Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2018 23:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Cytuj:
Zgodnie z dekretem Prezydenta Białorusi nr 8 „O ustanowieniu bezwizowego wjazdu i wyjazdu cudzoziemców” od 12 lutego 2017 r. obywatele 80 krajów, w tym Polski, którzy przekraczają przejście graniczne „Lotnisko Narodowe „Mińsk”, mogą przebywać na terenie Republiki Białorusi bez wizy przez okres 5 dni. Nowe przepisy nie obejmują posiadaczy paszportów dyplomatycznych i służbowych oraz osób przylatujących z Federacji Rosyjskiej oraz odlatujących do Federacji Rosyjskiej przez „Lotnisko Narodowe „Mińsk”.

Do okresu 5-dniowego wlicza się dzień przylotu, jak i dzień odlotu z Mińska. Liczba wjazdów nie jest ograniczona, jednak pobyt obywateli polskich na terytorium Białorusi nie może przekraczać 90 dni w ciągu każdego 180-dniowego okresu. Przy tym liczby dni pobytu w ruchu bezwizowym oraz na podstawie wizy sumują się.

Aby skorzystać z trybu bezwizowego, należy posiadać ważny paszport, gotówkę (na każdy dzień pobytu sumę w walucie obcej lub rublach białoruskich, równoważną - ok. 25 euro) oraz ważne na terenie Republiki Białorusi ubezpieczenie medyczne na kwotę nie mniej niż 10 tys. euro.

Zródło: polakzagranica.msz.gov.pl
W prakyce wygląda to tak, że potwierdzenie ubezpieczenia jest niezbędne w formie fizycznej (wydruk). Kolega pokazywał ważne ubezpiecznie na telefonie, ale w tej sytuacji Pani strażnik była nieubłagana. Na szczęście ubezpieczenie medyczne można kupić na miejscu i nie jest ono drogie (ok. 4 EUR).
Standardowo - wymóg posiadania gotówki jest, aczkolwiek nikt tego nie sprawdza. Nie ma również obowiązku posiadania potwierdzenia rezeracji noclegu.

I jeszcze jedna uwaga: pole patronimic w aplikacji wjazdowej oznacza nazwisko patronimiczne, czyli dla Polaków będzie to imię ojca.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 04 Mar 2018 21:28 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Wróciłem właśnie z krótkiego weekendowego wyjazdu do Mińska korzystając z promocji LOTu i 5-dniowego okresu bezwizowego.

Ubezpieczenie chciałem kupić przez internet, co okazało się pewnym wyzwaniem. Ostatecznie skończyło się na wizycie w Biurze PTTK na ulicy Senatorkiej 11 w Warszawie (partner AXA) - na 3 dni kosztowało 8 pln.

Mimo że apka LOTu pozwala zrobić checki-in na telefonie, i tak wymagane jest stawienie się na lotnisku przy stanowisku check-in i odebranie fizycznego biletu. Trzeba to uwzględnić planując dojazd do lotniska (1h autobusem z Centralnego Dworca Autobusowego) na styk...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Mar 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Nie musisz odbierać - możesz wydrukować. Jasne, że karta pokładowa w telefonie jest be - gdzie by ci pieczątkę przystawili. To najbardziej poradziecka poradziecja w końcu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Apocalipse lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 04 Mar 2018 21:55 

Rejestracja: 07 Lip 2017
Posty: 144
Jasne, mnie trochę zmyliło, że LOT pozwala na check-in przez apkę i nie informuje że mobile boarding pass nie funkcjonuje na tym lotnisku...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Mar 2018 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Zaraz przy przejściu granicznym jest automat, który czyta QR z mobilną kartą i drukuje fizyczną.
Z pieczątką jest 100% tak jak pisze @pabien :D Na BP pieczątka, na ubezpieczeniu pieczątka.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 27 Mar 2018 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Czy do Mińska można przylecieć UIA z Kijowa (bezwizowo) a z powrotem granicę Polski przekroczyć przejściem drogowym ? :?:
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Mar 2018 06:32 

Nie. Musisz wylecieć z Mińska.
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Cze 2018 12:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Odniosę się do tego zapisu.

"Nowe przepisy nie obejmują posiadaczy paszportów dyplomatycznych i służbowych oraz osób przylatujących z Federacji Rosyjskiej oraz odlatujących do Federacji Rosyjskiej przez „Lotnisko Narodowe „Mińsk”."

