Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Ryanair Sun - odszkodowanie za opóźniony / odwołany lot
ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
***
Formularz wniosku o odszkodowanie: https://onlineform.ryanair.com/pl/pl/eu-261
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com
Formularz wniosku o zwrot wydatków: https://eu261expenseclaim.ryanair.com/
Formularz wniosku o zwrot kosztów biletu: https://refundclaims.ryanair.com/
Voucher FAQs https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... el-voucher
***
Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot Wizzair: odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot-wizzair,1498,106445
***
Gdzie zrealizować czek Ryanair? czek-ryanair-gdzie-zrealizowac,15,12698


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 155  Następna
Autor Wiadomość
#1561 PostWysłany: 19 Lip 2018 11:16 

@sitek10 Jedynie doradzam: mniej cytowania i filozofowania więcej pisania na wskazany adres e-mail w ważnych sprawach

Te uśmieszki co do czasu oczekiwania w ogóle są niepotrzebne, jest ogromny problem klientów FR to i czas oczekiwania nie powinien nikogo dziwić

Kto ma blisko na lotnisko duży "hub" Ryanair np. Kraków chyba warto tam się przejechać, gdy ma się oczywiście poważny problem typu anulowany lot 25 czy 26.07
Góra
 PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#1562 PostWysłany: 20 Lip 2018 12:19 

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 1
Witam
Mam pytanie ??
Wczoraj 19.07 mieliśmy lecieć z Londyn Stansted do Gdańska i lot został anulowany.Z tego co się orientuję przyczyną była awaria silnika.
Zaoferowali nam bezpłatne prze-bukowanie biletu z którego skorzystaliśmy 23.07.
Moje pytanie brzmi czy przysługuje nam jakieś odszkodowanie ??

z góry dziękuję za odpowiedzi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1563 PostWysłany: 20 Lip 2018 12:49 

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 6
Witam wszystkich

Chciałbym opisać sytuację jaka miała miejsce 11 czerwca 2018 roku.
Wracaliśmy grupą 34 osób z wczasów w Albanii. Jako prywatna firma zorganizowaliśmy wycieczkę dla klientów.
Przybyliśmy na lotnisko w Tiranie na 2 godziny przez wylotem (tak jak to zwykle trzeba być). Okazało się że nasz lot jest opóźniony.
Po około godzinie zostaliśmy przetransportowani do kilku hoteli przylotniskowych. W Warszawie mieliśmy być na godzinę 11.00.
NA lotnisko zostaliśmy ponownie przetransportowani około godziny 17-17.20. Wylot miał miejsce dopiero po godzinie 21.00
W Warszawie wylądowaliśmy około 23.30, a odbiór bagażu mieliśmy o 00.17 (co mam potwierdzone fotografią "telewizora" przy taśmach bagażowych).
Był to lot Czarterowy o numerze RR1204. Dowiedzieliśmy się nieoficjalnie że Ryanair miał problem ze skompletowaniem załogi na ten lot, stąd tak duże opóźnienie.
W związku z powyższym mam kilka pytań:

1. o jakie odszkodowanie możemy się ubiegać, skoro lot był opóźniony o ponad 12h ale odległość między lotniskami to około 1200 km ?
2. Był to lot czarterowy, więc w formularzu zgłoszeniowym Ryanair nie mogę wpisać RR, jedyna co tam widnieje to FR [ ] -numer lotu i nie mogę wysłać zgłoszenia. Jest jakieś obejście tego formularza ?


Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1564 PostWysłany: 20 Lip 2018 13:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Cytuj:
Wracaliśmy grupą 34 osób z wczasów w Albanii. Jako prywatna firma zorganizowaliśmy wycieczkę dla klientów.

Bilety kupowaliście w powszechnie dostępnej taryfie? Czy jesteście podmiotem, który zawodowo organizuje imprezy turystyczne i sprzedaje je lub oferuje na sprzedaż, zarówno w sposób bezpośredni, jak i za pośrednictwem punktu sprzedaży detalicznej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1565 PostWysłany: 20 Lip 2018 13:31 

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 6
Było to organizowane przez biuro podróży, my byliśmy płatnikiem za te 34 osoby.


Ostatnio edytowany przez Zeus, 20 Lip 2018 13:31, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1566 PostWysłany: 20 Lip 2018 13:34 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Rozumiem, że wyjazd był prezentem od Was dla uczestników? Bilety były imienne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1567 PostWysłany: 20 Lip 2018 13:42 

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 6
tak, była to forma prezentu dla klientów. Bilety nie były imienne- były w formie rezerwacji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1568 PostWysłany: 20 Lip 2018 13:48 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Nie jestem przekonany, czy w takiej sytuacji odszkodowanie co do zasady się należy. Nie zmienia to faktu, że pasażerowie mogą i powinni zgłosić reklamacje do przewoźnika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1569 PostWysłany: 20 Lip 2018 13:52 

