Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
#1721 PostWysłany: 11 Lip 2018 13:06 

Rejestracja: 11 Mar 2018
Posty: 201
niebieski
I wszystko jasne :) Dzięki za info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#1722 PostWysłany: 15 Lip 2018 23:53 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 2
Witajcie,

Ja mam trochę nietypowe pytanie:
Otóż pod koniec września wybieramy się z dziewczyną do Szwecji i Danii na kilka dni.
Mamy zamiar zobaczyć Malmo a przede wszystkim Kopenhagę.
Nocleg planujemy w Malmo (jest znacznie taniej niż w stolicy Danii).
Znalazłem już jedną ofertę w sensownej cenie i prawie ją zarezerwowałem, przy czym dziewczyna doczytała
się że gospodarz jest z Bangladeszu więc zapewne jest wyznawcą Islamu.
Probowałem ją uspokoić że nie ma to żadnego znaczenia (gospodarz ma status superhosta) i nie ma mowy
żeby okazał się jakimś nieciekawym typem.
Czy ktoś z Was wcześniej nocował u wyznawców tej religii i może potwierdzić że nie spotkamy się z nieprzyjemnymi/niebezpiecznymi sytuacjami?
Osobiście nie mamy nic do muzułmanów, jak również nie obnosimy się z naszą religią (jesteśmy katolikami), chodzi jedynie
o względy bezpieczeństwa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1723 PostWysłany: 16 Lip 2018 00:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Twój post to jakaś prowokacja?
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#1724 PostWysłany: 16 Lip 2018 09:19 

Rejestracja: 15 Lip 2018
Posty: 2
W żadnym wypadku.
Chcemy się jedynie upewnić że wybierając taki nocleg, możemy się czuć w pełni bezpieczni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1725 PostWysłany: 16 Lip 2018 09:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Moje ostatnie 100 noclegi były na mieszkaniach Muzułmanów.
Żyję
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1726 PostWysłany: 16 Lip 2018 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Jakoś nie mogłem znaleźć osobnego tematu z referalami, więc tutaj poproszę o taki dla nowego użytkownika bo coś chcę wynająć a jeszcze nie mam konta na airbnb.

Już dostałem więc dziękuję tym co wysłali.


Ostatnio edytowany przez lot, 16 Lip 2018 11:56, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1727 PostWysłany: 16 Lip 2018 11:04 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
usercomputer napisał(a):
W żadnym wypadku.
Chcemy się jedynie upewnić że wybierając taki nocleg, możemy się czuć w pełni bezpieczni.

Kto ma Cię w tym upewnić?
Obawiasz się noclegu u muzułmanina, a nie obawiasz się u katolika, który przecież może być alkoholikiem, gwałcicielem, sadystą, mordercą, złodziejem, porywaczem, kanibalem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1728 PostWysłany: 16 Lip 2018 11:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
To pewnie dlatego że "Osobiście nie mamy nic do muzułmanów,", może się obawia nie osobiście ale jakoś rodzinnie czy grupowo?
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1729 PostWysłany: 17 Lip 2018 14:52 

Rejestracja: 05 Lip 2018
Posty: 4
Mam pytanie.
W styczniu rezerwowałam miejsce przez Airbnb i zapłaciłam część za pobyt. Teraz zbliża się termin drugiej wpłaty. W czerwcu skończyła mi się ważność karty kredytowej i mam nową (tzn ten sam numer karty a inny cvv). Nie mogę jednak zmienić w serwisie aby opłatę pobrał z tej ważnej karty. Jak myślicie czy zmiana cvv ma znaczenie, bo numer karty ten sam. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1730 PostWysłany: 17 Lip 2018 19:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@Agnieszka JW
Ja bym napisał do Airbnb i się upewnił.
Zmienił się cvv więc Airbnb może mieć problem z pobraniem drugiej raty.
Moje obawy budzi zapis warunków który pogrubiłem.
Link do pełnych warunków usługi "Płać mniej z góry" https://www.airbnb.pl/help/article/1696/pay-less-upfront-terms
Cytuj:
Upoważniasz Airbnb do realizacji wszystkich oczekujących płatności zgodnie z niniejszymi Warunkami usługi "Płać mniej z góry" i przy pomocy metody płatności użytej podczas dokonywania rezerwacji lub zgodnie z Warunkami płatności. Korzystając z usługi "Płać mniej z góry", potwierdzasz i akceptujesz, że nie możesz płacić za rezerwację przy pomocy innej metody płatności lub według innego terminarza płatności.

Jeśli Airbnb nie będzie w stanie pobrać od Ciebie płatności zgodnie z Warunkami usługi "Płać mniej z góry", Airbnb anuluje rezerwację w Twoim imieniu, a Ty otrzymasz zwrot zgodnie z Zasadami Anulowania Gospodarza. Potwierdzasz i akceptujesz, że możesz ponieść opłatę za anulowanie zgodnie Zasadami Anulowania Gospodarza.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1731 PostWysłany: 18 Lip 2018 09:51 

Rejestracja: 05 Lip 2018
Posty: 4
Dziękuję za odpowiedź.
Już się wszystko wyjaśniło. Dla tych co będą w podobnej sytuacji podpowiem:
Airbnb przysłało maila, że nie może pobrać kwoty z karty ze względu na jej nieważność i mam 72 godziny na zapłatę. Jednocześnie dali możliwość zaktualizowania metody płatności. Ponieważ miałam zapisaną też tą ważną kartę więc płatności dokonałam z niej i się udało.
Poza tym w mailu dodano zapis:
Jeśli nie uda nam się pobrać pełnej kwoty do ................, 2018, Airbnb anuluje rezerwację w Twoim imieniu ..................., 2018, a Ty otrzymasz zwrot środków na podstawie Zasad Anulowania Gospodarza.
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1732 PostWysłany: 08 Wrz 2018 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Przeczytałem w miarę możliwości wątek i mam pytanie odnośnie zwrotów za rezygnację.

