Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 01 Maj 2018 19:27 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Mnóstwo informacji znajdziesz w tym wątku - przeczytaj przynajmniej kilka ostatnich stron. Potem poszukaj ofert bezpośrednio u wybranych wypożyczalni jak i u pośredników typu rentalcars, economycarrentals, doyouspain czy przez stronę Ryanaira. Ja osobiście jestem zwolennikiem dokonywania rezerwacji przed wyjazdem, wybierania wypożyczalni z lepszymi ocenami i opcji paliwowej full-full. Aha, i na Cyprze - ze względu na ruch lewostronny - polecam samochód z automatyczną skrzynią biegów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#222 PostWysłany: 02 Maj 2018 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 490
Opisze swoje pozytywne doświadczenie z KEM - rezerwowane przez holidayautos. 9-16.04 wyszło 40 EUR + 3 EUR dziennie za ubezpieczenie blokady na karcie. Cena przy rezerwacji 3 dni przed wylotem, wcześniej jak sprawdzałem to było drożej. Zdecydowałem się na automat z klimą. Automat z uwagi na to że nigdy nie jeździłem siedząc po prawej. Klima z uwagi na to że ciepło. Oba szczegóły bardzo trafione - mogłem skupić się tylko na jeździe a upał dokuczał nawet z klimą.

Siedzibę mają kilka km od lotniska, na miejscu czekał człowiek z kartką z nazwiskiem , zaprowadził na miejsce gdzie po chwili podjechał bus.

Miał być Nissan Micra, był Nissan Note

W mailu info o blokadzie 800 EUR, na miejscu chcieli zablokować 1000 EUR bo tak pokazał system ale na szczęście wydrukowałem maila i zablokowali 800 EUR i dodatkowe 42 EUR gdybym nie oddał z takim samym stanem paliwa. Miałem pół baku i oddałem z połową więc 42 EUR wróciło a 800 też. Auto było dość obite więc jednak warto się ubezpieczyć.

Po powrocie wszystko sprawnie i podwózka na lotnisko. Bardzo polecam KEM.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kashpir lubi ten post.
 
      
#223 PostWysłany: 04 Maj 2018 07:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Jeżeli ktoś obawia się ruchu lewostronnego, nie ma czego się bać, po przejechaniu kilku kilometrów zmiana biegów lewą ręką nie sprawia problemów.
Można się oswoić nieco oglądając ten filmik, jest to trasa z Larnaki na Cape Greco i z powrotem, przy czym wycięte są nudne proste odcinki, tylko ronda i skrzyżowania.

Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#224 PostWysłany: 04 Maj 2018 09:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Dla jednych nie sprawia problemów, dla innych sprawia... Automat jest jednak dużym ułatwieniem, bo w ogóle nie przejmujemy się zmianą biegów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#225 PostWysłany: 04 Maj 2018 10:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Jeszcze wiekszym ulatwieniem byloby wynajecie samochodu z kierowca :lol:
Tylko... to troche wiecej kosztuje. Jak i opcja automatu w Europie.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#226 PostWysłany: 04 Maj 2018 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Cze 2016
Posty: 490
W moim przypadku opisanym powyżej (KEM), różnica między manualem a automatem wynosiła 3 EUR/tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#227 PostWysłany: 04 Maj 2018 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Niezla cena, nawet jak na niski sezon. W wysokim juz pewnie gorzej.
Ale jak sie da, to mozna dla swietego spokoju brac automatic.
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#228 PostWysłany: 04 Maj 2018 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
Ja nie twierdzę że automat lepszy czy gorszy.
Ja wiem po sobie że kiedyś na kanarach a ruch prawostronny dostałem automat jako upgrade, a nigdy wcześniej nie jeździłem automatem.
Szczerze powiem miałem problemy z utrzymaniem lewej nogi co kończyło się nosem na szybie ;), dlatego na Cyprze i Malcie wolę manuale, jeden stres mniej ;) ale każdy wybiera co woli.
Automat nie dla każdego jest ułatwieniem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#229 PostWysłany: 04 Maj 2018 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
Tak,automat jest dużym ułatwieniem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#230 PostWysłany: 17 Maj 2018 23:29 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 23
Również polecam KEM. Rezerwowałem na holidayautos około miesiąc przed wylotem, w terminie: 11.05- 14.05, zapłaciłem 26 euro za 3 dni, ubezpieczenie miałem zewnętrzne z worldwideinsure.com za 10 euro za 3 dni. Dostaliśmy poobijanego Nissan Note, 14 k przebiegu, z automatem, działającą klimą. Wszystkie wady spisane. Jedyny minus, to początkowo chcieli nam wcisnąć Mazdę 2, jednak po upomnieniu się podstawili to co bylo na voucherze. Pobrali kaucje z karty kredytowej 1200 euro, dodatkowo 46 euro kaucji za pełen zbiornik (obydwie zwrócone). Opcja full- full. Nie było problemu z przekroczeniem granicy z Cyprem Północnym. Koniecznie jest wykupienie dodatkowego ubezpieczeni OC na granicy, za 3 dni zapłaciłem 20 euro. Przy zwrocie samochodu nikt o nic nie dopytywał, nie było żadnej dopłaty za przekraczanie granicy. Pani tylko obejrzała samochód zgodnie z protokołem, nie było żadnych zastrzeżeń.
Góra
 Profil Relacje PM off
obat89 lubi ten post.
 
