Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Kwi 2018 23:20 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Wczoraj falafelki w picie od "słynnego" Szejka Amina chodziły po 6 szekli. Tak jak na filmie u Cejrowskiego nadal z uśmiechem rozdaje przechodniom po falafelku za darmo :) W lokalu na przeciwko można usiąść, napoje po 5 szekli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#42 PostWysłany: 16 Maj 2018 15:14 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 2
Loty: 4
Kilometry: 7 668
sapos napisał(a):
TeresaS napisał(a):
Falafelki od Cejrowskiego po 5 szekli za sztukę, rozmawialiśmy o Cejrowskim i facet biorąc od nas te 20 szekli za 4 sztuki jeszcze się pytał czy nie za drogo ;) ...


Może ktoś podać dokładne namiary np. z Google Maps na tego "falafelka" ?
Plac przed Ścianą Placzu. Kieruj się z placu na wyjscie pólnocne - w stronę dzielnicy muzulmańskiej. Zaraz za bramką kontrolną po prawej ręce masz falafelka. Lokal poznasz, są polskie napisy na drzwiach typu ,,wyprawa na falafelki sladami Wojtka Cejrowskiego''.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 16 Maj 2018 15:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2014
Posty: 145
Zeus napisał(a):
Przy Bramy Damasceńskiej a dokładnie tu

Załącznik:
Załącznik Falafel.JPG nie jest już dostępny


Kupimy jeden z najtańszych falafeli za 8 NIS albo kebaba (dość spora porcja) za 20 NIS, ale nie takiego dobrego jak w Betlejem

Na zewnątrz stoliki i parasole


Obok są też dwa miejsca żeby zjeść w rozsądnych cenach:

1. To taka a'la restauracja: hummus with foul (nie wiem jaka polska nazwa) + falafele, ogórki kiszone, pomidorki, cebula, oliwki i chlebki + 2 herbaty z miętą za 27 NIS. Sam hummus - 17 NIS

Załącznik:
2_J.jpg
2_J.jpg [ 372.35 KiB | Obejrzany 2184 razy ]


Można też zjeść kebaby, które są całkiem niezłe - cena dla dwóch osób ok 100 NIS:

Załącznik:
3_J.jpg
3_J.jpg [ 367.4 KiB | Obejrzany 2184 razy ]


2. Tuż obok tylko hummus (czynne do ok 16-17) - za 22 NIS

Załącznik:
1_J.JPG
1_J.JPG [ 387.76 KiB | Obejrzany 2184 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 31 Maj 2018 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ma ktoś namiar albo mapkę do Falafelka Cejrowskiego? Wczoraj jedliśmy w okolicy Bazyliki grobu dobrze ale nie tanio Falafel w buławie 25NIS :(
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 31 Maj 2018 09:00 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Wiem że to nie Jerozolima, ale jeśli będziecie w Betlejem idźcie na targ w tym mieście, wspaniały przeskok na ceny trochę niższe niż u nas. Dosłownie 200 metrów od Bazyliki Narodzenia W Jerozolimie taniej na muzułmańskiej stronie Starego Miasta oraz naprzeciw Bramy Damaceńskiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 02 Cze 2018 17:14 

Rejestracja: 02 Cze 2018
Posty: 5
Przy City hall:
1. Hummus Eliyahu, dokladki za free, kawa i woda za free, pita z dokładkami w cenie, całość koszt 26 szekli, ul.shamai 12.
2. Ben sira hummus, ul ben sira. Talerz hummusu w cenie falafel, pita i kieszonki 27 szekli za talerz.

Przy targowisku Mahaneh:
1. Arica, sabih czyli pita z.jajkiem hummusem i warzywami. 19 szekli, ul. Agripas 83
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 08 Lip 2018 20:52 

Rejestracja: 24 Cze 2018
Posty: 11
Czy w Jerozolimie są nocne sklepy i czy można coś zjeść po godzinie 22:00?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 09 Lip 2018 23:35 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Na przeciwko murów starego miasta, pomiędzy bramą Damasceńską a bramą Heroda Arabskie knajpy, streetfoody oraz bazarki (ale alkoholu nie kupisz). Ja byłem około 21:30 i nie wyglądało to, jak by mieli za raz zamykać.

Jeżeli chcesz bardzo późno, to na Hillel Street jest kilka nie-koszernych knajp (burgery, pizza, sandwicze) codziennie otwartych do wczesnego rana. Ceny wyższe, niż u Arabów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 10 Lip 2018 09:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Nosferatu_ napisał(a):
Czy w Jerozolimie są nocne sklepy

ba, jest nawet całodobowy https://goo.gl/maps/9zP3SL2rvJB2
zjeść to nie wiem, wypić na pewno można :mrgreen: , ale ceny po zbóju

Ryglu napisał(a):
hummus with foul (nie wiem jaka polska nazwa)

nie ma polskiej nazwy, ful to ful, znakomite danie bardzo popularne na Bliskim Wschodzie, gdzie głównym składnikiem jest bób https://en.wikipedia.org/wiki/Ful_medames
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Ryglu lubi ten post.
 
