Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
W tym temacie są informacje o nowych trasach/planach Flixbusa
O promocjach masowych/akcji promocyjnych zapraszam do tematu FlixBus - promocje & kody & nowe trasy (flixbus-promocje-kody-nowe-trasy,35,28550).

Temat do oddawania kodów -> flixbus-kody-znizkowe,1528,155917


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 67  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 11 Lip 2018 10:00 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
Fakt, ostatnio WiFi flixa schodzi na psy. Zarówno to na trasach w Polsce jak i np. ostatnio Bratysława-Wiedeń. Ale uprzedzając - dobrze że własny hotspot działa :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#382 PostWysłany: 11 Lip 2018 10:04 

Co do PKP, bierzesz pod uwagę cenę z dnia wyjazdu? Bo flixa w dniu wyjazdu to chyba z Katowic do Sosnowca jest po 15 zł :P A z kolei PKP ma oferty typu wcześniej (do 30% zniżki), bilety weekendowe, PR ma bilet turystyczny czy regiokarnet oraz połączenia w dobrej cenie.
Przewoźnicy o których wspomniałem za to wcale nie są drodzy, dwaj ostatni mają regularne wrzutki biletów po 1zł.
Także uważam twoje argumenty za niestosowne. Oczywiście są trasy na których tych przewoźników nie ma, tam są za to inni. Nie podałeś trasy więc ciężko zgadnąć :P
Góra
 PM off
Gaszpar lubi ten post.
 
      
#383 PostWysłany: 11 Lip 2018 10:23 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@stjuard - ja ostatnio musiałem jechać do Warszawy z Gdańska, dokładny termin znałem tydzień wcześniej i jedyną pasującą czasowo opcją niebędąca Flixem było EIP za 66,15zł (ze zniżką studencką, normalny bilet 135zł). Flix kosztował 29zł, do tego miałem duński kupon na 30 DKK i zapłaciłem 11,39zł. Jechałem nieco ponad godzinę dłużej, ale uznałem, że dla 55zł oszczędności warto. Jedyny inny przewoźnik autobusowy na trasie to jakiś PKS, który jedzie ponad 5h. Nie mając zniżki prawdopodobnie wahałbym się jeszcze mniej, bo Flix wyszedłby ponad 100zł taniej. Ogólnie nie lubię autobusów i jadę pociągiem, gdy tylko mogę, ale są pewne granice ile mogę za to dopłacić. EIP są zwyczajnie za drogie, a TLK/IC z rozsądnym czasem przejazdu na trasie do Gdańska praktycznie nie istnieją - są tylko dwa TLK jadące poniżej 4h dziennie (autobus jedzie ~4h), do tego bardzo późno. Do tego to TLK, a nie IC, więc komfort podróży w upalny wakacyjny dzień jest bardzo zły. Na trasie z Warszawy do Krakowa czy Katowic do autobusu bym raczej nie wsiadł, bo to nie ma sensu, ale do Gdańska to zupełnie co innego.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 11 Lip 2018 10:51 

Przez "jakiś PKS" masz na myśli SuperPKS (tak,to tylko branding dla jakiegoś PKSu, ale jakby nie patrzeć to samo jest z flixem - to tylko branding)?
Ja jechałem tylko raz, nie było źle ...

No i fakt że obecnie flix wypada taniej bo chce sobie znaleźć grupę stałych klientów, werbujących kolejnych najlepiej. Tak to działa. Ale potem podniosą ceny i będzie mocno przeciętnie. A konkurencji wtedy już może zabraknąć...
Teraz walczą cenowo zdecydowanie na trasach do Lublina (z busiarzami) i Rzeszowa (z Neobusem). Tam jest bardzo tanio zazwyczaj. O ile ich zmiotą to wiadomo :/

W każdym razie dzięki za rzeczową opinię :)
Góra
 PM off  
      
#385 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:04 

Rejestracja: 06 Wrz 2015
Posty: 66
Anonymous napisał(a):
Co do PKP, bierzesz pod uwagę cenę z dnia wyjazdu? Bo flixa w dniu wyjazdu to chyba z Katowic do Sosnowca jest po 15 zł :P A z kolei PKP ma oferty typu wcześniej (do 30% zniżki), bilety weekendowe, PR ma bilet turystyczny czy regiokarnet oraz połączenia w dobrej cenie.
Przewoźnicy o których wspomniałem za to wcale nie są drodzy, dwaj ostatni mają regularne wrzutki biletów po 1zł.
Także uważam twoje argumenty za niestosowne. Oczywiście są trasy na których tych przewoźników nie ma, tam są za to inni. Nie podałeś trasy więc ciężko zgadnąć :P


