Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Miles&More Jetfriends dla twojego dziecka +500 mil na start

Jakby ktoś musiał załatwiać bilet (nagrodę) w niedzielę przez infolinię to podaję numer +902123548899 (infolinia Turkish, mówią po angielsku)

- "rezerwacja biletu nagrody"
obecnie na apce i stronie internetowej wywala mi błąd.
coś mam zmienić w ustawieniach?
- usuń polskie znaki w ustawieniach profilu


Informacja od @billabong
Odcinki statusowe w M&M są naliczane tylko za loty: LOTem, Lufą, Eurowings, Air Dolomiti, Austrian Air, Brussels Air, Croatia Air, Luxair lub Swiss. Lecąc tymi liniami, wejdziemy do Poloneza/Mazurka na FTL w WAW.
Do statusu za odcinki nie wlicza się m.in. TAP

Sprawdzanie daty wazności mil - od @skrzat
W przeglądarce trzeba się zalogować na konto M&M
W tej samej zakładce otworzyć stronę: https://api.miles-and-more.com/v1/accou ... Periods=12
gdzie na końcu adresu wpisuje się ilość następnych kwartałów, które chcemy podejrzeć (w powyższym przypadku 12 kwartałów, czyli 3 lata.
Pokaże się plik JSON, w którym jest m.in. ilość posiadanych mil (remainingAmount), ilość mil, które wydaliśmy (cumulativeSpendAmount), ilość mil które wygasły (cumulativeExpiredAmount) oraz podział na kwartały z liczbą mil, które wygasną po zakończeniu każdego kwartału.
Oczywiście przy statusie ilość wygasająca będzie = 0 z informacją dlaczego nie wygasną, np. status: SEN


Nie masz mil? Nie naliczono Ci odcinka? Wyślij zapytanie z kartą pokładową na ffp[at]lot.pl

Infolinie:
PL +48 22 5777 222
DE +49 69 209 777 777
US +1 800 581 6400

Biletu za mile nie upgrade'ujesz za e-voucher


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 407  Następna
Autor Wiadomość
#3121 PostWysłany: 01 Sie 2018 09:36 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Dzięki za info odnośnie saloników, ale mi bardziej chodziło info czy zbierając mile mogę np. za nie lub za dopłatą kupić bilet w dość powiedzmy egzotycznej linii ze Star Alliance jak np Asiana, EVA Air czy Ethiopian.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#3122 PostWysłany: 01 Sie 2018 09:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Tak, możesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3123 PostWysłany: 02 Sie 2018 12:56 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 279
niebieski
nie powiem, zaskoczylo mnie to co przeczytalem. Innymi slowy, latajac na ogol nie z WAW to ze statusu FT pozostaje ten bagaz. No i przedluzenie waznosci mil (o dwa lata waznsosci FT, tak?).

Brakuje mi 6 segmentow (oprocz zaplanowanych lotow) i bylem pewny, ze na sile to wylatam, ale teraz to sie zatanawiam
_________________
Hiszpania, Portugalia - mieszkalem, wiec pomoge i odpowiem na pytania
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3124 PostWysłany: 02 Sie 2018 13:09 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5133
srebrny
no to stary, krecisz koleczka WAW-KTW lub WAW-IEG :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3125 PostWysłany: 02 Sie 2018 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Pozostaje dodatkowy bagaż, ale co ważne to jeśli kupujemy bilet w taryfie bezbagażowej to jedną sztukę możemy zabrać ze sobą tylko w LOT, w grupie LH i innych już ta zasada nie obowiązuje. Tam można zabrać ze sobą dodatkową sztukę bagażu tylko pod warunkiem że na podstawie gołego biletu mamy prawo do przewozu minimum jednej sztuki.

