Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#1601 PostWysłany: 26 Lip 2018 13:37 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
Dzisiejszy artykuł w temacie:

https://businessinsider.com.pl/lifestyl ... ow/k8w65tv
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#1602 PostWysłany: 26 Lip 2018 16:24 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Tak było i ja go wykorzystałem w terminie, ale moj lot został odwołany, a voucher przywrócony. Panna na linii mówiła, że ważność została o rok wydłużona, albo jeszcze dluzej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1603 PostWysłany: 26 Lip 2018 18:52 

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 3
Ktoś doradzi?

W pt 20.07 miałem mieć lot o 20.10 z Modlina do Memmingen, jednak został on odwołany godzinę przed wylotem. Powód podany na lotnisku: czynności operacyjne. Złożyłem wniosek o odszkodowanie wg wskazówek z pierwszego postu. W odpowiedzi dostałem @ z treścią:

We sincerely regret the cancellation of your flight FR5025 from Warsaw to Memmingen on the 20/07/2018, which was due to ATC restrictions, outside of our control.

As this cancellation was unexpected and therefore outside Ryanair’s control(...) i tak dalej, że nic nie przysługuje.

Czy można odwoływać się od tego dalej? Rozumiem, że lot się nie odbył przez zbyt duży ruch powietrzny. Dodam, że tego dnia wszystkie loty Ryana były opóźnione prawie 3h, ale tylko ten został odwołany.

Walczyć dalej o odszkodowanie, czy ono nie przysługuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1604 PostWysłany: 26 Lip 2018 19:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nie powiemy Ci czy przysługuje, ale pisz skargę do Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Oni sprawdzą.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1605 PostWysłany: 26 Lip 2018 19:49 

Rejestracja: 15 Lip 2017
Posty: 3
Dziekuję, napiszę tam. Mam jeszcze jedno pytanie.

Do tej pory nie złożyłem wniosku o zwrot pieniędzy za bilety. Czy jeśli wystąpię o zwrot, to czy dalej przysługuje mi prawo do odszkodowania? Gdzieś wyczytałem, że nie, ale nie było to pewne źródło. Te dwa wnioski się wykluczają, czy można sie starać o pieniądze niezależnie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1606 PostWysłany: 26 Lip 2018 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Lot się nie odbył, zastępczego Ci nie zaproponowano, więc zwrot ceny Ci przysługuje, niezależnie od odszkodowania.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1607 PostWysłany: 27 Lip 2018 11:19 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3923
platynowy
Czy ktoś dostał od Ryanair odszkodowanie w przypadku odwołanego lotu przez strajk ich załóg? Wiem że są linie które płacą za to od razu (Air France) i wyroki ETS też nakazują, ale czy Ryan się stosuje czy trzeba się męczyć przez ULC?
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1608 PostWysłany: 27 Lip 2018 11:59 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
Chcesz kase idz do sadu ulc nie pomoze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1609 PostWysłany: 27 Lip 2018 12:19 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
@imdbmi
Dlaczego tak twierdzisz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1610 PostWysłany: 27 Lip 2018 13:13 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
z logicznego punkty widzenia tak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1611 PostWysłany: 27 Lip 2018 13:32 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Potrafisz wytłumaczyć ten niby logiczny punkt widzenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1612 PostWysłany: 27 Lip 2018 13:43 

Rejestracja: 25 Cze 2018
Posty: 2
Diot napisał(a):
Witam,
wczoraj odwołano mój lot z Modlina do Kolonii. Po przejściu odprawy i oczekiwaniu przy bramkach do wyjścia, najpierw otrzymaliśmy informacje, że lot jest opóźniony o 1,5h, następnie, go odwołano.
Kolejny lot, jaki nam zaproponowano był dwa dni później, nie skorzystałam z tej opcji i musiałam wracać do domu, a to wygenerowało dodatkowe koszty. Bilet pkp 54 zł plus musiałam zakupić bilet autokarowy ze swojego miejsca zamieszkania do Kolonii, kolejne 260 zł.
I teraz mam pytanie (jestem kompletnie zielona w te klocki :)), czy mogę ubiegać się o odszkodowanie (i jak to najlepiej zrobić), plus zwrot za poniesione dodatkowe koszty (bilet pkp oraz bilet autokarowy do DE)? Dodam jeszcze,że nie miałam wykupionego ubezpieczenia.



Witam otrzymałam taka odpowiedz w mojej sprawie:
We refer to your online correspondence dated 28th June 2018.

We sincerely regret the cancellation of your flight FR1405 from Warsaw Modlin to Cologne on the 24/06/2018, which was due to Air Traffic Control restrictions.

As this cancellation was unexpected and therefore outside Ryanair’s control no monetary compensation is due under EU Regulation 261/2004.

Moreover, our records confirm that you have received full refund for your affected flight. Please be advised that according to EU261/2004 Regulation, once the refund option has been accepted, Ryanair has no further liability for the extra expenses incurred by the customers.

Given the above we are not in a position to accede to your refund request.

