Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Do Chin bez wizy:
- BJS i PVG 144h
- nie można opuszczać miasta transferowego
- na lotnisku trzeba udokumentować swoją dalszą podróż do kraju trzeciego
- możemy zmieniać lotniska w obrębie danego miasta
- podróż nie musi być na jednym bilecie
Wyjątki:
- możemy opuścić miasto tranzytowe np. koleją (potwierdzone wcześniej na bilecie) ale w ciągu 24h od lądowania musimy opuścić granicę Chin np udać się do HKG.
- możliwy jest transfer bez wizy tylko w jednym mieście w Chinach przykład:
Po przylocie do PVG w ciągu 144h wylatujemy BEZPOŚREDNIO poza granicę Chin do kraju trzeciego, nie ma możliwości żeby po odbytym stopoverze polecieć sobie do NRT przez np. BJS.
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
- transfer bez wizy jest możliwy w dwie strony np. WAW-PVG 144h- NRT - PVG 144h - WAW
Chińczycy znajdą dobrze te przepisy. Nie ma możliwości wydłużenia tranzytu nawet o godz. Umieją liczyć i jeżeli przekroczycie czas tranzytu będziecie zmuszeni opuścić Chiny. Najczęściej każą kupić bilet do HKG. Błagania nie pomogą.

Krótka instrukcja jak zdobyć wizę
bezwizowy-tranzyt-w-chinach-72-144h-bez-wizy,1135,32620?start=500#p1067859

Dzięki @macq91 @apocalipse


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 48  Następna
Autor Wiadomość
#541 PostWysłany: 01 Cze 2018 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
już chyba ze 100 razy było w poprzednich postach, że Hongkong jest traktowany w ruchu wizowym jak zagranica, więc bez problemu wiza 144 h się należy
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#542 PostWysłany: 06 Lip 2018 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 66
czy są jakieś różne kolejki i różne typu dokumentów, potrzebuję tylko wizy na 24 godziny a konkretnie na kilka godzin do centrum ?

czy orientujecie się czy przylot z Warszawy do Pekinu o 4.40 można się spodziewać dużych kolejek do wyjścia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#543 PostWysłany: 06 Lip 2018 15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Stanowisko jest jedno dla 24h i 144h, tam wypełnia się odpowiednią karteczkę (nie sposób jej przeoczyć w okolicach rzeczonego stanowiska) i po odstaniu swojego w kolejce dostaje się do paszportu prawo wjazdu na teren Chin i dopiero z tym idziesz do kontroli paszportowej.
O tej porze ląduję w Pekinie cała fala rejsów z Europy oraz Oceanii i bardzo wiele zależy od tego czy samolot z WAW wyląduje te 15 minut wcześniej czy 15 minut później, jeśli będzie jednym z pierwszych lądujących to kolejek nie będzie praktycznie wcale, jeśli wyląduje późno to można postać nawet ze 2h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#544 PostWysłany: 06 Lip 2018 17:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
dodam jeszcze, że stanowisko gdzie dostaje się wizę jest po lewej stronie, jak stoi się przodem do kontroli paszportowej, i co trochę może mylić trzeba przejść przez bramki jakby pod prąd i bezpośrednio za nimi po lewej jest punkt wydawania wiz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#545 PostWysłany: 17 Lip 2018 10:05 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 204
Przeczytałem temat, ale będzie miło jeśli ktoś potwierdzi z własnego doświadczenia.
Czy 9h przesiadki jest realną opcją na załatwienie formalności wizowych oraz małe zwiedzanie centrum Pekinu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#546 PostWysłany: 17 Lip 2018 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
@blazejdaw da radę
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#547 PostWysłany: 17 Lip 2018 19:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
1, zależy od długości oczekiwania na wizę i pieczątkę w paszporcie,
2, stopnia przygotowania, tzn. wymiana waluty, dojazd kolejką i metrem (drobne w automacie, wejście do metra jadącego w odpowiednią stronę) do centrum,
3, wybór miejsc do zwiedzania np. Tiennanmen i ZM, albo gł. ulicę z jedzonkiem pod turystów (świerszcze, skorpiony itp.),
4, powrót odpowiednio wcześniej, kolejki do check-inu, my wypełniliśmy kp w aplikacji i nie mając bagaży do nadania podeszliśmy do okienka obok z info podając paszporty i bez czekania wydrukowali nam kp, do kontroli paszportowej też czekaliśmy b. długo i jeszcze sprawdzając paszport kobieta w okienku czepiała się 10 wiz do Egiptu, nie mogła pojąć po co tyle razy tam byliśmy, ( terroryści chyba), w końcu spytałem czy nie pojechałaby chętnie w zimie na Hainan co roku, to jej przeszło,
zostają jak dobrze pójdzie 3-4 h. na zobaczenie i zjedzenie
Góra
 Profil Relacje PM off
blazejdaw lubi ten post.
 
