Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
#281 PostWysłany: 17 Maj 2018 08:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Tymczasem info z Hertz :

Cytuj:
Hey its illegal to drive to road 90 from Jerusalem to the dead sea as its it goes through the west bank, where Israeli cars are not allowed .
Many thanks
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
#282 PostWysłany: 17 Maj 2018 09:18 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Odnośnie ubezpieczenia na 90 prawdopodobnie zależy to od warunków konkretnej wypożyczalni. Gdzieś na forum wcześniej czytałem o wypożyczalni akceptującej przejazd tą drogą. Od strony praktycznej przejazd to w zasadzie przejechanie przez checkpointy bez kontroli (chyba że teraz coś się zmieniło - byłem w lutym) dobrej jakości drogą. Rezerwowałem przez Easyterra w CalAuto, bez większych problemów jak opisuję we wcześniejszym poście. W Easyterra nie było opłaty lotniskowej i wyszła najlepsza cena - w innych raczej doliczają. Jazda po Palestynie bezpieczna (Betlejem, 90tka) jedynie duży stres w nocy na Górze Oliwnej, drugi raz w te wąskie uliczki autem bez ubezpieczenia nie wybrałbym się.
Góra
 Profil Relacje PM off
okos lubi ten post.
 
      
#283 PostWysłany: 17 Maj 2018 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
To zapytam o co innego : jak jest z parkowaniem w Szabas? Musze zostawić auto na noc w Jerozolimie. Większość parkingów jest zamknięta. A co z tymi automatycznymi - szlabany tez nie działają w Szabas?

Podobno parking Karta jest 24h- parkował ktos moze w tym miejscu ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#284 PostWysłany: 17 Maj 2018 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1049
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
@mikuś Dziwi mnie trochę ta informacja z Hertz. Być może rzeczywiście mają takie zasady, ale równie dobrze pracownik mógł mieć niesprawdzone informacje. Na tej drodze nie ma zakazu dla izraelskich samochodów, wzdłuż niej są położone izraelskie osady, jeżdżą tam normalne izraelskie autobusy. Zakaz jest na drogach prowadzących do palestyńskich miejscowości, na przykład na drodze do Jerycha. Stoją tam takie ogromne tablice, że nie sposób ich przegapić.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#285 PostWysłany: 21 Maj 2018 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Ostatecznie auto wziąłem z Sixt i nie było żadnego problemu z jazda po w/w trasach. W wyzpoczylani potwierdzili tez, ze ubezpieczenie pokrywa te drogi. Szczerze mówiąc tam w ogóle nie widać różnicy, krajobraz ten sam, jakość dróg ta sama, oznaczenia rownież. Nie wiem dlaczego Hertz różnicuje te obszary.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#286 PostWysłany: 28 Maj 2018 23:57 

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 193
Jeśli wypożyczacie auto na krótko to polecam zwrócić uwagę na limit kilometrów włącznie z kontrolą tego. Ja miałem auto na jeden dzień z Eldan z limitem 250 km. Myślałem, że spokojnie się zmieszczę, więc nawet nie śledziłem tego. Trasa to Jerozolima - Masada - Ein Bokek, więc max jakieś 230 km.

Przy wypisywaniu rachunku i oddaniu auta zapytałem z ciekawości ile zrobiliśmy kilometrów. Dostałem odpowiedź, że 450 km. Mówię, że to niemożliwe. Kolejne sprawdzenie i teraz komputer pokazał mu ponad 1000 km. Pan z dołu jakby był przygotowany powiedział, że okej, to wina komputera.

Finalnie rachunek trzeba było poprawiać w biurze, co wcale łatwe nie było, więc polecam jakieś zdjęcia porobić, żeby potem mieć jakikolwiek dowód.
_________________
Moją drugą pasją oprócz taniego podróżowania jest analityka internetowa i seo: https://piotrstarzynski.com.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#287 PostWysłany: 31 Maj 2018 07:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Wczoraj braliśmy na TLV 2 auta z przyjacielem, zamówione Fiaty Tipo ale dostaliśmy darmowy upgrade do Nissana Sentra. Autka czyste, zatankowane bez uszkodzeń odbiór pod terminalem 3 (przylotów), zwrot m być w 1 :(.
Sam proces wypożyczenia bez problemu 10 minut i formalności z głowy, poprosiliśmy o dodatkowe pełne ubezpieczenie wiec auto na tydzień wyszło za około 330$, na ten moment z karty pobrali 700$ ale podzielone na 2 części właśnie 330$ i 370$ tak jak by to miała być kaucja.
Wypożyczalnia Enterprice , bookowane przez stronke Miles More .
Podsumowując wszystko na tym etapie OK, ale nie zapeszajmy :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#288 PostWysłany: 31 Maj 2018 15:19 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
mikuś napisał(a):
Tymczasem info z Hertz :

Cytuj:
Hey its illegal to drive to road 90 from Jerusalem to the dead sea as its it goes through the west bank, where Israeli cars are not allowed .
Many thanks


Dostałeś to od pracownika międzynarodowej, czy izraelskiej wersji Hertza (hertz.com, czy hertz.co.il)? Jeżeli z międzynarodowej, to najpewniej był źle poinformowany. Droga nr 90 nigdzie nie zahacza o tereny pod kontrolą palestyńską i pierwsze słyszę, żeby jakiekolwiek wypożyczalnie robiły z nią problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#289 PostWysłany: 31 Maj 2018 17:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
To Cie zaskocze bo zarówno mail jak i pracownik Hertz pochodził z Izraela.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
#290 PostWysłany: 31 Maj 2018 19:30 

