Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Maj 2012 15:19 

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 170
Czy orientuje się ktoś z Was jak dostać się z lotniska w Billund do centrum miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
 Temat postu: Re: Billund
#2 PostWysłany: 01 Maj 2012 15:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
agap228 napisał(a):
Czy orientuje się ktoś z Was jak dostać się z lotniska w Billund do centrum miasta?

Wujek gugl pokazuje, ze najlepiej piechota. Lotnisko jest prawie w centrum tej metropolii :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#3 PostWysłany: 11 Lip 2012 21:41 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
W sierpniu mam 7h przesiadkę w Billund, przylot o północy i wylot o 7 rano, czy jest tam cokolwiek do zobaczenia o tej porze? Czy lepiej od razu po wyjściu z samolotu zacząć szukać miejsca na rozłożenie śpiwora? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#4 PostWysłany: 11 Lip 2012 21:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Zdecydowanie odp. B.
Bylem tam pod koniec maja w niedziele (8h) i nie bylo kompletnie nic do roboty, wiec usiadlem przy drodze na podejsciu do pasa 09 i patrzylem na samoloty :) wg mnie w nocy jedynym sensownym rozwiazaniem jest sen :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 26 Sty 2018 17:34, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#5 PostWysłany: 11 Lip 2012 22:16 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Może w środku nocy nie będzie za wielkiego ruchu na drodze :D A gdzie najlepiej rozbić namiot? :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#6 PostWysłany: 12 Lip 2012 09:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
RobKenz napisał(a):
Na piechotę nie można dojść do miasta, brak chodnika czy chociażby pobocza. Do miasta jeżdżą autobusy, spod terminala. Bilety do kupienia w autobusie. Cen biletów nie znam.

Przeciez przez cala droge do miasta jest pobocze/chodnik! Nie wprowadzaj ludzi w blad, przetestowane na wlasnych nogach, dla niedowiarkow wystarczy spojrzec na google maps.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Billund
#7 PostWysłany: 30 Lip 2012 11:38 

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 170
Potwierdzam, przez całą trasę z lotniska do miasta lub Legolandu jest pobocze, którym spokojnie i bezpiecznie można dojść na nogach. Przy wyjściu z lotniska należy kierować się na lewo, schodkami w dół i cały czas prosto aż dojdzie się do Legolandu. Na prawo skręca się na miasteczko. Całość na nogach nie zajmuje dłużej niż 30 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Billund
#8 PostWysłany: 01 Sie 2012 14:23 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
Trochę późno, ale może komuś się przyda:
http://www.legoland-village.dk/files/19 ... s-2012.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Sty 2015 12:23 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 1439
Loty: 8
Kilometry: 22 290
niebieski
z związku z lotami Wizza do Billund odświeżam temat. Prośba o nowe informacje ( jeśli są ) odnośnie dostania się z lotniska do Legolandu ( z małym dzieckiem) więc może jest jakaś komunikacja? chodzi mi o organoleptyczne doświadczenia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Sty 2015 06:28 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 274
niebieski
W dunskie wakacje (koniec czerwca - polowa sierpnia) jezdzi darmowy autobus miejski, jazda trwa jakies 3 minuty :), objezdza Billund dookola.
W pozostałe dni autobus - dorośli(>15 lat) 20 kr, dzieci 10 kr. dorosły może na swoim bilecie zabrać dwójkę dzieci do 11 lat, na "dziecięcym" + 1 dziecko do 11 lat.

Piechotą jakieś 20-25 minut spokojnym tempem.

PS. Kraków niech dziaduchy oddadzą :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Lotnisko Billund
#11 PostWysłany: 08 Kwi 2017 12:53 

Rejestracja: 29 Sty 2017
Posty: 17
Loty: 17
Kilometry: 20 859
Mam pytanie na temat połączenia z lotniska Billund do Vejle autobusem. W necie znalazłam informację, iż autobusy do Vejle odjeżdżają spod terminala ze stanowiska 7 lub 8, ale rozbieżne znalazłam informacje dotyczące numeru autobusu, a muszę dostać się do hotelu Scandic Jacob. Czy ktoś korzystał z tego połączenia? którym autobusem dojade i jaki jest koszt przejazdu? Z góry dziękuję kochani forumowicze:)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Kwi 2017 20:19, edytowano w sumie 1 raz
przenosze do tego wątku :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lotnisko Billund
#12 PostWysłany: 08 Kwi 2017 18:30 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@‌Kolagdy‌:

Autobusy jeżdżą spod samego terminala. Nie da się ich nie znaleźć, są prosto za drzwiami. Numer stanowiska jest nieistotny, bo na pewno trafisz do właściwego pojazdu.

Do Vejle szybko dojedziesz linią 43 (kierunek Vejle, po drodze jeden przystanek w Vejle, następny to końcowy - dworzec) - kursuje co pół godziny i jedzie też ok. pół godziny. Jest też chyba linia 143, która ma okrężną trasę - nie ma sensu się nią interesować, bo jedzie długo, a 43 jeździ wystarczająco często.