      
#548 PostWysłany: 18 Lip 2018 07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Jeszcze trzeba wziąć pod uwagę, że ZM jest czynne jakoś do 16, więc lepiej jak ma się to okienko przesiadkowe rano.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#549 PostWysłany: 20 Sie 2018 15:45 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
za stroną główną www.fly4free.pl/tanie-loty-do-chin-szanghaj-663pln/
Moje pytanie- czy mimo miedzylądowania przed Szanghajem w innym chinskim mieście , załapię się na bezplatna wiżę tranzytową 144 godzinna w Szanghaju? Oczywiście poleciałbym do Hongkongu lub na Tajwan.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#550 PostWysłany: 20 Sie 2018 16:01 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4253
Loty: 416
Kilometry: 938 579
złoty
nie, w takim wypadku mozesz być w Chinach 24h bez wizy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
#551 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:15 

Rejestracja: 05 Gru 2015
Posty: 5
Trochę nawiązując do postu wyżej odnośnie lotów z przesiadką.
Planuję taką podróż po Chinach bez wizy turystycznej, może ktoś ma tu doświadczenie czy tak można zrobić:

wylot
Warszawa -> przesiadka Pekin 3h bez wychodzenia -> Szanghaj i tu wiza tranzytowa pobyt 3/4 dni -> Hong Kong pobyt 5 dni
powrót
Hong Kong -> Pekin i wiza tranzytowa 3/4 dni -> Warszawa

Dajcie proszę znać, bo trochę to ryzykowne… szczególnie z tą przesiadką przymusową w Pekinie (taki lot znalazłem z Warszawy) w drodze do Szanghaju.
Fajna opcja na ogarnięcie 3 miast bez wizy, o ile możliwa?

Z góry dzięki za wsparcie
Mikołaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#552 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1661
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Nie możliwe. Przesiadka w Chinach (Pekin) wyklucza taką możliwość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#553 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:19 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Wikipost polecam, nawet dokładnie Twój przykład! (BJS=PEK):
Cytuj:
- możliwy jest transfer przez kilka lotnisk w Chinach ale wtedy musimy opuścić kraj w ciągu 24h
Przykład: WAW-(BJS-PVG)-NRT od przylotu do BJS i wylotu z PVG nie może minąć więcej niż 24h gdyż oba lotniska są w Chinach
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#554 PostWysłany: 11 Wrz 2018 12:17 

Rejestracja: 05 Gru 2015
Posty: 5
Dzięki za odpowiedź, wolałem się upewnić.

Czyli w moim przypadku należy znaleźć inne połączenie, które wykluczy przesiadkę w Pekinie i będzie okey?

WAW - SVO (kilka godzin na lotnisku w Moskwie bez wizy tranzytowej) - SZANGHAJ (3/4 dni na wizie tranzytowej) - HONG KONG (5 dni pobytu)
HONG KONG - PEKIN (3/4 dni na wizie tranzytowej) - SVO (kilka godzin na lotnisku w Moskwie bez wizy tranzytowej) - WAW

Pozdrawiam i dzięki za cierpliwość
Mikołaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#555 PostWysłany: 11 Wrz 2018 13:50 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Będzie ok
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#556 PostWysłany: 12 Wrz 2018 14:11 

Rejestracja: 05 Gru 2015
Posty: 5
Bardzo dziękuję za informację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#557 PostWysłany: 14 Wrz 2018 01:21 

Rejestracja: 14 Wrz 2018
Posty: 2
Cześć... czytam tak te wszystkie straszliwe rzeczy o wizach, niewizach, i się pogubiłam :D Proszę nie zbesztajcie mnie za bardzo, ja wiem, że Wy tu macie kombinowane połączenia i dużo większe problemy, ale ja tak strasznie nie lubie lotnisk, no i...

Zrozumiałam, że na mój lot:
28.10.2018 - LTN -> przesiadka Pekin, ok 5h -> HND
i powrotny
13.11.2018 HND - > przesiadka Pekin, ok 5h ->LTN
Nie potrzebuję żadnej wizy do Chin, godziny spoko, po Chinach się nie przemieszczam, nawet nie opuszczam lotniska. Wlatuję i wylatuję, ALE...

Czy to okienko 24h/72h/144 no visa jest dla wszystkich? Tez będę musiała tam iść, wypełniać Arrival formy, stać w kolejce, czy po prostu jak wyląduję i przejdę passport control, mogę od razu iść do security control i check in? Po prostu nie zrozumiałam, czy to jakaś osobna must-do usługa dla osób podróżujących bardziej skomplikowanymi połączeniami, czy to każdy lądujący w Pekinie od razu musi stać w kolejce z papierkiem do tego okienka, nawet jak nie wychodzi z lotniska bo za chwilę ma wylot z Chin? Wybaczcie, jeśli to pytanie jest za głupie na poziom tutejszych problemów, ale serio nie wiem, nigdy tak jeszcze nie podróżowałam, czarna magia jakaś, dzięki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#558 PostWysłany: 14 Wrz 2018 06:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Mar 2015
Posty: 1193
niebieski
Nie wychodzisz ze strefy tranzytowej tylko szukasz swojego następnego lotu na tablicy i udajesz się pod gate. Wtedy żadne wizy Cię nie interesują. Lotniska są z reguły dobrze oznaczone.
_________________
If you reject the food, ignore the customs, fear the religion and avoid the people, you might better stay at home.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#559 PostWysłany: 14 Wrz 2018 08:14 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Okienka 24/72/144h są tylko dla tych, co chcą wyjść na miasto, jak Cię to nie interesuje, to tam nie idziesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#560 PostWysłany: 14 Wrz 2018 14:49 

Rejestracja: 14 Wrz 2018
Posty: 2
O, i to właśnie mi chodziło! Dzięki za odpowiedzi :)))))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 951 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 48  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group