Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 13 Wrz 2018 18:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
@Antek12 a dlaczego uważasz, że moderator ma usuwać posty, w który napisano, że kogoś okradziono? Takie posty także powinny się znaleźć na forum. Chociaż to nic miłego o takich rzeczach czytać :(
I praktycznie, w każdym mieście, w każdym kraju ktoś został kiedyś okradziony.
@Kashpir czym innym jest ostrzeżenie przez złodziejską firmą, gdzie masz możliwość wyboru jednej w wielu, a co innego opis rozboju na ulicy. Przykre to jest i współczuje @mati, ale nadal nie uważam, że należy takie posty promować.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#102 PostWysłany: 13 Wrz 2018 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
Niestety nic nie zrozumiałaś z mojej wypowiedzi. Nie będę kontynuował tematu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
szarik lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 13 Wrz 2018 18:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
A ja nadal nie uważam, że kliknięcie "pomógł" przy takim wpisie jest jego promowaniem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 13 Wrz 2018 18:48 

Rejestracja: 03 Lis 2017
Posty: 47
Napisałem post ku przestrodze, aby nikt nie popełnił błędów podobnych do mnie, a może i jeszcze gorszych..

A sytuacje opisałem na tyle dokładnie aby każdy mógł wyciągnąć własne wnioski z mojej sytuacji.

Ja również wyciągnąłem wiele wniosków i szanuję również Wasze opinie.

Ale ja przynajmniej forum traktuje jako źródło informacji, a jak mam możliwość to dziele się również swoim przemyśleniami, sytuacjami itp itd..

Dla ścisłości ukradł torebkę, w której był damskie bzdety i jeden telefon. Ubezpieczenie mam nadzieję ze to pokryje.
Ale mogłem kontynuować podróż, bo miałem pieniądze, karty, dokumenty, bo były gdzie indziej.

A może ktoś przeczyta i dzięki mojemu postowi się bardziej zabezpieczy, a inaczej stracił by wszystko?
Góra
 Profil Relacje PM off
12 ludzi lubi ten post.
 
      
#105 PostWysłany: 13 Wrz 2018 19:42 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 193
A ja się cieszę, że to zostało opisane, bo za miesiąc lecę właśnie do Neapolu i cały ten wątek daje mi jako taki pogląd na bezpieczeństwo tamże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 13 Wrz 2018 20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Japonka76 napisał(a):
I praktycznie, w każdym mieście, w każdym kraju ktoś został kiedyś okradziony.
Wiadomo, parafrazując klasyka: kradzieże są częścią życia w wielkim mieście 8-)
Tyle, że w jednych miastach kradną częściej, a w innych rzadziej...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#107 PostWysłany: 13 Wrz 2018 20:54 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
Zatem warto wiedzieć, w których częściej, a w których rzadziej.
Właśnie jestem w Lecco. Pół godziny temu zostałem poproszony przez dwóch Włochów o wyjątkowo ciemnej karnacji o papierosa. Ich mowa ciała zachęciła mnie do oddania im całej paczki. Ale jest super bezpiecznie, imigrantów nie ma, tylko niektórym nie zdążyły jeszcze wyschnąć nogawki po zejściu z pontonu (info dla bootsa i becka).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#108 PostWysłany: 04 Paź 2018 11:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
https://sport.tvn24.pl/pilka-nozna,105/pistolet-przystawiony-do-glowy-milika-polski-napastnik-okradziony,873370.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 04 Paź 2018 11:41 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1065
srebrny
jeśli mnie pamięć nie myli to wiele lat temu podobna sytuacja spotkała Hamsika
zrobiła się z tego afera i zegarek mu oddali
może i do Milika wróci :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 04 Paź 2018 21:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Jak skubnęli go swoi, to całkiem realne. Jak przyjezdni, to komuś może stać się krzywda... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 08 Paź 2018 22:51 

