Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Cze 2018 16:19 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Hej. Dzis rozpoczynamy rejs statkiem MSC Preziosa. Postaram sie wstawic parę słów i zdjęć. Jak wszyscy wiemy Norwegii nigdy za dużo. Mam nadzieje, że moj rejs będzie równie udany jak @Greg2014.

Startujemy o 3 rano z Polski. Przed nami 900km do portu w Kilonii. Podróż przebiega szybko i sprawnie i już ok 12.00 oddajemy samochód na parkingu Parken und Meer. Oddaje klucze od auta i obsługa odjezdza moim autem z bagazem. Mam nadzieje ze auto bedzie całe a bagaze znajdą sie w kajucie. My autobusem jedziemy na statek, ktory stoi po 2 stronie zatoczki.

Dzięki priority bez kolejki odprawiamy sie i idziemy prosto na statek. Pozostali pasazerowie otrzymuja numerek i czekaja na ze swoja grupa na wejście.

My głodni udajemy sie bezposrednio na pokład 14 na obiad. Kabina bedzie gotowa o 14.00

Kabina gotowa. Czekaja karty pokładowe i gazetka na dzis. Walizki na szczęscie tez juz czekają.

Znalazlem takze rejs dla Grega na 2019. Start z Durbanu...

ImageImageImageImageImage

Wysłane z taptaka.


Ostatnio edytowany przez Roku, 09 Cze 2018 19:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 09 Cze 2018 16:28 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Czekamy na ciąg dalszy:-) A co do Durbanu to tam mnie jeszcze nie było, kto wie...
Patrząc na gazetkę widzę, że póki co pogodę macie podobną jak ja - oby tak dalej :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Cze 2018 16:28 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Kabina wewnętrzna. Bez okna. Jest ok.
O 17.45 szkolenie ewakuacyjne. Kolacja 18.30. O 20.00 w teatrze musical Grace. O 23.00 Welcome Viking Night.ImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 09 Cze 2018 23:52 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Kolacja w restauracji Golden Lobster. Wydaje mi się ze na statku Costa bylo jednak lepsze jedzenie. Ale to była Deliziosa. Zobaczymy jutro.
Przepływamy pod Storebæltsforbindelsen i jutro Kopenhaga.

Ps. Ktos pytał o rowery na rejsie. Msc o tym widac tez pomyślało.ImageImageImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 10 Cze 2018 10:59 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
A jeśli chodzi o rowery to są one dostępne do indywidualnego wypożyczenia czy tylko na wycieczki rowerowe organizowane przez statek ?
Ile kosztuje taka przyjemność ?

Mam jeszcze prośbę o kilka zdań nt. bufetu, jego różnorodności oraz ogólnej oceny.

Miłego pobytu w Kopenhadze :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Cze 2018 17:03 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wycieczki rowerowe organizowane przez MSC. Dopytam o cenę.

Jeśli chodzi o bufet jest bardzo dobry i urozmaicony. 20h na dobę jest coś do jedzenia. Wczoraj o północy czekając na przepłynięcie pod najdłuższym mostem w Europie wstąpiłem do bufetu i była tam np. świeża pizza. Swoją drogą bardzo dobra.
Jedynie desery są słabe i muszę nadrabiać owocami. Na Costa lepsze były restauracje, np pieczywo było na stolikach, menu było wykwintnieksze, nawet ładniej wydrukowane. No i desery smaczniejsze.

MSC Preziosa to statek większy, ładniejszy, ale czy całosciowo lepszy to ciezko będzie ocenić nawet po całym rejsie. Za małe mam doświadczenie zeby wydać werdykt. ;)

Dzis pogoda w Kopenhadze idealna na zwiedzanie.

Wypływamy do Norwegii. Kolejny etap opiszę za 2 dni bo jutro caly dzien na morzu.ImageImageImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Cze 2018 09:14 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wycieczki rowerowe tylko zorganizowane. Koszt ok 60E od osoby.

Poniedzialek cały dzien na morzu. Pogoda się popsuła, deszcz i silny wiatr.

Jak to zazwyczaj bywa podczas dnia na morzu najczęsciej organizuje się wieczór kapitański. Tak samo jest u nas. Kapitan sie przywitał i przedstawił najwazniejszą częsc załogi. Oczywiście obowiązkowe zdjęcie z kapitanem.

Po statku większosc gosci ubranych na galowo. Długie suknie i garnitury.

Dodatkowo zona ma urodziny wiec mamy 2 powody do swietowania.

