł telefon właśnie w tym tyg że zweryfikowali bezpłatnie i jest duża szansa uzyskania odszkodowania. Ale poczekam chyba na ULC jeśli wogóle ten wniosek przeszedł bo odpowiedzi nie ma żadnej co do statusu .Ktoś coś poradzi? Dziekuje

Załączniki:
Komentarz do pliku: to email potwierdzający z AESA czyli hiszpański ULC
AESA.png
AESA.png [ 138.64 KiB | Obejrzany 1208 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5590 PostWysłany: 16 Wrz 2018 13:00 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
do tych "hien" od odszkodowań

Dlaczego ich tak nazywasz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5591 PostWysłany: 16 Wrz 2018 13:05 

Rejestracja: 06 Sie 2018
Posty: 16
Bo tak sie mówi potocznie w mojej okolicy :lol: sorki i prosze o wymoderowanie tego zdania adminów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5592 PostWysłany: 16 Wrz 2018 17:44 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Ragnarok88: skontaktuj się zatem z Hiszpańskim ULC i sprawdź u źródła jaki jest status.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5593 PostWysłany: 18 Wrz 2018 09:22 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
Czy ktoś ma możliwość sprawdzenia lotu 3Z7467 z dnia 12.07.2018
Lot z CHQ - WAW , chodzi o godzinę startu i lądowania .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5594 PostWysłany: 18 Wrz 2018 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
Proszę.
Mam nadzieję, że pomogłem :-)

Image
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
lalka150 uważa post za pomocny.
 
      
#5595 PostWysłany: 18 Wrz 2018 11:29 

Rejestracja: 28 Cze 2012
Posty: 4
Witam mam nastepujace pytanie odnosnie lotu z Lauda Motion (Ryanair).

Podrozowalismy dnia 15.09.2018 z Fuerteventura do Berlin Tegel numer lotu OE215.

Z Fuerty mielismy wyleciec o godzinie 16.50 natomiast lot byl opozoniony o 2 godziny. Z powodu tego opoznienia nie moglismy wyladowac na lotnisku docelowym czyli Berlin Tegel - lotnisko czynne do godziny 24.00 - samolot nie dostal pozwolenia na ladowania, musielismy ladowac na lotnisku Berlin Schoenfeld. Na lotnisku bylismy grubo po godzinie 24. Dodatkowo po wyladowaniu okazalo sie, ze nie zostal zorganizowany transport do lotniska docelowego czyli Berlin Tegel - podczas lotu bylismy informowani iz przewoznik probuje zorganizowac transport. Podczas lotu jako przyczyne opoznienia podawane byly problemy z rozkladem lotow.

Moje pytania:
1. Czy moge ubiegac sie o odszkodowanie, poniewaz lot opozniony byl o dwie godziny, trasa powyzej 1500km czyli musi byc minimum 3 godziny (czy nawet dlugosc lotu powyzej 3500km i przykladowo 4godziny, na flightradar pokazuje dlugosc lotu okolo 3488km)? Wedlug artykulow, ktore czytalem opoznienie liczymy od czasu osiagniecia miejsca docelowego. Jak linia lotnicza wyznaczy miejsce docelowe skoro, nie zorganizowala transportu?

2. Czy ubiegac sie o zwrot przejazdu taksowka? Jechalismy w trzy osoby koszt 60euro. Posiadam rachunek od taxi - rachunek w formie in blanco (nie wiem czemu nie wypisal nic na blankiecie). Czy musze pokazywac rachunek za taxi linii lotniczej, czy wystarczy oswiadczenie? Czy jak dostane pieniadze za taxi, trace mozliwosc dostania odszkodowania?

3. Jezeli odszkodowanie nie przysluguje (400-600euro) czy moge skladac jakies inne reklamacje, poniewaz zachowanie linii moim zdanie bylo straszne (co w przypadku braku gotowki, rozladowania telefonu itp itd.) - ogolnie mamy klientow w czterech literach i radzcie sobie sami.

4. Gdzie moglbym sprawdzic przyczyne opoznienia lotu.

5. Odszkodowanie rozpatrujemy jako lot do 3500km czy powyzej?

Taki zapis widnieje na flightradar https://www.flightradar24.com/data/flig ... 5#1de0b8e9
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5596 PostWysłany: 18 Wrz 2018 11:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
rachunek w formie in blanco