Rejestracja: 23 Sie 2014
Posty: 7
W zeszłym tygodniu wróciłem razem z żoną z Neapolu i chciałbym przestrzec wszystkich, aby uważali na złodziei. Dwa razy w ciągu 15 minut zostalibyśmy okradzeni. Całe szczęście, że do kradzieży nie doszło, ale próby były.
Jedną stronę Placu Garibaldiego opanowali uchodźcy. Zrobili tam targowisko. Przechodziliśmy tamtędy nieświadomi zagrożenia. Żona miała plecak. W pewnym momencie poczuła, że ktoś rozpina suwak plecaka. Odwróciła się i zobaczyła czarnego, pchnęła go do tyłu i krzyknęła do mnie. Ja byłem 2 kroki przed nią. Na szczęście napastnik szybko uciekł. Dwie komory plecaka były otwarte, ale nic nie zginęło.
Dalej szliśmy tak, że ja szedłem za żoną. Po jakiś 15 minutach na innej już ulicy na moment zrównałem się z żoną i potem cofając się do tyłu zobaczyłem znowu czarną łapę wyciągniętą w kierunku plecaka. Krzyknąłem i nie zdążył nawet plecaka dotknąć.
Potem chodziliśmy już z plecakiem odpowiednio zabezpieczonym przed otwarciem, ale i z większą ostrożnością.
Na Placu Garibaldiego policjanta nie znajdziesz. Natomiast w okolicach atrakcji turystycznych stoją carabinieri, policja, policja municypalna i wojsko. Jakby co najmniej był stan wyjątkowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kri$ uważa post za pomocny.
 
      
#112 PostWysłany: 08 Paź 2018 23:20 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Pierwszej nocy w Neapolu miałem "ciekawą" przygodę, mianowicie po zameldowaniu się w B&B, rzuciłem plecak i pierwsze co zrobiłem to poszedłem na imprezę. Impreza była na tyle udana, że zapomniałem drogi, jak też pod jakim adresem był ten hostel. Zanim ostatecznie trafiłem (chyba po 2 h) musiałem pytać o drogę wielu ludzi. Generalnie wszyscy byli mili, chcieli pomóc (aczkolwiek bez znajomości angielskiego było im ciężko), nikt mnie nie napadł, ani nie okradł. Ktoś chyba tylko raz wspomniał że błąkać się tak pijanym o 3 nad ranem to niebezpiecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 30 Sty 2019 16:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 38
Miromat napisał(a):
Jedną stronę Placu Garibaldiego opanowali uchodźcy. Zrobili tam targowisko. Przechodziliśmy tamtędy nieświadomi zagrożenia.

którą stronę?
mam nocleg na lewo od dworca (Piazza Giuseppe Garibaldi) no i tak czytając trochę nabrałem obaw, czy to aby na pewno dobra lokalizacja
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 30 Sty 2019 16:25 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Żadna lokalizacja w Neapolu nie jest super bezpieczna ale bez obaw. Po wczorajszym zdarzeniu na San Siro podobno wystarczy mieć przy sobie foto Krzyska Piątka i wystawiając je na widoczne miejsce masz gwarację 100% bezpieczeństwa :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 30 Sty 2019 16:39 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22329
Od kiedy uchodźcy stanowią zagrożenie?
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
#116 PostWysłany: 31 Sty 2019 21:35 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Zeus napisał(a):
Od kiedy uchodźcy stanowią zagrożenie?