Poza tym fast tracki na niektórych lotniskach oraz wstęp do saloników własnych linii zrzeszonych w M&M, czyli poza WAW będą to przykładowo Wiedeń, Zurych, Bruksela, wszystkie większe niemieckie lotniska, itd. jest też kilka nieoczywistych portów, w których Lufthansa ma swoje saloniki, np. LHR czy ATH.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#3126 PostWysłany: 09 Sie 2018 09:54 

Rejestracja: 23 Maj 2014
Posty: 83
Loty: 123
Kilometry: 191 041
Witam,

Mam pytanie bo czegos nie rozumiem.
Probuje zarezerwowac bilet za mile do USA. Bilet mialby byc w business, ale do niego chcialbym dolozyc krajowy w USA (dostepny tylko w economy) - na infolini dowiedzialem sie ze nie ma z tym problrmu

Problem w tym ze ten lot do USA ktory ja widze jako dostepny w systemie jest niewidoczny dla pracownika M&M.

Moglbym zarezerowowac przez strone, ale wtedy za dolozenie tej krajowki doplace 25000mil

Czy ktos sie z czyms takim spotkal? Da sie to jakos obejsc?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3127 PostWysłany: 09 Sie 2018 12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10935
HON fly4free
Ponownie można rezerwować hotele. Przerwa była spowodowana tym, że przeszli na współpracę z points.com

milesandmore.points.com

W sierpniu otrzymamy podwójne mile: https://milesandmore.points.com/august2018
T&C:
• Promotional and booking Period: 1 to 31 August 2018. Your hotel stay is not limited to the booking period.
• This offer can only be used for one booking per Miles & More member.
• The booking must be made exclusively via the following link https://milesandmore.points.com/august2018, using the "earn miles" option and must also be subsequently completed.
• Within this promotion you earn a one-off double miles on your next hotel booking.
• Points.com Inc. reserves the right to delay or retract a promotion if deceptive booking behaviour is detected. This behaviour includes creating multiple accounts, cancelling/rebooking activity and hotel non-stays.
• Points.com Inc. reserves the right to retract the promotion at any time without prior notice.
• The award miles will be automatically credited to your Miles & More account approximately 2 weeks after you check-out, provided the stay has been carried out and has not been canceled.
• This offer cannot be combined with other promotions on this website.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3128 PostWysłany: 10 Sie 2018 13:37 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Czy jest możliwość jakiegoś sposobu, żeby kupić lot za mile WAW-YYZ-YYC, np. przez kontakt telefoniczny z infolinią? Przez internet mam tylko możliwość zakupu lotów WAW-FRA-YYC. Chodzi mi przede wszystkim o to, że może będą mniejsze dopłaty niż lot przez FRA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3129 PostWysłany: 10 Sie 2018 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Tak, można przez telefon. Tak, jeśli odcinek WAW-YYZ będzie na pokładzie LO (lata też AC) to opłaty będą niższe.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#3130 PostWysłany: 10 Sie 2018 14:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1512
Loty: 609
Kilometry: 970 938
srebrny
@witekkowal
Dokładnie, jak @kemot pisze: dopłaty za WAW-FRA-YYC będa pod sufit, trochę niższe jak weźmiesz WAW-FRA LOTem a nie Lufą ale najtaniej WAW-YYZ-YYC.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#3131 PostWysłany: 10 Sie 2018 14:12 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Dzięki, zadzwoniłem i proponują jakieś loty przez CPH i potem YYZ i dalej YYC. Pewnie dałoby się jeszcze jakieś kombinacje znaleźć. Przy połączeniu przez CPH już cena OW spadła do ok. 280 zł.
Będę jeszcze dzwonił, żeby coś jeszcze znaleźć.
W zeszłym roku leciałem WAW-FRA by LO i potem FRA-YYC by LO z dopłatą 150 zł.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3132 PostWysłany: 10 Sie 2018 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5617
HON fly4free
Być może na wybrany przez Ciebie termin nie ma już dostępności biletów za mile dla WAW-YYZ by LO.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#3133 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:46 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
Mam w tym roku w M&M wylatane już 24 segmenty, i przez najbliższe 2,5 tygodnia będę leciał w sumie 16 segmentów - Więc w trakcie maratonu powinienem wskoczyć na FTL.

