Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#81 PostWysłany: 15 Mar 2018 11:27 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Skechers mogą być całkiem dobre. Poza tym fajne ceny na teraz. Wskocz na officeshoes.pl i pooglądaj ceny. :P
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#82 PostWysłany: 26 Mar 2018 08:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Sneakersy GEOX Respira - zamowione,
sprawdzi sie na krotszej trasie, a pozniej juz nie bedzie dla nich litosci
sadzac po ulotce jedyne czego nie potrafia to same chodzic...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#83 PostWysłany: 26 Mar 2018 21:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Pisanie o sneakersach Geoxa w temacie o butach trekingowych to już dobry żart. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off
szczotek99 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#84 PostWysłany: 28 Maj 2018 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
to male podsumowanie:
@kumkwat_kwiat post umiescilem w dosc niefortunnym miejscu zgoda

weekendowy wypad do Singapuru i Malezji albo sciana deszczu albo 35 stopni
... to najlepsze buty jakie mialem w zyciu, w plecaku mialem sandaly i nie zalozylem ich ani razu
caly dzien i noc z plecakiem +/- 8kg plus woda, koszulki zmienialem jedna za druga, a skarpetki suche,
zadnych odciskow, otarc na stopach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 26 Lip 2018 11:10 

Rejestracja: 12 Lip 2018
Posty: 9
Zbanowany
Jakie buty sprawdzą się w polskich górach? Przyszły sezon będzie pod znakiem Tatr. Lepiej wziąć buty wysokogórskie czy trekkingowe? mam na oku buty od Salomon. Które wybrać?

Załącznik:
Salomon buty wysokogórskie.jpg
Salomon buty wysokogórskie.jpg [ 366.33 KiB | Obejrzany 10095 razy ]


Załącznik:
Salomon buty Ellipse.jpg
Salomon buty Ellipse.jpg [ 248.12 KiB | Obejrzany 10095 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 26 Lip 2018 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Proponuję takie:
Image
A tak serio, zastanów się jak mamy Ci pomóc? Będziesz chodziła po dolinkach czy po Orlej Perci. Spacerki 3-4 godziny, czy całe Tatry wzdłuż i wszerz. W których Ci jest wygodniej. Upalne lato czy chłodna jesień. Masz doświadczenie, czy nie.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#87 PostWysłany: 26 Lip 2018 12:00 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Skoro pyta, to raczej nie ma doświadczenia ;) Jak @eskie rzecze pytanie o porę roku, rodzaj wycieczek, czy chodzi o wyprawy z bagażem czy nie. Ja od dzieciństwa po górach chadzałam w butach wysokogórskich. Ostatnio przy kilku rozmowach dowiedziałam się, że o ile nie idzie się na wymagający szlak lub z bagażem (letnie wyprawy) to nawet usztywnienie kostki nie jest konieczne. I teraz też się zastanawiam w jakie buty zainwestować na letnie "spacerowe" chodzenie po górach. Podejściówki z dobrą podeszwą również mogą się sprawdzić. Na niewymagających, ubitych szlakach ostatnio sprawdziły mi się sandałki ;) Keen (https://www.denalioutdoor.com/keen-newp ... ns-1018947). W sumie są podejściówkami, tylko na piaszczystych, nieubitych drogach mogą być uciążliwe.
Jeśli chodzi o turystykę wysokogórską, czy jesienno-zimową zdecydowanie już usztywniona kostka.
Tyle w teorii, w praktyce sama nie wiem co sobie kupić, bo to usztywnienie kostki cały czas mam z tyłu głowy ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#88 PostWysłany: 09 Sie 2018 09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
Hej,
zastanawiam się nad zakupem butów trekingowych. Nie będą to raczej rysy, ale chodzi o to, aby komfortowo chodziło się przez cały dzień po łagodnych, kamienistych szlakach (pierwszym testem dla butów będzie Kazachstan w październiku - 5-7 godziny na nogach + temperatura pewnie ok 10-20 stopni).
Zastanawiałem się nad modelami:
CMP Rigel Low WP
https://www.intersport.pl/buty-cmp-rige ... 14895.html
albo
Salomon Escambia GTX
https://www.intersport.pl/buty-salomon- ... 94684.html
albo
COLUMBIA REDMOND WTP
https://www.decathlon.pl/columbia-redmo ... 08508.html

Może ktoś miał do czynienia z tymi modelami, albo może zaproponować innego ciekawego?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#89 PostWysłany: 09 Sie 2018 10:46 