Jeśli zrobię sobie oblotówkę z 2-3 dniowymi przystankami w każdym mieście: Warszawa-Moskwa-Mińsk-Kijów-Warszawa to nie otrzymam tej wizy?! Czy źle to interpretuję?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Cze 2018 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
Tak. Musisz wcześniej zdobyć wizę.
Zadzowń do ambasady, żeby się upewnić: 22 742 09 90.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Cze 2018 13:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Leniwa jestem. I skąpa. Jak mam starać się o płatną wizę, to ułożę oblotówkę w taki sposób, by wiza nie była potrzebna;-) Dzięki za szybką odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Lip 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Gru 2014
Posty: 66
witam

prośba o pomoc: będę leciał z Hong Kongu do Budapesztu i na rezerwacji mam przystanek techniczny w Mińsku (Air China). pewnie na tankowanie. Czy muszę posiadać wizę . Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją i nie chce narobić sobie problemów w Mińsku.

dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Lip 2018 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
znaczy, nie rozumiesz ze nie trzeba mieć wizy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#13 PostWysłany: 05 Lip 2018 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 965
Loty: 372
Kilometry: 561 898
srebrny
@vrinks82
Nie musisz
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Lip 2018 16:43 

Rejestracja: 06 Kwi 2016
Posty: 8
Na Białoruś bez wizy – aż na miesiąc!
http://belsat.eu/pl/news/na-bialorus-be ... a-miesiac/
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 24 Lip 2018 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Już raz o to pytałem w innym wątku ale nie pamietam odpowiedzi.
Czy lecąc UIA z Kijowa do Mińska i z powrotem mogę być bez wizy ?
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 24 Lip 2018 19:06 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Przeczytaj jeszcze raz pierwszy post. Tylko na spokojnie :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Lip 2018 19:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3980
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Przczytałem ale nie jest jasno napisane.
Wolę dopytać zanim kupię 4 bilety (WAW-KBP RT i KBP-MSQ RT)
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Lip 2018 19:30 

Rejestracja: 26 Lis 2014
Posty: 52
Pisałem w lutym gdy leciałem z Petersbruga do Warszawy z 3 godzinną przesiadką w Mińsku. Przy przylocie żadnej kontroli, jak przy lotach w Schengen, mogłem nawet wyjść z lotniska. Potem przy białoruskiej kontroli białoruski stempel i tyle.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Lip 2018 19:53 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Przyloty/odloty do Rosji traktowane są na Białorusi jako połączenia "krajowe" (natomiast w Rosji są traktowane jak normalne międzynarodowe). Dlatego w Mińsku po przylocie z Petersburga nie było kontroli granicznej.
W czerwcu przerabiałem na lotnisku w Mińsku transfer w locie z W-wy do Moskwy i z powrotem.

Przy przylotach "międzynarodowych" do Mińska jest kontrola graniczna - jeśli zostaje się na Białorusi, to od razu też trzeba pokazać wymagane ubezpieczenie zdrowotne (jak się nie ma, to przed kontrolą graniczną jest punkt gdzie można kupić).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 01 Paź 2018 16:22 

Rejestracja: 31 Lip 2016
Posty: 536
Loty: 55
Kilometry: 120 474
Byłem we wrześniu w Mińsku korzystając z ruchu bezwizowego. Po przylocie młoda Pani pogranicznik poprosiła o ubezpieczenie. Miałem z sobą OWU ubezpieczenia dodawanego do karty kredytowej. Pani się zapytała gdzie tam jest moje nazwisko, to pokazałem jej kartę kredytową i wytłumaczyłem jak to działa. Wtedy Pani zapytała czy ubezpieczenie obejmuje Białoruś. Odpowiedziałem, że ubezpieczenie jest na cały świat. Pani poprosiła, żebym to pokazał. Na szczęście rzuciło mi się w oczy na pierwszej stronie Mastercard World i mówię: World - na cały świat :-)
Pani się uśmiechnęła i powiedziała, że wyjątkowo mnie przepuści, ale że następnym razem mam z banku wziąć certyfikat po angielsku (bo ona polskiego nie zna), żeby tam były i daty, i moje nazwisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group