Rzecz w tym że dość często (lekko licząc 50% razy) mile nie naliczają mi się automatycznie i dopiero po 2 tygodniach mogę zawnioskować o retrospektywne naliczenie - co biorąc pod uwagę pesymistyczny scenariusz może oznaczać że FTL wskoczy mi dopiero po zakończeniu tych 16 lotów, co oczywiście jest słabe bo chętnie bym skorzystał z Saloników itd.

Czy macie jakieś sprawdzone sposoby aby zwiększyć szanse na automatyczne zaliczenie lotu do M&M?

Oczywiście wszystkie loty po rezerwacjach mam wprowadzone do mojego profilu na LH.com, zawsze korzystam z elektronicznego Boarding Passa z aplikacji w telefonie, i nie za bardzo mam pomysł co jeszcze mógłbym zrobić.

Z góry dzięki za sugestie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3134 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Każda rezerwacja podpięta do profilu, ale czy do każdej rezerwacji podpięty nr karty M&M? Dość oczywiste, ale lepiej się upewnić ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3135 PostWysłany: 10 Sie 2018 15:57 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
No właśnie nie do końca oczywiste, bo przy większości rezerwacji nie mam podpiętego numeru M&M w chwili rezerwacji. Rzecz w tym że rezerwacje robią mi różne małe "OTA" współpracujące z naszą firmą, więc jedyną możliwością jest dodatnie numery rezerwacji do profilu na LH.com - Przy czym chyba to nie jest równie pewne rozwiązanie (odziwo czasami działa bez problemu)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3136 PostWysłany: 10 Sie 2018 16:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 1260
Loty: 308
Kilometry: 415 800
srebrny
Zatem musisz wejść w każdą rezerwację osobno, np. na stronie naszego LOTu poprzez zakładkę zarządzaj rezerwacją (logując się PNR i nazwiskiem) i tam wpisać x razy swój numer frequent travellera. Jeśli numer FTL nie jest podpięty pod rezrewację, to ciężko, żeby z automatu się naliczyły punkty. Samo podpięcie pod profil chyba nie jest wystarczające.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3137 PostWysłany: 10 Sie 2018 16:19 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1316
srebrny
Podpinaj sobie zawsze karte przy drukowaniu boarding. Jak nie bedziesz mial na boarding passie M&M, czy FTL to zawsze mozesz poprosic obsluge przy bramce o podpiecie nr karty.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3138 PostWysłany: 10 Sie 2018 19:52 

Rejestracja: 17 Lut 2018
Posty: 154
Loty: 138
Kilometry: 293 761
Faktycznie na stronie lotu i LH do części lotów nie był zaczytany numer karty - żyłem w przekonaniu że jak mam rezerwcje wgrane na LH.com to automatycznie dopisze kartę.

Dzięki wielkie, mam nadzieje że to pomoże.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3139 PostWysłany: 11 Sie 2018 19:18 

Rejestracja: 23 Sty 2017
Posty: 15
Witam,

Mam dość nietypowe pytanie, mam rezerwacje multicity DFW-LHR (AA); KRK-DFW (przesiadka w FRA, pierwszy odcinek LH, drugi AA).
Na cały booking mam dwa FLIGHT BOOKING REF, jeden z LH, a drugi z AA. Wszystkie loty widzę zarówno z poziomu AA i LH. W AA mam na wszystkie odcinki przypisany numer AAdvantage, a z LH tak samo przy wszystkich odcinkach przypisany numer M&M.
Czy rzeczywiście M&M i AAdvantage naliczy oddzielnie mile na wszystkie odcinki? Raczej nie wydaje mi się :)

Pozdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3140 PostWysłany: 11 Sie 2018 22:45 

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 470
Loty: 121
Kilometry: 219 081
niebieski
Award miles: 13,477
Nie chcę żeby mi znowu przepadło.Jak najkorzystniej wykorzystać taki stan?nigdy nie wymieniałem i nie bardzo wiem jak to zrobić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8137 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 154, 155, 156, 157, 158, 159, 160 ... 407  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group