We hope the above has clarified matters on this regard.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1613 PostWysłany: 27 Lip 2018 16:37 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 67
walczyl ktos z ryanairem jesli ten powolal sie na to Air Traffic Control restrictions? Warto w ogole sie bawic w odwolania do ULC?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1614 PostWysłany: 27 Lip 2018 17:07 

Rejestracja: 15 Paź 2013
Posty: 274
niebieski
boots napisał(a):
Potrafisz wytłumaczyć ten niby logiczny punkt widzenia?

co mam wytlumaczyc? dobrze wiesz ze strajki to nadzwyczajne okoliczności wedlug EU261 i ryanair ma prawo nie placic, jesli uwazasz inaczej idziesz do sadu.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... risis.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1615 PostWysłany: 27 Lip 2018 17:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Widzę, że Ty nie rozumiesz tego, co sam piszesz. Może zatem lepiej nie pisz w ogóle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1616 PostWysłany: 27 Lip 2018 21:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
imdbmi napisał(a):
boots napisał(a):
Potrafisz wytłumaczyć ten niby logiczny punkt widzenia?

co mam wytlumaczyc? dobrze wiesz ze strajki to nadzwyczajne okoliczności wedlug EU261 i ryanair ma prawo nie placic, jesli uwazasz inaczej idziesz do sadu.

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... risis.html


Przecież kilka razy pisaliśmy w ostatnim czasie o tym w wątkach dot. odszkodowań. Może warto je śledzić dokładniej?
https://eur-lex.europa.eu/legal-content/pl/TXT/PDF/?uri=uriserv%3AOJ.C_.2018.200.01.0017.01.POL
Skoro „spontaniczna nieobecność znacznej części załogi („dziki strajk”) [...] nie wchodzi w zakres pojęcia „nadzwyczajnych okoliczności” w rozumieniu tego przepisu.", to a fortiori zapowiadany strajk załóg też. Tak też uważają właściwe organy, jak ULC.
W tym wypadku niekoniecznie istotny jest dla nas „logiczny punkt widzenia", a musimy znać „prawny punkt widzenia", bo chcemy, by stwierdzeniom można było przyporządkować tylko wartość prawdy. 8-)
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1617 PostWysłany: 27 Lip 2018 22:57 

Rejestracja: 27 Lip 2018
Posty: 6
Witam,

Jestem uwieziony w Pisie dzieki ryanairowi. Drugi raz z rzedu moj lot został odwołany. Dnia 24.07, 2h przed odlotem sms. Pani na infolini nie znalazła połączeń zastępczych i zasugerowała powrót na własny koszt i pisanie o zwrot kosztów. W ticket officie zaproponowali lot do innego miasta w PL na drugiego stycznia. Wybrałem hotel(Pani z RR twierdziła, ze zwracaja koszty za wyzywienie i nocleg jezeli są to maksymalnie 2 gwiazdki i nie wiecej niz 80euro za noc od osoby. Kolejnego dnia spróbowałem jeszcze raz z infolinia i dostałem bilety na 27.07 piatek czyli dzisiaj. Co prawda do krakowa a nie do Gdanska ale to jedyne co wchodziło w gre. Zaklepałem pociag z krk do Gda i czekałem z Żoną w hotelu, żywiąc sie jak najtaniej j zbierając paragony. Dzisiaj lot 18:25, stoimy pod ustalonym gatem i sms o 17:40 "lot odwołany" szybki telefon na infolinie. Kolejny termin 31.07. Jestem znowu w hotelu i troche chaotycznie i na kolanie piszę tego posta. Chcę wiedzieć jak przygotować sie na batalie z ryanair w kwestii zwrotu poniesionych kosztów oraz odszkodowania. Dodam tylko, ze loty nie odbywały się w dniach kiedy ryanair strajkowal. Przyczyny odwołania również nie podali. Co robic?

Pozdrawiam,

Bartem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1618 PostWysłany: 27 Lip 2018 23:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Ponoć do trzech razy sztuka. ;) Jeśli nie musisz być w pracy,dzieci nie płaczą,pieniędzy wystarczy , to spokojnie korzystajcie i dalej zbierajcie rachunki. Po powrocie zajmiesz się odzyskaniem kasy i ew.odszkodowaniem za dodatkowe "atrakcje" :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1619 PostWysłany: 27 Lip 2018 23:16 

Rejestracja: 27 Lip 2018
Posty: 6
O te odzyskanie pieniędzy sie wlasnie martwie! Urlop z pracy już się skończył. Narazie sa wyrozumiali. Po weekendzie poinformuje,ze znowu lot odwołali i dalej koczuje.. to będzie 7 dni na koszt ryanair'a. Obawiam sie, ze zrobią wszystko zeby nie zapłacić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1620 PostWysłany: 27 Lip 2018 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Jeśli uzyskałeś te informacje tylko podczas rozmowy telefonicznej to ryanair może brnąć w to, że nikt tak nie powiedział, źle zrozumiałeś albo ostatecznie błąd pracownika i nie chcieć wypłacić Ci kosztów, które poniosłeś tam oraz kosztów połączenia zastępczego.
Ale zgodnie z prawem i rozporządzeniem 261/04 jest zobowiązany pokryć te wszystkie koszty - w tym połączenia, które jest dla Ciebie najlepsze(a te ograniczenia do 80 euro i taniego jedzenia to bzdura).
Podejrzewam, że na fali obecnych strajków i działań organów ochrony pasażerów, szczególnie brytyjskich, ryanair zacznie lepiej wypełniać obowiązki związane z zapewnieniem połączenia zastępczego, ale mimo wszystko może nie być to szybkie i łatwe. Jeśli zależy Ci na czasie i chcesz być jak najszybciej w domu, to kup na jutro taki bilet(widzę obecnie za około 1200zł lufthansą), a potem żądaj zwrotu tej kwoty. Sam tak bym zrobił, choć możliwe, że ryanair nie będzie łatwo chciał ustąpić, ale w związku z obecną wrzawą w mediach i urzędach lotnictwa w całej Europie przypuszczam, że będzie do tego odgórnie zmuszony, bez konieczności indywidualnych potyczek każdego z klientów.

Do tego oczywiście odszkodowanie, i to chyba za dwa loty, więc po 250 euro.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group