Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 26 Paź 2014 22:41 

Rejestracja: 31 Paź 2012
Posty: 150
Ja zawsze zaznaczam w wyszukiwarce 2 dorosłych + 2 dzieci. Moej to 2 i 4 lata więc dla nas najlepsza opcja to młodsza z nami a starsza na dostawce. Choć rano zdarza się, że budzimy się wszyscy w jednym łóżku.
_________________
http://nasze-lepsze-ja.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#22 PostWysłany: 09 Sie 2017 18:24 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 511
niebieski
Odgrzebię trochę temat

Zarezerwowałem z booking.com, w wyszukiwarce wpisywałem dziecko, natomiast po zrobieniu rezerwacji mam 2 osoby
Taki pokój mi się po prostu pojawiał

Mam umowę z booking.com czy hotelem? Czy hotel może żądać dopłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 09 Sie 2017 19:08 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
Wszystko zależy jaki wiek dziecka podałeś.Czasami już powyżej 2 lat coś doliczają lub liczą jak 2 osobę,zależy od obiektu.Praktycznie masz umowę z hotelem ale za pośrednictwem Booking.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 09 Sie 2017 19:59 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 23
Sprawdź jaka jest polityka tego hotelu jeżeli chodzi o dzieci. Miałem podobną sytuację, szukałem pokoju 2+2 a ostatecznie zarezerwowałem pokój niby tylko dla dwójki dorosłych bo tak wyświetlał wyniki booking. Natomiast w polityce dotyczącej dzieci była informacja, że maluchy do lat 6 nocują bezpłatnie w pokoju rodziców. Na miejscu okazało się, że faktycznie tak jest i nie musiałem robić żadnej dopłaty pomimo wcześniejszych obaw.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Sie 2018 08:35 

Rejestracja: 02 Sie 2018
Posty: 4
Hej, odkopuje trochę ale aktualny myślę wciąż temat.
Mam pytanie wybrałam sobie hotel na bookingu. W opisie dodatkowym jest zamieszczona informacja że dzieci od 2 lat do 12 jeżeli śpią na łóżku obecnyn pobyt bezpłatny. Chcialan na wakacje jechać z 2 dorosłymi i 2 dzieci ( 2 i 4 lata) w wyszukiwarce ich oczywiscie zaznaczalam. Wybrany hotel naliczył przykadowo 3000 tys za naszą czwórkę. Ale zapoznaniu sie opisem usunęłam z wyszukiwarki jedno dziecko które śpi ogólnie z nami. Kwota sie zmieniła na np 2.5 tys. Napisałam do hotelu i tutaj zaczęły sie schody bo oni upieraja sie że powinnam wszystkich uwzględnić w rezerwacji. Dodam że to wyjazd zagraniczny. W tym roku tak robiłam i pisałam do hotelu. Nie było problemu. Podpowiedzcie proszę jak dokonywać takich rezerwacja czy uwzględniać dziecko w wyszukiwaniu jeżeli hotel ma możliwość bezpłatnego pobytu do jakiegoś wieku? Dziękuję za odpowiedz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 02 Sie 2018 08:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8988
Spróbuj może bezpośredni na stronie samego hotelu, o ile mają jakąś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 02 Sie 2018 09:05 

Rejestracja: 02 Sie 2018
Posty: 4
Bezpośrednio naliczyli mi tez taka kwote jak na bookingu za nasza czwórkę. Ja juz nie ogarniam jak mam zaznaczać wyszukiwaniu jeżeli jest do jakiegoś wieku pobyt darmowy czy uwzględniać czy nie.. Dzięki za szybka odpowiedź
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 02 Sie 2018 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nie ma recepty
Czasem hotel deklaruje, że dzieci za darmo, ale po zaznaczeniu dolicza.
Ja robiłem tak, że zaznaczałem dwie osoby i patrzyłem czy jest darmowy pobyt dziecka, jeśli był to brałem.
Proponuję Ci zrobić tak: zaznacz pokój dwu osobowy i weź ze sobą składane łóżko dla malucha. Zaznacz, że podróżują DWIE osoby. Na miejscu jedno dziecko śpi z Wami a drugie w łóżeczku.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 02 Sie 2018 10:36 

