Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: [VIE] Vienna - Parking
#1 PostWysłany: 04 Sty 2015 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Witam,

powtórzę pytanie dotyczące parkingu.
Czy możecie polecić miejsce gdzie zostawić auto we Wiedniu na 2 tygodnie?
Parkingi przy samym lotnisku są dość drogie. Wiem ze jest P&R w samym mieście, ale może z doświadczenia wiecie gdzie zostawić auto tanio/za darmo?
Nie musi być przy samym lotnisku.

Dzieki!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 13 Mar 2015 10:35 

Rejestracja: 08 Sie 2011
Posty: 1251
niebieski
foxten napisał(a):

powtórzę pytanie dotyczące parkingu.
Czy możecie polecić miejsce gdzie zostawić auto we Wiedniu na 2 tygodnie?
Parkingi przy samym lotnisku są dość drogie. Wiem ze jest P&R w samym mieście, ale może z doświadczenia wiecie gdzie zostawić auto tanio/za darmo?
Nie musi być przy samym lotnisku.


Ja w ubiegłym roku parkowałem na bezpłatnym parkingu P+R w Fischamend. Na lotnisko można dojechać jeden przystanek kolejką S7.
Mapka tutaj: https://www.google.pl/maps/place/Fischamend/@48.1164793,16.6154725,147m/data=!3m1!1e3!4m2!3m1!1s0x476c567f1ade0fd3:0x64887d475ef34965
Góra
 Profil Relacje PM off
pepe3 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 07 Cze 2015 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Piotrek Podroznik napisał(a):
Witam.
Na początku sierpnia wylatuję na wakacje z lotniska w Wiedniu. Zastanawiam się czy jechać Polskim Busem z Katowic do Wiednia czy też samochodem w związku z czym mam dwa pytania:
1. Jak dostać się z przystanku Polskiego Busa w Wiedniu na lotnisko?
2. Gdzie zostawić samochód może być parking płatny lub lepiej bezpłatny, żeby także dało się dojechać na lotnisko?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.


hej,

odpowiadając na drugie pytanie to ponad miesiąc temu zostawiałem auto na kilka dni na parkingu P&R Erdberg.
https://www.google.pl/maps/place/P%2BR+ ... b3c825e9c2
Cena to nieco ponad 3 EUR za dzień. Nie ma już opcji (jak to w internecie można wyszukać) biletów na tydzień lub dwa.

Wiem, że można w kilku dzielnicach zostawić auto "na ulicy" za darmo. Nawet mój znajomy mieszkający tam już od dłuższego czasu sam poleca ten sposób.
(Jak potrzebujesz więcej detali gdzie to podpytam.)
Ja analizując kilka różnych scenariuszy (wylot o 6.30 rano, podróż z dzieckiem i powrót około 21) zdecydowałem się na tą opcję. Z samego parkingu jest bardzo blisko (na nogach) do kolejki S7 na przystanek Sant Marx.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Lip 2015 09:51 

Rejestracja: 03 Sty 2015
Posty: 29
Jeszcze jedno pytanie: na tych parkingach P+R i polecanym przez foxten
http://www.apcoa.at/parken-in/wien/p-r-erdberg.html
muszę z góry określić ile będzie auto stało czy też poprostu wjeżdżam tam, biorę jakąś kartę z automatu i jak po dwóch tygodniach będę wyjeżdżać to naliczą 2 x 17,1 euro za dwa tygodnie?

-- 02 Lip 2015 10:28 --

Jeszcze jedno pytanie mam związane z opcją PolskiegoBusa: Czy lądując w Wiedniu na lotnisku o godzinie 19:05 jest szansa, żeby zdąrzyć na przystanek Südtiroler Platz jadąc tymi pociągami, metrem na godzinę 22:15 (odjazd Polskiegobusa do Polski)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Lip 2015 12:05 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
@ Piotrek Podroznik: zdazysz bez problemu. http://www.wienerlinien.at/eportal2/ep/channelView.do/channelId/-46649?routeFrom=16.56374%3A48.11986%3AWGS84%3AFlughafen+Wien&routeTo=60201349%3AHauptbahnhof&routeDatetime=2015-07-03T19%3A05%3A00.000Z&immediate=true&deparr=Abfahrt tutaj mozesz uaktualnic swoj dzien i godzine przylotu (nacisnij 'Suche anpassen').