A co to takiego?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5597 PostWysłany: 18 Wrz 2018 11:52 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Ubiegać się zawsze można ;) Pamiętać należy jednak,że odszkodowanie ew.przysługuje jeśli opóźnienie w dotarciu do celu jest=,>3 godziny zarówno w lotach poniżej jak i powyżej 1500 km.Za taxi powinni zwrócić tyle,że nie wiem czy inblanco.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5598 PostWysłany: 18 Wrz 2018 12:34 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 26
Dnia 27.07.2018 lecialem z Lwowa do Szczecina.
Lot ze Lwowa do Warszawy LO764 (27.07.2018) byl opozniony przez co przesiadka na samolot do Szczecina LO3935 (27.07.2018) byla niemozliwa. Dostalismy nocleg w Wawie (3h stania w kolejce) i rano, na drugi dzien, cos kolo 7-8 polecielismy do Szczecina. Napisalem reklamacje z prosba o otrzymanie odszkodowania.
Reklamacje napisalem w dniu 30 lipca 2018 r, a dzis tj. 18 wrzesnia 2018 dostalem nastepujaca odpowiedz jak ponizej. Prosze o porade, co robic dalej w takim przypadku ?

*******************************************************************************************

Sygnatura sprawy: RP/54518/18/JCK



Szanowny Panie,

W odpowiedzi na zgłoszenie reklamacyjne pragniemy przeprosić za wszelkie niedogodności wynikłe z powodu opóźnienia podróży na trasie Lwów - Warszawa – Szczecin w dniu 27.07.2018.

Zdajemy sobie sprawę, że pasażerowie oczekują od nas niezawodności i dokładamy wszelkich starań, aby każdy rejs odbył się zgodnie z rozkładem. Niekiedy jednak, z różnych przyczyn występują zakłócenia w operowaniu zaplanowanych połączeń. W tym przypadku powodem opóźnienia rejsu LO764 były ograniczenia i restrykcje systemu kontroli ruchu lotniczego, czyli przyczyna niezależna od przewoźnika.

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z przepisami dotyczącymi odszkodowań w sytuacji opóźnień rejsów, przewoźnik lotniczy nie jest zobowiązany do ich wypłaty, jeżeli zakłócenie lotu zostało spowodowane zaistnieniem nadzwyczajnych okoliczności, których nie można było przewidzieć i uniknąć, pomimo podjęcia racjonalnych środków.

W świetle powyższego z przykrością informujemy, że brak jest podstaw do rozpatrzenia reklamacji zgodnie z oczekiwaniem.

Przekazując powyższe mamy nadzieję, że przyszłe podróże naszymi liniami dostarczą Panu wyłącznie pozytywnych wrażeń.



Z poważaniem,



J. Chorzelska-Kamińska

Starszy Specjalista

Sekcja Reklamacji Pasażerskich



Ta wiadomość została wysłana z adresu e-mail, który nie przyjmuje poczty przychodzącej.

Jeśli zechce Pan/Pani skontaktować się z nami ponownie, prosimy nie odpowiadać na tę wiadomość, lecz wypełnić formularz pasażerski na stronie www.lot.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5599 PostWysłany: 18 Wrz 2018 14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
maxkabra napisał(a):
2. Czy ubiegac sie o zwrot przejazdu taksowka? Jechalismy w trzy osoby koszt 60euro. Posiadam rachunek od taxi - rachunek w formie in blanco (nie wiem czemu nie wypisal nic na blankiecie). Czy musze pokazywac rachunek za taxi linii lotniczej, czy wystarczy oswiadczenie? Czy jak dostane pieniadze za taxi, trace mozliwosc dostania odszkodowania?

Musisz przedstawić dowód zapłaty. Nie rozumiem, co to znaczy in blanco... bez kwoty, sprzedawcy, treści? Bez rachunku, każdy by oświadczał co by chciał.

Cytuj:
4. Gdzie moglbym sprawdzic przyczyne opoznienia lotu.

Nie możesz. Możesz zlecić sprawdzenie przyczyny przez odpowiednie ULC.

Cytuj:
5. Odszkodowanie rozpatrujemy jako lot do 3500km czy powyzej?

Skoro nie przekroczyło 3500, to czemu chcesz się ubiegać o kwotę za 3500?
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5600 PostWysłany: 18 Wrz 2018 18:13 

Rejestracja: 26 Gru 2013
Posty: 236
Loty: 38
Kilometry: 88 050
niebieski
@Mio

Dziękuję za szybką odpowiedź , ale mam jeszcze mały problem gdyż nie zgadzają mi się godziny na bilecie oraz to co podaje flightradar24
Jako że to nie moje bilety nie wiem o której faktycznie miał być lot .

Załączniki:
bilet.jpg
bilet.jpg [ 63.29 KiB | Obejrzany 884 razy ]


Ostatnio edytowany przez Roku, 18 Wrz 2018 20:50, edytowano w sumie 1 raz
nie podajemy danych osobowych
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9423 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 277, 278, 279, 280, 281, 282, 283 ... 472  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group