Z sieciami sprawa jest prosta - np w IHG dzieci śpią i żrą bezpłatnie, pod warunkiem, że śpią na obecnych łóżkach a dorośli mają wykupione śniadanie lub należy im się z racji statusu. Ba, najczęściej po przybyciu oferowali dodatkowe łóżeczko bezpłatnie. W Hiltonie bywa różnie, w zależności od kraju - np w Dreźnie upierali się, bym zarezerwował pokój dla 3 osób (podróżowaliśmy w układzie 2+1).

Jeżeli chcesz położyć dzieci na osobnych łóżkach, to szukaj w konfiguracji 2+2. Jeżeli tylko jedno ma mieć osobne łóżko, to szukaj 2+1. Jeżeli zakładasz, że cała czwórka zmieści się na jednym, to szukaj 2+0, ale to dość ryzykowne podejście, bo w mniejszych hotelach duże łóżko może oznaczać 140*200. To wszystko pod warunkiem, że hotel deklaruje bezpłatny pobyt dla dzieci. Jeżeli hotel nalicza opłaty za dzieci niezależnie od tego gdzie śpią, np 10 EUR, to szukaj 2+0 i dodaj do tego opłatę. I zawsze patrz na układ łóżek w pokoju, który wybierasz.
Góra
 PM off  
      
#30 PostWysłany: 02 Sie 2018 11:20 

Rejestracja: 02 Sie 2018
Posty: 4
-- 02 Sie 2018 11:10 --

Dziękuję za pomoc. W takim razie rezerwacje zrobię 2+1 i biorę ze sobą dwójkę. Widać że chcą naciągnąć trochę. Młodszy i tak z nami spi a dla starszej osobno łóżeczko niech dadzą. Czyli rozumien że praktykujecie metodę zaskoczenia rezerwujecie np dla dwóch dorosłych i jednego dziecka a przyjezdzacie z dwójką jeżeli pobytu jest darmowy do jakiegoś wieku?

-- 02 Sie 2018 11:20 --

Właśnie dostałam kolejnego emaila od hotelu że oni mogą dostarczyć informacji związane z ich strona ale w rezerwacji muszą być uwzględnieni wszyscy aby dobrze zostało wszystko naliczone. Co za upraci ludzie. Piszę do nich że maja na bookingu napisane w ofercie ze dzieci do 12! Roku życia maja pobyt darmowy jeżeli śpią na obecnych łóżkach.. A jak dodam dzieci to kwota rośnie co chyba tak nie powinno sie dziać. To nie wiem jak zrobic aby wszyscy byli na rezerwacji ale jedno z dzieci miało pobyt darmowy. Właśnie dostałam kolejnego emaila od hotelu że oni mogą dostarczyć informacji związane z ich strona ale w rezerwacji muszą być uwzględnieni wszyscy aby dobrze zostało wszystko naliczone. Co za upraci ludzie. Piszę do nich że maja na bookingu napisane w ofercie ze dzieci do 12! Roku życia maja pobyt darmowy jeżeli śpią na obecnych łóżkach.. A jak dodam dzieci to kwota rośnie co chyba tak nie powinno sie dziać. To nie wiem jak zrobic aby wszyscy byli na rezerwacji ale jedno z dzieci miało pobyt darmowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 02 Sie 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
zmień hotel
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 02 Sie 2018 12:10 

Rejestracja: 02 Sie 2018
Posty: 4
Hotel zmienić łatwo, chodzi mi również informacje na przyszłość bo z bookingu korzystam ale głównie po Polsce tu łatwiej sie dogadac.

Na bookingu mimo zapisu o darmowym pobycie dzieci do jakiegos tam wieku to i tak nalicza za pobyt chcialam wiedzieć czy po prostu nie uwzględniać i postawić hotel przed fakten czy lepiej uwzględniać wyszukiwarce mimo zapisu o darmowym pobycie wszystkir dzieci nawet jezeli mieści sie w aby miec pobut darmowy. Co jest bezsensu bo nalicza i tak za jego pośrednictwem byt..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 02 Sie 2018 12:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7776
złoty
Fiolek89 napisał(a):
.
Mam pytanie wybrałam sobie hotel na bookingu. W opisie dodatkowym jest zamieszczona informacja że dzieci od 2 lat do 12 jeżeli śpią na łóżku obecnyn pobyt bezpłatny.