Zanim wybierzesz model, poświęciłbym sporo czasu na zastanowienie się czy rzeczywiście potrzebujesz butów z membraną.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#90 PostWysłany: 09 Sie 2018 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
No raczej tak. a czemu nie?
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#91 PostWysłany: 09 Sie 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
membrana jest dobra w chłodniejszy i mokry klimat albo na śnieg, przy wyższych temperaturach będziesz miał stopę jakbyś wyciągnął z kalosza
wbrew temu co producenci pitolą membrana praktycznie nie oddycha, dobra (np. goretex) nie powinna przepuścić wody, ale też nie odprowadzi potu :lol:
jak to ma być jakieś spacerowanie po pagórkach w normalnym albo w przypadku Kazachstanu raczej suchym klimacie to daj se spokój z membraną
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
smarzyk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#92 PostWysłany: 09 Sie 2018 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
W temperaturze do 20oC najczęściej spotykana membrana Gore-Tex (GORE-TEX® Performance Comfort Footwear) jeszcze daje radę w kwestii jej oddychalności nawet w przypadku butów za kostkę. Oczywiście w niższej temperaturze komfort noszenia takich butów jest wyższy ;) A i czasem wodoszczelność też się przydaje. @smarzyk zakładam, że nie zamierzasz tych butów po wyjeździe do Kazachstanu wyrzucić, ale chcesz je używać również w kraju. W tej sytuacji ja bym nie rezygnowała z membrany wodoszczelnej.
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#93 PostWysłany: 09 Sie 2018 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 272
Loty: 104
Kilometry: 143 742
niebieski
@Cicha_Woda zgadza się. nie należę do tych, co po jednej wycieczce wyrzucają buty :P myślałem, ze mi trochę posłużą w przyszłości (Islandia, inne kraje Azji środkowej, a nawet nasze rodzime góry).
Najbardziej skłaniam się ku:
https://www.intersport.pl/buty-cmp-rige ... 14895.html
_________________
Po więcej relacji zapraszam na mój blog Gotowi do drogi i Gotowi do Drogi kanał na YT
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#94 PostWysłany: 09 Sie 2018 21:41 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Też myślę, że membrana jest zbędna na takie warunki. Od lat mam niskie Merrelle Moab na Vibramie i bardzo sobie chwalę. Wystarczy cieplejsza skarpetka, jeśli jest bardziej 10 niż 20 stopni. Sprawdzone i po śniegu ("po", nie "w") przy 0C i na wulkanie przy 35C.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#95 PostWysłany: 10 Sie 2018 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2015
Posty: 36
Loty: 4
Kilometry: 5 372
Mam buty z Gore-Texem i nie mam żadnych problemów. :o Początek sierpnia byłam w górach, były upały, były całodzienne wycieczki i dały radę zupełnie spoko, po zdjęciu ich wieczorem stopy były suche. Nieprzemakalność również miałam okazję sprawdzić. ;P Model Salomon XUltra Mid GTX, więc nie jakieś sandałki jeśli chodzi o krój. Może trochę kwestia ile się komu stopa poci...

Imho ciężko komuś doradzać wybór butów, mój kumpel te same trasy przeszedł w butach trailowych... a ja przez lata chodziłam po niższych górach w zwykłych adidasach do biegania po mieście. Przyjaciółka od lat każdą trasę robi w podejściówkach, nieważne czy to Świętokrzyskie, czy Tatry. :D Kwestia co kto lubi i jak chodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#96 PostWysłany: 10 Sie 2018 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Szukam butów trekingowych na obecne upały :), oraz częste wyjazdy do Azji (miasto,góry). Ktoś coś poleci? Buty będą po kilka/kilkanaście godzin na nogach :)
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#97 PostWysłany: 10 Sie 2018 17:33 

Rejestracja: 26 Sty 2013
Posty: 426
Loty: 263
Kilometry: 327 709
niebieski
Meindl Hawaje, na upały I Azję idealne. Może to nie do końca buty trekingowe ale mają podeszwę wibram, w zeszłym roku spokojnie dawały radę na terasach ryżowych Banaue, w Bangkoku 25 kilometrów dziennie bez problemu. Tylko cena zacna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#98 PostWysłany: 03 Maj 2019 20:46 

Rejestracja: 24 Lis 2018
Posty: 58
Cześć. Szukam niskich męskich butów na ciepłe i gorące dni przeznaczonych do:
1. miejskiej eksploracji,
2. miejskiej eksploracji + las + niezaawansowane góry.
W pierwszym przypadku zastanawiam się, czy lepsze byłyby buty turystyczne czy biegowe.
Stawiam na dobrą przewiewność, więc bez membrany. Zależy mi też na amortyzacji i wsparciu dla ułożenia stopy - chodzi mi o to podwyższenie w wewnętrznej stronie buta chroniące przed pronacją (nie wiem czy w butach trekkingowych i biegowych to nie standard, ale dla pewności zaznaczam). Cena myślę tak 350 zł lub mniej. Możecie polecić coś dobrego? :)


Ostatnio edytowany przez pazday, 03 Maj 2019 20:55, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#99 PostWysłany: 03 Maj 2019 20:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Merrell Monsoon (Storm)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Buty trekkingowe
#100 PostWysłany: 03 Maj 2019 21:40 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Scarpa Mojito, w wersji fresh mają materiałową cholewkę.
Scarpy mam sprawdzone w różnych warunkach i są wspaniałe. Niskie Mojito idealnie się sprawdzają w mieście jak i na lekkich trekingach (podejściówki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 168 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group