Logika podpowiada, że porównuje się ceny w podobnym dniu zakupu. Tak, biorę pod uwagę 30 dni wcześniej. I taka była cena intercity. inne porównanie. Na końcówkę wakacji. PKP intercity 35 zł. Flix 22, ale i 15 zeta jest na fajną godzinę. Są też i droższe, ale w moim przypadku wyjazd rano jest tanio. Do tego z tym drugim jak się uda to zbiję cenę zależnie do kodu o połowę czy minimalnie 10,20%. Ale też były wyjazdy gdzie wolałem dopłacić, bo mi pasowało godzinowo. PKP jest dobre na dłuższe trasy, ale na krótszych odcinkach jest drogie. Albo inaczej. Moja pensja jest zbyt mała, aby sponsorować prezesów setek spółek na PKP żebygodnie żyć z moich. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:17 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Anonymous napisał(a):
Ale potem podniosą ceny i będzie mocno przeciętnie. A konkurencji wtedy już może zabraknąć...

Powiedzmy sobie szczerze - na wielu trasach już jej nie ma od dawna. SuperPKS jadący do Gdańska 6 godzin trzy razy dziennie to nie jest konkurencja.
To samo na trasie Warszawa-Poznań - poza drogą Sferą Platinum jest tylko PKP i Flix.
A o Neobusa bym się nie martwił - nawet jeśli na odcinku do Rzeszowa Flixbus weźmie im pasażerów, to nadal mają bardzo dużo ludzi z południa Podkarpacia, bo prawie nic innego nie jeździ do Warszawy/Wrocławia z Krosna czy Sanoka. Ich system dowozów z mniejszych miejscowości działa sprawnie i nie sądzę, by mieli problemy z wypełnieniem autobusów. Ich ceny do dumpingowych nie należą, a mimo to pasażerowie są.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#387 PostWysłany: 11 Lip 2018 11:37 

@ms993, piszesz o tym zupełnie tak, jakby tak miało być. Ja rozumiem że to jest naturalną koleją rzeczy w pewnych przypadkach ale tak być wcale nie musi. A wybiera nie kto inny a pasażerowie :P
Flix, z racji że to on przejmuje cały marketing, praktycznie uniemożliwia dostanie się do zagubionego bagażu - bo ten pozostaje w gestii przewoźnika, który marketing już dawno olał - kasę dostanie i tak od flixa, więc po co jeszcze się starać. Itd. itp. ...

@pandorinium O ile na pasujące terminy ciągle bez problemu znajdujesz bilety po 15-22 zł to sam nie mam argumentu, żeby nie korzystać, skoro z kuponami jedziesz prawie/zupełnie za darmo. Także luz. Ale flix jeździ o ile się nie mylę, nie częściej niż 6 razy dziennie do Gdańska w zależności od dnia (z wyłączeniem nocnego kursu z Zachodniego, który ma wiecznie podwyższoną cenę)
Góra
 PM off  
      
#388 PostWysłany: 12 Lip 2018 01:12 

Rejestracja: 16 Sty 2018
Posty: 42
Orientuje się ktoś kiedy Flix wrzuci na stronę połączenia we wrześniu? (konkretnie chodzi mi o Poznań-Berlin)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 12 Lip 2018 01:35 

W sierpniu :roll:
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#390 PostWysłany: 14 Lip 2018 11:44 

Dobrze, ze flix nie pobiera ( :? jeszcze...) oplat za swoje porady :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Załączniki:
IMG_20180714_114608_002.jpg
IMG_20180714_114608_002.jpg [ 14.92 KiB | Obejrzany 2615 razy ]
IMG_20180714_113549_236.jpg
IMG_20180714_113549_236.jpg [ 20.67 KiB | Obejrzany 2617 razy ]
^^.jpg
^^.jpg [ 56.26 KiB | Obejrzany 2621 razy ]
Góra
 PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#391 PostWysłany: 16 Lip 2018 19:18 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Dziś kierowca w Augsburgu zamknął nam przed nosem drzwi autobusu na lotnisko Memmingen. Stanęliśmy pod autobusem, wysiadło parę osób, myśleliśmy że wyjdzie kierowca sprawdzić bilety ale drzwi od razu się zamknęły i odjechał. Musieliśmy pędzić na pociąg i ledwo zdążyliśmy na samolot. Napisałam już do niemieckiego Flixbusa, orientujecie się czy możemy cokolwiek uzyskać?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 16 Lip 2018 19:46 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Tak, przeprosiny :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#393 PostWysłany: 16 Lip 2018 20:13 