Olden powitało nas chmurami. Ubrani na cebulke jedziemy trsnsferem Olden Adventures w stronę lodowca.ImageImageImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
greg2014 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Cze 2018 19:34 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Wypłynęliśmy z Olden punktualnie. Sam ledwo zdążyłem, ale miałem punkt który obiecałem sobie zobaczyć jeśli pogoda się poprawi.

Ze względu na pisanie z telefonu, praktycznie na żywo wybaczcie, że się nie rozpisuję. Po dokładnie informacje odsyłam do relacji Greg2014. On ma wszystko pięknie rozpisana. Ja skupię się na zdjęciach i paru subiektywnych opinii.

Startujemy ok 8.00 z portu. Mamy wykupiony przez internet transfer do Briksdalsbre skąd wyrusza łatwy szkla aż pod lodowiec, albo tę część którą jeszcze widać. Prawdopodobnie mimo tego ze to największy lodowiec w Europie jego języki nieustannie się topią. Za kilka lat trzeba będzie wychodzić kilkaset metrów w górę aby zobaczyć błękitny lód.

Jeśli ktoś ma problemy z chodzeniem może podjechać trolem.

Jak widac ustawa o zielonych dachach dotyczy także większych głazów. Norwegowie kochają swój kraj, przed każdym domem jest maszt z flagą Norwegii, wszędzie czysto i ekologicznie, ale mają też dystans do siebie i pozwalają np pływać na tratwach po jeziorach lodowcowych. Czy ktos wyobraża sobie pontony na Morskim Oku?

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 12 Cze 2018 21:30 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Po powrocie postanowiliśmy pospacerować po miasteczku. Odwiedziliśmy stary kościól i okoliczne domki. Meszkańcy jak gdyby nigdy nic, żyli normalnym życiem, malowali płoty, plewili w ogródkach. 8000 turystów robiło im zdjęcia, ja bym chyba ześwirował, ludzkie zoo....


Pogoda poprawiła się na tyle, że postanowiłem sam sprawdzic jedną z nowszych atrakcji Loen. Do Loen prowadzi droga wzdłóz fiordu, którą pokonalismy w 10minut zaliczając także tunel.

Gondola Loen Skylift w 5 minut wywozi turystów z poziomu morza na szczyt Hoven 1011m. Wyciąg powstał w 2017 roku, zbudowali go szwajcarzy, a na szczycie jest rewelacyjny taras widokowy oraz restauracja z widokiem za milion dolarów. Z jednego miejsca można zobaczyć Nordfiord, Olden, Loan i lodowiec Jostedal. Jeśli ktoś ma więcej czasu na dół można zjechać rowerem lub zejść pieszo.

15 min przed ostateczną godziną wchodzę na statek. Na parkingu przed portem stoi kilka samochodów z polską rejestracją, niestety nie udało mi się pogadać z właścicielami, natomiast całkowicie przypadkowo dowiedziałem się, że przewodniczka z MSC jest z Polski. Jest tez kilkanaście polaków na pokładzie.

Dziś biały wieczór, czas wyciągnąć białą koszulę z szafy. ;)


Ps. Nigdy nie byłem wyżej ;)

61,9313552, 5,0121645
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 13 Cze 2018 19:07 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Kapitan właśnie ogłosił zmiany planów. Ze względu na planowany silny wiatr i fale do 5m czwartku na piątek nie będą w stanie wyjść jutro z portu w Bergen. Wykreślamy więc Bergen z planów i jutro cały dzień na morzu aby schować się w cieśninach duńskich. Postój w piątek w Fredericia w Danii. Musze na szybko ogarnać, gdzie to jest i co tam robić cały dzień.

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Cze 2018 19:33 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Dzisiejszy dzień był bardzo intensywny i pełen niespodzianek. Rozpoczynamy ok 9 rano spacerem po miasteczku. Zwiedzanie Fläm wraz z muzem zajmuje nam ok 2h. Ciekawe są także ceny w sklepach, aż grzech niekupić.

Największą atrakcją Fläm jest kolej Flamsbana. To także nasz główny cel. Czytając opowieści w sieci ze nie ma szans kupić biletów w kasie w dniu zwiedzania, kupiłem bilety 3 tygodnie wcześniej przez internet. Juz wtedy nie bylo biletów na kurs w górę i w dół jednym pociągiem. Kupiłem więc powrót kolejnym składem godzinę później, a przez tę godzinkę chciałem zejść spacerkiem do stacji niżej Myrdal i tam wsiąść w drogę powrotną.