      
#231 PostWysłany: 22 Maj 2018 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Wypożyczalnia: Payless car rental Larnaca

Informacja w voucherze w dziale przydatne informacje: pojazdy nie mogą być wywiezione z kraju najmu lub do północnej części wyspy Cypru.

Czy ktoś z podobnymi informacjami mimo wszystko pojechał na północ?
Jakie są tak naprawdę kary, jeżeli nic o ich wysokości tu nie ma i w jaki sposób jest to sprawdzane (wbudowany gps?)
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#232 PostWysłany: 23 Maj 2018 17:45 

Bez blokady na karcie kredytowej, z opcją pełnego ubezpieczenia i drugim kierowcą najlepiej gratis,jaką w Larnace wypożyczalnię polecacie??? Do tego nocny przylot LOT-em i tak samo wylot. Chcę najprościej zabukować dzieciom małe autko na tydzień ,zapłacić teraz lub na miejscu i niczym się nie martwić.
Góra
 PM off  
      
#233 PostWysłany: 23 Maj 2018 21:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@andrzejdz
Stevens http://stevenscarrentals.com/

@bernikula
Na granicy sprawdzają umowę najmu i jeśli nie ma informacji o zgodzie wypożyczalni na wjazd na Cypr Północny, nie kupisz ubezpieczenia.
Przeczytaj post #136 i #137 tego wątku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#234 PostWysłany: 24 Maj 2018 07:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Czyli tak naprawdę pozostaje mi się łudzić, że nie sprawdzą jednak tej umowy albo nie wiem, przymkną oko :mrgreen: Szkoda by mi było bardzo, gdybym faktycznie nie mogła zwiedzić części północnej. Swoją drogą ciekawe, czy faktycznie są tak restrykcyjni na granicy...
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#235 PostWysłany: 24 Maj 2018 13:23 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 23
@bernikula @czarny38
11.05 przejeżdżałem granicę w Nikozji i nikt nie sprawdzał umowy najmu, interesowało ich jedynie ubezpieczenie OC na turecką stronę i dokumenty tożsamości. Auto miało czerwone tablice, charakterystyczne dla aut wypożyczonych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#236 PostWysłany: 24 Maj 2018 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
No to czyli jest szansa, że nie będą sprawdzali. A miałeś w umowie zakaz wjazdu?
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#237 PostWysłany: 24 Maj 2018 13:44 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Przejazd przez granicę to jedna rzecz, a warunki wypożyczalni to druga. Gdyby - odpukać - w tureckiej części miała miejsce jakaś stłuczka/ wypadek, to pytanie czy nie dostaniesz kary od wypożyczalni za złamanie warunków umowy. Proponuję skontaktować się mailowo z Payless i podpytać dokładnie o warunki wynajmu.
Ewentualnie jeżeli to jest oferta, której jeszcze nie opłaciłaś w całości i możesz anulować ponosząc stosunkowo niewielkie koszty, to może warto poszukać innej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#238 PostWysłany: 24 Maj 2018 19:52 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 23
bernikula napisał(a):
No to czyli jest szansa, że nie będą sprawdzali. A miałeś w umowie zakaz wjazdu?


Było tylko adnotacja o konieczności poinformowanie wypożyczalni o planowanym przekroczeniu granicy i jakiejś opłacie, niestety nie wiadomo jakiej. Nie informowałem wypożyczalni, nikt o nic nie pytał przy zwrocie samochodu. Trzeba brać jednak pod uwagę, że w wypadku jakiejś kolizji czy usterki samochodu na północnej części jest problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#239 PostWysłany: 28 Maj 2018 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Maj 2018
Posty: 123
Loty: 82
Kilometry: 191 577
Kashpir napisał(a):
Przejazd przez granicę to jedna rzecz, a warunki wypożyczalni to druga. Gdyby - odpukać - w tureckiej części miała miejsce jakaś stłuczka/ wypadek, to pytanie czy nie dostaniesz kary od wypożyczalni za złamanie warunków umowy. Proponuję skontaktować się mailowo z Payless i podpytać dokładnie o warunki wynajmu.
Ewentualnie jeżeli to jest oferta, której jeszcze nie opłaciłaś w całości i możesz anulować ponosząc stosunkowo niewielkie koszty, to może warto poszukać innej.

No właśnie opłaciłam już w całości, oprócz ubezpieczenia, które planuję wykupić na miejscu.

A propos ubezpieczenia, ponoć na Cyprze jest dość drogie i kosztuje około 10e/dzień. Ktoś, coś?
_________________
Kate on the way na Instagramie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#240 PostWysłany: 29 Maj 2018 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@bernikula
Jeżeli się często korzysta z wypożyczalni, warto się zastanowić nad roczną polisą EXCESS koszt ok £39.99, ja np. korzystam z tej https://www.icarhireinsurance.com/#0
Oczywiście wypożyczalnia zablokuje na karcie daną kwotę, w razie wypadku pobierze sobie odpowiednią ilość z konta, a Ty wstępujesz o zwrot z polisy.
Tych firm oferujących zewnętrzne ubezpieczenie jest kilka warto porównać która dla nas jest najkorzystniejsza, a już na pewno warto się zapoznać z ich ofertą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 439 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group