Rezerwowałem pokój za pośrednictwem airbnb na 3 września. Zasady anulowania: Rygorystyczne (okres karencji). Przesunąłem termin na 24 września. Spodziewałem się, że będę mógł anulować ze zwrotem 100% kwoty. Okazuje się, że Airbnb może mi zwrócić jedynie 50% i jeszcze minus opłaty serwisowe. Według zasad "Rygorystyczne":

"Aby otrzymać pełny zwrot kosztów zakwaterowania, anulowanie musi być dokonane w ciągu 48 godzin od dokonania rezerwacji, na przynajmniej 14 pełnych dni przed godziną zameldowania, licząc według czasu lokalnego (lub do godziny 15:00, jeśli konkretnej pory nie wskazano)."

Mam pytanie. 1 września udało mi się właśnie przenieść rezerwacje na nową datę(24 września). Czy tylko wtedy w ciągu 48 godzin mogłem starać się o 100% zwrotu (czyli do 3 września)? Czy stosuje się tutaj inne zasady? Nie wiem, skąd się wzięło jedynie 50%.
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1733 PostWysłany: 08 Wrz 2018 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@hicarian
W przypadku rezerwacji Rygorystycznej z karencją żeby dostać 100%, anulowanie musi się odbyć do 48h od dokonania rezerwacji ale tylko jeżeli jest więcej niż 14 do zameldowania. Co ważne liczy się data dokonania pierwszy raz danej rezerwacji a nie data zmiany terminu.
Teraz w najlepszym razie dostaniesz 50% bez opłat airbnb lub nic jeżeli anulujesz na mniej niż 7 dni przed datą zameldowania, patrz na obrazek poniżej.
Jest jeszcze mała szansa, napisać do gospodarza o zgodę na anulację bez ponoszenia kosztów ale to tylko jego dobra wola, skoro do wyjazdu jest tak mało czasu to wątpię by się zgodził. Podobny przypadek opisałem kilka postów powyżej.
Cytuj:
"Aby otrzymać pełny zwrot kosztów zakwaterowania, anulowanie musi być dokonane w ciągu 48 godzin od dokonania rezerwacji, na przynajmniej 14 pełnych dni przed godziną zameldowania, licząc według czasu lokalnego (lub do godziny 15:00, jeśli konkretnej pory nie wskazano)."

Załączniki:
rygorystyczne z okresem karencji.jpg
rygorystyczne z okresem karencji.jpg [ 113.54 KiB | Obejrzany 4451 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian lubi ten post.
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#1734 PostWysłany: 08 Wrz 2018 16:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lut 2017
Posty: 216
Dziękuje za wyjaśnienie :)
_________________
Zaglądam: Travel Vlog.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1735 PostWysłany: 17 Wrz 2018 19:10 

Rejestracja: 23 Lis 2016
Posty: 210
Zamierzam zarezerwować nocleg w Hiszpanii, mam przy sobie karta Alior w EUR, a końcówka pokazuje pln do zapłaty, to nie wiem czy nie będzie korzystny kurs przy płatności ta karta?

Jakoś nie widze opcji żeby zmienić na EUR
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1736 PostWysłany: 17 Wrz 2018 19:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@Alexis93
Jeszcze przed rezerwacją musisz zmienić na Swoim koncie walutę z PLN na EUR, zrobisz to na samym dole strony w prawym rogu.

Załączniki:
eur.jpg
eur.jpg [ 56.94 KiB | Obejrzany 4262 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Alexis93 uważa post za pomocny.
 
      
#1737 PostWysłany: 01 Paź 2018 21:20 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 2
Zarezerwowałem sobie 2 noce w Dubaju na platformie airbnb. Host prosi mnie o skan wszystkich paszportów motywując to tak:
According to Dubai law, we will have to register you at the local authorities (like at a hotel check-in) with all your details and your passport in order to pay the tourism tax for your stay. Can you please send us a passport copy of you (main guest) and all the guests who are staying in the apartment for this purpose?

Czy ktoś z was kto korzystał z airbnb w Dubaju też tak miał ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1738 PostWysłany: 01 Paź 2018 21:22 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Prosi, to wyślij.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1739 PostWysłany: 07 Paź 2018 19:24 

Czy ktoś, zaangażowany w kampanię z kodami promocyjnymi i operacjami na MWZ z roku 2014, kto dostał blokadę konta, próbował z sukcesem założyć nowe i odbył nocleg?
Mam zablokowane wszystkie 7 kont, ale dysponuję dostępem do nowego komputera i nowego IP (bez VPN czy temu podobnych metod). Jest sens, czy oni tam od razu teraz wymagają weryfikacji?
Góra
 PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#1740 PostWysłany: 07 Paź 2018 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2016
Posty: 1200
Loty: 73
Kilometry: 147 838
niebieski
Ogólnie weryfikacja jest od razu, zdjęcie/skan dowodu, a do zapłaty wiadomo nr karty, czasem zdjęcie karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2033 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 84, 85, 86, 87, 88, 89, 90 ... 102  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group