tak trochę zaczepnie to zabrzmiało :)

moim zdaniem niezagospodarowane "zasoby" ludzi, szczegolnie mlodych, ktorzy pewnie dużo przeżyli, a tam gdzie przybyli zamiast złotych gór muszą walczyć o przetrwanie w zupełnie obcym środowisku potencjalnie mogą stanowić zagrożenie dla innych. Nawet z tego tytułu że zakładam część z tych osób żeby zdobyć nawet jedzenie musi kraść.
A że lepiej nie tykać "swoich" (szczególnie w Neapolu) to lepiej okradać turystów. Ja bym tak kombinowała będąc w ich sytuacji.
Dla mnie zagrożeniem we Włoszech jest to że wlasnie problem jest odsuwany, uchodzcow - takie mam wrażenie - zostawia się ich samym sobie, zupełnie nieprzystosowanych, Ci ludzie gromadzą się razem z innymi w podobnej sytuacji i później ja - np. w Perugii, widzac wieczorem grupki po ok 20 uchodzcow jak muszę już zejść z turystycznych miejsc "obstawionych" przez Carabinieri, albo w Milano jak łażą za mną i zaczepiają, albo jak w Bergamo widziałam na własne oczy jak jeden chłopak z takiej grupy podbiegł do dziewczyny, ktora po prostu wyszła ze sklepu i złapał ja za pierś - tak, ja się czuję nieswojo. Tłum jest dla mnie zawsze mało przewidywalny. I jest tak chociaż mam wiele współczucia dla osób, ktore musiały podjąć aż tak drastyczną decyzję żeby narazić swoje życie zostawić wszystko co miały i uciekać z własnego domu. Moja rodzina też w czasie wojny uciekała ze swojego domu. Im się udało, ci co nie podjęli takiego ryzyka zostali spaleni żywcem a wieś zrównana z ziemią, także rozumiem, że ich sytuacja pewnie też wydawała im się bez wyjścia, ale czasami nie wpływa to na moje odczucie bezpieczenstwa w sytuacjach jak opisałam powyżej.

Neapol jest szczegolny. Ja się tam czułam bezpieczniej niż np wieczorem na Szmulkach. I w ogole uważam że to miasto ma cudowny kimat. I problemu uchodzcow tutaj nie widzialam w ogole (nikt nas nie zaczepial, itp)
Moj M. nie podzielał mojego entuzjazmu dla klimatu miasta. Szczegolnie jak szlismy nieturystycznymi ulicami (wszyscy nas obserwuja!!! - chodzilo o "miejscowych") albo jak wieczorem słychać bylo strzały :) i szczegolnie jak napisałam do znajomego Włocha żeby obczaił w gazetach czy strzelanina co ją słyszelismy byla w gazetach i o co chodzilo to nam screena przeslal, i pytal ktora bo tam co dwa dni średnio sie strzelali :)
A i ktos pisał ze w Neapolu aż Carabinieri stoją pod bronią przed zabytkami. Otóż spieszę poinformować, że nawet w Orvieto przed katedrą stoją, a to takie sympatyczne miasteczko :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 31 Sty 2019 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sty 2017
Posty: 2120
platynowy
Nie jest moim celem zniechęcanie kogokolwiek do podróży do Neapolu czy Sztokholmu. Przeciwnie. Zachęcam. Jednakże sugerowanie że zupełnie nic złego związanego z uchodźcami się nie dzieje jest usypianiem czujności.
Chodzi o ostrożność, świadome decyzje i nie narażanie się na ryzykowne sytuacje dzięki własnej wyobraźni.


Ostatnio edytowany przez onufry_z 01 Lut 2019 01:08, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 08 Lut 2019 10:56 

Rejestracja: 08 Lut 2019
Posty: 2
Lecę w następna środę do neapolu i ładuje dosyć późno 21-22 . Hotel mam 15-20 minut na nogach od placu Garibaldiego czy bezpiecznie można ten dystans pokonać czy lepiej poszukać jakiejś taksówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 08 Lut 2019 10:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Nic Ci nie będzie. Szkoda kasy na taxi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 08 Lut 2019 10:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2012
Posty: 1183
niebieski
@RyszardX30
Jeżeli nie będziesz obwieszony złotem i lustrzanką i nie będziesz za sobą ciągnął wielkiej walizki z napisem Armani to spokojnie możesz iść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 126 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group