Pogoda jednak pokrzyżowała mi plany, była tak rewelacyjna że postanowiłem jeszcze odwiedzić Stegastein. Zagadałem do konduktora i pozwolił nam wrócić tym samym składem. Odwiedzę więc kolejny punkt widokowy. 30 metrowa platforma 650 metrów nad Aurlandfjord. Widok piękny ale dojazd straszny, zwłaszcza podczas mijanki z kamperem. Jest darmowa więc warto tylko dojazd skomplikowany.

Po powrocie na statek dowiadujemy się ze Bergen wypada z planu z powodu załamania pogody. Wydaje się to niemożliwe patrząc na błekit nieba. Atlantyk ma jednak swoje kaprysy...
ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
greg2014 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 13 Cze 2018 21:49 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@brzemia - a jak dotarliście na tę platformę widokową ? jest tam jakiś transport z Flam ?

Co do portu w Fredericia tak na szybko podstawowe informacje znajdziesz tutaj: https://www.whatsinport.com/Fredericia.htm
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 15 Cze 2018 07:47 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Możliwości jest kilka. Najprościej zamowic transfer przez visitflam, punkt obsługi jest wewnątrz kasy biletowej. Ok 300NOK. Transfer 30 min tam. 30 minut na miejscu i 30 min powrót. Można taksówką ok 1200NOK. Czas podobny.

Wynajęcie auta elektrycznego.

Mnie nie udalo się załatwić przez visitflam bo nie bylo już miejsc. Ze względu na dojazd tylko busiki wchodzily w grę.
Załatwilem dojazd jakimś busem z innymi ludzmi.

Wczoraj cały dzień na morzu.
Jak to zwykle bywa załoga przygotowała wiele atrakcji aby pasażerom się nie nudziło. Dzieci miały kurs gotowania. W głownym hallu był kurs na majtka pokładowego z nauką locji i wiązania węzłów. Był tez masterchef on sea. Ogólnie dużo się działo, a na zewnątrz 9 w skali beauforta. Na kolację kaczka w pomarańczach.

A dziś piękne słońce....ImageImageImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 15 Cze 2018 19:27 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Fredericia to miasto w Danii. Ważny węzeł komunikacyjny. Jak się później okazało najczęstszą wycieczką z portu we Fredericia jest wycieczka do Legolandu w Billund. To tylko ok 60km z portu z bardzo dogodnym dojazdem.

Jak moje dzieci usłyszały Legoland nie było wyjscia. Musimy tam pojechać bo to tak blisko.

Publiczny transport w Danii jest bardzo dobry. Na jednym bilecie pojechałem pociągiem IC do Veile, a tam przesiadłem się na autobus. Dzieci gratis.
Bilet do legolandu ok 350koron. Transport publiczny ok 200koron w obie strony.

Po powrocie mielismy jeszcze czas pospacerować po tym uroczym miasteczku. Musze przyznać ze sam bym sie tu nigdy nie wybrał. A Fredericia okazała sie bardzo ładnym i przyjaznym miasteczkiem. Mimo przypłyniecia z zaskoczenia przywitali nas gościnnie w prowizorycznym porcie. Zorganizowali pokaz starych samochodów i żegnali nas z honorami, orkiestrą i salwami armatnimi! Spora część mieszkańców takze przyszła nas pozegnać.

Niestety rejs zbliża sie ku końcowi. Ostatnia kolacja, na łóżku już leżą paski na bagaż. Do północy musimy się spakować i odstawić walizki przed pokój. Odbierzemy je jutro w terminalu portowym. Czas wracać do domu.

PS. Bergen jednak zobaczyłem... ale tylko w miniaturze.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 16 Cze 2018 09:09 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Koniec naszej podrózy. Wszystko przebiegło perfekcyjnie poza wizytą w Bergen. Będę tam musiał polecieć samolotem lub kolejny rejs, ale tym razem nordcap.

ImageImageImage

Wysłane z taptaka.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 28 Sie 2021 12:03 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 10
Witam czy orientujesz się jakie są ceny alkoholu na tym statku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Sie 2021 12:16 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@pierzchalski - najprostsza metoda to wujek google i zadanie przeglądarce hasła "msc bar menu" lub podobnego.
W odpowiedzi dostaniesz fotki cenników z barów. Zwróć uwagę tylko na daty bo ceny się zmieniają - i to raczej nie w tą stronę, którą byśmy chcieli :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
pierzchalski lubi ten post.
pierzchalski uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group