Rejestracja: 21 Mar 2018
Posty: 1440
złoty
W takim razie dobrze wiedzieć, żeby dokładnie o to dopytać jakby co.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#291 PostWysłany: 09 Cze 2018 11:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Dryblas napisał(a):
Wczoraj braliśmy na TLV 2 auta z przyjacielem, zamówione Fiaty Tipo ale dostaliśmy darmowy upgrade do Nissana Sentra. Autka czyste, zatankowane bez uszkodzeń odbiór pod terminalem 3 (przylotów), zwrot m być w 1 :(.....
Podsumowując wszystko na tym etapie OK, ale nie zapeszajmy :)

Zwrot bez problemu, obejrzeli autka pobieżnie, spisali liczniki, sprawdzili stan paliwa i odwieźli busikiem na terminal. Dodatkowo zgłosiłem problem z systemem detekcji znaków, pieszych i zmiany pasa ruchu (w moim autku akurat sprawiał problemy i rz działał raz nie), 1h po zwrocie auta przyszła na email faktura zgodna z założeniami finansowymi .
Generalnie polecam te wypożyczalnie Enterprise/Eldan, po relacjach niektórych kolegów i koleżanek z forum strasznie sie bałem najmu w Izraelu, ale było bardzo ok., jeszcze tylko czekam na naliczenie mil promocyjnych i będzie super :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#292 PostWysłany: 11 Cze 2018 07:07 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 45
Mistrzowie, jak wygląda sprawa z zatankowaniem i umyciem auta przed zwrotem. Z tego co mówił gość z calauto stacja jest gdzies przed lotniskiem. Macie jakieś wskazówki co do tego, bo jestem pierwszy raz na BenGurion i to z autem, więc nie bardzo sie orientuje co, gdzie, jak.
Jeszcze kwestia biletu, który dostałem przy wyjezdzie z parkingu i przy drugiej bramce nie zadziałało otwarcie, więc młody obsługujący zabrał ticketa twierdząc, że nie będzie mi już potrzebny i otworzył bramkę z budy od siebie. Mam nadzieję, że nie będzie mi to potrzebne do wjazdu na teren parkingów przy zwrocie auta.
Dzięki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#293 PostWysłany: 11 Cze 2018 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Nasze auto było lekko okurzone po tygdniu ale sie nie czepiali, co do tankowania na samym Ben Gurionie masz stację zaraz po minieciu głownego wiazdu, ale tez w okolicy 4,5 km masz jeszcze jedna juz na terenie miasta

Załączniki:
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg [ 56.23 KiB | Obejrzany 1305 razy ]
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off
okos uważa post za pomocny.
 
      
#294 PostWysłany: 12 Cze 2018 10:11 

Rejestracja: 04 Paź 2017
Posty: 45
Dzięki, wszystko opanowane. Zatankowałem na tej stacji przed lotniskiem.
Pozostały dwie godzinki czekania na samolot :mrgreen: ale to już w spokoju ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#295 PostWysłany: 19 Sie 2018 14:32 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Witam!
Chciałbym wypożyczyć samochód w Tel Awiwie , myślałem nad wypożyczalnią Eldan, jednak czy oni akceptują karty debetowe, może ktoś z Was płacił tam taką kartą ? Ile wynosi depozyt? Uprzedzając poradę abym się z nimi skontaktował - pisałem na Facebooku oraz przez stronę www - brak odzewu.
Może jakąś inną wypożyczalnię polecicie (odbiór Tel Awiw, zwrot w Eilacie)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#296 PostWysłany: 19 Sie 2018 15:34 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
No, tak nie uprzedziłem porady w stylu wyślę ci T&C z Eldana - czytałem. Ludzie na zagranicznych forach pisali że udawało im się ale było to kilka lat temu, może jakieś świeże wiadomości?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#297 PostWysłany: 19 Sie 2018 15:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Skoro czytałeś, to o co - i po co - pytasz???
A jak nie odpowiadają, to zadzwoń.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#298 PostWysłany: 19 Sie 2018 15:46 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Przeczytaj moje pytanie raz jeszcze, potem jeszcze raz i może jeszcze jeden. Jeśli nie możesz pomóc to się nie wypowiadaj. Pytam się o doświadczenia ludzi i byłoby miło gdybyś coś konstruktywnego napisał, zamiast pokazywać jaki jesteś oblatany w kopiowaniu adresu www.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#299 PostWysłany: 19 Sie 2018 15:49 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Doświadczenia niektórych mówią, że można po pijaku i bez prawka jeździć autem. Po co opierać się na przepisach, skoro można na ich doświadczeniu?

Naprawdę nie rozumiesz braku sensu w swoim pytaniu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#300 PostWysłany: 19 Sie 2018 15:50 

Nie ty pierwszy lecisz do Izraela i myślisz o wynajęciu tam samochodu
izrael-tel-aviv-wypozyczenie-samochodu,1208,42507&p=1033153&hilit=Eldan#p1033153

Na skróty u gory w szukaj wpisujesz eldan
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 390 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group