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 6
Uczestnicy - każdy z osobna , chcą składać reklamację za opóźnienie lotu o ponad 12h. Wydaje się to być zasadne, gdyż sporo osób miało następnego dnia chociażby iść do pracy, a że wylądowaliśmy w środku nocy to sporo osób brało urlop na żądanie bo nie zdążyliby nawet dojechać do swoich miejsc pracy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1570 PostWysłany: 20 Lip 2018 13:59 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
No to dajesz każdemu pracownikowi ten link -> ryanair-sun-odszkodowanie-za-opozniony-odwolany-lot,1498,130312
Jeżeli ma problemy, są liczne strony, które zrobią dla nich, za opłatę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1571 PostWysłany: 20 Lip 2018 14:17 

szaffa2 napisał(a):
tak, była to forma prezentu dla klientów. Bilety nie były imienne- były w formie rezerwacji


Jedna z osób lecących dla wszystkich składa oficjalną reklamację z wnioskiem o odszkodowanie z czego wynikającym poczytaj wysyłając tą reklamację na adres e-mail

Kod:
Gdy nie można zgłosić wniosku przez stronę, na czacie podali adres mailowy żeby tam napisać i przekażą wniosek dalej:
zapytaniaklientow@ryanair.com

zapytaniaklientow@ryanair.com

Procedury opisano poniżej

lot-odwolany-lub-opozniony,15,2646

Nie rozumiem dlaczego nie możesz spróbować rozpocząć procedurę walki o odszkodowanie od razu dla wszystkich, będziesz miał odpowiedź od Ryanair będziesz wiedział co robić dalej
Góra
 PM off  
      
#1572 PostWysłany: 20 Lip 2018 14:27 

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 6
Osoba z biura podróży powiedziała mi że każdy musi składać reklamację osobno. Wydaję mi się że może to mieć coś wspólnego z ostatnimi zmianami z RODO
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1573 PostWysłany: 20 Lip 2018 14:30 

To generalnie nie ma racji

Dla ciebie generalnie na teraz jedyny problem to zainicjowanie działania najlepiej w wersji jak napisałem wysyłając na teraz pod wskazany wyżej adres e-mail reklamację z jednego podstawowego powodu: jak to w przypadku Ryanair Sun zapewne nie dysponujesz/ecie nr. rezerwacji (6 cyfr i liter) dlatego podany przez moderatora formularz odpada
Góra
 PM off  
      
#1574 PostWysłany: 22 Lip 2018 11:56 

Rejestracja: 30 Lis 2013
Posty: 2160
srebrny
Mial ktoś przypadek ze Ryanair wystawił czek na błędne nazwisko ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1575 PostWysłany: 23 Lip 2018 11:20 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 67
Moim rodzicom odwolano lot do Memmingen w piatek. Lot byl planowany na 19:45, a sms przyszedl o 19:03. Moi rodzice byli juz na lotnisku. Musieli byc koniecznie w sobote na imprezie rodzinnej u mojej siostry w Monachium. Niestety nie bylo innego lotu i moi rodzice zdecydowalali sie na przebukowanie biletow na niedziele.

Teraz moje pytanie czy przy zmianie terminu stracili mozliwosc uzyskania odszkodowania? W internecie znalazlem, ze jak ktos zazada zwrotu pieniedzy to odszkodanie przepada. Czy tak samo jest ze zmiana terminu?

Ja im kupilem bilety z mojego konta ryanair. Czy o odszkodowanie musi wystepowac pasazer? Ryanair poinformowal tylko mojego ojca o odwolanym locie. Moi rodzice nie znaja angielskiego. Czy wystepujac o odszkodowanie mam tez wystapic o zwrot za bilety na pociag? Czy tylko o samo odszkodowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1576 PostWysłany: 23 Lip 2018 11:38 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@falent: zmiana na inny termin nie pozbawia prawa do odszkodowania. Pasażer może złożyć wniosek o odszkodowanie, nie istotne z jakiego (czyjego) konta był zakup.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1577 PostWysłany: 23 Lip 2018 11:43 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 67
@seal dzieki :)

Czy to jest poprawny link? https://contactform.ryanair.com/?cr=4-0 ... 0%93+EU261

bo znalazlem tez taki link?
https://refundclaims.ryanair.com/

Czemu sa dwa rozne?

Musze koniecznie podac numer karty z ktorej nabylem bilet? Juz nie pamietam czy karta byla ojca czy moja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1578 PostWysłany: 23 Lip 2018 11:46 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@falent w mailu z potwierdzeniem rezerwacji będą przedstawione 4 ostatnie cyfry karty którą była płatność - sprawdź tam będziesz wiedział jakie mają być.

Pierwszy link jest właściwy do odszkodowania, drugi do zwrotu poniesionych kosztów (np hotel etc.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1579 PostWysłany: 23 Lip 2018 11:48 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 67
@seal

a czy mam tez wnioskowac o poniesione koszty. Bilet na pociag w obie strony kosztowal 60 zl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1580 PostWysłany: 23 Lip 2018 11:54 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@falent: wydaje mi się że tak choć tu poprosił bym kogoś bardziej doświadczonego o potwierdzenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3091 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 155  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group