Jakiś czas temu opisywałem identyczną sytuację, co prawda z pociągiem - ale nadal bardzo podobną, bo drzwi były zamykane ręcznie, pociąg stał nadal a potem odjeżdżał bardzo wolno a sam 'konduktor'/kanar/obsługa/zwał jak zwał miał jeszcze czas i możliwość wyrecytować przez przytrzymywane drzwi całkiem długi tekścik.
Ja nawet przeprosin nie dostałem, mimo że to nie mi się zachciało zmieniać peron na kilka minut przed odjazdem...
Góra
 PM off  
      
#394 PostWysłany: 16 Lip 2018 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1588
niebieski
Słuchajcie, jak jest z tą rezerwacją miejsc bo zgłupiałem..

Rezerwowałem dla matki przyjazd na trasie Bytom - Kraków. Podczas rezerwacji nie szło wybrać jakichś miejsc płatnych. Ot taka rezerwacja typi standard w Flixie. Dziś mail:

Zwolniły się miejsca do rezerwacji na podróż z Bytom do Kraków dnia xxxx. Bezpłatnie zarezerwowaliśmy dla Ciebie miejsce 20D.

O co kaman? :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#395 PostWysłany: 17 Lip 2018 00:20 

Rejestracja: 06 Lut 2018
Posty: 27
Być może wcześniej nie było wolnych miejsc i coś pominąłeś.
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 uważa post za pomocny.
 
      
#396 PostWysłany: 17 Lip 2018 00:22 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 409
-- 17 Lip 2018 00:21 --

Taka sytuacja miala miejsce w Souterach tylko wtedy gdy wszystkie miejsca darmowe byly zajete, a nikt nie kupil miejsc premium.. Wowoczas system losowo przydziela miejsca i wysyla maile. Potrafi to zrobic 15 min przed odjazdem w srodku nocy z danego miasta.

-- 17 Lip 2018 00:22 --

No i co smieszne - na trasie Bytom-Chorzow dwa razy widzialem te flixy. Raz byl kierowca + 1 osoba, raz kierowca + powietrze ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
iwan-82 uważa post za pomocny.
 
      
#397 PostWysłany: 17 Lip 2018 21:57 

(z facebooka): Sam Strasburger by tego lepiej nie ujal :mrgreen:
Załącznik:
IMG_20180717_214951_461.JPG
IMG_20180717_214951_461.JPG [ 45.44 KiB | Obejrzany 2217 razy ]

"Prosze Panstwa, na nas (obecnie) nie mozna polegac. Wybraliscie panstwo niepowazna firme low-cost, gdzie w ramach optymalizacji cen biletów, odpowiedzialnosc za cokolwiek pozostaje po stronie pasazera. My tylko swiadczymy usluge przewozu. Albo i nie. Siemka zioom, Jolka z Flixa" :mrgreen: :mrgreen:

Załączniki:
Komentarz do pliku: Sorki za te memy, ale nic lepiej nie oddaje tego co flix wyprawia...
IMG_20180717_214933_184.JPG
IMG_20180717_214933_184.JPG [ 25.61 KiB | Obejrzany 2217 razy ]
Góra
 PM off  
      
#398 PostWysłany: 18 Lip 2018 10:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
lekkie OT ;)


szybki rozładunek bagaży :D

_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#399 PostWysłany: 19 Lip 2018 05:55 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
http://m.inforail.pl/kolej-jednak-wygry ... 06620.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#400 PostWysłany: 29 Lip 2018 13:15 

Rejestracja: 26 Wrz 2015
Posty: 1084
Loty: 20
Kilometry: 15 182
Mam rezerwacje na sierpień z Budapesztu Kelenfold do Warszawy. W systemie ten przystanek już nie widnieje, odjazdy są z Mexikoi ut. Na infolinii mówią, ze kurs z Kelenfold jest odwolany i trzeba czekać na automatyczną zmianę przez nich. Na facebooku widziałem posty osób, które mają połączenia zastepcze z przesiadką w Bratysławie(dodatkowo przez Wiedeń :lol: )

Czy w przypadku jeśli zmieniają Budapeszt Kelenfold-Wawa na połączenie z przesiadką, a bezpośrednie połączenia z Mexikoi ut byłyby dostępne to da się to bezpłatnie przebookować?
_________________
Pytania o Warszawę? Pisz w wiadomości prywatnej :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1333 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 67  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group