Może zadzwoń do Booking.com niech to wyjaśnią z hotelem ,bo jest sprzeczność w opisie na ich stronie i tym co hotel pisze w korespondencji do ciebie.Masz polską infolinię bez dużych kosztów 22 3060857 tyle,że długo obecnie czekasz na połączenie.Przygotuj nr rezerwacji i kod PIN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 02 Sie 2018 17:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2876
Loty: 402
Kilometry: 754 590
srebrny
A nie masz w tym hotelu śniadania lub innych posiłków?!? Może cena rośnie, bo dzieci śpią za darmo, ale za posiłki opłata obowiązuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Sie 2018 17:36 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2080
Loty: 150
Kilometry: 136 180
srebrny
Też często miałem ten problem podróżując 2+2, ale dzieci były już starsze, więc przynajmniej jedno dodatkowe łóżko było potrzebne.
I zawsze przed dokonaniem rezerwacji pisałem do hotelu, że rozważam pobyt, w takiej, a takiej konfiguracji osobowej, podawałem wiek dzieci, z prośbą który pokój mogą mi zarekomendować do zarezerwowania.
W sieciach, gdzie mam wysoki status, nadmieniałem również o nim, sugerując ew. upgrade.
I czasem zdarzało się, że hotele nawet same wskazywały na rezerwację tylko pokoju dwuosobowego, wiedząc, że i tak przyznają mi upgrade i spokojnie 4 osoby się zmieszczą, a niektóre od razu mówiły, że trzeba wybrać w rezerwacji 2+2 i zarezerwować odpowiednio większy pokój.
A były też i takie sytuacje, jak np. w byłym już Mercure w Tel Avivie, że hotel wprost powiedział, że z uwagi na przepisy przeciwpożarowe nie ma szans na umieszczenie 4 osób w pokoju (maksymalnie mogli 3), więc chcąc nie chcąc, musiałem wtedy wziąć dwa pokoje, na szczęście były z łącznikiem.

Generalnie przerobiłem już wiele sytuacji i z doświadczenia też wiem, że nie warto kombinować, skoro hotel sam sugeruje wybranie 2+2, to rezerwacja 2+1 i powoływanie się na zapisy na booking, jest raczej kiepską wymówką. Tak jak pisała @elwirka wyżej, może to być spowodowane np. kosztem śniadania dla dziecka czy innych obowiązkowych opłat (np. podatki miejskie, opłata klimatyczna).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Sie 2018 17:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 1658
Loty: 1
Kilometry: 122
niebieski
Zmień Booking na Agoda i zobacz jak Ci tam wyliczy. Ja aktualnie też na wyjeździe 2+2 tylko dzieci sporo starsze (ale poniżej 12 lat) i na cztery rezerwowane hotele robiłem rezerwacje 2+0, 2+1, 2+2 w tym jeden ten sam hotel raz jako 2+1 a raz jako 2+0. Tam gdzie mogę piszę w rezerwacji w uwagach, że poróżuję z dwójką dzieci. Jedyne co czasem mnie spotyka to dopłata za śniadania za dzieci.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Sie 2018 18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 130
Kilometry: 224 605
niebieski
Tylko raz w recepcji było małe zamieszanie z powodu nie wpisania 2 dzieci (rok i 3 latka). Na booking stało, że dwoje dzieci do y roku życia za darmo na obecnych łóżkach. Hotel AI więc gdy wpisywałem dzieciaki to różnica w cenie była spora.

Finalnie tylko zapytali się czy chcemy upgrade bo pokój może okazać się za mały. 40m2. Jeszce ciekawostka bo rezerwowałem miejsce u innego pośrednika.
Nigdy nie było problemu ale zawsze sprawdzam czy można.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group