Bilet gotówką kosztuje 60kr, z kartą Rejsekort 34kr (ale tej karty nie załatwisz od ręki, więc jeśli nie mieszkasz w Danii, to nie zawracaj sobie nią głowy). Płatność u kierowcy chyba tylko gotówką, nie można kartą (w każdym razie widziałem jak ktoś miał z tym problem, sam jechałem zawsze na Rejsekorcie).

Rozkłady i ceny znajdziesz na rejseplanen.dk

Z dworca autobusowego (który jest zaraz obok kolejowego) do Scandic Jacob Gade jest jakieś 700m, więc spokojnie możesz iść pieszo.
Rejseplanen pokazuje, by wysiąść koło Regionshuset (jeden przystanek przed dworcem) - to właściwie wszystko jedno, bo odległość ta sama, ale ja bym chyba polecał dworzec, bo wygodniej się wysiada na ostatnim przystanku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sie 2017 13:31 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Potrzebuję dostać się z lotniska w Billund wieczorem (przylatuję o 19:15), do małej miejscowości Holsted.

Znalazłem połączenie na stronie rejseplanen autbusem 43 do Vejle, a następnie przesiadka w pociąg który jedzie w kierunku Esbjerga. Zatrzymuję się na stacji Holsted.

Niestety strona nie jest w stanie mi pokazać ceny, którą zapłacę za taki bilet. Czy ktoś może mi pomóc oszacować, ile mnie to wyniesie ? Drugie pytanie, to czy muszę najpierw kupić bilet do Vejle u kierowcy, a następnie na dworcu w Vejle bilet pociągowy do Holsted ?

Będę wdzięczny za odp.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sie 2017 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Z Billund do Vejle zapłacisz 64kr, a za pociąg 84kr. W autobusie płacisz gotówką, na dworcu zapłacisz kartą.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 13 Sie 2017 14:50 

@paisas Zauważ tylko, że między stacją Holsted a 'centrum' Holsted jest 3 kilometry. Bilet na autobus do Vejle u kierowcy gotówką. Potem niestety pociąg DSB. No i widzę najtańszy bilet czyli w taryfie "Orange" na jutro (14.08) jest za 112 DKK, ale na 11 września jest za 36 DKK. Oba bez rezerwacji miejsca. Proponuje kupić odpowiednio wcześniej ten bilet Orange, zakładam że się nic nie zmieniło i się da go kupić z zagranicy. Musisz jakoś potwierdzić ten bilet przy kontroli więc albo paszport/ prawo jazdy albo karta kredytowa z Twoim imieniem i nazwiskiem. Bilet przychodzi na mail i go drukujesz. Wszystko jest ładnie opisane po ang. na stronie dsb.dk gdzie kupisz bilet. Bilet kupowany na dworcu będzie droższy niż kupowany z wyprzedzeniem.

Załączniki:
Screenshot 2017-08-13 at 14.42.35.png
Screenshot 2017-08-13 at 14.42.35.png [ 100.7 KiB | Obejrzany 10088 razy ]
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sie 2017 16:38 

Rejestracja: 30 Cze 2012
Posty: 455
niebieski
Wielkie dzięki za pomoc i cenne wskazówki.

@MacKoz

Muszę się dostać centralnie w okolice stacji kolejowej, także "centrum" Holsted mnie nie interesuje :)

edit

Bilet udało się kupić za 36 koron. Ciekaw tylko jestem - jeśli jest on bez rezerwacji miejsca, to gdzie ja w tym pociągu będę mógł usiąść ? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Sie 2017 17:45 

Standardowo, siadasz jak jest wolne miejsce. Jak przychodzi ktoś z biletem to ustępujesz mu miejsca. Raczej nie powinno być obłożenia, zresztą to tylko 60 km.
Góra
 PM off
paisas uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 17 Sie 2017 22:33 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Gdyby ktoś szukał dojazdu do Kopenhagi lub Hillerød, to jeździ tam z lotniska w Billund przewoźnik Sortbillet.
Do 15.09.2017 jest 50% rabatu, szczegóły tutaj: sortbillet-50-znizki-nowy-stary-przewoznik-aut-w-danii,35,116071
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 17 Sie 2017 22:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Nad każdym siedzeniem znajdziesz wyświetlacz z informacją, czy dane miejsce jest zarezerwowane,
a jeśli tak to na jakim odcinku.

paisas napisał(a):
Wielkie dzięki za pomoc i cenne wskazówki.


Bilet udało się kupić za 36 koron. Ciekaw tylko jestem - jeśli jest on bez rezerwacji miejsca, to gdzie ja w tym pociągu będę mógł usiąść ? :)
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
paisas lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 08 Lip 2018 19:10 

Rejestracja: 10 Lip 2014
Posty: 95
Loty: 69
Kilometry: 168 562
Z lotniska jeździ kilka autobusów: 43, 119, 143. Bilet ok. 20 koron
Jeździ też darmowy 384 pod Legoland, hotel Svansen, Lalandię, i gdzieś tam jeszcze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group