Masz tyle czasu, ze wystarczy na krotkie zwiedzanie ogrodu palacu Belvedere :)

@Piotrek Podroznik: Co do Park & Ride. W takim razie musisz wykupic miesieczny dostep. Przy tygodniowym musialbys wjechac i wyjechac autem i zakupic nowy. Bilety tygodniowe nie sumuja sie. (i uwazaj na wszelkie kombinacje, bo gdy przekroczysz czas parkowania, dostaniesz solidna kare).
W razie pytan pisz PM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Kwi 2018 10:20 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 76
Loty: 207
Kilometry: 763 882
Poszukuje parkingu przy lotnisku w Wiedniu ktoś korzystał i moze cis polecić?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Kwi 2018 10:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1516
srebrny
Parę lat temu korzystałam z http://www.park-and-fly.at/en/preise/?&lang=en

Taksówka do/na lotnisko ówcześnie kosztowała 15 euro, oprócz tego jest opcja dojazdu autobusem, ale jeździ niestety dość rzadko. Czasami się zdarza, że są inni, którzy też jadą, więc można się dogadać i podzielić kosztami.
Ważny hint - przynajmniej 3 lata temu jeszcze tak było - na odloty wjazd samochodem jest bezpłatny, na przyloty płatny, więc lepiej się odbierać z odlotów ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 13 Kwi 2018 17:55 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 76
Loty: 207
Kilometry: 763 882
OK,dzięki, skorzystam.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2018 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
W związku z wysypem biletów Level/Vueling chciałbym odświeżyć temat: czy ktoś ma sprawdzony niedrogi parking blisko lotniska?
Lub zna bezpłatny parking (park&ride) z dobrą komunikacją na lotnisko?
Znalazłem parking reklamujący się dobą za 4 euro: https://parktiger.at/en/home-english/.
Ktoś korzystał?
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 07 Lip 2018 13:12 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Cześć. Proszę o polecenie bezpłatnego miejsca do parkowania lub taniego parkingu w okolicach lotniska w Wiedniu. Temat zapewne istotny również dla wielu forumowiczów ze względu na promocję Levela. Każda kwota powyżej 0,01 EU będzie szokować :lol: . Istotne również informacje na co uważać w tamtym rejonie, czy lubują się w odholowywaniu, jak kształtują się ceny parkingów.


Ostatnio edytowany przez marcino123, 12 Mar 2019 22:19, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Też się przymierzam do poszukiwań, na pewno wkrótce będzie wysyp okazji :)
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
W Wiedniu jest sporo P+R:
http://www.parkeninwien.at/en/Park-and-Ride.html
Wszystkie kosztują tyle samo, tj. 3,40 za dzień / 17,10 za tydzień.

Pod kątem dojazdu na lotnisko najlepiej wypada chyba P+R U6 Siebenhirten (Porsche Strasse 25). U6 ma przystanek na dworcu Meidling, na którym zatrzymuje się Railjet na lotnisko.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
A nie bliżej (wg moich poszukiwań) zostawić auto na P+R Schwechat?
Stamtąd jest kolejka za 1,8 euro (2 stacje - 7 minut).
Pierwsza rusza tuż po 4.00.
Ciekawią mnie jeszcze okolice Mannswörth Bahnhof - okolice wg google maps wyglądają na przemysłowe i pobliżu widzę dużo wolnych miejsc.
To nie jest strefa parkowania, więc wydaje mi się, że można tam auto zostawić za free.
Do kolejki jest kilkaset metrów maksymalnie.
Może jak ktoś będzie w najbliższym czasie w Wiedniu odwiedziłby te rejony?
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Garmond napisał(a):
A nie bliżej (wg moich poszukiwań) zostawić auto na P+R Schwechat?
Stamtąd jest kolejka za 1,8 euro (2 stacje - 7 minut).
Pierwsza rusza tuż po 4.00.


