Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Ryanair bagaż
#141 PostWysłany: 25 Lut 2018 20:56 

Rejestracja: 25 Lut 2018
Posty: 1
Cześć! Czy ktoś z Was wie, czy jak zakupię 4 bilety Ryanair do Faro w Portugalii z bagażem podręcznym, to będę mogła później dokupić możliwość wzięcia bagażu rejestrowanego Plus z dopłatą? Ewentualnie jak na etapie zakupu mogę wybrać bagaż rejestrowany Plus tylko dla jednej osoby spośród 4?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Ryanair bagaż
#142 PostWysłany: 25 Lut 2018 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
Nie wiem czy będziesz mogła później dokupić "taryfę Plus" - na pewno można później dokupić bagaż rejestrowany, ale pozostając w najniższej taryfie. No i zazwyczaj późniejsze dokupowanie bagażu jest droższe, niż zrobienie tego od razu.
Proponuję jednak kupić po prostu jeden bilet w taryfie plus od razu z bagażem rejestrowanym, priorytetowym wejściem i całym pakietem oraz na osobnej rezerwacji kupić bilety dla pozostałych 3 osób w taryfie podstawowej. Możesz oba zakupy biletów zrobić sama. W Ryanair nie ma problemu z tym, że np. ja kupuję bilety dla kilku znajomych, odprawiam ich, a sama nawet wcale nie lecę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 25 Lut 2018 22:17 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@Kupczak Basia Jeśli jedynym powodem zakupu taryfy plus jest to,że ma w cenie 20kg bagaż nadawany, to taniej jest do zwykłej taryfy podczas rezerwacji dokupić dla jednej osoby takowy bagaż.Wtedy można to zrobić nie rozdzielając rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Ryanair bagaż
#144 PostWysłany: 25 Lut 2018 22:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Maj 2012
Posty: 144
Loty: 3
Kilometry: 2 732
niebieski
Cicha_Woda napisał(a):
Proponuję jednak kupić po prostu jeden bilet w taryfie plus od razu z bagażem rejestrowanym, priorytetowym wejściem i całym pakietem oraz na osobnej rezerwacji kupić bilety dla pozostałych 3 osób w taryfie podstawowej


Myślę ze jest szansa na przykra sytuacja kiedy system na ten sam lot dla następna rezerwacje pokaże już wyższe ceny...
_________________
Jestem z Ukrainy, mój polski nie jest bezbłędny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#145 PostWysłany: 26 Lut 2018 07:45 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
To sprawdź ile jest biletów w danej cenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#146 PostWysłany: 18 Mar 2018 12:57 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 36
Loty: 11
Kilometry: 19 808
Witam. Podczas dokonywanej wczoraj rezerwacji Ryanair na lot Faro-Wrocław 31.07.2018 nie było możliwości zakupu bagażu.
Już po zrobieniu rezerwacji mogę dokupić bagaż (drożej) ..... ale jak symuluję kolejną rezerwację na ten lot to znowu nie mogę kupić bagażu

Załączniki:
Komentarz do pliku: Zamieszczam screen
screen.png
screen.png [ 300.23 KiB | Obejrzany 16263 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#147 PostWysłany: 18 Mar 2018 13:04 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Rozumiem, że chcesz lecieć z bagażem. Myślę, że najlepiej jest napisać do ryana, opisać sytuację jednocześnie prosząc o możliwość dokupienia bagażu po cenie jak podczas rezerwacji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#148 PostWysłany: 18 Mar 2018 13:20 

Teraz to przepadło i obecnie tylko dokupienie drożej np. przez aplikację mobilną Ryanair
Trzeba było spróbować wcześniej j/w bez klikania rezerwuj
Góra
 PM off  
      
#149 PostWysłany: 18 Mar 2018 13:25 

Rejestracja: 04 Sty 2014
Posty: 36
Loty: 11
Kilometry: 19 808
Gadałem przed chwilą z nimi na chacie - ale twierdzą że zawsze da się kupić bagaż i wkleja mi screena z innego lotu.
Tłumaczę Pani że w innych lotach faktycznie jest taka opcja ale w tym konkretnym nie - Pani na to że to nie możliwe. No ale nawet nie sprawdzi tylko twierdzi że zawsze się da kupić. (dyskusja trwała z 10 minut a sprawdzenie by zajęło pół minuty - masakra)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#150 PostWysłany: 18 Mar 2018 13:27 

Takie dyskusje trzeba było prowadzić przed kliknięciem rezerwuj
Sprawdź przez apkę jak koniecznie musisz mieć bagaż nadawany
Góra
 PM off
becek uważa post za pomocny.
 
