Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 28 Cze 2018 15:33 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@magda1enka Nie napisano ,ale tak to działa.Dokumenty i lustrzankę trzeba wyjąć nie odpowiadają za takie rzeczy w nadawanym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#82 PostWysłany: 28 Cze 2018 16:09 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1022
niebieski
Tak miałam w locie POZ-KEF. Oddałam podręczny na check-in a do samolotu weszłam z małym plecakiem i torebką (malutką) na dokumenty, pieniądze, tel. Nie zwracano na bagaże żadnej uwagi. Ale już w KEF nie oddałam podręcznego z powodu długiej i wolnej kolejki (wiadomo-podróże do kraju Polaków pracujących tam) i przez bramki przeszło bez problemu, w ogóle nie było możliwości oddania przy samolocie. Ale pani z obsługi w samolocie już zwróciła mi uwagę. zresztą słusznie, że mam za dużo. I powinnam zapłacić. Udało się. Wiem, że ryzykowałam i przepisy mówią wyraźnie o 1 sztuce +ewentualnie zakupy z bezcłowego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 04 Lip 2018 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2010
Posty: 373
niebieski
Lot W6, 03.07.2018 - AHO - WAW, nasze podręczne oddane na odprawie bagażowej jako bagaż rejestrowany, wejście na pokład z małymi plecakami i torbami.

Poprzedni mój lot z Alghero wspominam jako dość restrykcyjne podejście do kontroli podręcznych, walizki w szczególności. Teraz spokój, większość oddała swoje "duże" podręczne na odprawie bagażowej i w związku z tym duży luz w schowkach. Część podręcznych była oddana przy wejściu do samolotu (dosłownie kilka walizek), a na pokładzie widziałem może 3 duże bagaże.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 06 Lip 2018 18:46 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Jak sytuacja w Katowicach po zmianach? Można od razu nadać przy odprawie? Zakładam, że książka, telefon, powerbank idokumenty w czymś mini potem bez problemu? A np zakupy z bezcłowej? Jak to teraz rozwiązujecie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#85 PostWysłany: 06 Lip 2018 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
bo76 napisał(a):
A np zakupy z bezcłowej? Jak to teraz rozwiązujecie?

A @bo76 zaglądał na stronę Wizzair ?
Cytuj:
Latając z WIZZ, każdy pasażer może wziąć ze sobą:

jedną sztukę bagażu podręcznego, nie większą niż 55 x 40 x 23 cm, o wadze maks. 10 kg
do 6 sztuk bagażu rejestrowanego, z których każda może ważyć maks. 32 kilogramy
towary kupione w sklepach bezcłowych na lotnisku po przejściu kontroli bezpieczeństwa

https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... ga%C5%BC#/
Obsługa klientów > Bagaż > Limit bagażu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 06 Lip 2018 19:40 

@zulu zapisy sobie, a praktyka swoje i widać, że dawno z Wizzair nie leciałeś
Ja tam chętnie poczytam jak wygląda sytuacja w praktyce w ostatnich kilku dniach po zaje duzym zapisie zachęcającym do priorytetu
Tylko proszę bez tekstu, że przyjęli na check-in :)
Góra
 PM off  
      
#87 PostWysłany: 06 Lip 2018 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
@gorny77 nie wiem ile to jest "dawno" w maju z WAW lecieliśmy we 3 każdy miał torbę ze strefy z zakupami (no bo bez sensu na pustaka lecieć ;-)) i nie było najmniejszych problemów z tymi torbami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 06 Lip 2018 21:23 

Maj to średniowiecze
Na teraz to od początku lipca br.
Góra
 PM off
zulu lubi ten post.
 
      
#89 PostWysłany: 06 Lip 2018 21:29 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Zulu jestem "ona", na stronę wizz owszem zaglądałam, pytałam o sytuację po zmianach i w związku z konkretnym lotniskiem. Niewiele jest na ten temat i dosyć sprzeczne relacje, jak można zauważyć. Ale dziękuję za pomoc :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 11 Lip 2018 18:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Leciałem Katowice-Teneryfa-Katowice 08-22 czerwca tego roku czyli całe wieki temu ;) o ile wiem w to tym czasie dokonała się najnowsza zmiana. W obie strony walizki leciały z nami w samolocie.
Za to jak byłem w kwietniu na Cyprze przy powrotnym locie zasiedziałem się nieco w duty free i przyszliśmy na koniec bordingu, gdzie już wszystkim oklejali walizki, w ten to sposób po raz pierwszy w wizzair walizka poszła do luku. W walizce mam zawsze torbę na ramie w której mieści się moja elektronika.
Po bordingu wyjąłem torbę z walizki i przewiesiłem na ramieniu, walizka przed samolotem wylądowała na wózku, ja z torbą na ramieniu w samolocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 11 Lip 2018 21:11 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3592
srebrny
W Warszawie nadajemy bezpłatnie podręczne walizki do luku przy check-in, a przy bramce każde z nas ma dodatkowy plecaczek (w rozmiarze prawie kabinówki, oczywiście bez priority) i nikt nawet się tym nie zainteresował. Dwukrotnie podczas ostatnich 2 tygodni. I plecaczki lądują na półce, bo jest prawie pusto na półkach w całym samolocie. Nie rozumiem o co chodzi z tą zmianą i nie wróżę jej długiego żywota. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 11 Lip 2018 21:35 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Katowice - Teneryfa 9.07- wszystko ląduje w luku, ale dopiero przy samolocie. Wszyscy mieliśmy torby/ miniplecaczki na ramieniu do samolotu, bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 12 Lip 2018 16:43 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
podręczny można już zawsze (za darmo) nadać przy check-in - to już oficjalne stanowisko wizzair (przysyłają maila na kilka dni przed odlotem z taką informacją). Można, ale nie trzeba, ale nie ma żadnej gwarancji że i tak ci nie odbiorą podręcznego przed wejściem do samolotu. Wg mnie pPrzy małym obłożeniu szansa jakaś jest, ale przy pełnym może być problem.