Czy tam nie ma ograniczenia czasowego parkowania do jednej doby? i za kilka dni jest inna stawka tygodniowa?

Czy jesteś pewny tego że pierwsza kolejka rusza tuż po 4.00 ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Lip 2018 11:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
Na pewno bliżej jest na P+R Schwechat, ale tam jest ledwo 200 miejsc parkingowych. W zależności od pory dnia bywa ciasno.
O ograniczeniach dobowych niestety nic więcej mi nie wiadomo. Wg. niektórych stron P+R Schwechat jest darmowy. Ale ten parking w ogóle jest dość tajemniczy, nie jest w pełni zintegrowany z parken.at, więc nie da się online sprawdzić stawki za parkowanie i dostępności wolnych miejsc.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 09 Lip 2018 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Czy jesteś pewny tego że pierwsza kolejka rusza tuż po 4.00?[/quote]

Wg strony kolei pierwszy pociąg na stacji Schwechat na lotnisko odjeżdża o 4:36.

Załączniki:
Schwechat2.jpg
Schwechat2.jpg [ 67.22 KiB | Obejrzany 16001 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Lip 2018 14:05 

Rejestracja: 25 Sie 2014
Posty: 374
srebrny
Dobry parking w okolicy lotniska to Parktiger cena 4€ za dobę, blisko do stacji kolejowej Schwechat Bahnhof, pociag jedzie 6 min a płaci się za bilet 1,7€. Parking ma dobre opinie. Więcej informacji: https://parktiger.at/en/home-english/#location
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Lip 2018 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 2336
Loty: 26
Kilometry: 45 127
platynowy
https://www.pandaparken.com/

Dla tych co mają loty w nocy i nie mają jak się dostać kolejką na lotnisko.

59 EUR za 7-8 dób , w cenie kawa ,herbata, transfer w obie strony.
Testuję we wrześniu.

Zresztą - nie wiem czy w ogóle nie jest to lepsza opcja dla kogoś podróżującego w większej paczce czy z dziećmi. Za kolej trzeba zapłacić, walizki też trzeb nosić :)
Tutaj zawożą Cię w cenie pod terminal z całą ferajną i bagażami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 17 Lip 2018 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Promocyjna cena :).
Dokładnie 5900 razy droższa niż bilet lotniczy Levela.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 26 Lip 2018 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2017
Posty: 153
Loty: 37
Kilometry: 59 474
Cytuj:
Garmond napisał(a):
Czy jesteś pewny tego że pierwsza kolejka rusza tuż po 4.00?


Wg strony kolei pierwszy pociąg na stacji Schwechat na lotnisko odjeżdża o 4:36.


Właśnie dlatego się dopytywałem czy na pewno tuż po 4 bo lot mam 5.20 i tuz po 4 było by dobrze ale 4.40 to się robi ciasno z lotem

Co do tajemniczego parkingu to czekamy aż ktoś kto tam był napisze w końcu ile płacił za ile dni i co było po powrocie. (tak samo jak o parkingu w Fishamend chciałbym się dowiedzieć)

Parkingi po 4 euro są dobre, ale znowu jak się w 4 osoby musi dostać na lot o 5 to koszty tak rosną że bardziej się opłaca przy krótkim pobycie 3-4 dni zapłacić te 30-40 euro blisko lotniska.

Czekam też na osoby które parkowały w miejscach bezpłatnych czy to w Fishamend czy tez Schwechtat czy Albern, skąd można dojść w godzinę na lotnisko pieszo, gogiel parę interesujących miejsc pokazuje ale bezpośredniego sprawdzenia nic nie zastąpi.
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 123 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group