      
#151 PostWysłany: 18 Mar 2018 13:34 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 330
Zgadzam się z gorny77, jednak w takiej sytuacji pewnie wysłałabym też maila z screenem z rezerwacji. Szanse niewielkie, ale spróbować warto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#152 PostWysłany: 18 Mar 2018 18:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Marco Manno napisał(a):
Orientuje się ktoś wymiary bagaży Ryanair Sun?


Odpisze sobie sam :

Odpowiedz Rainbow :

„Skontaktowałam się w tej sprawie z centralą i otrzymałam informację, że jest to nasz czarter i nie obowiązują wymogi co do wymiarów.

Muszą się Państwo zmieścić w limicie wagowym, czyli 20 kg (bagaż główny) oraz 5 kg (bagaż podręczny).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#153 PostWysłany: 31 Mar 2018 20:36 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1358
srebrny
Czy zakup bagażu 20 kg, lot w sezonie, będzie tańszy przez zarządzanie rezerwacją w aplikacji, czy tez taka sama cena jeśli przez stronę?
I czy to możliwe, żeby cena bagażu się zmieniała? Kilka dni temu patrzyłam i była 170 zł a dzisiaj niecałe 92 co kusi.
Edit- mobilnie cena 170 w jedną stronę
na stronie 92, ale nie mogę dodać do powrotnego- dziwne :(
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#154 PostWysłany: 25 Maj 2018 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Czeka mnie lot z bagażem rejestrowanym.
Jaka strategia będzie lepsza (chodzi o koszty): zakupić normalny bilet, a potem dokupić bagaż rejestrowany, czy od razu bilet w tej taryfie Flexi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 25 Maj 2018 22:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Zakupić normalny bilet z bagażem, można go dodać w drugim kroku

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 29 Maj 2018 13:27 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Czy ktoś wie, jaka jest różnica w cenie begażu rej. kupowanego podczas rezerwacji i po jej dokonaniu?

Może ktoś ma rezerwację (interesuje mnie trasa GDN-BGY i BGY-GDN poza sezonem letnim) i mógłby zasymulować dokupienie bagażu w celu sprawdzenia ceny?

Ciekawe jest to, że przy dokonywaniu rezerwacji opłata jest wyższa na lot tam niż powrotny (84 PLN vs. 64 PLN).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 29 Maj 2018 14:01 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2267
Loty: 210
Kilometry: 407 015
złoty
@Sudoku: ja robiłem rezerwację FRA-KRK i bagaż przy rezerwacji był za 20EUR... myślę a to dokupię później... później był 25EUR... to myślę no trudno kupię przed wylotem - wtedy patrzę (z tydzień przed) był za 30EUR... i kupiłem bo nie miałem wyjścia :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Sudoku uważa post za pomocny.
 
      
#158 PostWysłany: 29 Maj 2018 14:07 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8849
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Czyli wynika z tego, że także czas pozostały do odlotu wpływa na cenę, a nie tylko trasa i to, czy kupiło się od razu, czy nie. Kombinują cwaniaki, jak mogą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 29 Maj 2018 14:45 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Ale zdarzają się też jakieś bugi - ja w zeszłym roku bagaż do rezerwacji KRK-CAG dokupiłem taniej niż mi pokazywało cenę przy rezerwacji (i nie było żadnej promocji na bagaż rejestrowany). Ale przed samym wylotem rzeczywiście było już drożej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#160 PostWysłany: 14 Cze 2018 22:28 

Rejestracja: 14 Cze 2018
Posty: 4
Witam

Na początku lipca lecę Ryanairem na Maltę, jest to wypad ze znajomymi, jednak w celu zaoszczędzenia mamy wykupiony 1 bagaż rejestrowany na 2 osoby.
Pytanie, w jaki sposób możemy przewieźć taki bagaż? Musimy pakować się do jednej walizki czy może nie będzie problemu jeśli razem obie walizki będą objętościowo
i wagowo spełniały wymagania Ryanair (20kg, 80cm x 119cm x 119cm). W starych wątkach czytałem, że można torby owinąć folią czy nawet zapakować w karton,
jednak chcę mieć pewność jak to wygląda aktualnie, żeby potem na lotnisku nie było problemów tym bardziej że wszyscy lecimy pierwszy raz.

Zadałem pytanie na czacie Ryanaira i dostałem dwuznaczną odpowiedź, na początku pani stwierdziła że nie można mieć 2 walizek na jednym bagażu, a potem przełączyła mnie do pana który napisał że powinienem skontaktować się z lotniskiem (Kraków) i zapytać czy mogę mieć 2 bagaże jako jeden, na stronie lotniska zaś napisane jest, że wszystkie informacje o limitach są na stronach przewoźników i jedyne co się dowiedziałem to to że nie mogę przewozić ładunków wybuchowych...

Jeśli ktoś z Was miał podobną sytuację albo wie coś na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 293 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 15  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group