      
#50 PostWysłany: 10 Lip 2018 11:31 

Rejestracja: 24 Cze 2018
Posty: 11
Dziękuję za odpowiedzi :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 21 Gru 2018 23:32 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Aktualne ceny falafelków w picie:

Szejk Amin w starym mieście - 6 NIS
Al Ayed na przeciwko bramy Damasceńskiej - 8 NIS
Attaj restaurant w starym mieście - 10 NIS
Shevach Falafel przy Denya Square - 16 NIS

Polecany tutaj już Shevach najdroższy i daleko poza centrum ale moim zdaniem najlepszy. Al Ayed też bardzo dobry.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 11 Sty 2019 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Ten Super Market na Yafo 30 funkcjonuje ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 11 Sty 2019 19:19 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
W zeszłym tygodniu widziałem, że "Supermarket" na Yafo Str. był otwarty, ale nie sprawdzałem aktualnych cen :)
Jeżeli chodzi o tanie piwo, to zauważyłem, że popularna sieć Cofix (wszystko po 5 albo 10 szekli) ma też w większości placówek bary z piwem i mocniejszymi trunkami. Nie pytałem o ceny (piliśmy tam regularnie tylko kawę, espresso za 5 szekli), ale to może być coś wartego obadania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 12 Sty 2019 00:26 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
W Cofix bar za 6 szekli jest małe piwo 250ml, chyba Maccabi. Mały Goldstar to już wydatek 10 ILS.
Za 6 są można też dostać shot (mały) tańszych marek whisky, wódki i tequili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 12 Sty 2019 02:06 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
To robi 12 szekli za duże piwo - całkiem niezła cena biorąc pod uwagę to, że standardowa cena piwa w sklepie to właśnie 10-13 szekli, a w knajpie duże piwo za 20 to tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 21 Sty 2019 13:46 

Rejestracja: 15 Paź 2018
Posty: 6
Polecam juz wspomnianu Al Ayed przy bramie damescenskiej. Jadlem rozne rzeczy i zawsze bylo smaczne. Najlepsze wg mnie hummus with foul i herbata z mieta, mojemu synowi bardziej smakowaly potrawy miesne frytki plus kebab lub frytki plus mieso grilowane z kurczaka oraz lemoniada. Obsluga sprawna, nigdy nie oszukala a rachunek dostajemy z pozycjami po angielsku. Ponizej przesylam menu wraz z lokalizacja. Bylem rowniez w polecanym sklepie rosyjskim karlberg, asortyment ubogi, ceny jak w innych sklepach no chyba ze ktos bedzie chcial zjesc wieprzowine lub szynke to polecam lub inne produkty z ukrainy lub rosji.

ImageImageImageImageImageImageImageImageImage

Sent from my Redmi 4A using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off
przem44 uważa post za pomocny.
 
      
#57 PostWysłany: 22 Sty 2019 00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Buki napisał(a):
Ze swojego doświadczenia polecam shish kebab robiony na ulicy od razu po wyjściu z Damascus Gate po drugiej stronie ulicy. Nie wiem czy była to kwestia później (ciemnej) pory, bo już po zmroku około 18-19, ale kebab w picie zdejmowany prosto z rusztu za 10 (!!!) NIS, czyli najtańsza mięsna opcja, z jaką się spotkaliśmy, smakowało naprawdę super :)

Przepraszam za jakość zdjęcia, ale wycięta klatka z nagrania :)


gdzie jest to miejsce dokładnie? :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 25 Sty 2019 10:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 109
Loty: 74
Kilometry: 182 625
Było to mniej więcej tu:
https://www.google.com/maps/@31.7822887 ... 1892,18.3z

Załącznik:
jero.PNG
jero.PNG [ 151.31 KiB | Obejrzany 1149 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Marco Manno lubi ten post.
 
      
#59 PostWysłany: 25 Sty 2019 10:59 

Stojąc tyłem do Bramy Damasceńskiej ( bardzo charakterystyczny i znany / popularny punkt w mieście) na wprost , po drugiej stronie ulicy jest całe arabskie " zagłębie" gastronomiczne.
Właśnie to , o ktòrym jest gadka w ostatnich postach. Bo widzę , że mapy satelitarne , zdjęcia itd to jeszcze za mało dla wytrawnych podròżnikòw, żeby tam trafić. :D

Może ktoś z gòry to np dronem obleci i wrzuci filmik ? :mrgreen:
Wtedy będzie łatwiej i ... uda się trafić. :twisted:
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 09 Paź 2019 20:48 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Falafelki u Szejka Amina podskoczyły do 7 ILS. Nadal smacznie :) W zestawie z napojem z puszki 10 ILS.
Al Ayed 8 ILS, porcja większa niż u Szejka.

Market na Jaffa Street 30 nadal pół litra piwa za 5 ILS ze stoliczkami przed sklepem :)

Dodatkowo polecam supermarket Karl Berg w centrum Jerozolimy - jest taniej niż w supermarketach Koszernych, za razem jest to "normalny" supermarket ze stałymi cenami, a nie sklepik Arabski w którym na żadnym produkcie nie ma podanej ceny. Spory wybór, jest nawet kilka Polskich produktów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group