Jak to wyglądało przedwczoraj (10.07.) w Barcelonie:
My (4 os.) odstaliśmy w kolejce i oddaliśmy za darmo 3 walizki podręczne przy check-in, zostawiając sobie tylko małą torebkę damską, oraz jedną większą miękką torbę podróżną (też chcieli zabrać razem z walizkami, ale nie oddałem).

Przed wejście do samolotu, w kolejce zwykłej (nie priority) większość osób stała z walizkami podręcznymi, na wszystkich obsługa nakleiła kartki "do luku" czyli wszystkim (albo prawie) walizeczki zostały odebrane. Dodatkowo obsługa chodziła i informowała, że na jedną osobę przypada tylko jeden bagaż podręczny, więc ci co mieli dodatkowo większe plecaki czy torby wpadli w panikę i zaczęło się przepakowywanie, zakładanie ciuchów na siebie, aby tylko zmieścić się w jeden podręczny. Było sporo kłótni, ale obsługa była nieugięta.


Mi osobiście bardzo podoba się obecna polityka wizzair - podręczny bezwarunkowo za darmo oddajesz na check-in, a jak ci zależy na podręcznym w kabinie to wykup priority, albo ryzykuj że i tak ci odbiorą. W końcu mogę przewozić płyny w dużych ilościach :-), bez przelewanie w buteleczki 100ml, bez zbędnego marnowania czasu przy przejściu, a i w samolocie nie ma nerwówki z upychaniem walizek w schowkach bo miejsca sporo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
Cicha_Woda uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 12 Lip 2018 17:28 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Leciałam w poeciałiałek KTW-TFS. Ani maila o odbieraniu na checkin nie dostałam, ani nie odbierali na lotnisku przy stanowiskach checkin. Iklejała dopiero pani przed wyjściem na płytę lotniska. Także chyba zależy od lotniska. A o oficjalnych stanowiskach wizz po ostatnich przygodach ze zmianami z Portugalii na Luton nawet mi nie mówcie, ich oficjalne stanowisko zmienia się jak wiatr powieje.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 12 Lip 2018 17:30 

p99 napisał(a):
podręczny można już zawsze (za darmo) nadać przy check-in - to już oficjalne stanowisko wizzair (przysyłają maila na kilka dni przed odlotem z taką informacją).


:lol: :lol: :lol:

czyżby mieli lada chwila splajtować :D

zapodaj screen takiego e-maila, jakoś dostaję e-maile o zniżce na nadawany, ale takiego nie
Góra
 PM off  
      
#96 PostWysłany: 12 Lip 2018 19:41 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
@gorny77 przecież cały ten wątek o tym jest, a przykładowy mail był wklejony we wpisie bagaz-podreczny-w-wizzair-oddac-do-luku-bagazowego,228,120796#p1010143
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 12 Lip 2018 19:47 

Powtórzę:


Jaki % nadaje bagaż.....zapytaj prawników jak można "pofalandyzować"
Ale ok, choć tego już na zawsze to tam nie widzę


A ty się zastanów jak to w końcu jest, ale przed tym dokładnie przeczytaj tekst przez ciebie cytowany


A i główny problem to, że jakieś co najmniej 95% chce wejść z bagażem na pokład, opcja jak wyżej to margines bo np. chce przewieść bez bagażu nadawanego ulubione wino


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 13 Lip 2018 10:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 12 Lip 2018 20:08 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Nic nie jest dane na zawsze - ale jeśli komuś wygodnie skorzystać z takiej opcji, to niech korzysta póki Wizzair pozwala :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 12 Lip 2018 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 1206
Loty: 12
Kilometry: 8 834
niebieski
Anonymous napisał(a):
czyżby mieli lada chwila splajtować :D
Coś mi się wydaje że szybciej zmianie ulegnie temat bagażu podręcznego w Wizz. Z drugiej strony coś dużo nerwowych ruchów ostatnio w W6
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 13 Lip 2018 10:21 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 76
Anonymous napisał(a):
p99 napisał(a):
podręczny można już zawsze (za darmo) nadać przy check-in - to już oficjalne stanowisko wizzair (przysyłają maila na kilka dni przed odlotem z taką informacją).


:lol: :lol: :lol:

czyżby mieli lada chwila splajtować :D

zapodaj screen takiego e-maila, jakoś dostaję e-maile o zniżce na nadawany, ale takiego nie



a proszę bardzo, służę uprzejmie. Oczywiście moje słowa "już zawsze" oznaczają tylko i wyłącznie - do czasu kolejnej zmiany ich regulaminu dotyczącego bagażu podręcznego.

Załączniki:
wizzbag.jpg
wizzbag.jpg [ 168.13 KiB | Obejrzany 1149 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 171 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group